Skocz do zawartości
kam!LL0

Jaka Karta Do 450 Zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja konfiguracja to:

 

Intel C2D E4300 @ 1,8 Ghz

2 x 1024 MB DDR2 RAm KINGSTON 667 mhz

MOBO: ASUS P5B-VM

 

Chciałbym kupić do tego kartę graficzną do 450 zł. Zastanawiam się pomiędzy GeForce 7600 GT, a GeForce 8600 GT. Która będzie lepsza i jakiego producenta : Galaxy, Palit, Gigabyte, a może jeszcze coś innego ? Może jakiś Radeon jednak ? Zależy mi na wydajności w grach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja konfiguracja to:

 

Intel C2D E4300 @ 1,8 Ghz

2 x 1024 MB DDR2 RAm KINGSTON 667 mhz

MOBO: ASUS P5B-VM

 

Chciałbym kupić do tego kartę graficzną do 450 zł. Zastanawiam się pomiędzy GeForce 7600 GT, a GeForce 8600 GT. Która będzie lepsza i jakiego producenta : Galaxy, Palit, Gigabyte, a może jeszcze coś innego ? Może jakiś Radeon jednak ? Zależy mi na wydajności w grach. :)

za 450 to poszukaj 7900 GS, lepszy od 7600 GT, a z dx 10 i tak nie skorzystasz. Na przykłąd http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...oducts_id=20859

 

Naprawde warto, a za reszte kup krate browarów.

 

Ewentualnie, jak lubisz radeona to 1950 PRO:

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...oducts_id=14560 449,-

 

 

A tu ogolny ranking kart w wielu grach:

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...2&chart=318

Edytowane przez Estwalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że się nie kręcą, a po o/c 79gs zjada x1950pro. Tu masz 8600GT+ Palit Sonic http://kdo.pl/product_info.php/cPath/94_98/products_id/10539

 

EDIT

 

Gigabyte'a ogólnie bym nie polecał, robi pasywne ścierwo, z walącymi artefaktami po kilku h gry, którego nikt nie kupuje, montują te karty do PC w supermarketach (7300 Le/8600GT głównie) i polecają w większości sklepów z PC, swoją drogą ktoś w łapę dostał. Gdzie nie pójdziesz do sklepu z PC polecą ci Gigaszmelca.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że się nie kręcą, a po o/c 79gs zjada x1950pro. Tu masz 8600GT+ Palit Sonic http://www.youtube.com/watch?v=uBLGlb-MOGg

Gdzie Ci po OC zjada ? Na Radziu i procku na 2,6Ghz mam bez zadnego krecenia w 3DMark 2005 = 10090pkt. Poza tym, chyba link Ci sie zly wkleil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze trwa wojna Ati vs Nvidia :D. Od siebie mogę dodać, że Palit 8600gt Sonic+ nie jest zły w grach, które są w obecnej chwili, ale do tych co dopiero wyjdą w DirectX 10 za jakiś czas nie będzie się nadawał. X1950 PRO nie jest złą grafiką. W sumie nie wskazuje już na żadną z tych 2 grafik, bo obie są dobre. Ja jednak gdybym miał kupować w tej chwili to wybrałbym X1950 PRO tylko do 350zł (ani grosza więcej), a jakbym nie znalazł w tej cenie to Palita 8600gt Sonic+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wyrwałem 8600GT od Palita za 290 i myślę że za tą cenę się opłacało. Ale tak jak bym miał wykładać 350 na 8600GT i 1950PRO to i tak bym wybrał Geforca. Ale tylko dlatego że jest krótsza i nie będzie mi wadzić o Zalmana na mojej DFI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 7600GS wogole zapomnij bo to zupełnie inna liga niż pozostałe wymieniane tutaj karty. Najwydajniesza będzie tutaj moim zdaniem x1950pro, ale jednocześnie najdroższa i trudno bedzie sie zmieścić w 450 zł jeżeli chcesz mieć jakiś sensowne chłodzenie karty. Poza x1950pro to tylko 8600gt sonic+ od palita. Dużo osób (głownie posiadaczy 7900GS) mowi że GF86gt jest słabszy od 7900GS, ale trzeba pamietać że temu konkretnemu modelowi (palit sonic+) bliżej do 8600GTS i zostawia dosc daleko w tyle 7900gs i inne 8600gt.

