Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się kiedy ja osiągnę dobry wynik, skoro przerobione próbki schodzą jak krew z nosa. Kilka godzin pracy komputera i 3-4 dni odbierania. Mam Win 7, I7+RampageIIExtreme + 6GB, GTX295 + GTX280 + szybkie stałe łącze. Czy coś nie tak z konfiguracją?

 

Zwiększ sobie "dodatkowy zapas danych na " z domyślnych 0,2 na np 2 dni. Czasem serwery projektów padają czasem sa przeciązone a czasem po prostu nie maja ochoty wysyłać próbek. W tej chwili wyglada na to ze serwery collatza odmówiły posłuszeństwa. Trzeba sie do tego przyzwyczaić i zwiekszyć bufor danych

 

No i mi stuknęła pierwsza bańka. Oby następne przybywały coraz szybciej. Niech moc obliczeniowa będzie z wami

 

AndrzejuSirko

zinwigilowałem twoje konto :) i wychodzi na to że liczysz tylko seti. Jest to projekt który nie punktuje najlepiej. Jeśli nie liczysz dla idei a dla pkt sugeruje Ci abyś dołączył do GPUGrid i tam wykorzystał swoje karty graficzne a Cpu np w AQUA (podprojekt fokker-planck)który całkiem nieźle płaci za przeliczoną próbkę

Edytowane przez sparki97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie?) mam pytanie za 400-500 zł, tyle mogę wydać na sprzęt, jaką grafikę kupić radka 4770 czy 5770?

 

Niekiedy nachodzi mnie chęć zagrania w jakąś odprężającą grę polegającą na wybiciu wszystkiego co się rusza, a tu zonk, bo moja obecna karta radek 4850 odmawia współpracy,

liczy normalnie ale nie trawi grafiki 3D po różnym ale nie długim czasie od włączenia gry zawiesza mi system (totalny frez z czarnym lub w paski ekranem).

 

Ps. może ma Ktoś z Was kartę do sprzedania (byle by była na gwarancji (bo na powyższej się naciąłem na alledrogo i mam uraz B-) )

 

Pozdro

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndrzejSirko

 

Z czym dokładnie masz problem? Chodzi Ci o szybkość wysyłania/pobierania próbek z serwerów? Który projekt?

 

Sprawdź w menedżerze boinca zaawansowane->preferencje lokalne->użycie sieci i tam szybkości pobierania i wysyłania daj na 0 ( czyli maks przepustowość ).

 

Mam ustawione obie szybkości na zero a zapas na 2 dni. Chodzi o to że przerobione próbki siedzą u mnie na komputerze 3-4 dni zanim je serwer odbierze.

(SETI i GPUGRID). Pierwszych 6 próbek GPU.. odbiera trzeci dzień. Szkoda czasu ...

Edytowane przez AndrzejSirko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seti@Home ma to do siebie, że ma częste przestoje serwerów zbierających próbki, ale to nie przeszkadza w liczeniu, najwyżej punkty pojawią się na kącie z parodniowym opóźnieniem.

 

Ps. Andrzeju z takim sprzętem warto się przyłączyć do jakiegoś projektu z opcją liczenia na GPU, a jakiego to niech wypowiedza się spece :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rork

Jeżeli chcesz kupować nową, to poleciłbym 4770. Są w miarę ciche i chłodne, mają Double precision dzięki czemu policzyć MW i CC, a na 5770 tylko CC.

Najpierw sprawdź, czy obecna karta ma dobre chłodzenie, bo jak się sypie to może być przez temp, ewentualnie zasiłka nie wyrabia.

 

@AndrzejSirko

Serwery przeciążone i nie odbierają próbek, albo masz zatkany kanał wysyłania na łączu. Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby nie szło wysłać próbek i to przez kilka dni. Czasem jest pad jakiegoś serwa i nie idzie wysłać, ale maks co czekałem to kilka godzin. Sprawdź zakładkę przesyłanie i z jaką prędkością wysyła ( czy w ogóle i co tam jest napisane ), zakładka wiadomości czy coś pokazuje.

