Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

poprostu dźwięk w kółko chodzi coś jak szybki loping i na ekranie widzisz już tylko jeden widok :D myszka i klawiatura nie działa :damage_wall:

 

a jaki bios użyłeś?

Takich objawów nigdy nie miałem, jadę cały czas na BIOSie F10, a w grafie 010.073.000.001 (fabryczny to był 010.067.000.000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie dorwę jakiś bios do hd3850 512mb Asusa??? W koncu udało mi się sprawdzić kartę na innym kompie i musze niestety stwierdzić że to wina karty że po nawet po lekkkim OC się zacina:/ Jestem na prawdę zawiedziony tym asusem bo myślałem że po podkręceniu będzie to mój na prawdę udany zakup od dłuższego czasu a tutaj taka [gluteus maximus]?? Może ktoś pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak to w koncu jest z tymi pamieciami u gigabyta 512?

700? 829?

Mam 3850 512 gigabyta :D i rdzeń normalnie, pamięć 1400 <_< . Na karcie chłodzenie zalmana al/cu. Są dwa gigabayty. TAktowany normalnie i ten. Ja zaraz po zainstalowaniu dałem suwaki w ccc do końca czyli 730/1760 :rolleyes: i kontrolerem obrotów skręciłem zalmana na 30% :razz: . I jest cicho. Co ciekawe karta wogóle się nie grzeje, rdzeń max 55 st :huh: . Ogólnie po zmianie z Galaxy 7900 GS jestem zadowolony. Narazie spowalnia mnie procek X2 4200 :? , ale po podkręceniu tracę c'n'c więc narazie chodzi na def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alf - jak zmniejsztyles obroty ? jakim kontrolerem ????

Kontrolerem od zalmana, jeden mi pozostał po chłodzeniu procka :D , działa super, tylko musze podpiąc jakoś kable :? . Swoją drogą nie wiedziałem wcześniej że można podpiąć ez problemu tą małą wtyczkę od wiatraka karty pod standartowe wyjście na zwykły wiatrak :lol: . Zastanawiam się czy nie podpiąć pod końcówki do podpinania wiatraków z zasilacza. Wtedy to on sterowałby pracą chłodzenia karty. Ale to później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich objawów nigdy nie miałem, jadę cały czas na BIOSie F10, a w grafie 010.073.000.001 (fabryczny to był 010.067.000.000).

Już fabrycznie mam taki właśnie bios. Zastanawia mnie dlaczego sprzęt zacina się nawet jak nie jest obciązony tj. pulpit windows i emule w tle (xp) :-|

 

Zmiana biosu w płycie nie pomogła ale przynajmniej na starym biosie mam 3Ghz na e2140 i pamiątki łykają 4-4-4-12 przy 750mhz. Poważnie radze wszystkim uważać z nowymi biosami od gigabyte <_< acha i windows szybciej ładuje się tj,. nie ma zacięcia przy rozjaśnianiu się logo windows xp.

 

Może wartałoby pokombinować z biosami do gecube ale się trochę boje bo ostatnim razem co bym nie wgrał to obraz widziałem dopiero na "zapraszamy" :blink: no ale nic od czego jest w końcu stare pci - voodoo3 :lol:

 

EDIT:

A może karty PCI-E 2.0 nie dokońca są zgodne z v1.0?

 

EDIT2:

zmieniłem bios na hisa podniosłem taktowania zobacze co z tego wyjdzie...

Edytowane przez xpx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiadomo jeszcze. Narazie zbiera wszystkie możliwe biosy od 3850 i 3870.

Jak cos to mam namiar na biosy ze zmodowanym napieciem na gpu, zainteresowany?

 

Ja mam F10 do Gigusia, z tego co widze to warto wrocic do starego.

Edytowane przez teeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym byc krytyczny wobec ati, ale musze przyznac, ze dala ciala z tymi kartami, a na pewno juz ze sterownikami. Masa ludzi ma z nimi problemy, a jedynie nielicznym udaje sie je rozwiazac... ja swoja karte ktora wieszala sie na kazdym kroku( winda, gry, obojetnie czy byla podkrecona czy tez nie...) oddalem po 4 dniach gdy mogłem ja jeszcze wymienic na cos innego. Teraz czekam na 8800gt. Wydaje mi sie to sensowne rozwiazanie zwazywszy na fakt, ze doplata wlacznie z przesylka wyniosla w moim przypadku 140zl. Takze na chwile obecna, w zwiazku z powyzszymi problemami (chyba ze ktos lubi ryzyko i wiazacy sie z nim stres...) lepiej poczekac i zaoszczedzic pare groszy na cos innego, badz tez wyczekac do momentu w ktorym ati poprawi sterowniki do tego stopnia, ze karty beda chodzic stabilnie na kazdej konfiguracji...