Edytowane przez gregor1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredzik89

nie sądzisz ze to troche dziwne ze pare postów niżej pytasz sie o ocenę zestawu (w tym grafiki) po czym samemu polecasz cos (gf7900gs) co ci wszyscy w tym twoiim temacie odradzją ? Skoro samemu tak doskonale wiesz co jest najepsze to po co pytasz ? Dajesz link do testu który w większosci gier pokazuje ze 7900gs jest wydajnieszy od 8800gts (przeciez to chyba jakis ponury zart). Prawda (potwierdzona przez większosc testów w necie) jest taka że 7900gs jest równie wydajny jak referentycjny 8600gt, ale z porządnie podkręconą fobrycznie wersją jak chocby sonic+ nie daje juz sobie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fredzik89

nie sądzisz ze to troche dziwne ze pare postów niżej pytasz sie o ocenę zestawu (w tym grafiki) po czym samemu polecasz cos (gf7900gs) co ci wszyscy w tym twoiim temacie odradzją ? Skoro samemu tak doskonale wiesz co jest najepsze to po co pytasz ? Dajesz link do testu który w większosci gier pokazuje ze 7900gs jest wydajnieszy od 8800gts (przeciez to chyba jakis ponury zart). Prawda (potwierdzona przez większosc testów w necie) jest taka że 7900gs jest równie wydajny jak referentycjny 8600gt, ale z porządnie podkręconą fobrycznie wersją jak chocby sonic+ nie daje juz sobie rady.

na moja logike.... to wyglada tak....

7900 jest lepszy od 8600 w grach na dx9....

ma przystosowane mozliwosci do tych wlasnie gier... a 8600 jest na dx 10 i w tych grach jest mistrzem... lecz ze gry na 10 dx to jeszcze rzadkosc (albo moze ich jeszcze chyba nie ma) to dlatego wydaje mi sie ze 7900 bardziej przypasuje do grania w gry na dx9.... dlatego polecilem

 

to moje zdanie.... i moge sie mylic....

jesli sie myle prosze mnie poprawic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze grafa obsluguje DX10 to ostatnie na co sie powinno zwracac uwage. Panowie, zanim pojawia sie gry na DX10, to juz wyjdzie DX11, bo tak jest od zawsze. Tak samo bylo z SM3.0. Ludzie kupowali nowe drogie grafy, a te gry tak naprawde wyszly niedawno, a juz i tak powstaja pod DX10 i tak to sie bedzie ciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniesza będzie tutaj moim zdaniem x1950pro, ale jednocześnie najdroższa i trudno bedzie sie zmieścić w 450 zł jeżeli chcesz mieć jakiś sensowne chłodzenie karty.

Tutaj można kupić za 400zł sapphire x1950gt plus accelero x2 (na allegro jest wyprzedaż po 33zł). Rdzeń podkręci się, jak w Pro, pamięci trochę mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może tak: Czym nowsza gra tym będzie działać lepiej na 8600gt. Oczywiście 8600gt nie pozwoli na granie na przyzwoitym poziomie w gry w pełni wykorzystujące DirectX 10. Im starsza gra tym 7900gs ma bardziej wyraźną przewagę nad 8600gt. Ale jeśli udałoby Ci się kupić x1950pro za ok. 350zł (a to jest możliwe) to też byłby to dobry wybór. Musisz się zastanowić w jakie gry grasz i wybrać między tymi grafikami. Testy na Egiełdzie były przeprowadzane na starszych sterownikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się i ja za grafiką,, zakup odkladany jakiś czas nie gram dużo a jeśli już to w rfactorze mam te 60fps i jest ok ;]

 

na grafkę nie chcę wydać dużo, poniżej 400zł a najchętniej i 300 ;]

 

wymagania:

 

1. mała (czyli odpada x1950 i 7900), musi się mieścić w takich dziwnych warunkach Dołączona grafika

 

2. musi na nią pasować zalman vf700

3. sterownie wentylatorem z grafiki

 

karta będzie zasilać LG 22" lcd więc 1680x ...

 

chetnie kupił bym jakiegoś palita bo miał bym go po cenie dystrybutora

 

na koniec największy problem (a niby detal)

 

maksymalnie możliwie jestem przyzwyczajony do karty latającej pasywnie i wygody przełączania trybów

czy do Nvidii znajdę program zastępujący traytoolsa ? potrzebne są mi profile 2d i 3d z zegarami (2d downclock i 3d oc) i regulacją wentylatora wg temperatury i ładowaniem jednego jako domyślny po starcie systemu

szczerze to właśnie wygoda tego rozwiązania trzyma mnie przy mojej karcie/ati i jeśli zaproponujecie alternatywny soft i powiecie tak się da to jest 3/4 sukcesu :)

Dołączona grafika

 

jak downclockują się gf8600 ?

 

konfig jak w sigu ku potomnym i tu

dfi nf4 lp ultra

2x512 bh5

opek144 3ghz

 

obecnie jadę na x800gto

 

poza ciszą i wygodą zależy mi na wydajności, o wydajności kart w zasięgu tych pieniążków mam jakieś pojęcie.. jak znajdziemy soft i jesli karta się zmieści oraz spełni wymagania to pewnie palit z 1ns mem i po sprawie ;]

bardzo da się to podkręcić ? pod takie rozdzielczości nie lepiej kartę z więcej wolniejszej pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...