Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwie sie jak patrze na karty firmowo wypuszczone bez dariatorow na pamieciach lub z jakimis pseudoradiatorami. U mnie radiatory na pamieciach po powiedzmy 2-godzinnej rundce w Crysis parza... Konieczny jest nawiew na cala karte, bo mosfety tez sie grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah. ;) Takie 700/1750/2000 potrafi każdy 8800GT, dobrze chłodzony rzecz jasna. Więc w zasadzie nie jest to żadna rewelacja.

 

Jeśli pijesz do mnie, to wiedz, że ja nigdzie nie napisałem, że to jest rewelacyjny wynik ;P

 

 

PYTANIE A'propos OC karty:

Podnosząc takty w Riva Tuner

które suwaki podbijać i w jakiej kolejności?

 

CORE co 50 az do bledów..

 

potem

MEM co 50 az do bledów..

 

potem

SHADER co 50 az do bledów..

 

Czy może inna kolejność?

Czy może razem wszystko co 50?

Jak najlepiej?

 

 

Czy jest jakiś lepszy program od 3dmark na Vista, ktory robi stress gpu na zasadzie takiej jak orthos dla CPU?

 

Sciagnalem takie cos, ale to jest pod dx9

rthdribl v.1.2 (DirectX9) i chyba nie dla Vista...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem sobie takie radiatorki http://www.thecoolingshop.com/product_info...roducts_id/1981 .Mam nadzieje ze 2 dni wytrzyma bez radiatorkow :? Zamowilem wentylator noctua na accelero s1 ,ale mi przyslali radiator na plyte glowna :mur: Sprawdzilem zamowienie i okazalo sie ze to moja wina :angry: Mimo wszystko zalozylem accelero s1 i efekt momo tego ze nie ma na nim rzadnego wentylatora jest niesamowity :D w idle 43 stopnie (wczesniej na oryginalnym chlodzeniu przy 100% obrotow bylo minimum 51stopni a komp chodzil jak odkurzacz)w stresie max to 56 stopni bylo ponad 70 przy maksymalnych obrotach.Jak dla mnie rewelacja!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem sobie takie radiatorki http://www.thecoolingshop.com/product_info...roducts_id/1981 .Mam nadzieje ze 2 dni wytrzyma bez radiatorkow :? Zamowilem wentylator noctua na accelero s1 ,ale mi przyslali radiator na plyte glowna :mur: Sprawdzilem zamowienie i okazalo sie ze to moja wina :angry: Mimo wszystko zalozylem accelero s1 i efekt momo tego ze nie ma na nim rzadnego wentylatora jest niesamowity :D w idle 43 stopnie (wczesniej na oryginalnym chlodzeniu przy 100% obrotow bylo minimum 51stopni a komp chodzil jak odkurzacz)w stresie max to 56 stopni bylo ponad 70 przy maksymalnych obrotach.Jak dla mnie rewelacja!!!!!

Zobaczysz jak będziesz zaskoczony jak założysz wentylator 12 x 12 na S1 :lol:

Mi szczęka opadła nie miałem powyżej 40*C w stresie ani razu B-)

A sprzęt mam troszkę podkręcony.

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam S1 + fan 12x12, jak narazie testowalem na 700/1750/1000 i temperatura w marku 2006 dochodzila max do 43 st. Przy tych ustawieniach karta jakby wydawala cichy dzwiek i troche mnie to zastanawia, i nie wiem czy dalej ja krecic czy lepiej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, idle, stres i przjścia idle - stres. Win, jakieś przeglądarki itp to idle. Orthos + mark naraz lub jakaś wymagająca gra to stres.

Sprawdziłem zasilacz miernikiem i oscyloskopem. Sprawa wygląda tak, jeżeli chodzi o linię 12V:

 

Idle: 11,86V

 

Stress (również moment zwiechy w 3dMarku): 11,83

 

Tak, więc spadki nie przekraczają 5%, o których wcześniej była mowa. Tętnienia wynoszą 0,25V, więc też w normie.

 

Co ciekawe podczas zwiechy w 3dMarku szybka interwencja klawiszem "esc" umożliwia powrót do windy. Wygląda to tak jakby podkręcone 8800GT było za szybkie dla płyty DFI nf4 ultra (albo źle współpracuje jedno z drugim). Wspominał o tym wcześniej Radek chyba. Co teraz? Zmiana Biosa? Zmiany płyty, proca i pamięci jak się pewnie domyślacie jest ostatnią rzeczą jaką chciałbym zrobić.

 

Z drugiej strony dziwne, że płyta która 2 lata temu była na górnej półce cenowej nie oblatuje takich rzeczy. Płyta rzekomo "overclockerska". :lol:

Edytowane przez hellkommander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Sprawdziłem zasilacz miernikiem i oscyloskopem. Sprawa wygląda tak, jeżeli chodzi o linię 12V:

 

Idle: 11,86V

 

Stress (również moment zwiechy w 3dMarku): 11,83

 

Tak, więc spadki nie przekraczają 5%, o których wcześniej była mowa. Tętnienia wynoszą 0,25V, więc też w normie.

