Skocz do zawartości
lucius

1000zl Na Ram/plyte/procka

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: :lol: :lol:

 

MSI P6N SLI-F v2

e4300

Goodram 2X1GB 667MHz

 

Około 1000zł i bije na głowę większość zestawów na AMD :P

Gigabyte GA-M55S-S3

Kingston 2x1GB 667

X2 5600+

 

bije na głowę E4300 :lol:

 

ps. jeśli jakiś noob ma wątpliwości niech poogląda testy

 

http://www.tomshardware.com/2007/07/16/cpu...007/page14.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się też ku C2D:

 

E2180 - ok. 300zł

Abit IP35-E - ok. 380zł

Kingston 2x1gb 667 (najlepiej na Elpidach) - ok. 230zł

 

Razem ok. 910zł :).

 

I od razu chcę Ci napisać, że podkręcanie jest na prawdę proste i mógłbyś z łatwością podkręcić procek na chociaż 2400 MHz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , ja myslalem nad

 

athlonem 5000 - 400zl

Asus M2R32-MVP - 310zl

geil 2x1gb 800mhz ultra - 275zl

 

calosc 990zl

 

dodam ze komp jest mi potrzebny do gier

 

btw: czemu wszyscy tak kochaja intela ? przeciez amd jest tansze i lepsze , porownujac procki w tej samej cenie amd jest lepsze .

pozatym po co kupowac droga plyte glowna jezeli wydajnosc osiaga sie przez procka ram itd . po co mi wypasiona plyta glowna z slabym prockiem ?

no i czemu ram na 667 ?

w testach np geile na 800 z CAS 4 maja DUZO lepsze osiagi niz pozostale ddr II . zreszta z tego co wyczytalem DDR II dorownuje DDR dopiero na wysokich czestotliwosciach rozpoczynajac od 800 , takze kupowanie ddr2 na 667 to jakby kupic ddr 333 . takze tego napewno nie zrobie :)

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm , bo sa dobre , napewno lepsze od goodramu . pozatym moglbys wysunac jakis argument jezeli krytykujesz .

 

a chce tego asusa bo to najtansza plyta z amd x580 ktory dorownuje wydajnoscia nf590 , a plyty na tym czipsecie zaczynaja sie od 400zl . i na przyklad porownujac z ASUS M2N32-SLI ( 615zl >>> ) , M2R32-MVP ma lepsza wydajnosc -> http://pclab.pl/art24968-7.html ( no chyba ze uwazacie ze kolesie z pclabu to leszcze i wy wiecie lepiej ... )

 

a pamiec bo tylko te geile maja CL4 a to robi duzo roznice w wydajnosci :)

 

i nie uwazam ze geile sa high-end bo wiem ze np: corsairy sa lepsze , ale sa takze DUZO drozsze .

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę między 667 a 800 odczujesz tylko w benchmarkach... Geile są moim zdaniem przereklamowane jak na obecna chwilę (kiedyś były bardziej udane), ale nie twierdzę, że nie trafi się na jakąś dobrą sztukę. Skoro chcesz coś na AM2 to bierz, ale podobnym kosztem z jakimś tam OC możesz mieć lepszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pamięci to nie masz IMHO zbyt wiele racji, bo GoodRamy są na D9. A co do AMD to może jest i tańsze ale lepsze to nie jest :P Znajdź mi AMD'ekowego procka który zrobi SPI 1MB na poziomie 15 sec to rozwarzę jego kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby robic oc nie wystarczy mi wentylator z boxa , a szkoda mi kasy na kupno lepszego wentylatora . pozatym prosilem o porownywanie podzespolow z tego samego pulapu cenowego .

co z tego ze porownam fokusa do bety 500 ?? beta jest drozsza wiec nie ma sensu jej porownywac z fordem .

 

jezeli za 400zl znajdziecie mi lepszego intela to go kupie , proste . jezeli nie , to kupie amd :)

 

 

pozatym , kupujac te czesci mam jakas tam nadzieje ze za rok jak bede chcial znowu cos zmienic w kompie , nie okaze sie ze pamieci sa mega badziewne i przestarzale . kupujac 800mhz dokonuje zakupu jakby na przyszlosc - bo napewno dluzej mi posluza niz 667

 

zreszta tak jak juz pisalem , chce kompa do gier - chce kupic czesci ktore beda najlepiej sprawowaly sie w tego rodzaju aplikacjach :)

 

 

btw: czy E4400 jest lepszy od amd x2 5000 ? tzn: szybszy , lepszy w grach

 

bo moze E4440 albo E2180 + goodram 2x1gb 800/667 ( 10zl roznicy) + jakas plytka glowna do 320zl

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych pamięci to nie masz IMHO zbyt wiele racji, bo GoodRamy są na D9. A co do AMD to może jest i tańsze ale lepsze to nie jest :P Znajdź mi AMD'ekowego procka który zrobi SPI 1MB na poziomie 15 sec to rozwarzę jego kupno.

 

Tez sie mylisz :D tylko PRO sa na D9.. Value sa na D9, elpidach, promosach i jeszcze nie wiem na jakim badziewiu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D ciągną mało prądu, a trochę podkręcisz je nawet na boxie, bo na prawdę mało się grzeją. Potem mógłbyś dokupić sobie Pentagrama FREEZONE HP-100 Alcu Lite :).

 

A to na szaro przed nazwą procków to nazwa ich jądra ;]. Ew. jak masz w nawiasie (F2) czy (F3) to jest to rewizja procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak przed zakupem sprawdzic rewizje i jadro , jezeli dany sklep nie podaje tego w specyfikacji . bo lepiej miec windsor f2 athlona x2 4400 ktory jest lepszy od 5000 brisbane g1 65nm

 

 

i czy lepiej kupic x2 5000 + asus m2r32 + patrioty 2xgb i zostawic starego radka x1600pro czy x2 4400 + FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H + 2xgb goodram i za nadwyzke kupic Palit 8600GT lub 7600 ??? -> nie wiem czy ta stowa roznicy miedzy grafika jest oplacalna .

