Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czemu program "PowerPlay Generator & Editor" nie jest dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Każdy mógłby sobie wtedy ustawić takie wartości zegarów w biosie jakie by tylko chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro żadna z tych 3850 nie ma Video-In to czy ten HIS 3850 512MB IceQ 3 Turbo będzie dobrym wyborem? Czy polować na coś innego?np. GeCuba.

 

Ostatnie słowo należy do was.

Pozdrawiam.

HIS za drogi w stosunku do wydajności.

Jak chcesz mieć naprawdę cicho w kompie to weź sapphire z pasywnym chłodzeniem model: 11121-00-50

Widziałem tylko w lider24.media.pl za 647zł ale obecnie są wyprzedane, jak znajdziesz w takiej cenie to jest to dobry zakup.

3850 512mb pasywny

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w stosunku do czego?Faktycznie te "około dycha" robi taką różnicę skoro karta jest całkiem fajna?

https://ssl.allegro.pl/item295470764_his_ra...imited_hit.html

Jak poszukasz dobrze to znajdziesz taniej ,bo gdzieś widziałem chyba.Ale nie pamiętam gdzie....

A pasywne chłodzenie to fajna rzecz....zanim czerwiec czy nawet maj przyjdzie :lol:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest w stosunku do czego?Faktycznie te "około dycha" robi taką różnicę skoro karta jest całkiem fajna?

Ostatnio słyszałem, że kosztował 710 ;) jeśli faktycznie 659zł z HL2LC to może warto brać HISa.

Co do Pasywnego, zakładasz na nie wentyl 80mm AC 13dB za 12 zł brutto i masz chicha kartę z dobrym OC, 3 heatpipy przenoszą ciepło do wentyla, więc nie ma problemu z druga stroną. Jak Ci mało, to zakładasz dwa takie wentyle, nic nie musisz zdejmować z karty, zawsze możesz zdjąć wentylatory i zamienić na nowe standardowe w równie niskiej cenie jak by zaczęły hałasować.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu program "PowerPlay Generator & Editor" nie jest dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Każdy mógłby sobie wtedy ustawić takie wartości zegarów w biosie jakie by tylko chciał.

masz ten program na kompie?:D napisz na pw ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pasywnego, zakładasz na nie wentyl 80mm AC 13dB za 13 zł brutto i masz chicha kartę z dobrym OC, 3 heatpipy przenoszą ciepło do wentyle więc nie ma problemu z druga stroną.

Jawohl!Inaczej Herr maxymili będziemy świadkami kolejnych wątków typu "po lekkim OC na moim pasywnym XXXXXX mam takie paseczki i kropki...od czego to może...." :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zamysle mialem e2160 + hd3870/8800gt ze wskazaniem na radka bo gf dalej slabo cena spada ...

 

dzis juz sprzedalem starego kompa i nie wiem czy dobrym rozwiazaniem by nie bylo tez hd3850 z lepszym procem ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ten program na kompie?:D napisz na pw ;]

LOL. Gdybym miał ten program to bym go udostępnił a nie pytał się o powody jego niedostępności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3870 jest obenie wogólnie nieopłacalnym zakupem przy cenie 8800GT około 770zł

 

3850 powoli zaczyna wyglądać coraz bidniej przy nadchodzących 8800GS i 9600GT.

Wystarczy aby88gs był w cenie 660zł (nieco tańszy od GT musi być) i 3850 także już tak różowo nie wygląda :(

 

Cieszyć sie trzeba wsumie z tego, ze 3850 dobrze sie kręcą i wersja 512MB to po OC wsumie 3750 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jawohl!Inaczej Herr maxymili będziemy świadkami kolejnych wątków typu "po lekkim OC na moim pasywnym XXXXXX mam takie paseczki i kropki...od czego to może...." :D .

Wg IN4 jest chłodniejszy od referencyjnego chłodzenia i to bez dodatkowego wentyla za 12 zł. Ja i tak bym założył bo cichszy od wszystkiego co możesz założyć, nawet pompka od wody robi trochę hałasu ;)

w zamysle mialem e2160 + hd3870/8800gt ze wskazaniem na radka bo gf dalej slabo cena spada ...

 

dzis juz sprzedalem starego kompa i nie wiem czy dobrym rozwiazaniem by nie bylo tez hd3850 z lepszym procem ... ???

