Skocz do zawartości
karolsnp

Podstawy O Korzystaniu Z Notebooka- Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jesli chodzi o korzystanie z notebooka,. wybaczcie... moze wydac sie wam to banalne ale nie chcialbym np rozwalic sprzet tylko dlatego ze go zle postawilem np.

 

stad moja prosba o rady. Jak pracowac aby go nie zajechac.

 

np. czy laptop moze pracowac w pozycji pochylonej np 45 stopni ?? czy moge postawic go na lozku nie korzystajac z jakiejs drewnianej podstawki itp

 

dzieki za pomoc

 

albo link do strony z pomoca albo przewodnikiem

Edytowane przez karolsnp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta - jeźeli dbasz o laptopa nie powinno się stać z nim nic złego...

 

Co do pracy pod kątem 45 stopni - może pracować...

Stawianie na łóźku bez podstawki też nic nie zmieni poza wzrostem temperatury procesora - utrudniona cyrkulacja powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o formatowanie baterii. jak to wyglada ?? czy istnieje cos takiego jak formatowanie baterii w laptopie ??

NIE.

Istnieje jedynie coś takiego jak kalibracja. Polega na pełnym cyklu rozładowania i naładowania baterii. Teoretycznie powinno się ją wykonać co 30 cykli ładowania, lub jeżeli wskazania poziomu naładowania baterii są nieprawidłowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli odbieram notebooka ze sklepu wlanczam i pracuje( pod kablem lub bez) a kiedy ladowac ?slyszalem ze nie powinno sie czekac do zupelnego padniecia bateri.

moje pytania moga wydawac sie banalne ale to bedzie moj pierwszy notebook nie chce go rozwalic na dzien dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz pracować na zasilaniu sieciowym, to najlepiej będzie, jak rozładujesz baterię do 40%, wyjmiesz ją, włożysz do lodówki i podłaczysz tylko zasilanie sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli odbieram notebooka ze sklepu wlanczam i pracuje( pod kablem lub bez) a kiedy ladowac ?slyszalem ze nie powinno sie czekac do zupelnego padniecia bateri.

moje pytania moga wydawac sie banalne ale to bedzie moj pierwszy notebook nie chce go rozwalic na dzien dobry

Po odebraniu notebooka naładuj go do pełna a potem rozładuj aż do pierwszego ostrzeżenia o niskim poziomie baterii. Potem znowu do pełna. Po tym możesz sobie go ładować jak chcesz.

Teoretycznie taka czynność nie jest konieczna, jednak z doświadczenia wiem że czasami dostajemy z notebookiem baterię która porostu długo leżała i pokazuje różne dziwne rzeczy.

 

Twoje pytania nie są banalne. Wiele osób nie miała do czynienia z notebookami i nie ma pojęcia jak ich używać co często skutkuje drastycznym skróceniem żywotności baterii. Wbrew pozorom kluczowy dla żywotności baterii nie jest sposób ładowania, a sposób w jaki baterię się przechowuje.

 

PS: Może kiedyś napiszę jakieś HOWTO używania baterii, bo teraz mi się nie chce :wink:

 

EDIT: Tu masz ciekawy artykuł na ten temat. Są w nim najważniejsze rzeczy dotyczące używania akumulatorów w notebookach. Na początek Ci wystarczy :D

Edytowane przez AK-105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...