Skocz do zawartości
Payti

Gigabyte Ga-x38t-dq6/ga-x38-dq6, Intel X38, Socket775

Rekomendowane odpowiedzi

O widzisz Piter ;) Pracujesz w sklepie to zapytam i Ciebie : CPU idzie do sklepu gdzie byl kupiony, nastepnie dalej do kogos od kogo sklep go kupil i na koniec do Intela ?

 

Takie wiesci ja mam od serwisanta jednej z hurtowni.

 

Jakies inne pogladay na ten temat ? Chetnie poczytam.

;)

edit: szare to sa myszy a nie uzytkownicy.

Procesor trafia do sklepu-> dystrybutora -> intela.

 

Z tym ze jezeli to dzie kolejnoscia jak podalem wyzej procesor wymieniony na gwarancji jest odsylany do sklepu przez dystrybutora zanim sam dystrybutor dostanie go od intela. Dlatego dystrybutor daje taki sam lub lepszy sprzet albo korekte cenowa.

 

Jezeli sklep jest partnerem Intela to moze reklamowac bezposrednio u Intela (ta procedura ma swoja specyficzna nazwe, niestety nie pamietam), potrafi to trwac nawet kilka dni. Intel ma takie zaplecze magazynowe ze praktycznie kazde CPU znajdzie nawet S478 i.t.p.

Na przyklad przy Xenonach to nawet prawdopodobnie zwróca Ci taka sama serie jak posiadałes a jezeli nie znajda takiej samej a procesor pracuje na platformie wieloprocesorowej to poprosza o odesłanie reszty procesorów i odesle pozostale z tej samej serii/z tym samym steppingiem.

 

Niestety partnerzy sa ogranicznei i taka opercaje mogo przeprowadizc, kilka, kilkanascie razy do roku.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

jak sciagnac crazycool tak zeby mocowanie zalmana mi weszlo na ta mobo ?

Ten bajer jest mobowany na srobki i nity - mam zagryche :)

Na same srubki a nie nity.

 

W pudelku razem z gratami do mobo dostajesz dwie male srubki w woreczku, slusza one do pozbycia sie crazycool back plate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie instalki okablowania na x38-dq6 i pewnie nie powiem nic nowego ale:

- zlacze f_audio powinno byc kolo f_panel na dole plyty bo inaczej ciagne przewody albo na skos przez mobo albo dookola ale trzeba miec je wtedy dlugie - no chyba ze ktos nie podlacza audio panelu przedniego obudowy

 

- f_panel moglby miec cos w stylu qconnector asusa

 

- jak ktos ma mala obudowe i duzy wentyl na procka to moze miec problem bo socket jest blizko gornej krawedzi czyli blisko psu - naszczescie moja buda to trawi ( przezorny zawsze ubezpieczony :) )

 

I to tyle co do rozplanowania elementow na mobo reszta to wg plusy w stosunku np do asusa. No tak jeszcze grafa blokuje ram, wiec najpierw wyciagamy grafe a pozniej ram .... bla bla bla

 

A teraz do pracy :( a popoludniu start systemu.

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska jak podkrecic proca na tej mobo zeby bylo dobrze ? Dalem na 3 giga i poszedl bez problemu ale musialem napiecia dac w system voltage control (M.I.T.) na auto przez co cpuz pokazuje 1.440 napiecie a to trocge za duzo jak na tak niskie oc tego procka. A jak zrobie na manual to bios sie resetuje i ustawia fsb na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska jak podkrecic proca na tej mobo zeby bylo dobrze ? Dalem na 3 giga i poszedl bez problemu ale musialem napiecia dac w system voltage control (M.I.T.) na auto przez co cpuz pokazuje 1.440 napiecie a to trocge za duzo jak na tak niskie oc tego procka. A jak zrobie na manual to bios sie resetuje i ustawia fsb na auto.

