Skocz do zawartości
qlf0n

Płyta Pod 4800+ Windsor, Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

Poczytałem sporo recenzji, technikaliów o procesorach itd.. Zdecydowałem się na coś w przedziale AM2 Windsor / Brisbane 4800+ i dualu 2x 1gb patriot pdp cl4. Lacznie wyjdzie cos ~750zł. Problem mam z płytą.. Po recenzji: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18 i wielu newsach na tym forum chwalacym Abit kn9 zastanawiam sie wlasnie nad nia, tyle, ze zalezy mi na SLI.

 

Czy Abit kn9 SLI jest podobnie stabilny, kretliwy i polecany? Zylowac nie bede ale nie podkrecac jak jest potencjal troche szkoda.. Zalezy mi na dobrej, stabilnej, lekko kretliwej plycie z SLI z pasywnym chlodzeniem, ktoremu sam cos domontuje. Gdyby nie SLI wzialbym kn9..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Fallen Angel:. ale qlf0nowi zalezy na sli więc jesli założył by na dfi zalmana to nie włożył by dwóch kart z dwuslotowym chodzeniem. Jednynie pozostałoby kupno Thermalright HR-05-SLI.

 

A tak swoją drogą czemu tak bardzo zależy Ci na SLI ? co będziesz łączył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Fallen Angel:. ale qlf0nowi zalezy na sli więc jesli założył by na dfi zalmana to nie włożył by dwóch kart z dwuslotowym chodzeniem. Jednynie pozostałoby kupno Thermalright HR-05-SLI.

 

A tak swoją drogą czemu tak bardzo zależy Ci na SLI ? co będziesz łączył?

Łączył będę dwie 8600GT. Tak, wiem nie są to demony szybkości ale mają Silent-Pipe II, są ciche i przy zamontowaniu na każdej wolnoobrotowego wiatraczka (choćby stary z zasilacza, na 7V) są bezgłoścne a temp. nie przekracza mi 58-65 stopni. Dużo w tym pomogła mi nowa obudowa Chiefteca, ta blacha i wymuszony obieg zdziałały cuda.. Poza tym. Grafiki zawsze można zmienić ale póki co mam już jedną 8600GT no i jestem z leksza ograniczony zasilaczem, którego nie chcę póki co zmieniać (sig) ..

 

Wracając do tematu.. Grafiki będą jednoslotowe aczkolwiek płyta dobrze, żeby miała porządne rozstawienie tych slowót PCI, tak jak zaczyna to być trendem w tych nowszych..

 

PS. Ostatnio nawet patrzyłem na Asus Crosshair.. Ale kurde, tyle kasy utopić.. :-)

 

PS2. Zmieniłem ustawienia dla procka (A64 3000+ [Venice 1800] S939) na HT 3x, mem clock 133 i FSB na 246 w porownaniu do standardowych HT auto, mem clock 200 i fsb 200. Wyniki SiSandra: cpu: ~5500 -> ~6700 MFLOPS ram: ~2700 -> ~2100 MB/s .. Czy ten spadek wydajności RAM'u to normalny objaw? Czy po prostu nie do końca znalazłem dobre ustawienia? W nocy przeszły 7.5h stability test oraz kilkukrotnie SuperPI 8M.

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 400 PLN masz foxconna na nf590sli :P

 

ale jeżeli kupowałbyś dfi to licz sie z wydatekiem ~20 zika (zalman) lub ~70 (thermalright hr 05 sli). Twój wybór.

Hm.. Właśnie przetudiowałem obszerną recenzję: http://www.frazpc.pl/artykuly/490/FOXCONN/...rator/wsrod/AM2 na temat tego FOX'a.. Jeśli faktycznie wszyscy tak sobie chwalą to jedyny dla mnie tutaj minus to aktywne chłodzenie NB.. Musiałbym wiedzieć jakie on temperatury wyciąga i jak można by go wyciszyć.. Może jakiś inny radiator i noiseblocker lub coś iście cichutkiego..

 

Póki co mam zasilacz pasywny (do 250W) i trzy noiseblockery na 5-7V, więc generalnie szumi jak się wsłuchać.. Mam trypla na temat pracy w ciszu po nocach bo nie tylko gram.. A i na koszty mnie stać jak sobie ubzduram.. Jakieś propozycje?

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thermalright hr-05 sli + noiseblocker i bedzie wprzadku.

Ooo.. Dobre, dobre.. Nie znałem.. A jak ta pasta w zestawie? Dobra? Nie orientuję się w pastach termo ale wiem, że pasta paście nie równa. Rozumiem, że lekkie kręcenie takie połączenie (hr-05 + noiseblocker) wytrzyma? I czy nie stracę gwarancji zdejmując oryginalny radiator?

