Skocz do zawartości
sideband

Forceware 163.44 2k/xp

Rekomendowane odpowiedzi

Cechy sterownika:

 

- Data 17/08/2007

 

- Rozmiar 16.4mb

 

- Tylko stary control panel

 

- Coolbits

 

- usunięte zbędne pliki oraz jedna usługa

 

- Obsługa serii 5 do 8

 

Link

 

dobrze, to powidz mi proszę, czy jak zainstaluje sobie to spod linka powyzej na to co mam teraz:

ForceWare Release 162

Version: 162.18 WHQL

Release Date: July 26, 2007

Operating System: Windows XP, Windows XP Media Center Edition

Language: U.S. English

File Size: 46.7 MB

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_162.18.html

 

to wszystko będzie si? tylko panel bedzie stary, tak?

czy lepiej nie nakladac?

 

czy moze mam najpierw zainstalowac te BETA na ktorych opiera sie to w Twoim linku jak mniemam:

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_163.44.html

 

 

pytam bo mam problemy z OC - nie moge OCowac - pisalem w innym watku

i szukam kazdej deski ratunku

 

PS - jakbym mial to instalowac, to przed ODINSTALOWAC cos w dodaj/usun?

 

dziex

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za spier..lone sterowniki :mur: Gdyby nie Bioshock to juz dawno by wylecialy z dysku. Czy wy tez nie mozecie wymusic w sterach filtrowania anizotropowego? zawsze to ustawiam do tdu a tu kupa, nie moge i juz.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej o tym pisałem , nie można wymusić AF przez stery oraz AA pod kontrole aplikacji. Riva tunerem można to zrobić , ewentualnie zostaje nowy control panel gdzie wszystko działa jak należy. Niestety nvidia coś namieszała i utrudniła życie ludziom , którzy nie trawią nowego control panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić w przypadku jak korzystam z nowego panela (jeszcze nie Twoje stery ;)) i chce wymusić odświeżenie ? Coolbits trzeba instalować ? Pamietam ze coś takiego miałem w Riva tunerze ale po instalacji nowych sterów znikneło :|. Coolbits trzeba instalować czy coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić w przypadku jak korzystam z nowego panela (jeszcze nie Twoje stery ;)) i chce wymusić odświeżenie ? Coolbits trzeba instalować ? Pamietam ze coś takiego miałem w Riva tunerze ale po instalacji nowych sterów znikneło :|. Coolbits trzeba instalować czy coś innego ?

Samo coolbits jest do podkręcania , ale w starym control panelu można odblokować inne dodaktowe bajery , takie jak właśnie wymuszanie odświeżania. Niestety na nowym control panelu nic takiego nie odblokujesz.

 

Można także brutalnie przydziałać i wogóle wywalić control panel , sterować ustawieniami poprzez rive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo coolbits jest do podkręcania , ale w starym control panelu można odblokować inne dodaktowe bajery , takie jak właśnie wymuszanie odświeżania. Niestety na nowym control panelu nic takiego nie odblokujesz.

 

Można także brutalnie przydziałać i wogóle wywalić control panel , sterować ustawieniami poprzez rive.

Ale w rivie nie widze już tej tabelki z przydzielaniem odświeżenia do danej rozdziałki :<.

Te stery z jednej strony to jakiś krap a z drugiej mają zaletę (nie Twoje tylko ogólnie 163.44 :P). Nie trzymają w ogóle mi OC ale zwiększają wyraźnie FPS w OpenGL. Testowałem na QW i naprawdę było wiecej FPS i to na def (540/1500 a zazwyczaj jade na 600/1800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj te , które masz zainstalowane i zainstaluj te.

 

odinstalowalem

zainstalowalem nowe

wywalilem wszystko i zostal tylko powerstrip + panel nvidia

w zadnym z ww. nie moge ani o 5mhz zmienic zegarow na mem i core

 

WTF!??

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery niezłe musze przyznać :D mam tylk ojedno pytanie gdzie jest opcja rozciagniecia całego "ekranu" na tv zeby obcielo skrajne czesci :P

 

aaa one more question, dlaczego po zmniejszeniu frames to render ahead do 0 np oblivion nie startuje :/- wlacza sie i black screen ? NA 6800gs nie było z tym problemu.

