Skocz do zawartości
goshua

Irql Not Less Or Equal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu wymieniłem GF 6600GT i A64 3000+ na nowsze części i zestaw wygląda tak:

 

GF 8600GTS

Athlon X2 4200+ Toledo

Asus A8N-SLI

Chieftec 350W

2 x 512 PC 3200 TwinMos

250GB Barracuda SATAII

80GB Barracuda SATA

 

Na razie niczego jeszce nie kręciłem.

 

Niestety co jakiś czas (dowolna ilość minut po uruchomieniu gry) komputer zachowuje się tak, jakby się restartował. Jedyną różnicą jest to, że dysk nie pracuje, czyli ekran pozostaje czarny i nie ładuje się system. Natomiast wentylatory na karcie i procesorze przez chwilę pracują głośniej. Tak w ogóle to zaczęło się od niebieskiego ekranu:

 

Dołączona grafika

 

 

Po zobaczeniu tego ekranu spróbowałem zmienić Forceware na nowszy (z 158.28 na 163.44). Nic.

 

Co na razie wiem:

 

- szukanie błędu z bluescreena na http://search.microsoft.com/search.aspx?mk...p;setlang=pl-PL nic mi nie powiedziało

- memtest nie znajduje żadnych błędów

- zasilacz na pewno wystarcza dla tej konfiguracji. wg. dość dokładnego kalkulatora internetowego przy dużym obciążeniu potrzebne mi są tylko 294W

- na wszelki wypadek zrobiłem Windows Update. nic to nie zmieniło

- wszystkie taśmy i kable są w porządku

- opisywany przeze mnie problem pojawia się podczas grania w Two Worlds i World of Warcraft (jeśli te informacje są komukolwiek potrzebne). innych gier nie sprawdzałem

- procesor ma najwyżej 47 stopni podczas grania, więc to nie to. pastę dopiero co nakładałem.

- przełożyłem sieciówkę z jednego slotu do drugiego, dalej nic.

- wirusów nie mam, system jest wręcz pedantycznie czysty

- mam ostatni BIOS do tego Asusa

- proszę nie linkować mnie tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=100972

 

 

Pomocy :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten identyczny problem po tym jak zmienilem jedynie kartę graficzną z GF400/400 MX na GF 6600GT i problem w tym tkwił to sterownik.U mnie jednak to nie było proste bo sama zmiana sterownika nie wystarczył (wcześniej oczywiście trzeba było całkowicie usunąć ten stary sterownik) ...musiałem jesszcze uaktualnić a właściwie odświeżyć ster do płyty głównej (przypadku Nvidii 2) po tym wszystkim wystarczyło zainstalować ponownie nowy a nawet ten sam sterownik do karty graficznej.

 

Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na szczęście moje stare 6600GT leżało jeszcze w szufladzie, więc postanowiłem je wypróbować... Na razie bez zwiech. Chyba będę reklamował to 8600GTS...

A jak działa po włożeniu tej grafy z spowrotem ??

Coś mi się zdaje że masz ten sam problem co JA miałem...więc wypróbuj to co napisałem.

Na bank to nie może być wina grafy.

Więc kolejno musiałbyć :odinstaluj całkowicie aktualny sterownik do GPU potem odinstaluj jeszcze sterownik MOBO dla PCI-ex tj.w "Menedżer urządzeń">>"Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI"(jeśli zajdzie taka potrzeba)....wkładasz nową grafe.... sprawdź w biosie czy jest OK dla tej nowej grafy....i na koniec Windows powinien samodzielnie aktualizować sterownik do MOBO(to co wcześniej napisałem) oraz sterownik do GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa po włożeniu tej grafy z spowrotem ??

Coś mi się zdaje że masz ten sam problem co JA miałem...więc wypróbuj to co napisałem.

Na bank to nie może być wina grafy.

Więc kolejno musiałbyć :odinstaluj całkowicie aktualny sterownik do GPU potem odinstaluj jeszcze sterownik MOBO dla PCI-ex tj.w "Menedżer urządzeń">>"Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI"(jeśli zajdzie taka potrzeba)....wkładasz nową grafe.... sprawdź w biosie czy jest OK dla tej nowej grafy....i na koniec Windows powinien samodzielnie aktualizować sterownik do MOBO(to co wcześniej napisałem) oraz sterownik do GPU .

 

Hehe, właśnie zrobiłem mniej więcej to, co napisałeś, tylko przed przeczytaniem tego posta :)

 

Wygląda na to, że miałem przestarzałe sterowniki do tego Asusa (chipset itd.), więc zainstalowałem nowe. Poza tym wywaliłem nTune, które podobno też potrafi namieszać (przeczytałem o tym na jakimś innym forum). Włożyłem 8600 z powrotem i póki co (odpukać) chodzi bezproblemowo.

Edytowane przez goshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie zrobiłem mniej więcej to, co napisałeś, tylko przed przeczytaniem tego posta :)

 

Wygląda na to, że miałem przestarzałe sterowniki do tego Asusa (chipset itd.), więc zainstalowałem nowe. Poza tym wywaliłem nTune, które podobno też potrafi namieszać (przeczytałem o tym na jakimś innym forum). Włożyłem 8600 z powrotem i póki co (odpukać) chodzi bezproblemowo.

Niekoniecznie musiało być zainstalowane nowe stery do MOBO (ale najlepiej tak) można też reinstalować tego chipsetu... tu chodziło oto że ten ster jak to powiedzieć dobrze zapamiętał tą starą grafę i dlatego po włożeniu nowej grafy widzi inaczej i musiał jedynie oczyścić to co wszystko na nim było związane ze starą grafą.

Potem już wystarczyło tylko zainstalować ponownie sterownik grafy.

Dla ciekawości sam nie wiedziałem który to był ster do mostka (bridge) dla grafy aby mozna było reinstalować ten sterownik... i dzięki progsowi nTUNE (opcja MOGO i GPU) odkryłem jak wywalił mi te stery chipsetu(tylko ten ster "Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI" reszta bez zmian) oraz sterowniki grafy :) .

I jeszcze coś jak w biosie zmienisz jakieś opcje dotyczące parametry karty graficznej (np.w biosie było standordowo ustawione na PCI a faktycznie grafa posiada złącze AGP lub inne) i po zmianie będzie trzeba ponownie zreinstalować ten ster do chipsetu (tak to było u mnie przypadku) :damage_wall:

 

Cieszę że się udało i mam nadzieję że ten problem na długo zniknie :lol2: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...