Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

memy sprawne- coś sie gryzie :(

 

Do tego mam upierdliwy problem - w biosie nie ma regulacji wentyli, w smartguardianie i speed fanie też nie działa ....

Męczące to zwłaszcza jak sie ma wc a na memkach i nb 80mm delty (2700 rpm :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memy sprawne- coś sie gryzie :(

 

Do tego mam upierdliwy problem - w biosie nie ma regulacji wentyli, w smartguardianie i speed fanie też nie działa ....

Męczące to zwłaszcza jak sie ma wc a na memkach i nb 80mm delty (2700 rpm :P)

Sproboj wgrac najnowszego biosa. Dokladnie ci nie powiem czy jest tam cos takiego bo nie sprawdzalem...

Na wiatraki to se zalozylem kontrolery obrotow i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kotś podpowie co można by było zmienić w ustawieniach pamięci by było wydajniej. Oczywiście pomijając 4 pierwsze pozycje. Mogłby ktoś sprawdzić dzielnik pamięci czy mu działa (szyna fsb 333 pamięci 1000) bo mi nie odpala. A moze to wina ustawień pamięci. Oczywiście na 1000 ustawiam 5 5 5 15 rszeta auto. Moje aktualne ustawienia:

A jakie pamięci pójda na 1066 na tej płycie.

Taktowanie pamięci:

CAS Latency (CL) 4T

RAS To CAS Delay (tRCD) 4T

RAS Precharge (tRP) 4T

RAS Active Time (tRAS) 12T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 36T

Command Rate (CR) 2T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 12T

Read To Read Delay (tRTR) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T

Read To Write Delay (tRTW) 8T

Write To Read Delay (tWTR) Same Rank: 10T, Different Rank: 5T

Write To Write Delay (tWTW) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T

Read To Precharge Delay (tRTP) 5T

Write To Precharge Delay (tWTP) 12T

Refresh Period (tREF) 3120T

DRAM Read ODT 3T

DRAM Write ODT 6T

MCH Read ODT 8T

Performance Level 6

Read Delay Phase Adjust +25T

DIMM1 Clock Fine Delay 1T

DIMM2 Clock Fine Delay 6T

DIMM3 Clock Fine Delay 1T

DIMM4 Clock Fine Delay 7T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki na abicie AB9 robiły 1000 na 5.5.5.15. A tu na poście zwiecha. I bios do resetu. A może na tym dzielniku poprostu coś nie tak. Może ktoś sprawdzi u siebie ten dzielnik. A może abit jakoś lużniej ustawiał pozostałe timingi i dlatego szły. Dziwna sprawa. Na 4.4.4.12 ta abicie max był 750 a tu 800 bez problemu. Napięcie z biosu do 4.4.4.12 1.85v(dfi). A na 1000 5.5.5.15 1,95v(Abit). Na abicie na wyższym napięciu nie zabardzo chciały chodzić.

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki na abicie AB9 robiły 1000 na 5.5.5.15. A tu na poście zwiecha. I bios do resetu. A może na tym dzielniku poprostu coś nie tak. Może ktoś sprawdzi u siebie ten dzielnik. A może abit jakoś lużniej ustawiał pozostałe timingi i dlatego szły. Dziwna sprawa. Na 4.4.4.12 ta abicie max był 750 a tu 800 bez problemu. Napięcie z biosu do 4.4.4.12 1.85v(dfi). A na 1000 5.5.5.15 1,95v(Abit). Na abicie na wyższym napięciu nie zabardzo chciały chodzić.

Przelec se je memtestem i sprawdz czy nie sypia bledami. Cos niskie napiecie jak na 1000MHz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety już sprawdzić nie mogę bo nie mam już abitaale super pi 16 mb przechodziło bez problemu. A na dfi nie chcą nawet odpalić na 1000. Zwiecha na poście. Musze jeszcze sprawdzić na 2.2v. Ale watpie aby to cos dało. Mysle ze na tym dzielniku cos plyta świruje albo nie lubi się z kingstonami. Jeszcze sprawdze z szyną w dół i do jakiej wartości dojde na tym dzielniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kotś podpowie co można by było zmienić w ustawieniach pamięci by było wydajniej. Oczywiście pomijając 4 pierwsze pozycje. Mogłby ktoś sprawdzić dzielnik pamięci czy mu działa (szyna fsb 333 pamięci 1000) bo mi nie odpala. A moze to wina ustawień pamięci. Oczywiście na 1000 ustawiam 5 5 5 15 rszeta auto. Moje aktualne ustawienia:

A jakie pamięci pójda na 1066 na tej płycie.

Taktowanie pamięci:

CAS Latency (CL) 4T

RAS To CAS Delay (tRCD) 4T

RAS Precharge (tRP) 4T

RAS Active Time (tRAS) 12T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 36T