 

----------

 

Andrzej, podłącz się pod np. Aqua i w preferencjach daj projekt Fokker Planck ( około 10m na próbkę, zabiera wszystkie rdzenie ). Przelicz i sprawdź czy i jak wysyła.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rork

Jeżeli chcesz kupować nową, to poleciłbym 4770. Są w miarę ciche i chłodne, mają Double precision dzięki czemu policzyć MW i CC, a na 5770 tylko CC.

Najpierw sprawdź, czy obecna karta ma dobre chłodzenie, bo jak się sypie to może być przez temp, ewentualnie zasiłka nie wyrabia.

 

 

To 5770 nie ma DP??? to mnie zaskoczyłeś, przecież jest nowsza technicznie ... to raczej odpadnie z konkursu.

 

Chłodzenie nie stanowi problemu, karta się wiesza osiągając zawrotną temperaturę 60 paru stopni (accelero S1 rev. ładnie działa) przy liczeniu nigdy nie przekracza tej granicy maks to 58 stopni.

Zasilacz, Delta DPF-700FB B rev. 01M ma na 12V 16A więc raczej z zapasem.

wniosek nasuwa się jeden ...." jak chcesz zagrać to kup se nową" :mur:

 

Ps. może ktoś by chciał ją odkupić do liczenia? ... żartowałem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 5770 nie ma DP??? to mnie zaskoczyłeś, przecież jest nowsza technicznie ... to raczej odpadnie z konkursu.

 

Niestety, seria 57xx jest o DP dziabnięta. 4770 będzie najlepszym rozwiązaniem, dodatkowo 40nm układ, wciągnie mniej prądu niż 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez z checia bym sie dowiedzial czy w nastepnych wyscigach idzie wykozystac

ati czy tez warto z mojej strony wlozyc jeszcze gts250 bo w szace lezy

i sie kurzy

moze ktos doswiadczony by to przetestowal

zeby wszyscy byli gotowi do nastepnego wyscigu

 

Masz GTS250 i jeszcze nie włożyłeś do maszyny? Przecież ma 128 rdzeni.

 

NVIDIA GeForce GTS 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nvidii nie opłaca się liczyć. Jest bardzo słabo wydajna, do tego spory proces produkcyjny ( 55 vs 40 u Ati serii 58xx ). Żeby nie być gołosłownym:

 

MW:

- 1m 25s - 5870;

- ~12m - 285 gtx;

 

CC:

- 5m 30s - 5870;

- ~22m - 285 gtx;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się przedstawia wydajność GTX285 w GPUGRID aktualnie? Bo słyszałem, że nowa aplikacja jest 60% szybsza od poprzedniej. Czy to prawda?

 

P.S.

70 000 000

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio liczyłem jedną próbkę ( nie tą full molecular tylko Acemid ) - około 4 godzin i 6k pkt.

 

----------

 

BTW, TP Ty liczyłeś na nvidii na początku kariery? Ile czasu śmigałeś na grafach, smarowałeś rdzeń, czy leciałeś jak fabryka dała?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spotkać wiele różnych informacji nt wydajności kart w 3D czy też w innych testach. Czy spotkaliście się z zestawieniem wydajności kart graficznych pod kątem zastosowania w przetwarzaniu danych, o których tu mowa? Poniżej dwa linki do takiego totalnego zestawienia.

Co najwyżej na podstawie budowy, zegara, ilości rdzeni można domniemywać jaka jest wydajność. Ale jak to się przekłada na wynik w naszych obliczeniach?

Comparison of AMD graphics processing units - Wikipedia, the free encyclopedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_NVIDIA_Graphics_Processing_Units#Tesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się przekłada. Taka 4770 która ogólnie jest 2x słabsza (?) od mojego GTX'a, niszczy go w obliczeniach MW/CC.

 

BTW, Cuda teoretycznie łatwiej zaimplementować do obliczeń, dlatego taka uniwersalność daje średnie rezultaty. Na nvidii mamy:

-CC, MW, GpuGrid, AP26 (PG), Seti i coś tam jeszcze by się znalazło;

Dla ATI mamy tylko CC i MW. GpuGrid nie ma i się na razie nie zanosi że będzie, AP26 na aplikacji Sesefa jest sporo wolniejsze.