 

Tak czy siak dla mnie ta karta okazala sie strasznie problematyczna przez co teraz jestem uprzedzony do ati... :(

Edytowane przez SinRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie no chyba wygląda na to, że usunąłem swoj problem z zawieszaniem się :D (odpukać) niby bios hisa pomógł, już minęło 13h od włączenia atitool z testem scan for artifacts na taktowaniach 742/1035. nie daje wyżej gpu bo pokazuje artefakty atitool i odnośnie tego pytanie:

 

brać pod uwagę atitool skoro w grach nie widać artefaktów po podniesieniu taktowania gpu?

 

Acha i jeszcze jedno: na biosie hisa działa powerplay tj. bez obciążenia gpu taktowanie spada do 300 mhz

 

EDIT

i jeszcze jedno pytanie:

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega pernicil mod?

Edytowane przez xpx1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym byc krytyczny wobec ati, ale musze przyznac, ze dala ciala z tymi kartami, a na pewno juz ze sterownikami. Masa ludzi ma z nimi problemy, a jedynie nielicznym udaje sie je rozwiazac... ja swoja karte ktora wieszala sie na kazdym kroku( winda, gry, obojetnie czy byla podkrecona czy tez nie...) oddalem po 4 dniach gdy mogłem ja jeszcze wymienic na cos innego. Teraz czekam na 8800gt. Wydaje mi sie to sensowne rozwiazanie zwazywszy na fakt, ze doplata wlacznie z przesylka wyniosla w moim przypadku 140zl. Takze na chwile obecna, w zwiazku z powyzszymi problemami (chyba ze ktos lubi ryzyko i wiazacy sie z nim stres...) lepiej poczekac i zaoszczedzic pare groszy na cos innego, badz tez wyczekac do momentu w ktorym ati poprawi sterowniki do tego stopnia, ze karty beda chodzic stabilnie na kazdej konfiguracji...

 

Tak czy siak dla mnie ta karta okazala sie strasznie problematyczna przez co teraz jestem uprzedzony do ati... :(

Dawal Ci rade ten Tagan 380 z tym Radkiem 3870 ??? Moze tu była przyczyna problemów ???, mam ta sama zasilke i teraz celuje w radka 3850 jednak bierze ciutke mniej pradu a Tagan 380 i tak moze byc tylko na styk (22A (peak 25A)na 12V max 264W) hmm takze sam sie zastanawiam czy on styknie do Radka 3850 jak procek bedzie jeszcze podkrecony.

 

Hmm zeby nie bylo tak ze 8800 GT tez bedzie Ci sie sypal, jak juz go bedziesz mial to napisz jak sie sprawuje na tym Taganie a wtedy bede mial pewnosc ze i Radek pojdzie spoko.

 

Hmm mogles moze sprobowac zejsc z prockiem na def i karta na def i wtedy zobaczyc Ci by Ci sie sypały gry mysle ze wtedy Tagan napewno by pociagnal ten konfig bo jednak 3Ghz to nie jest malo. 100Wprocek( jak o/c)+105Wkarta (jak o/c to wiecej)+ do tego jakies dyski 20W... osprzet USB itp i juz jest na styk albo nie starczy juz tych 264W na Taganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wiem czemu ten Gigabyte ma pamięć ustawioną na 700Mhz. Na kościach jest napisane FP-14. Chyba wiecie co to oznacza??. Tylko dlaczego kręcę się bez problemu na 880Mhz??(na więcej nie pozwala CCC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie.... dam rade wrzucić jakiś inny bios do Asusa HD3850 512 z Glaciatorem???? Bo tak jak pisałem wyżej to nie wina płyty tylko karty bo sprawdzałem ją na ASrocku Dual Sata II i takie same zawieszki były:/ Szukam biosa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a jak sie maja pamieciochy na innych 3850?

na swojej tez mam hynixy 1,4 i widzlalem, ze na paru inny modelach tez sa takie (r 1650 powercolora i tez 700mhz)

tylko nie moge sprawdzic dokladniej, czy to sa takie same, bo nie mam karty przy sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie.... dam rade wrzucić jakiś inny bios do Asusa HD3850 512 z Glaciatorem???? Bo tak jak pisałem wyżej to nie wina płyty tylko karty bo sprawdzałem ją na ASrocku Dual Sata II i takie same zawieszki były:/ Szukam biosa...

