Skocz do zawartości
MohSETH

Następca Genius Sw-hf 5.1 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ja również mam podobny dylemat.

Zastanawiam się nad:

1) http://allegro.pl/item245787984_genius_sw_...mne_drewno.html

2) http://allegro.pl/item249643148_glosniki_g...nowy_model.html (czarny kolor mi bardziej odpowiada)

Na pewno różnią się wyglądem, minimalnie wymiarami, pilotem i tylnym radiatorem, ale co z ich dźwiękiem? Szukałem jakiś info na google, ale tam wszystko co znalazłem było po czesku i jakoś nic nie mogłem z tego zrozumieć :)

Czy ktoś z was miał do czynienia z modelem sw-hf 5.1 5005? Czy zmieniając wygląd przypadkiem nie pogorszyli ich brzmienia? Czy są również tak dobre, a może nawet lepsze niż sw-hf 5.1 5000?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do 5000 nie mam wątpliwości że to dobry sprzęt i kupił bym je bez zastanowienia gdyby nie fakt że czarne (5005) głośniki będą bardziej pasowały do mojego pokoju. Wiem że przy kupnie głośników nie należy kierować się wyglądem, bo one mają grać a nie wyglądać. Jednak mam pewien niedosyt, gdyż nigdzie nie mogę się dowiedzieć jak jest z dźwiękiem w 5005. Sprzedawcy wersji 5000 z allegro piszą, że 5005 jest już gorsza ale to pewnie anty reklama dla konkurencji jednak jakaś obawa zostaje :/ Napisałem maile do allegrowiczów którzy już kupili wersję 5005 z prośbą o opinie o tych głośnikach. Niestety nie wiem czy któryś z nich miał do czynienia z wersją 5000 i będzie w stanie je porównać. Teraz czekam na odpowiedzi od nich. Czy na tym forum nikt nie miał jeszcze do czynienia z Genius SW-HF 5.1 5005?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link pod którym można znaleźć kilka fotek na żywo tego nowego modelu ,niestety jakość fotek jest raczej słaba .

 

http://forum.pclab.pl/t297078.html

 

Oraz najnowsza recenzja SW-HF5.1 5005 z tym że po Czesku :lol: .

 

http://www.svethardware.cz/art_doc-B6406AD...94004ABDC1.html

 

 

Jest w tym teście próbka mp3 z testem rezonansu

http://www.svethardware.cz/sh/media.nsf/w/...le/resonace.mp3

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chce zakładać nowego wątku, dlatego pisze tutaj. Mam zamiar kupić nowe głośniki Geniusy SW-HF 5.1 5000 lub 5005 (róznica w cenie tylko lub aż 40zł :D) i mam pytanko jak bedą się one sprawować z płytą główną ABIT NF7-S rev.2 na chipsecie nForce 2 SPP z mostkiem południowym MCP2-T. Na płycie mam zintegrowaną kartę muzyczną o cechach:

- 6-Channel AC 97 CODEC on board

- Professional digital audio interface supports optical S/PDIF Out

- NVIDIA SoundStorm with real-time Dolby Digital 5.1 encoder

Głośniki mają służyć do słuchania głównie muzyki (club, pop, house, techno) oraz do grania. Czy konieczna jest wymiana karty muzycznej? Bo myśle że narazie spokojnie będą mogły chodzić głośniki na tej zintegrowanej. Jak myślicie? Jakieś propozycje? Mój pokój ma 20m2 (4mx5m). Czytałem wiele opini na temat tych głośników, czy nadal w tej cenie (do ok 300-350zł) są one najlepszym wyborem? Chwilowo chce aby te głośniki w połączeniu z komputerem zastąpiły mi kino domowe, być może później kupie sobie jakiś dobry odtwarzacz dvd (np. Pioneer DV-600AV lub Fergusona 780) ale to w przyszłości. Czekam na jakieś rady, sugestie i opinie

 

PS Jak sobie poradzić z mocno grzejącym się radiatorem na subwooferze?

PS2 W którym sklepie polecacie zakupić owe głośniki? (po rozsądnej cenie oczywiście) może sirius? http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...dark_wood).html

Edytowane przez antoniofavretto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo tych głośników jeszcze nie zepsuli w geniusie, więc wygląda na to że są dalej bezkonkurencyjne w cenie do 350 zł. Co do dźwiękówki dobrze by było kupić coś innego, może nie tyle z powodu jakości dźwięku, bo z tego co wiem to SoundStorm sobie radzi całkiem niexle, co dlatego, że jeśli głośniki mają działać w trybie 5.1, to muszą mieć bass redirection z karty muzycznej, inaczej może być różnie z działaniem subwoofera.