 

Zależy co się chce liczyć, dla punktów czy dla idei. Dla punkciorów to tylko Ati i jazda z MW, CC. Dla idei Nvidia i GpuGrid, Seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu gdzieś widziałem takie zestawienie pokazujące ilość jednostek obliczeniowych w kartach amd tylko nie wiem czy ma to się jakoś do kart nvidii, jednak są to całkiem inne konstrukcje.

 

Właśnie kupuję 4770, tyle tylko, że mam z tym problem, ciężko dostać ta kartę już chyba lekko po ostatnim dzwonku jestem ale kilka sklepów jeszcze ją ma w ofercie (oby nie wirtualnej) może się załapie, a jak nie to pozostaje używka.

 

ps. toms83 dzięki za info o braku DP w serii 5770 bo już byłem bliski jej kupienia ale bym był złyyy :mad:

 

Edit:

 

http://www.geeks3d.com/20100115/gpu-computing-geforce-and-radeon-opencl-test-part-1/ - na temat jednostek obliczeniowych i chyba ich wydajności

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu zmęczyłem Aqua@aqua...

8 Mar 2010 19:14:03 UTC 21 Mar 2010 15:49:42 UTC Completed and validated 261,034.14 946,873.30 46,999.50 46,999.50

 

... co daje jakieś 180pkt/h/rdzeń. Fokkery dają jakieś 220pkt/h/rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fokkery są oplacalne B-) ale aqua@aqua nie za bardzo 10 godzin liczenia i 12 000 pkt

 

Mi tam wyszło, że aqua daje 150 parę punków na godzinę, a fokker jak podałeś toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja zauważyłem że liczy aqua dopiero po 8 godzinach i już mi szkoda było anulować, znowu 150h liczenia :lol:.

 

Btw a te testy w geeks3d trochę dziwne są, wyniki jak w kalejdoskopie...

Ja z takich ciekawszych znalazłem:

 

crark32 - łamanie haseł rar, takie bardziej praktyczne zastosowanie, tylko chyba wersje ati/nvidia na różnych platformach napisane

 

SmallptGPU - raytracing na gpu w opencl GPU Ray-tracing for OpenCL - Beyond3D Forum i http://davibu.interfree.it/opencl/smallptgpu/smallptGPU.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie takie dziwny plik do obliczen sciagniety z MW zamiast ps_const jest de_free i totalnie muli karty, nawet ich nie oblicza.

Dołączona grafika

 

Edit:

Nic no, wywaliłem te dziadostwo....

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumowiczów liczy na Phenomie II może? Bo zmieniam platformę i zastanawiam się jakiego skoku oczekiwać. Obecnie liczę głównie Rosettę z braku grafiki, ale nie wiem co liczyc po zmianie cepa na nim. Aqua@home?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, TP Ty liczyłeś na nvidii na początku kariery? Ile czasu śmigałeś na grafach, smarowałeś rdzeń, czy leciałeś jak fabryka dała?

 

Tak :) Od 8800 :) - pierwsze punkty w GPUGRID były dla mnie :)

Nigdy żadna mi nie padła, leciałem na fabrycznym chłodzeniu, ba nawet ściszałem wentyle kosztem temperatur zyskując cisze i nic się nigdy złego nie wydarzyło. Przynajmniej rok - 6 miesięcy rożne generacje kart pracowały.

Computer 28261

 

:-)

 

Oj Majkel.... weź mnie nie dobijaj... :wink:

 

Beeeeeeeeeeeeeeeeeeestia! Na ile ją puściłeś jak liczy i czego nie dałeś 12 wątków na AQUA? tylko 10?!(Pewnie żeby grafa miała lepiej - ale ciekaw jestem ile by wypaśną próbkę aqua zrobiła na 12...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cviek

Phenomy 2 niewiele ustępują quadom intela, przynajmniej w aqua. Tylko z racji wyższego napięcia, stosunek wydajność/pobór mocy jest zauważalnie gorszy. Ale jak kupisz phenoma2 rev c3 i ręcznie pobawisz się napięciem to będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...