Poszukaj tutaj, ja znalazlem do swojego 3850 ze zwiekszonym napieciem na gpu ale jeszcze nie flashowalem.

 

zmodowane biosy 3850/3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, ale dobrze mieć jakąś grafe na PCI pod ręką ;)

ohoho skąd ja taką wezmę;)

 

Czyli wolę nie próbować skoro to tylko teoretycznie zresztą:/ Może kiedyś wyjdzie jakiś dobry zmodowany bios do mojej karty:/

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ohoho skąd ja taką wezmę;)

 

Czyli wolę nie próbować skoro to tylko teoretycznie zresztą:/ Może kiedyś wyjdzie jakiś dobry zmodowany bios do mojej karty:/

 

czarecki jesli chociaz pobierznie czytales temat to powinienes zauwazyc ze ktos juz zapodal biosy od twojej karty wiec pozostaje tylko poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarecki jesli chociaz pobierznie czytales temat to powinienes zauwazyc ze ktos juz zapodal biosy od twojej karty wiec pozostaje tylko poczekac

Nie bój się czytałem, dlatego napisałem, ze może wyjdzie zmodowany bios, więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi

 

P.S pobieżnie

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się czytałem, dlatego napisałem, ze może wyjdzie zmodowany bios, więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi

 

P.S pobieżnie

To może napisz posta z prośbą o zmodowanie biosu na XS ? Ja napisałem i dostałem zmodowany pare godzin później albo następnego dnia rano ale w każdym bądź razie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie.... dam rade wrzucić jakiś inny bios do Asusa HD3850 512 z Glaciatorem???? Bo tak jak pisałem wyżej to nie wina płyty tylko karty bo sprawdzałem ją na ASrocku Dual Sata II i takie same zawieszki były:/ Szukam biosa...

wgraj bios od hisa http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1199537813 u mniejuż prawie dobe działa bez szwanku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś na XS zmodowany bios do PowerColor'a 3850 256mb ramu?? Pytam się dlatego iż mój english nie jest perfect i jakoś się tam tego nie doczytałem a chciałbym zobaczyć czy coś z tej karty więcej można wycisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj bios od hisa http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1199537813 u mniejuż prawie dobe działa bez szwanku :D

A jest jakaś szansa w razie czego na wgranie poprzedniego biosu bez posiadania karty na PCi?? i jak mam wyjąć swojego biosa?? wiem że pewnie gdzieś było, ale to tak z rozpędu/

Na ile udało Ci się pociągnąć tą karte na tym biosie i jaki miałeś wynik w 3dmarku05 jeśli robiłeś jakieś próby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spore problemy z Radeonem HD3850 GeCube 512MB 2xDVI OC Edition (X-Turbo III)

 

Po pierwsze bardzo częste zwisy. Przed restartem kompa ratuje jedynie VPU Recovery. Karta zawiesza się praktycznie na każdej grze z bardzo różną częstotliwością (czasami raz na 30 - 40 minut, a czasami 5 razy w ciągu 3 minut). Nie ma na to żadnego lekarstwa ani żadnej reguły. Zmieniłem BIOS na 010.073.000.001 ale bez rezultatu.

 

Po drugie często przy starcie kompa pojawiają sie losowe artefakty np. zielone piksele w kilku regularnych liniach lub mrugające piksele na ekranie startowym płyty głównej. To objaw dość częsty. Bardzo rzadko (ale jednak) zdarza sie, że Windows w ogóle nie wystartuje.

 

Testowałem swój zestaw z innym zasilaczem (ja mam LC Power 550W a zasilacz testowy to Enermax 450W), a także sprawdzałem grafikę na innym zestawie. To samo. Może ktoś znalazł lekarstwo na te problemy i podzieli się swoją wiedzą?

 

PS. Temat jest strasznie długi i chaotyczny więc ciężko tu coś konkretnego wyszperać poza poradami w sprawie BIOSu (które mi nie pomogły).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam wczesniej pytal o hynixy 1,4ns w kartach gigabyte'a - no to smialo u mnie chodza na 1050MHz, przywalilem na nie radiatory, bo dosc mocno sie grzaly i przed podkreceniem wiec nie wiem jak chodza maksymalnie bez radiatorow. No i juz nie pamietam jakie dostaja napiecie w mojej karcie, na radkach moze byc mniejsze, sprawdze moze na dniach miernikiem to dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...