Skocz do zawartości
Hawk

Małe pytanko o 8RDA+XP1700 B0

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym co w podpisie ustawiam FSB 166 komp działa spoko ale, moge robić wszystko ale wystarczy że uruchomie 3DMarka i na pierwszym teście wyskakuje do windy albo restartuje mi system(WINXP PRO.). Temp. mam dobre 33-34 w idle max 40-41 przy obciążeniu, stery poinstalowane, grafa nie kręcona, napięci vcore spr. od default do 1,8 i cały czas to samo. Wie ktoś o co w tym wszystkim chodzi :?::?:

No i pytanko odności EPoX'a, jak ustawić i do czego służy CPU Thermal Trot... coś tam coś tam w biosie :?: Opis dołączony do mobo jasno tego nie określa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Sprzet nie krecony. Zasilka pozadna 300W Ostro trzyma napiecia 12V - 12,2V; 5V-5,1V itd. Wszystko jest stale. Ale mimo to potrafi mi restartnac kompa. Temperatura w granicach 31-38stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Sprzet nie krecony. Zasilka pozadna 300W Ostro trzyma napiecia 12V - 12,2V; 5V-5,1V itd. Wszystko jest stale. Ale mimo to potrafi mi restartnac kompa. Temperatura w granicach 31-38stopni

No tak ale ja mam system stabilny tylko wali mi jak odpale 3dmarka i tylko po oc przy ustawieniach default, nawet po ustawieniu pamięci na max i ustawieniu CPU na agrresive wsio lata spox :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no mam to samo. Nawet jak puszczam podkreconego proca na 2000Mhz podkrece pamieci to chodzi spoko. Ale 3Dmark sie wywala niezaqleznie czy jest podkrecony procek, pamiatki i grafa czy nie.

No i denerwuje mnie to ze czasami sie restartuje. Nie mam pojecia o co chodzi.Zaczyna mnie to denerwowac.

Kiedy kupowales plyte i jaka masz seria proca????

Na jakich detonatorach pracujesz?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha no mam to samo. Nawet jak puszczam podkreconego proca na 2000Mhz podkrece pamieci to chodzi spoko. Ale 3Dmark sie wywala niezaqleznie czy jest podkrecony procek, pamiatki i grafa czy nie. 

No i denerwuje mnie to ze czasami sie restartuje. Nie mam pojecia o co chodzi.Zaczyna mnie to denerwowac.

Kiedy kupowales plyte i jaka masz seria proca????

Na jakich detonatorach pracujesz?????

Płyte kupiłem w piątek serii proca nie pamiętam, a dentki to orginalne MSI 41.07 pod XP, jak nic nie kręce to 3dmark mi przechodzi i nawet wynik jest spox (bez żadnego oc 10157)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM to jest problem.....

 

1. Jakie jest napięcie pamiątek (bo proc to ma chyba 1.8 z tego co przeczytałem)

 

2. Jak ustawione są pamiątki (by SPD. Optimat. Agresive. Turbo) Jakie timingi.

 

3. FBS Synchroniznie czy nie.

 

Więcej grzechów nie pamiętam ale za to każdego Grzecha pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM to jest problem.....

 

1. Jakie jest napięcie pamiątek (bo proc to ma chyba 1.8 z tego co przeczytałem)

 

2. Jak ustawione są pamiątki (by SPD. Optimat. Agresive. Turbo) Jakie timingi.

 

3. FBS Synchroniznie czy nie.

 

Więcej grzechów nie pamiętam ale za to każdego Grzecha pozdrawiam. :wink:

1 default (to są 333 kingstona)

2 Optimal

3 FSB Synchroniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nastawilem wszysko na optimal i mam to samo. Jak wroce do domu to troche jeszcze pogrzebie.

Pamiatki mam samsunga narazie jedna kostke 512Mb bo moje 2 kostki Infineona sa w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....

 

taktowanie agp...????

 

Nie wiem już. :roll:

 

Ustaw bios na default. I tylko zmień taktowanie magistrali na 166. Przypilnuj aby pamięć była na AUTO i ustaw Vcore na 1.85 vdimm na 2.77.

 

Mnożnik na 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzieki odezwe sie za godzine.

Chociaz z drugiej strony to mnie nie bawi. Nie po to kupowalem ta plyte i tego wlasnie proca zeby puszczac go na standarcie. Moze plyta jest rombnieta.

Jakie macie wersje BIOSU w swoich plytach (8RDA+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM to jest problem.....

 

1. Jakie jest napięcie pamiątek (bo proc to ma chyba 1.8 z tego co przeczytałem)

 

2. Jak ustawione są pamiątki (by SPD. Optimat. Agresive. Turbo) Jakie timingi.

 

3. FBS Synchroniznie czy nie.

 

Więcej grzechów nie pamiętam ale za to każdego Grzecha pozdrawiam. :wink:

Dzieki. Ja ciebie tez pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o FlashMagicu - to cholerstwo nigdy ci nie znajdzie najnowszego biosu.

Najlepiej sprawdzic organoleptycznie na stronach epoxa i ftp.

 

Zmień chłodzenie na chipsecie(beznadziejny kontakt) i daj na mostek.

Zainstaluj SP1 do WinXP jeśli nie masz.

Jakie masz sterowniki dla nForce2?

Mam nadzieję że nie instalowałeś tych z CD dostarczonych z płytą - są do bani.

Zassij z najnowsze z nvidia 2.03 lub z Asusa.

 

To tyle.

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowszy bios.

3303 i 3305

3303 rozwiązuje jakieś problemy z timingami pamięci

3305 dodaje chyba tylko oficjalnie obsługe bartonów 3000+

 

Może to cos pomoże.

No nie wiem.... jak uważaz, że ten flashbios nic nie daje to podaj link do działu z biosami (nie kce mi się szukać :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo, tyle ze zwalam to na mopje gowniane pamieci. Sandra przechodzi jakies inne dupstaw co mam tez przechodzą system chodzi stabilnie. A 3dmarka wywala :-/. Bez resetu, ale do windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myslalem ze jestem jedyny mam b0 0251, nforce 2.03, detki 41.09 i wywala mi 3d marka, niektore gry do windy, xp sp1a, daje vcore 1.85 wszystko optimal, mostek polnocny wentyl, poludniowy radiator nie pomaga, napiecia jak skala.... ciekawe jest to ze na poczadku mialem 8rda i nic takiego sie nie dzialo dopiero jak zmienilem na 8rda+, sproboje zassac najnowszy bios...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy EPoX zawyża napięvia vcore  8O Mi daje o 0,02-0,03V więcej. Ciekawe dlaczego :?:

to nie płyta zawyża tylko masz qwniany zasilacz... który (tak jak i mój) nie trzyma napięć na poziomie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...