 

Ja ustawiłem manual na 1,45V i śmiga bez problemu 400x9=3600MHz. BIOS F5g.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze problem w tym ze mam f4 ? Poprostu gdy daje recznie napiecia to po restarcie bios robi recovery. Dzieje sie tak przy 3 giga i napieciu standardowym. Ramy mam ustawione na 4-4-4-15 i tutaj po zwiekszeniu napiec o 0.10V nie ma problemu z tym ze jak dam fsb na 375 to wtedy jak wspomnialem sie wykrzacza bios. A jak ustawie voltarz na auto to gra ale jak dla mnie to na 3 giga napiecie 1.440 w cpuz to za duzo.

 

 

Edit:

Widze ze narazie temat tej mobo sie nie kreci :)

 

Generalnie zostawilem tak jak jest bo widze ze zwiekszanie fsb nie podnosi napiecia ustawionego na auto a system dziala stabilnie. OC zostawilem na poziomie 3,2 GHz co daje 8x400 fsb i stosunek dram:fsb 1:1

 

Pozdro

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalem sie posiadaczem tej plyty, polowalem na Abita IP35 lub IX38, ale w sklepie mówili czekac czekac... a niebardzo juz na to mam ochote. Poza tym na Islandii "bedzie pozniej" oznacza ruskie nigdy :)

 

Nastawienie mialem negatywne, ale pierwsze wrazenie jak na razie OK, w weekend zrobie jakies testy, na razie trzeba postawic dwa systemy i poustawiac wszystko jak nalezy.

 

TR ultra 120-extreme wchodzi bez problemu, jedynie CrazyCool powedrowalo do pudelka... Pojecia nie mam po co w ogole oni to montuja... i tak nic to nie daje, co widac doskonale po odkreceniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie moze problem w tym ze mam f4 ? Poprostu gdy daje recznie napiecia to po restarcie bios robi recovery. Dzieje sie tak przy 3 giga i napieciu standardowym. Ramy mam ustawione na 4-4-4-15 i tutaj po zwiekszeniu napiec o 0.10V nie ma problemu z tym ze jak dam fsb na 375 to wtedy jak wspomnialem sie wykrzacza bios. A jak ustawie voltarz na auto to gra ale jak dla mnie to na 3 giga napiecie 1.440 w cpuz to za duzo.

Edit:

Widze ze narazie temat tej mobo sie nie kreci :)

 

Generalnie zostawilem tak jak jest bo widze ze zwiekszanie fsb nie podnosi napiecia ustawionego na auto a system dziala stabilnie. OC zostawilem na poziomie 3,2 GHz co daje 8x400 fsb i stosunek dram:fsb 1:1

 

Pozdro

 

U mnie nie mam problemow z podnoszeniem napiec, ustawilem 7x450 na napieciu 1,325V ustawionym recznie i dziala bez problemu. BIOS f3 a teraz f6b, bo na f6a nie da sie zmieniac FSB:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam ta płytę i walczę z nią od kilku dni

Wreszccie udało mi się doprowadzić do w miarę stabilnej pracy (po podniesieniu o 0,35 Vold) napięcia na OCZ (2 x 1 GB)

Widocznie standardowo przyjmował BIOS 1,9 Volt

Miałem ciągle Blue screeny

 

Teraz mam pytanie następujące i z góry dziękuję za sugestie Wszystkim

Przy dysku WD 320 (WD3200YS) podłączonym na SATA jak powinienem skonfigurować drivery , które wgrać i jak w BIOSIE ustawić ustawienia dotyczące HDD

-przy native wykrzacza się , nie wgrywałem driverów ICH,

-ustawiłem na IDE tryb wyboru w BIOSIE

Chodzi to tragicznie wolno w Win XP

 

Przyznam że od wielu lat wiele komputerów konfigurowałem sobie ale tera przy tym wprowadzeniiu ICH naprawdę zaczęły sie problemy.