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja F3 nadaje się do podkręcania. Musisz zadać pytanie sprzedającemu... A co kupić, to już zależy, czy chcesz coś podkręcać czy nie. 8600gt jest lepsza niż 7600gt. Czyli jednak ostatecznie zdecydowałeś się na AMD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , nie wiem jeszcze czy intel czy amd . ale z racji iz od 4 dni czytam nonstop artykuly o amd , plytach pod amd , czipsetach itd nie wiem nic o intelach i plytach pod intela .

 

amd z tego co wyczytalem jest lepszy do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie mylisz :D tylko PRO sa na D9.. Value sa na D9, elpidach, promosach i jeszcze nie wiem na jakim badziewiu xD

 

Ja cały czas na myśli miałem pro xD, chyba było to dla mnie zbyt oczywiste dlatego nie dodałem :P

 

@lucius

 

Co do OC to i na boxie pokręcisz, a jak będziesz miał platformę pod 775 to później w przyszłości jak będzie Ci brakować mocy zmienisz chociażby chłodzenie na CPU i wyciśniesz dodatkowe MHz. Przy C2D średnia forumowa OC jest gdzieś w okolicach 3.2 GHz :D

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1m -

 

 

 

i czy lepiej kupic x2 5000 + asus m2r32 + patrioty 2xgb i zostawic starego radka x1600pro czy x2 4400 + FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H + 2xgb goodram i za nadwyzke kupic Palit 8600GT lub 7600

 

no chyba ze lepiej zestaw na intelu ?

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly bajer polega na tym ze najtanszy procesor c2d ktory dostaje w dupe od srednich amd, podkrecony zmiata najlepsze procki amd.. imo po co przeplacac..? No ale jesli ktos jest osiolek to niech se kupi tak jak moj kumpel x2 6000 i w super pi sie cieszy ze daje rade mojemu 6550 a wtedy przekladam fsb z 2.3ghz na 3ghz ( czyli tyle co ma on ) i go zmiatam do krainy wiecznego krzemu ;d powinno wyjasnij wszystkie dylematy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale wtedy zeby tak zrobic musisz sobie kupic wiatrak za kolejne 50 czy 100zl i w tym momecie intel juz sie zupelnie cenowo nie oplaca .

 

btw: po raz kolejny bo widze ze nikt nie dajac odpowiedz w moim temacie nie czyta moich postow ...

 

 

" i czy lepiej kupic x2 5000 + asus m2r32 + patrioty 2xgb i zostawic starego radka x1600pro czy x2 4400 + FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H + 2xgb goodram i za nadwyzke kupic Palit 8600GT lub 7600 "

 

i na ile mozna podkrecic z boxa e4400 lub 2180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ktoś tu kręcił ponad 3GHz na boxie PE nieprawdaż ?

Bierzesz PentiumE 2160 za ~250zł, mobo na P35 (Foxconn) ~400zł (tudzież MSI P35 NEO2 FR), zwykłe 2x 1GB 800MHz za 200zł i za 850zł masz całkiem porządny zestaw do grania.

Za ~60zł dokupujesz tylko Akase/Freezer'a 7 PRO/Pentka HP Lite 100 (tego to nawet za ~45zł) i masz pewność, że się schłodzi dobrze.

 

IMO nie widzę najmniejszego sensu wybierania na chwilę obecną AM2... (może poza Sempami, bo podobnej cenie co Antek64 jest Celeron 4x0, który po o/c go leje).

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron 4.0 bije athlona dwurdzeniowego ? Oo

 

 

starczy mi przy e1280 boxowy wiatrak przy oc na 2.4 ? i czy MUSZE kupowac zasilacz ( mam modecom 350 ) ?

i czy nie ma tanszej plyty niz za 400zl ?

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. chce jeszcze upchnac palita 8600gt sonika ; d . bo tak jak pisalem wczesniej ale nikt mi nie odpowiedzial , czy lepiej kupic slabszego procka ram i plyta a wymienic radka x1600pro na sonika 8600 palita . czy zostawic radka i kupic lepszego procka i reszte ( np: c2d ) ?

 

2. czy jak kupie palita8600gt sonika i e2180@2.4 to czy mi zasilacza nie braknie : / (modecom 350w )

 

3. kinston 667 2x1gb CL5 , czy goodram 800 2x1gb CL5 ? i czy kingstony nie beda sie grzac po oc na 800?

4. zmieniac radka x1600pro na geforca palit 8600gt sonika ? czy roznica miedzy tymi kartami bedzie warta wydanych pieniedzy ? ( musialbym dolozyc ok.230zl)

5. lepiej kupic palita 7600gs czy 8600gt sonik? czy to 100zl roznicy bedzie widac w grze ? czy warto je wydac bo roznica jest duza ?

 

6. czy oplaca sie sie dolozyc 40zl za sonika , czy moze kupic zwyklego 8600gt ?

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Zasilacz do zmiany moim zdaniem, na przynajmniej Deltę 400W z Allegro. Po OC nie ma co ryzykować :).

3. Różnica między 667 a 800 jest widoczna w benchmarkach. Przy obecnych cenach ddr2 możesz jednak dołożyć jak chcesz. Moje Kingstony np. się nie grzeją po OC ;].

Co do pytań o grafikę to warto kupić przynajmniej zwykłego 8600gt, oczywiście jeśli masz na tyle pieniedzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...