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tv to nic nie doradze , bo nie używam tv-out.

 

Odnośniie obliviona to nawet nie wiem , co daje ta opcja co napisałeś.

 

odinstalowalem

zainstalowalem nowe

wywalilem wszystko i zostal tylko powerstrip + panel nvidia

w zadnym z ww. nie moge ani o 5mhz zmienic zegarow na mem i core

 

WTF!??

 

:(

Chyba jednak karta się nie kręci , albo ma inny defekt. Sprawdż na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max Frames to Render Ahead :

 

mając to na default (3) w oblivionie powoduje małego mouse laga (po ustawieniu 0 nie ma problemu), do tego ustawienie na 0 dawało pare FPS boosta (nie żeby mi ich brakowało ale mouse lag wnerwia ;P)

Dołączona grafika

TV out:

Chodzi mi o ów opcje(zaznaczoną strzałkami, screen z gogole), była dostępna w starszych sterownikach ale zniknęła :blink:

Dołączona grafika

 

Pomoc mile widzialna ;)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego ustawienia , to nic nie wskuram. Na poprzednich sterach np 162.18 też był ten problem?

 

Co do tej funkcji od tv to jeżeli znikła to niestety nie jestem wstanie jej przywrócić. A na nowym control panelu jest ta funkcja do ustawiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stery niezłe musze przyznać :D mam tylk ojedno pytanie gdzie jest opcja rozciagniecia całego "ekranu" na tv zeby obcielo skrajne czesci :P

Mam identyczny problem z tv-out na gf6800le mam dwa czarne pasy na dole i górze i teraz pytanie jak rozciagnac obraz ale tylko wzdlóż. W sterach nv moge tylko powiekszac lub pomniejszac obraz ale nie moge go rozciagac. Ktos wie jak sie z tym uporac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na serii 8 nie da rady zmienić tego parametru na zero.

Zauważyłem że po ustawieniu na 0 powoduje błąd nvdisp.dll spróbuje na 1

 

 

 

 

Mam identyczny problem z tv-out na gf6800le mam dwa czarne pasy na dole i górze i teraz pytanie jak rozciagnac obraz ale tylko wzdlóż. W sterach nv moge tylko powiekszac lub pomniejszac obraz ale nie moge go rozciagac. Ktos wie jak sie z tym uporac?

to jest overscan, taka przydatna funkcja właśnie trzeba rozciagnac troche tym co podałem na screen shocie obraz (klikajac w przycisk powiększenia) - boki wyjadą troche poza widzialną granice ekranu ale to jest przydatne jak ktoś ma kiepską geometrie tv... jak ja ;P z tym że w nowych sterach to zniknęło :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG jak w nowym panelu ustawić aby po restarcie kompa OC zostawało (czyli przy pomownym uruchomieniu nie wracało na def ?). Normalnie szal mnie trawia. Do tego w QW i bioshocku mam błedy w grafie (na def!!). No [ciach!]a krap nie stery a wrócić do starych nie moge bo w BS nie pogram :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do podkręcania musisz zapodać rive lub atitool , ewentualnie zmienić takty w biosie na stałe.

Proste ze z RT korzystam i daje apply at start up ale do nic nie daje :|. Może wersja nie beta bedzie dobrze działać. Co do panelu: po siusiaka zmieniać to co dobre... Chce więcej takich pomysłów od nv...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn , że masz coś namieszane w systemie , najpewniej z kodekami(pewnie jakiś paczek używasz, które robią spustoszenie w systemie)

 

Testowałem różne filmy - divix , xvid , rmvb , x264 , wmv i wszystko chula jak należy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja mam teraz takie pytanie: czy dla najwiekszej wydajności (do marków) mam właczyć potrójne buforowanie ?

I najważniejsze, czy w Wygładzaniu krawędzi przeźroczystość mam właczyć wielokrotne próbkowanie czy wyłączyć to w ogóle ? Poniżej pomocny skrin ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre sterowniki, thx. Wzrost w 3dmarku06 o 200 pkt. Teraz na palicie8600gt mam 6600 pkt (870/870 gpu/mem) C2D4300@3.06Ghz. Naprawde nie ma się czego przyczepić, dla mnie wydajność za cenę 400 pln jest więcej niż ok. Bioshock śmiga, aż kontakt z rl można stracić. Greetz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...