Nadmienię iz nie chciałbym reinstalować windowsów ze względu na mocno złożone oprogramowanie uzytkowe , które konfigurowałem prawie 2 doby... :cry:

 

Pozdrawiam serdecznie Forumowiczów , Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszccie udało mi się doprowadzić do w miarę stabilnej pracy (po podniesieniu o 0,35 Vold) napięcia na OCZ (2 x 1 GB)

Widocznie standardowo przyjmował BIOS 1,9 Volt

Miałem ciągle Blue screeny

U mnie płyta standardowo ustawiła 1.8V (BIOS F4) i przy takim działała stabilnie (bez kręcenia). Mam OCZ Platinium rev.2.0 (napięcia zalecane 1.9-2.1V) i obecnia mam ramki na 1.9V. Podawaj dokładniejsze namiary na sprzęt - OCZ ma parę modeli pamiątek :wink: .

 

Teraz mam pytanie następujące i z góry dziękuję za sugestie Wszystkim

Przy dysku WD 320 (WD3200YS) podłączonym na SATA jak powinienem skonfigurować drivery , które wgrać i jak w BIOSIE ustawić ustawienia dotyczące HDD

-przy native wykrzacza się , nie wgrywałem driverów ICH,

-ustawiłem na IDE tryb wyboru w BIOSIE

Chodzi to tragicznie wolno w Win XP

Dla Windy XP native mode powinno być włączone. Czy Win XP masz uaktualnione (SP2+ poprawki)?

Co to znaczy wolno? U mnie pojedynczy dysk śmiga wystarczająco szybko (w BIOSie ustwaieni default) średni transfer przy połowie zapełnienia dysku na poziome 63000KB/s (pomiar z NERO) jest wystarczający (dysk SATA jak w podpisie). Wrażenia subiektywne też ok.

Sterowniki wystarczą z płytki do mobo.

Sprawdź w ustawieniach sprzętu, czy dysk ma włączone buforwania zapisu i czy działa w trybie UDMA

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.

RAMy: OCZ 2x1GB Titanium for Intel 4-4-4-15 (2,15 Volt ustawiłem)

E6750 - procesor bez żadnego overclockingu czyli 8x333

Karta ATI PowerColor 512 MB - X1950 - drivery najnowsze

SATA LG DVD nagrywarka

Zasilacz 480W - (czy za mało ?) z Chiefteeca - obudowa spora tower - sam nie wiem po co takiego grzmota nabyłem :wink: .

 

Native w Biosie mam wyłączony, gdyż po jego włączeniu Blue Screeny pojawiają się po zalogowaniu w kilka minut

Możliwe iż nie ma to związku z trybem native a z Voltagami... nie wiem już.. sam...

nie były instalowane przy instalacji WinXP sterowniki (AHCI) przez F6

Wszystkie poprawki łącznie z SP2 (system Win XP Prof jest z Komputronika chyba oznaczony SP2c , piszę z pamięci)

Wszystko jest legalne - zaktywowane poprawnie z wszelkimi updatami możliwymi ze strony M$

Dodatkowo zdefragmentowane.

 

Po przeczytaniu dziś dość sporej dawki wiedzy , podejrzewam za niskie napięcie na VCore procesora (jest około 1,31 Volt)

Pozdrawiam

PS. Jeśli mógłbyś podać swoje ustawienia dotyczące sekcji napięć i EIST, Virtualization i tych opcji korzystajacych ze spowolnień procesora , byłbym bardzo wdzięczny.