 

pokój 20 m^2 jest w sumie troche mały jak na te głośniki, będziesz musiał pilnowac pokrętła volume, żeby za wysoko nie pojechało :wink:

 

 

Mocno grzejący się radiator na subwooferze w ogóle mocno się nie grzeje, a poza tym wątpię czy wytrzymasz w pokoju 20 metrów, w którym by te głosniki miały pracować tak, żeby nagrzać ten radiator :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie chce zakładać nowego wątku, dlatego pisze tutaj. Mam zamiar kupić nowe głośniki Geniusy SW-HF 5.1 5000 lub 5005 (róznica w cenie tylko lub aż 40zł :D) i mam pytanko jak bedą się one sprawować z płytą główną ABIT NF7-S rev.2 na chipsecie nForce 2 SPP z mostkiem południowym MCP2-T. Na płycie mam zintegrowaną kartę muzyczną o cechach:

- 6-Channel AC 97 CODEC on board

- Professional digital audio interface supports optical S/PDIF Out

- NVIDIA SoundStorm with real-time Dolby Digital 5.1 encoder

Głośniki mają służyć do słuchania głównie muzyki (club, pop, house, techno) oraz do grania. Czy konieczna jest wymiana karty muzycznej? Bo myśle że narazie spokojnie będą mogły chodzić głośniki na tej zintegrowanej. Jak myślicie? Jakieś propozycje? Mój pokój ma 20m2 (4mx5m). Czytałem wiele opini na temat tych głośników, czy nadal w tej cenie (do ok 300-350zł) są one najlepszym wyborem? Chwilowo chce aby te głośniki w połączeniu z komputerem zastąpiły mi kino domowe, być może później kupie sobie jakiś dobry odtwarzacz dvd (np. Pioneer DV-600AV lub Fergusona 780) ale to w przyszłości. Czekam na jakieś rady, sugestie i opinie

 

PS Jak sobie poradzić z mocno grzejącym się radiatorem na subwooferze?

PS2 W którym sklepie polecacie zakupić owe głośniki? (po rozsądnej cenie oczywiście) może sirius? http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...dark_wood).html

Czy wspomniana przeze mnie karta ma ten BASS REDIRECTION??? i czy głośniki będą działać w systemie 5.1, czy musze zainwestować w nową karte muzyczną? Ma to ktoś podłączone do zintegrowanej karty muzycznej?

Edytowane przez antoniofavretto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest skonstruowany na bazie obudowy zamkniętej - dolnoprzepustowej. Głośnik 6,5" został umiejscowiony w wewnętrznej komorze, z dodatkowym wytłumieniem wnętrza - nie sposób doszukać się go na zewnętrznych ścianach skrzyni. Cechą charakterystyczną takiego zestawu jest, większa punktowość, sprężystość, kosztem zmniejszenia głębi basu, który nie schodzi tak nisko jak BR. BR z kolei znany jest z "rozmiękczonego, głośnego dudnienia", dedykowanego bardziej do H&H, Techno itp. Poszukaj informacji w sieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wypowiem :)

 

Mialem model 5000...niestety sie popsuły. Przestał dzialac Sub. Co sie okazalo w serwisie, z mojej winy (Pękła membrana-lubie słuchac głosno muzy :P). Bez problemu uznano mi jednak gwarancje. Genius sprzet oddany na gwarancji wymienia na całkowicie nowy, a że nie było już na magazynie modelu 5000, zaproponowano mi model 5005. Oczywiscie wzialem go, po rozpakowaniu co zauwazylem: Jakiś cięższy ten sub...no i o wiele ciezszy glosnik centralny (nie wiem czym to spowodowane-wieksze magnesy?), zmieniony panel (ten troche ladniejszy), inny pilot (wygodnijeszy). No i oczywiscie inny kabel...co sprawilo mi troche problemow i jezdzenia po miescie. Do modelu 5000 dolaczony byl kabel 3xjack- a z drugiej strony takie wyjscie okragle, podobne do S-Video. A w modelu 5005 powinien byc kabel 3xJack-6xChinch. Co do samego dzwieku nie umiem sie wypowiedziec za profesjonalnie, jednak z tego co zauwazylem ten zestawik jest cichszy od modelu 5000. Mam nadzieje ze pomoglem :) W razie czego pisac, to moge podrzucic pare fot w b.dobrej jakosci jak zestawik prezentuje sie w tle pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wypowiem :)

 

Mialem model 5000...niestety sie popsuły. Przestał dzialac Sub. Co sie okazalo w serwisie, z mojej winy (Pękła membrana-lubie słuchac głosno muzy :P). Bez problemu uznano mi jednak gwarancje. Genius sprzet oddany na gwarancji wymienia na całkowicie nowy, a że nie było już na magazynie modelu 5000, zaproponowano mi model 5005. Oczywiscie wzialem go, po rozpakowaniu co zauwazylem: Jakiś cięższy ten sub...no i o wiele ciezszy glosnik centralny (nie wiem czym to spowodowane-wieksze magnesy?), zmieniony panel (ten troche ladniejszy), inny pilot (wygodnijeszy). No i oczywiscie inny kabel...co sprawilo mi troche problemow i jezdzenia po miescie. Do modelu 5000 dolaczony byl kabel 3xjack- a z drugiej strony takie wyjscie okragle, podobne do S-Video. A w modelu 5005 powinien byc kabel 3xJack-6xChinch. Co do samego dzwieku nie umiem sie wypowiedziec za profesjonalnie, jednak z tego co zauwazylem ten zestawik jest cichszy od modelu 5000. Mam nadzieje ze pomoglem :) W razie czego pisac, to moge podrzucic pare fot w b.dobrej jakosci jak zestawik prezentuje sie w tle pokoju :)

A jaką masz kartę dźwiękową ?. Pokaż te fotki jak u Ciebie wyglądają te głośniczki w pokoju. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...