Skocz do zawartości
DziubekR1

Stop C000021a (blad Krytyczny Systemu)

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, Panowie mam problem. Jezcze pare dni temu bylem szczesliwym posiadaczem Abit KN9 NF4 Ultra + Brisbane, bylo pieknie, 0 problemow. Teraz sobie sprawilem E2140 + EVGA 650i Ultra i jak narazie same problemy :(

Dołączona grafika

Takie cos mi sie pojawia nawet na nie kreconym sprzecie, proc na 1,6Ghz, FSB standard, napiecia standard, a jednak wczoraj podczas wlaczania gry wywalilo mi takie cos, slysze ze po tym jak to sie pojawi wylacza sie dysk twardy i pomaga tylko reset. Pozniej jak po resecie wlaczylem gre to gralem dlugo i szczesliwie i nic sie nie dzialo. Teraz wlaczam CoreTemp i [gluteus maximus], znowu ten niebieski ekran, a tempy nawet jesli by byly nie wiem jak zawyzone, to i tak nie sa zle, CoreTemp 0.95 Idle 45C, Stres 61C. Ten nieszczesny chipset na plycie parzy, ale to z tego co wiem normalka na tej plycie (EVGA 650i Ultra) no i przeciez nic teraz nie krecone jest. Pamieci przelecialem MemTestem i zadnego bledu nie ma. Napiecia zasilka daje stabilne jak skala.

Przewiew w budzie mam niezly, Chieftec Dragon, z przodu wsysa 80mm, z tylu wywala 120mm i w srodku jest naprawde chlodno. Czy plyta moze byc walnieta, czy jak ??

Dodam, ze wczesniej mialem Abit KN9 NF4 Ultra i Brisbane. Nie robilem reinstala Windy, bo ta ruszyla bez problemu i poprostu poprosila o zainstalowanie nowych sterow i wszystko poszlo bez problemu. Z tego co zauwazylem to ten screen niebieski pojawia sie tylko podczas proby uruchomienia czegos, nie bylo tak, ze chodze po windzie i nagle to sie pojawilo. Na Abicie nigdy, przenigdy nie mialem zadnego Blue screena, teraz zmienilem proca i plyte i mam problem :(

Szukam czegos w Google, ale sa tam opisy tego problemu, ktore raczej nie bardzo sie maja do mojego kompa, tak wiec licze na Wasza pomoc.

 

EDIT:

 

No i znowu sie sypnal, teraz jak chcialem wlaczyc Opere. Sprawdzilem tez jeszcze raz chipset na nie kreconym sprzecie, to jest dosyc cieply, ale juz nie parzy, wiec jego temperature mozna raczej wykluczyc... Co to kur... jest...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od formata. to gruntowna zmiana platformy na jakiej lata sstem. musi dopasowac inny zestaw plikow do instalacji (dla ciekawostki powiem ze jest chyba 8 wersji kernela i ze 4 wersje ACPI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten format to jedyne co mi przychodzi do glowy z rozwiazan, ale tez i ostatnie jakie bym chcial zastosowac, wiadomo dlaczego :)

Kiedys mialem DFI LP UT NF4 i jak zamontowalem tego Abita na NF4 to nic nie trzeba bylo reinstalowac, system chodzil jak zloto na wykreconym sprzeciez przez pare miechow. Teraz znowu wkladalem chipset NVidii, co prawda troche inny, ale jednak myslalem, ze moze sie bez formata obejdzie.

Zaczekam jeszcze na jakas rade, bo moze to cos innego, jak nic sie nie znajdzie, to zrobie tego formata :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie byś otrzymał jakies inne konstruktywne rady, po zmianie mobo reinstall jest po prostu imho niezbedny dla własciwego działania. Zrobisz go i w zaleznosci od wyniku bedzie mozliwosc wykluczenia innych problemów. Poza tym, jesli po formacie wywali ci bsoda przy coretempie 0.95 to sie nie przejmuj, bo ten typ tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się dorzucić kamyczek potwierdzenia do sterty tezy o konieczności formatowania - zmieniłem płytę z chipsetem Via na taką z BX440 i niebieski ekranik był wszystkim, co Windows XP pokazywał przy starcie. Po formacie i instalacji nowego systemu działa bez zarzutu. Jużem się zestrachał, że dysk zmarł, zabierając do Krainy Wiecznego Scandiska kilka GB ważnych danych.

 

To nie Linux, który jak już usiądzie na dysku, to siedzi i siedzi, w rzyci mając zmiany kooperantów w puszce :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem Panowie tak. Wlaczylem instalatora Windowsa i "Naprawe systemu", ale tzw. drugie R, czyli ze on sobie tak jakby zainstalowal wszystko od nowa, ale w Windowsie mam dalej swoje stare programy. No i po tym zabiegu dalej to samo, co jakis czas przy probie uruchomienia jakiegos programu to samo. Czy taka naprawa to za malo i czeka mnie pelny format, czy taka naprawa raczej powinna juz zadzialac i trzeba szukac przyczyny gdzie indziej ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ci stary pisalem, ze mialem kiedys DFI i po zamontowaniu ABITa nie robilem zadnego formata, a wszystko chodzilo jak zloto przez pare miechow. Co prawda obie plyty byly ona NForce4, ale teraz mam tez NForce, to myslalem, ze moze cos z tego bedzie, a temat dalem, zeby sie upewnic i nie robic sobie roboty, ktora moze by nie byla potrzebna.

Nawiasem mowiac na dniach bede mial jeszcze Biostara TForce na I965 i sie zastanawiam, czy moze z formatem nie zaczekac, bo nie wiem czy zostawie EVGA, czy Biostarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubisz specjalnie utrudniać sobie życie?

Jak bym lubil, to bym nie zakladal tego tematu, bo nie lubie i chcialem uniknac formata :)

 

EDIT:

 

Nie chce zapeszysc, ale po tej naprawie juz caly wieczor komp smiga i narazie wszystko gra. Jedynym progralem, ktory cos dalej wali w ch... jest ten CoreTemp 0.95, wiec pewnie tak jak ktos wyzej pisal "ten typ tak ma".

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Moze to, ze jednak nie zawsze jest konieczny format i w przypadku problemu mozna podejrzewac i inne czynniki ?

przy zmianie platformy AMD <-> Intel - format...

przy zmianie chipsetu - format

przy zmianie plyty (ten sam chipset) - moze zadzialac...

 

nie kombinuj tylko rob format...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...