....a mogłem kupić spokojnie tak jak w domu super stabilnie mi pracującą płytę z IP35..... ech..... zachciało mi się superpłyty... :wink: :mur:

 

Błędy pojawiąjące się to 00008E, 00007E , 000050

Edytowane przez MarekTH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Native w Biosie mam wyłączony, gdyż po jego włączeniu Blue Screeny pojawiają się po zalogowaniu w kilka minut

Możliwe iż nie ma to związku z trybem native a z Voltagami... nie wiem już.. sam...

nie były instalowane przy instalacji WinXP sterowniki (AHCI) przez F6

Wszystkie poprawki łącznie z SP2 (system Win XP Prof jest z Komputronika chyba oznaczony SP2c , piszę z pamięci)

Wszystko jest legalne - zaktywowane poprawnie z wszelkimi updatami możliwymi ze strony M$

Dodatkowo zdefragmentowane.

Podczas instalacji musisz wgrać z dyskietki stery AHCI do dysku bo inaczej nici z tego.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Native w Biosie mam wyłączony, gdyż po jego włączeniu Blue Screeny pojawiają się po zalogowaniu w kilka minut

Tryb native zostawia w gestii XP zarządzanie przerwaniami przydzielonymi do dysków (HD,CD i inne ATA/SATA) i ich współdzielenie z innymi urządzeniami i nie jest wymagany a zalecany. Jeśli nie działa to coś ze sterami.

 

Możliwe iż nie ma to związku z trybem native a z Voltagami... nie wiem już.. sam...

nie były instalowane przy instalacji WinXP sterowniki (AHCI) przez F6

Nie ma. Jeśli nie masz w sekcji kontrolery SCSII I RAID urządzenia od nazwie "GIGABYTE GBB36X Controler" to doinstaluj - bo wszsytko gania na domyślnych sterach windy.

Ja nie istalowałem mojej obecnej instancji XP na płycie GA tylko na poprzedniej (MSI P35 NEO2 FR/FIR która mnie w odróżnieniu od GA kosztowała dużo nerwów i czasu). Po wymianie płyty - XP odpytał o stery i...ruszyło z kopyta:) - doinstalowałem wszystko z płytki do MB (wcześniej usunąłem sterowniki od poprzedniej płyty).

 

Po przeczytaniu dziś dość sporej dawki wiedzy , podejrzewam za niskie napięcie na VCore procesora (jest około 1,31 Volt)

To dużo. Ja mam w tym momencie (to jest drugi mój C2D6750) mam 1.056V, poprzednie (płyta MSI) było około 1,275V. Mam włączone opcje oszszczędzania (co się objawia np. obniżaniem z 8x do 6x mnożnika w stanie spoczynku - przynajmniej tak mi CPU-Z wskazuje). Z tego co wiem napięcie zależy od serii CPU i deteksji w BIOSIE płyty. Są procki, które biegają na niższym i są płyty, które z definicji dodaja trochę woltów (np. MSI NEO2 FR/FIR). Sprawdź za pomocą CoerTemp VID procka. Im mniej tym lepiej.

 

PS. Jeśli mógłbyś podać swoje ustawienia dotyczące sekcji napięć i EIST, Virtualization i tych opcji korzystajacych ze spowolnień procesora , byłbym bardzo wdzięczny.

Poza pamiątkami (+10% napięcia) wszystko na default (i cos tam na Extreme). Na standardowych ustawienia procka płyta się troszke buntowała, przy ręcznych ustawieniach, wiec dałem sobie na wstrzymanie.

Przy podkrecaniu 8x400 zmieniałem ustawienia bez buntów (niezle chodzi i tam oszczędzania zwłaszcza przy szynie szybszej niż 400 trzeba wyłączyć) i stabilnie biegało (temperatura wzrosła wzgledem szyny 333 ok 5-7C w stresie - krótki teścik ORTHOS i 3DMarki 01,03,06 - pomiary CoreTemp i SpeedFaan). Teoretycznie mozna więcej, ale nie przy OEMowym wiatraczku na CPU.

 

Podczas instalacji musisz wgrać z dyskietki stery AHCI do dysku bo inaczej nici z tego.

Jeśli instalacja poszła - to można i po....:).

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzę co ta płytka potrafi, mam nadzieję że to dobry wybór, miała być DFI , ale wczoraj ktoś kupił i na to sie zdecydowałem.

