Skocz do zawartości
Gość Coccolino_

Bateria Przyczyną Pozwu Przeciwko Apple

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coccolino_

Sydney Leung, prawnik z San Francisco złożył pozew przeciwko firmom Apple i AT&T. W piśmie domaga się wielomilionowego odszkodowania z powodu braku informacji, że bateria w iPhonie wymaga wymiana po kilku setkach ładowań. Złość prawnika jest tym większa, że wymiany można dokonać tylko poprzez wysyłkę telefonu do fabryki.

 

W czerwcu Sydney Leung zakupił dwa aparaty. W swoim pozwie utrzymuje, że nikt go nie poinformował, że baterie będą stopniowo ulegać degradacji i będą coraz mniej wydajne.

 

Oczywiście informacja, że baterie litowo-jonowe zużywają się i wymagają wymiany jest ogólnodostępna. Na swojej stronie internetowej, Apple ostrzega posiadaczy iPhone’a, że bateria po 400 ładowaniach traci około 80% pojemności.

 

Roczna gwarancja, z jaką jest sprzedawany telefon upoważnia do darmowej wymiany baterii. Użytkownicy mogą również dokupić 2-letnie rozszerzenie, które gwarantuje wymianę już po stracie połowy pojemności.

 

Wymiana baterii w telefonach, które już nie będą objęte gwarancją, kosztuje 85,95$. Wysyłka do producenta jest konieczna z powodu sposobu montowania baterii.

 

 

Źródło: TG Daily / 4Press

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, dokladnie. Ci amerykańscy prawnicy... :f

 

 

 

A swoją drogą właśnie tutaj widać przewagę produktów iRiver nad iPodami i innymi playerami Apple.

 

 

Jak mi wyczerpie sie bateria (conajmniej po 50h), to wsadzam druga , a pierwszą ładuje po powrocie do domu.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, dokladnie. Ci amerykańscy prawnicy... :f

A swoją drogą właśnie tutaj widać przewagę produktów iRiver nad iPodami i innymi playerami Apple.

Jak mi wyczerpie sie bateria (conajmniej po 50h), to wsadzam druga , a pierwszą ładuje po powrocie do domu.

Co ty porównujesz? iRivera na zwykłego paluszka AAA do iPoda na baterie ładowaną sieciowo? :lol2:

 

Niedługo i irivery będą na takie same baterie jak apple żeby bateriami nie zanieczyszczać środowiska i co wtedy zrobisz? już teraz się taką modę obserwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paluszka AA.

 

 

Laduje co 2-3 tygodnie, a codziennie po kilka godzin slucham muzy z niego. Jakoś nie wydaje mi się, by iPod wytryzmywał o wiele dłuzej. Może kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za bateria w iPhonie ze 400 cyli wytrzymuje i to ledwo O_o

 

mam Foofa 1200mAh do nokii 5510, doladowuje co noc ja pradem 7.2 a nie 3.6V jak powinienem (ladowarka nokia acp12E) i trzyma mi juz 3 rok. a bateria trzyma i tak 4 dni. trzymala 7. czyli ~50% w 3 lata....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy widać w tej informacji bardzo dobrze:

1. W Stanach można w sądzie wyciągnąć kupę pieniędzy

2. Mają tam kształcenie w 100% kierunkowe - prawnik nie może pojęcia o bateriach :razz: (i o korzystaniu z internetu chyba też...)

 

Co do ładowania - swojego Apacera ładuję przez USB - osiem godzin wytrzymuje - a jako że komp włączony non-stop to nie mam z tym problemów.

Edytowane przez VonWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...