Kiepski moment na zakup, Intel podniósł ceny AMD opuściło, AMD nie wypuścił jeszcze B3, za miesiąc dwa Intel obniży ceny a AMD wypuści B3 i też pewnie jeszcze raz obniży ceny B2 i x2. Skok w prockach jest taki, że teraz gry będą zwiększać zapotrzebowanie. Jak zamierzasz kręcić to ten procek starczy... ale na krótko

Karta graficzna 3850 dobra tylko z 512mb.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kila osob znajacych sie na rzeczy zabralo glos w tym topiku. Pozwole sobie zadac tutaj pytanie odnosnie asusa 3870. O sposoby rowiaznia problemu pytalem juz wczeniej , ale moj topic zostal zamkniety.

Prosze o porade ktora pozwoli mi w 100% cieszyc sie moja nowa karta grafiki....

Włącz cleartype i bedzie po problemie

 

Działający ATItool

 

Mam karte GeCube HD3850 512 MB OC wersja płyte gł. GA-P35-DS3R v1.0 i również potwierdzam freezy nawet po najmniejszym podkręceniu karty.

 

EDIT:

Podnoszenie napięcia na PCI_E nic nie dało

Freezy występują również w trybie 2d czyt. pulpit windows

ustawienie szyny na 100Mhz również nic nie dało. Zaraz przestawie na 93

Czasem freez wystąpi po 12h im wyżej taktowana karta tym częstrzy freez

 

EDIT2:

zmieniłem bios z f11 na f4... uważajcie na biosy gigabyte im nowszy tym większe ścierwo. Na najnowszyn stabilnie nawet na nominale nie chciał chodzić

Edytowane przez xpx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie chłopaki i dziewczyny (o ile są) ale jak patrze, że już 90 stron zapisanych jest, to szukać mi się odechciewa... Czy można mieć zainstalowane równocześnie ATItool i CCC ? Albo ATItraytool i CCC? Nie będą się kłócić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz ze P35 nie toleruje OC w Radkach 3850 ?? Wow, a ma ktos Abita IP35-E i jakiegos radka ?

Chyba raczej P35 by Gigabyte.

 

Na MSI P35 i Blitzie Extreme P35 wszystko śmiga bezproblemowo.

 

Wybaczcie chłopaki i dziewczyny (o ile są) ale jak patrze, że już 90 stron zapisanych jest, to szukać mi się odechciewa... Czy można mieć zainstalowane równocześnie ATItool i CCC ? Albo ATItraytool i CCC? Nie będą się kłócić ?

Nie będą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh siejecie panike niepotrzebnie

P35 od giguśka wsio jak w podpisie. Nie ma żadnych problemów!! (a system widział już 4 karty w tym dwa różne 7600gt, x600pro i teraz 3850, wszystko bez driver cleanera) :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może na 3850/3870 w MoH Airborne i wie jak włączyć AA? Zmiana nazwy na oblivion.exe skutkuje niestety kolorową sieczką na ekranie.

 

xpx1 ----> co miałeś na myśli pisząc freezy? Mamy podobne sprzęty, ja miałem resety które ustały po zmianie biosu na grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mecze sie i mecze i wymeczyc nie moge rozwiazania na problem, gdy podkrece grafike np 740/1015 to po 1,5 h grania komp sie zawiesza a nastepnie musze go zresetowac. Problem pojawial sie na roznych biosach od Foxconna. Pomozcie bracia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może na 3850/3870 w MoH Airborne i wie jak włączyć AA? Zmiana nazwy na oblivion.exe skutkuje niestety kolorową sieczką na ekranie.

 

xpx1 ----> co miałeś na myśli pisząc freezy? Mamy podobne sprzęty, ja miałem resety które ustały po zmianie biosu na grafie.

poprostu dźwięk w kółko chodzi coś jak szybki loping i na ekranie widzisz już tylko jeden widok :D myszka i klawiatura nie działa :damage_wall:

 

a jaki bios użyłeś?

 

Wg mnie to nie temp bo karta nie ma więcej jak 55 st. i jest cała zimna (ac s1 + 12cm acasa) ani nie vpu recover bo dzwięk działał dalej tylko by był frez obrazu. zauważyłem, że na viście karta działa stabilniej.

Edytowane przez xpx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...