Czy warto w DQ6 zastąpić termoprzewodzące plastry czymś lepszym , czy nie ma to sensu, bo i tak sie nie grzeje?

 

Nikt w temacie się nie odzywa, szkoda.

Wspomnę o tym że zakupiłem płytę DQ6, i 8h próbowałem system postawić, nie trybie tej płyty zupełnie, na jednej szajsowatej kości udaje mi się system postawić, ale jak wkładam reapery, wystarczy jedna kostka( nie wspomne o 4GB) to system demba staje. Nie potrafię ustawić timingów w biosie, tak żeby płyta stabilnie pracowała, dzielniki też jakieś takie dziwne nie wiem które są najbardziej stabilne i jakich się trzymać. Proszę nich mi ktoś coś doradzi.

Raida chciałem postawić, nie chce mi zczytać z płyty od procudenta w dosie sterowników , które mogę zaądować na dyskietkę, botuje z płyty ale tylko pokazuje mi opcję XpressR.2. Zresztą i tak ona nie działa. Zmieniłem bios na nowszy w nadzieii że z Auto odpali komp z 4GB ramu , ale nic to nie dało, bios F7h.

Nie wierzę w to że mam aż takiego pecha.

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdzę co ta płytka potrafi, mam nadzieję że to dobry wybór, miała być DFI , ale wczoraj ktoś kupił i na to sie zdecydowałem.

Czy warto w DQ6 zastąpić termoprzewodzące plastry czymś lepszym , czy nie ma to sensu, bo i tak sie nie grzeje?

 

Nikt w temacie się nie odzywa, szkoda.

Wspomnę o tym że zakupiłem płytę DQ6, i 8h próbowałem system postawić, nie trybie tej płyty zupełnie, na jednej szajsowatej kości udaje mi się system postawić, ale jak wkładam reapery, wystarczy jedna kostka( nie wspomne o 4GB) to system demba staje. Nie potrafię ustawić timingów w biosie, tak żeby płyta stabilnie pracowała, dzielniki też jakieś takie dziwne nie wiem które są najbardziej stabilne i jakich się trzymać. Proszę nich mi ktoś coś doradzi.

Raida chciałem postawić, nie chce mi zczytać z płyty od procudenta w dosie sterowników , które mogę zaądować na dyskietkę, botuje z płyty ale tylko pokazuje mi opcję XpressR.2. Zresztą i tak ona nie działa. Zmieniłem bios na nowszy w nadzieii że z Auto odpali komp z 4GB ramu , ale nic to nie dało, bios F7h.

Nie wierzę w to że mam aż takiego pecha.

Mam tą płytkę już jakiś czas i powiem tyle że jest OK

proca mam na 3420MHz Q6600 i pamięci GEIL 4GB ultra

jedyne co musiałem zmieniać to podniosłem napięcia na ram +0,3V ale to jest ich normalne robocze napięcie, (ustawiłem napięcia na manual zmieniłem ram i wróciłem na auto w biosie), fsb 380 ram 950 5/5/5/16

sprawdzałem także proca na 4005MHz i w tedy bios miałem następująco ram +0,3V proc 1,6V i pozostawiłem w trybie manual

Co do raida to jade na 3 dyskach w RAID 0 i zero problemów zrobiłem tylko jak pisze w instrukcji, czyli na fdd zgrałem drivery (do visty) i podczas instalki visty dograłem je dokładnie jak w instrukcji i wsio git.

 

Parę zdjęć dla porównania ustawień biosu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez simon68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simon68, wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem. Fajnie że dałeś zrzuty ekranu, może się na coś przydadzą.

Jednak u mnie takie taktowania pamięci i proca się nie sprawdzają.

W sumie to najdłuższa moja walka z mobo i w dodatku się jeszcze nie zakończyła, choc przyznam że zobaczyłem światełko w tunelu, po około 15h walki.