Command Rate (CR) 2T

RAS To RAS Delay (tRRD) 3T

Write Recovery Time (tWR) 12T

Read To Read Delay (tRTR) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T

Read To Write Delay (tRTW) 8T

Write To Read Delay (tWTR) Same Rank: 10T, Different Rank: 5T

Write To Write Delay (tWTW) Same Rank: 4T, Different Rank: 6T

Read To Precharge Delay (tRTP) 5T

Write To Precharge Delay (tWTP) 12T

Refresh Period (tREF) 3120T

DRAM Read ODT 3T

DRAM Write ODT 6T

MCH Read ODT 8T

Performance Level 6

Read Delay Phase Adjust +25T

DIMM1 Clock Fine Delay 1T

DIMM2 Clock Fine Delay 6T

DIMM3 Clock Fine Delay 1T

DIMM4 Clock Fine Delay 7T

spróbuj ustawic Performance Level na 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie po zabawie moge stwierdzić że płyta nie lubi się z moimi pamięciami. Max jakie udało mi sie wycisnąć to 920 stabilne i 940 sys sie uruchamia ale superpi juz sie wywala. Wszystko na napięciu 1,95 zbiosu. Jak dam 2.0 to sys się nie załaduje a na 2.1 już nawet posta nie pokaże. Dziwne te pamięci. Wygląda na to że maks napięcie dla nich to 1,925 - 1,95. Zreszta podobnie zachowywały się na abicie jeśli chodzi o napięcia ale dawały się uruchomić na 1,95v na 1000@5.5.5.15 atu max 940. Trzeba będzie poczekać na nowy bios. Może coś zmieni a jak nie to jakie pamięci polecacie pod tą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie po zabawie moge stwierdzić że płyta nie lubi się z moimi pamięciami. Max jakie udało mi sie wycisnąć to 920 stabilne i 940 sys sie uruchamia ale superpi juz sie wywala. Wszystko na napięciu 1,95 zbiosu. Jak dam 2.0 to sys się nie załaduje a na 2.1 już nawet posta nie pokaże. Dziwne te pamięci. Wygląda na to że maks napięcie dla nich to 1,925 - 1,95. Zreszta podobnie zachowywały się na abicie jeśli chodzi o napięcia ale dawały się uruchomić na 1,95v na 1000@5.5.5.15 atu max 940. Trzeba będzie poczekać na nowy bios. Może coś zmieni a jak nie to jakie pamięci polecacie pod tą płytę.

Umnie OCZ rev. 2 800MHz 4 4 4 12 chodza na 975MHz na 2,15V Wyzej bede krecil jak poskladam wode...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi akurat na 775 maja znikomy wplyw na wydajnosc ale na stabilnosc duzy. Ustaw 5 5 5 15 i 2,3V albo 2,4V jak masz jakis dodatkowy nawiew.

Nie wiesz chyba co mowisz :D

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widac zerowy przyrost wydajnosci dzieki zmianie timingow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema CB, bo chyba zadna mobo nie ma coldbuga przy -40'c na parowniku. PCB jest zapewne ledwo zimne i niema duzego wplywu na pojemnosc kondensatorow.

 

A PD 1.95v na 4 marnych fazach jest bardzo madre :lol: . Psuja, psuja ;)

Na parowniku miałem nawet -55 stopni :wink:

 

a w Biosie...

 

Dołączona grafika

 

i zero problemów z bootowaniem

 

A co do tego, że żadna mobo nie CB to się nie zgodzę. Choćby Fox P35A robi jazdy przy najmniejszym zimnie... więc nie do końca :wink:

 

A co do tego PD to drugi egzemplarz DFI ciągnie tyle bez zająknięcia :wink: :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dotarły do mnie Corsair XMS2 667. I wczoraj na szybko wieczorkiem 1000@5.5.5.15 na 2v. Dzisiaj jak znajde troche czasu to potestuje jak się zachowują na cl4 i jakie maks na cl5. jakie max napięcie dla tych pamięci mogę dać bez obawy. Budda TT soprano. Przewiew 2*120mm@750rpm i zasilacz ze 120.

Mogę teraz stwierdzić że płyta jednak nie lubiła moich kingstonów :(

Ale już mają nowego właściciela :)

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo w instrukcji od płyty na 31 stronie napisane jest że można podpiąć ddr3 pod 2 i 4 slot. Na chwile obecną dobiłem z Prockiem E2180 na 3,2 ghz stabilnie działa temperatura procka przy obciążeniu około 58 stopni. :wink: Pozdrawiam

Edytowane przez A-Patch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie max napięcie dla tych pamięci mogę dać bez obawy

Do testów 2.4-2.5v

Na codzień 2.2-2.3v

Tylko o ile pamięc mnie nie myli to twoja DFi zawyża o 0.15V w stosunku do tego co ustawisz w BIOSie

PS. Za ile tego Galaxy 66GE sprzedajesz ? Napisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie jakosci dzwieku na tej DFI. Czy jest on w miare znosny bo na egieldzie strasznie pojechali ta plyte za dzwiek. W tej chwili posiadam integre na ALC850 i jak dla mnie moze byc jesli ktos ma porownanie do tego codeca to prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik moja karta graficzna strasznie się grzeje osiąga ponad 90 stopni c. Na poprzedniej płycie dobijała do 85 stopni max. Mam radeona 1950xtx Asusa wyczyściłem go nic nie pomogło. Obecnie pogrywam w Crysis ustawiłem max detale pod drircta 9 + anty. Po godzince grania komputer mało co mi nie odleci mam zamontowane 2 dodatkowe radiatory na obudowie. Macie jakieś pomysły poza chłodzeniem wodnym jak obniżyć temperaturę?. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie jakosci dzwieku na tej DFI. Czy jest on w miare znosny bo na egieldzie strasznie pojechali ta plyte za dzwiek. W tej chwili posiadam integre na ALC850 i jak dla mnie moze byc jesli ktos ma porownanie do tego codeca to prosze o opinie.

Nie wiem jaki kodek miał abit ab9 ale ja róznicy nie widze.

 

A mam pytanko jak to jest ze wskazaniami temperatury:

W biosie mam pwm area, procesor i chipset

A w ite smart mam procesor, chipset i system

I wygląda na to że ite pokazuje pod temperaturą chipsetu temp. PWM

JAk to jest u was.

Ewerest całkowicxie iesza temperatury. Temp. procka pwm a aux to tem procka :)

Czy to wina biosu?

Edytowane przez w.marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...