 

PS. To na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

 

mobo: Foxconn C51 NF590 SLI (w ostateczności Abit KN9 SLI)

proc: Brisbane 4800+

ram: 2x 1GB Patriot 667MHz (nie wiem czy jest sens brać 800MHz)

 

Ale jeszcze sporo do poczytania mi zostało..

 

PS2. Na kręcenie i jakość tego układu już sobie odpowiedziałem recenzją na stronie:

http://www.night-modders.com/index.php?mod...&pageid=460

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie wiem czy jest sens brać brisa aż 4800 no i ramki cos inszego bym wziął :)

Słucham, słucham podpowiedzi bardziej doświadczonych.. Dodam, że nawet mam spory podświadomy problem po kilku naprawdę obszercnych recenzjach i porównaniach do C2D no ale.. To jakie pamięci i jaki Brisbane?

 

PS. Jak tak liczę mobo ~400, TR ~80, wiatrak ~40.. Jeszcze ze dwa - trzy argumenty i wezmę Crosshair'a :->

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie 400zł za mobo nie lepiej się już zastanawiać na Pentium E21x0??

Kontynuuj.. Złóż mi na tym coś co bardziej pasuje pod moje wymagania :) Priorytety to jak najbardziej pasywna / aktywna z noisblockerami noi jak najlepszy stosunek wydajności do pożytkowanej mocy. Tak jak mówiłem, zasilacz to jedyna rzecz, której nie zamierzam zmieniać.. Wiem, że on ogranicza w pewien sposób (gdyby się tak dało w load zrobić << 250W, powyżej będzie mi się niemiłosiernie głośny wiatrak załączał).

 

BTW. Zastanawiam się, dlaczego w instrukcji do 8600 GT podaja, że zasilacz ma mieć minimum 450W dla single i sporo więcej dla SLI, skoro pojedyncza karta ciągnie 43-50W max.. Rozumiem, że zasilacz zasilaczowi nierówny, po to mam porządniejszy topower 420 ale korci mnie, żeby podpiąć SLI 8600GT na tej zasiłce i z każdych obliczeń wychodzi mi, że starczy im sporo << 250W.. Mam dwie linie po 18A..

 

PS. Hm.. A może ASUS M2N32-SLI DELUXE na AM2 (~580zł)? Droższy ale ma pasywne chłodzenie.. Prawie na to samo wyjdzie co przeróbka Foxconn'a (~400 + ~120). Pytanie tylko czy mi nowe Scythe wejdzie nie zahaczając o chłodzenie SB-NB i moduły RAM.

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie brisbane?

 

ramki kingmax 1066mhz :)

 

a procka może windsora jakiegoś?

 

jeżeli chodzi o zestaw na amd to ja bym wolał foxconna + thermalright i czy koniecznie musi to być noiseblocker? może pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie brisbane?

ramki kingmax 1066mhz :)

a procka może windsora jakiegoś?

Argumenty Panie :-) Czemu nie Brisbane? Czemu Windsor?

 

jeżeli chodzi o zestaw na amd to ja bym wolał foxconna + thermalright i czy koniecznie musi to być noiseblocker? może pasywnie.

Może być bez ale dlaczego nie ASUS? Argumenty. Macie większe doświadczenie niż ja po przeczytaniu kilkudziesięciu recenzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty Panie :-) Czemu nie Brisbane? Czemu Windsor?

(...)

windsor szybszy takt w takt niz bris, musi trochę nadrabiać taktami ;)

 

(...)

Może być bez ale dlaczego nie ASUS? Argumenty. Macie większe doświadczenie niż ja po przeczytaniu kilkudziesięciu recenzji :)

nikt nie powiedział, ze ASUS nie foxconn tak. Po prostu sam bym kupił foxa i myślę, że dlatego go polecam. ASUS również nie będzie złym wyborem ale w tej cenie jest już "jakieś" mobo pod intela. Także moje zdanie juz znasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tej cenie jest już "jakieś" mobo pod intela. Także moje zdanie juz znasz ;)

Hm.. Od piątku wieczorem czytam recenzje polskie i zagraniczne.. Przerobiłem większość dobrych płyt pod AM2 SLI, dzisiaj kilka na P35 / P965.. I im pewniejszy byłem w sobotę, tym bardziej rozkojarzony jestem już dzisiaj.. Eh.. Nawet zacząłem zadawać sobie pytanie w jakim celu zmieniam sprzęt.. Chyba czas się przespać z myślami bo mi teraz Intel zamieszał i dał się pokochać :-F

 

PS. Hm.. A moze E4n00.. TDP na poziomie 65W bez o/c a kreca sie na 6n00 :<

Edytowane przez qlf0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...