Udało mi się zaliczyć Memtesta z Dosu na 1x4GB na początek na deafult DDR1066- 5-5-5-15, teraz nawet doszedłem do 5-5-4-9 DDR 1160 2.38Vdimm.

Extreme, 4.00C, 5,5,4,9,4,4,8,42,4,8,5,2T, 1000mV,n,n,m,+0.55V,n,n,+0.125,n,n,n,e,n

Nie wiem czemu ale w windzie mam dziwne chwilowe jazdy,zaraz po zalogowaniu, komp jakby przez dłuższy czas na tych 4GB, wisi w powietrzu, tzn: odpalam np: Everest i w tym czasie nic nie mogę zrobić, bo nie wiem czy sie zwiesił czy myśli , trochę długo potrafi to trwać. Nie zainstalowałem jeszcze sterowników od magistrali, trochę się boję, bo jak za pierwszym razem zainstalowałem wszystko z płyty to mi przestały porty USB działać.

Co do Raid to na Viscie też pewnie niemiałbym problemu, Vista nie wymaga sterów przed instalacja do raida. Dla mnie to wygląda tak jakby brakowało w zakładce butowania nr1 opcji Raid, bądź Volume0, takie same objawy miałem na pojedynczym dysku gdy w tej zakładce nie zmieniłem na HDD. Dziwi mnie to trochę bo przecież kolejność dysków mam ustawioną jak należy.

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Raid to na Viscie też pewnie niemiałbym problemu, Vista nie wymaga sterów przed instalacja do raida. Dla mnie to wygląda tak jakby brakowało w zakładce butowania nr1 opcji Raid, bądź Volume0, takie same objawy miałem na pojedynczym dysku gdy w tej zakładce nie zmieniłem na HDD. Dziwi mnie to trochę bo przecież kolejność dysków mam ustawioną jak należy.

Pozrawiam

Do visty niestety cza stery inaczej niebieski ekran :-), i tak samo miałem na XP, lecz normalnie walnołem F6 podczas startu instalki zapodałem stery z fdd dokładnie jak w instrukcji, pamiętaj tylko że żółte sata to intel a fioletowe to drivery od gigabyta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simon68, a możesz mi jeszcze powiedzieć jakie stery należy wrzucić na flopa, oraz jakie sterowniki są wymagane i polecasz zainstalować w windzie, najlepiej jakbyś podał linki, lub dokładne nazwy?

Z góry wielkie dzięki.

 

Jeszcze jedna sprawa, zmienialiście pastę klej pod chłodzeniem mofsetów, NB,SB? Czy u was też to sie tak nagrzewa ze bez nawiewu nie idzie dotknąć?

 

 

Kurcze powiadasz że miałeś BSOD jak nie dałeś sterów do Raid, czy ten BSOD pojawiał się w chwili (a właściwie przed tym)gdy prawdopodobnie następuje restart a zaraz później system pyta się o akceptacje i należy wcisnąć F8?

Bo ja tak miałem.

 

Kurcze próbuję ustalić max FSB płyty, z wielkimi trudami doszedłem do 410 i dalej już nie jestem w stanie nic wykombinować. Niby winda się ładuje przy 420, ale cos mi nie gra, co bym nie robił to mi dziad jeden myśli i zastanawia się jakby to była dla niego nowość, nie chce wykonywać poleceń, dla mnie to wygląda jakby coś było nie tak od strony sterowników.

Zaraz chyba zmienię bios na inny.

 

Jeszcze jedno podłączałeś może to zasilanie HDD pod płytę do PCIEx2.0?

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simon68, a możesz mi jeszcze powiedzieć jakie stery należy wrzucić na flopa, oraz jakie sterowniki są wymagane i polecasz zainstalować w windzie, najlepiej jakbyś podał linki, lub dokładne nazwy?

Z góry wielkie dzięki.