 

Co ciekawe podczas zwiechy w 3dMarku szybka interwencja klawiszem "esc" umożliwia powrót do windy. Wygląda to tak jakby podkręcone 8800GT było za szybkie dla płyty DFI nf4 ultra (albo źle współpracuje jedno z drugim). Wspominał o tym wcześniej Radek chyba. Co teraz? Zmiana Biosa? Zmiany płyty, proca i pamięci jak się pewnie domyślacie jest ostatnią rzeczą jaką chciałbym zrobić.

 

Z drugiej strony dziwne, że płyta która 2 lata temu była na górnej półce cenowej nie oblatuje takich rzeczy. Płyta rzekomo "overclockerska". :lol:

No faktycznie napięcia w normach sie mieszczą... Ale te fluktuacje 0,25V są tragiczne, przynajmniej jak dla mnie. Powinny być max o ile dobrze pamiętam 120 albo 150mV, a masz ~ dwa razy więcej... Może faktycznie karta ma jakieś problemy z mobo, ale żeby aż takie różnice były... Ja bym wstawil do Twojego kompa inne PSU, żeby mieć pewność, że to nie zasilacz, wedy mógłbyś się spokojnie zastanawiać nad płytą.

 

Jarek 135 myslisz ze moj zasilacz niewyrabia?

Trzymać, trzyma, jak sam jeszcze widzisz, ale 12 pewnie lata dość mocno a 5 w kosmos wybita, to stara konsnstrukcja na starsze komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam S1 + fan 12x12, jak narazie testowalem na 700/1750/1000 i temperatura w marku 2006 dochodzila max do 43 st. Przy tych ustawieniach karta jakby wydawala cichy dzwiek i troche mnie to zastanawia, i nie wiem czy dalej ja krecic czy lepiej nie.

Piszczy. Moja też. Ale bez obaw. :D Tak ma być. :)

 

Dla kolegi z DFI:

 

Dołączona grafika

 

Co do chłodzenia. Czym chłodzicie w takim razie układu zasilania? To jest dla mnie ciekawostka. Accelero posiada jakieś radiatory na owe układy, czy one pasują?

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Radek

Powiedz mi, jest praktyczny sens kręcenia tej karty przy takim i tak wytaktowanym procesorze? Daje to coś realnie w grach?

Pytam bo mam podobną konfigurację?

Nie wiem. :D Generalnie to nie jest mój kongfig, a mego ojca. Sprawdziłem czy da się kręcić kartę po prostu na DFI SLI-D i tyle. :)

 

Jak się okazuje, da się. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczy. Moja też. Ale bez obaw. :D Tak ma być. :)

 

Dla kolegi z DFI:

 

Dołączona grafika

 

Co do chłodzenia. Czym chłodzicie w takim razie układu zasilania? To jest dla mnie ciekawostka. Accelero posiada jakieś radiatory na owe układy, czy one pasują?

Czyli jednak działa? Podwyższyłem taktowanie PCI-E na 104MHz, ale nie dało to poprawy. Z tego co rozumiem napięcie na LDT zwiększyć podobnie jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zestawie z S1 dostajesz tylko radiatorki na pamieci ktore mozesz urzyc, tzn. zawiera on tez podluzny radiator na uklad zasilania ale nie pasuje do 8800gt. Ja osobiscie i tak zamowilem dodatkowe miedziane radiatory ktorymi obsadzilem pamieci i zasilanie. Boje sie tylko czy ze wzgledu na wage miedzi nie kupic sobie kleju do radiatorow, jak narazie niby sie trzymaja po przyklejeniu na tasme moge swobodnie za nie podniesc karte do gory no i po jakis 5 h grania jeszcze nie odpadly. Moze ktos wie jak te tasmy sie zachowuja z po dluzszym urzytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam zmartwienie.

Zamówiłem u kumpla w sklepie evga 8800GT SC no i jest taki problem, że na karty trzeba czekać 2-3 tygodnie, dystrybutor na mazowieckie zamówił już 86 kart i czeka na dostawę. Kumpel powiedział mi, że możemy czekać z zamównieniem do czasu aż dojadą, albo dostanę w podobnej cenie od ręki 8800GTX-a. No i nie wiem czy czekać czy brać gtx-a. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zartujesz? oczywiscie, ze brac gtx. 256MB piechota nie chodzi ;)

Też doszedłem do tego wniosku, w końcu może i ma mniej jednostek TA, ale ma wiecej szaderów :) i tak za 8 miesiecy będzie wymieniana ;)

Ok, dzieki za radę. do kupienia została tylko zasiłka w takim razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...