 

Jeszcze jedna sprawa, zmienialiście pastę klej pod chłodzeniem mofsetów, NB,SB? Czy u was też to sie tak nagrzewa ze bez nawiewu nie idzie dotknąć?

Kurcze powiadasz że miałeś BSOD jak nie dałeś sterów do Raid, czy ten BSOD pojawiał się w chwili (a właściwie przed tym)gdy prawdopodobnie następuje restart a zaraz później system pyta się o akceptacje i należy wcisnąć F8?

Bo ja tak miałem.

 

Kurcze próbuję ustalić max FSB płyty, z wielkimi trudami doszedłem do 410 i dalej już nie jestem w stanie nic wykombinować. Niby winda się ładuje przy 420, ale cos mi nie gra, co bym nie robił to mi dziad jeden myśli i zastanawia się jakby to była dla niego nowość, nie chce wykonywać poleceń, dla mnie to wygląda jakby coś było nie tak od strony sterowników.

Zaraz chyba zmienię bios na inny.

 

Jeszcze jedno podłączałeś może to zasilanie HDD pod płytę do PCIEx2.0?

tu simon68 pisze z konta siostrzeńca

na xp niebieski mi się ładował w momencie jak staruje sprawdzanie dysku zaraz po odpaleniu z cd-rom przelatuje F2 recovery potem F6 inne stery rozpoznaje parę rzeczy jeszcze i próbuje rozpoznać hdd i tu była lipa jak nie zapodałem wcześniej F6 i nie dałem by dograł drivery, dokładna nazwa u mnie (przy moich ustawieniach biosu) ICH9 SATA RAID Controller (Desktop ICH9R), żeby machnąć stery na fdd odpaliłem cd-rom ( na innym kompie z xp) machnołem menu w okienko dos dałem 7 INTEL MATRIX STORAGE MENAGER 32 bit i potem to właśnie je załadowałem jako F6 podczas instalki windy, pod samym xp dogrywałem już tylko raida do g-sata, i wsio OK,

jeśli chodzi o fsb ja leciałem na 445 stabilnie ( patrz podpis ale mój a nie młodego :-) ), i zmieniałem napięcia tylko dla ram 2,1V i proca 1,6V pewnie poleciały by więcej ale na razie brak czasu na zabawy, a z tego co czytałem to zasilanie na płycie molex służy do zasilania drugiej grafy SLI, i je mam nie podpięte, jeśli chodzi o chłodzenie NB SB to nie zmieniałem nic u mnie everest odczytuje max 34 stopnie na płycie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=249937&st=30

Edytowane przez Kubaja90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki simon68 za odpowiedz, jak zwykle moge na Ciebie liczyć. Mam pytanie czy mógłbym do Ciebie zadzwonić by prześledzić ustawienia w biosie, coś robie nie tak i co do tego nie ma żadnych wątpliwości , tylko nie wiem co? Przez telefon jakbyś miał chwilkę prześledzilibyśmy ustawienia biosu, jak się zgodzisz to podaj mi numer na PW.

Moim zdaniem ta płyta powinna spokojnie robić FSB w okolicy 500Mhz.

Kurde tyle kasy, wielka nadzieja, a teraz łzy w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem mieć poważne problemy po obsadzeniu dwóch radków w tryb CF. Czy ktoś z szanownych userów miał też problemy z tą płyta?? U mnie najczęściej objawia się to nieustannym resetowaniem podczas bootowania lub całkowitą zwiechą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pietrek" ja mialem podobny problem (3870 CF), tyle ze po zakupie nowego ramu OCZ Reaper 4x1 i ustawieniu recznym timingow plyta sie zwiesila totalnie. Reset nic nie dal, czary rowniez ;). Ostatecznie plyta poszla na gwarancje i dostalem zwrot kasy, teraz mysle nad czyms innym. A tak na marginesie, moze ktos ma jakis pomysl co sie moglo stac z ta Mobo?

Edytowane przez paDZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...