Skocz do zawartości
Gość Pussik

Jaki Dysk Do 300zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam na tym forum topicu o tym, jaki kupić dysk do 300zł pod SATA II.

 

Niebardzo chce zakładac nową konwersację, gdyż wole przeczytać już istniejące posty.

 

Anyway szukam dysku CICHEGO i wydajnego, który ma powyżej 100GB, najlepiej 320. Do 300zł.

 

Interesują mnie opinie użytkowników, a nie testy i recenzje. Gdyż to oni moga ocenić awaryjność/bezawaryjność modeli i ich serii. To również bardzo ważna cecha, na którą zwracam uwagę.

 

 

Bardziej zależy mi na odczycie, niż zapisie.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

321KJ?

http://www.samsung.com/pl/products/harddri...ata/hd321kj.asp

 

 

Nie ma dysków 320GB na jednym talerzu co nie?

 

Dyski z dwoma talerzami ponoć gorzej wypadają od tych z jednym. Mając to na uwadze, czy nie lepiej kupić więc 250GB dysk z jednym talerzem? :>

 

 

 

Jeszcze takie pytanie. Co trace podpinając dysk SATA II pod płyte SATA I.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o HD321KJ... Ja mialem dylemat miedzy trzema dyskami, mozesz poczytac tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240313

 

Sa jednotalerzowe Samsungi z serii F1 - http://www.frazpc.pl/news/18813-Samsung_SpinPoint_F1, ale poki co nie ma ich w Polsce, a jak widzisz news nie jest za swiezy. Gdzies mozna bylo wyczytac, ze pod koniec roku sie pojawia?

 

Co do 250 a 320. Wybralbym jednak 320... Nie duzo drozej, a zawsze te pare MB wiecej sie przyda ;)

 

Podpinajac dysk Sata2 do Sata1 nic nie tracisz.

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja natomiast mam bardzo złe doświadczenia z dyskami Samsunga, kilka padlo mi w ardzo krotkim czasie.

Osobiście wzioł bym np WD Caviar WD3200AAKS 320 GB koszt około 280zł, polecam bo z WD naprawde nie mialem nigdy problemów, tak samo jak i z dyskami Seagate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinajac dysk Sata2 do Sata1 nic nie tracisz.

To zalezy, Teoretycznie maxymalny Brust dla sata I to 150 mb dla Sata II 300mb/s

 

w praktyce roznica bedzie nijaka

 

jednak w przypadku 2 dyskow w raid ma juz ISTOTNE znaczenie by nie powiedziec Kolosalne ;-)

 

btw

WD Caviar WD3200AAKS 320 GB - na dzien dzisiejszy

zobaczymy co pokaze Samsung z F1

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekała na F1 nie będę, bo mam dośc 10GB dysku na którym mieści się tylko Win XP, 3ds max 9, Autocad 2007 i Photoshop CS2. ;| z paroma save`ami.

Poza tym to niesprawdzone dyski by były.

 

 

Z WD mam nieprzyjemne doświadczenia. Obydwa słyszałam z ogródka.

 

 

RAID będe miała, ale na drugim kompie, gdzie będzie również SATA II, wiec wszystko w porządku.

 

 

 

 

W sumie to się zastanawiam pomiędzy Barracudą 10, a Samsungiem T166.

Seagate to renoma ei w ogóle, ale dyski wcale nie są idealne. Do najcichszych nie należą, ani do najwydajniejszych.

 

 

 

 

 

 

http://www.allegro.pl/search.php?string=t166 nice :f

 

Czemu nikt z wawy nie wystawia tego dysku na allegro? Teraz nie wiem do którego sklepu jechać. :(

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie wystawia :)

 

http://www.allegro.pl/item248526781_samsun...w_wa_f_vat.html

http://www.allegro.pl/item249032454_samsun...ataii_16mb.html

http://www.allegro.pl/item253550585_dobra_...6mb_sataii.html

 

 

Ja bym polecil rozejrzenie sie za Hitachi, na prawde cichy, a roznicy w wydajnosci podczas codziennej pracy nie odczujesz. Ale wiesz... kazdy poleca, to co ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż ja natomiast mam bardzo złe doświadczenia z dyskami Samsunga, kilka padlo mi w ardzo krotkim czasie.

Osobiście wzioł bym np WD Caviar WD3200AAKS 320 GB koszt około 280zł, polecam bo z WD naprawde nie mialem nigdy problemów, tak samo jak i z dyskami Seagate

Ja sie na WD przejechalem wielokrotnie juz.. co nie znaczy ze sa zle, dysk sie wybiera w zaleznosci od serii, pare lat temu jesli dysk to seagate barracuda iv.. minelo pare lat, jesli dysk to samsung t166.. nie wazne co bylo kiedys wazne co jest teraz..

 

To zalezy, Teoretycznie maxymalny Brust dla sata I to 150 mb dla Sata II 300mb/s

 

w praktyce roznica bedzie nijaka

 

jednak w przypadku 2 dyskow w raid ma juz ISTOTNE znaczenie by nie powiedziec Kolosalne ;-)

 

btw

WD Caviar WD3200AAKS 320 GB - na dzien dzisiejszy

zobaczymy co pokaze Samsung z F1

Nie porownoj AAKS do F1.. pozatym w tescie nie zauwazylem roznicy zbytniej w wydajnosci, chcesz powiedziec ze wolisz chroboczacego AAKS dlatgo ze kopiuje dane 80mb a samsung 77 i przy tym go nie slychac z metra..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieqqq, co jest niecodzienną pracą?

 

Montażystką filmów nie jestem, więc nie potrzebuje ogromnej ilości filmów i szybkiego zapisu GB danych. Aczkolwiek przydałaby się predkość przy odczycie małych losowo rozmieszczonych pliczków.

 

 

Generalnie to i tak stawiam na cisze. Bo jak siedzisz którąś noc z rzędu przy jakimś żmudnym projekcie, to już słyszysz gadające wiewiórki nawet.

 

 

 

Czyli mam sprzedawce poprosić aby przy mnie włączył dysk i ja ocenie czy jest cichy? ..w zatłoczonym sklepie.

 

Czy mam wyciagnąć jakieś zaświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieqqq, co jest niecodzienną pracą?

Roznice w wydajnosci widac w benchmark'ach. Jednak podczas uzytkowania roznice (3-5 MB/s) juz nie sa zauwazalne (no chyba, ze ktos jest transferofilem ;)).

 

Jesli chodzi o odczyt malych plikow, to w tym przypadku najlepiej spisuje sie WD, ale tak jak mowie te roznice nie sa kolosalne (chociaz widac juz roznice troche ponad 5MB/s - wedlug testow). Ja bym stawial na Samsung'a lub Hitachi. Jako, ze sa sprzeczne opinie na temat Samsung'a postawilbym na Hitachi... powtarzam sie ;)

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm może jednak nie będziesz musiała.. Ja ostatnio się przymierzam do Hitachi. Nie dokręcony na maxa i do tego gumowe przekładki i powinno być naprawdę cicho. Tak mam z obecnym Seagate'em i jest troszkę ciszej. Chociaż talerze dalej troszkę irytująco szumią.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie nie ma kwestii, świst talerzy barki urwie Ci głowę, więc pozostaje szajsung :wink: pzdr

Kurka, chemiczny, ty zawsze musisz wrzucić te 3 grosze z tym świstem urywającym łeb? A może przypadkiem urywa ci co innego. Trafiłeś na jakiś model i stękasz ile wlezie. Mam 3x320GB Seagate (chiny i thailand) i jakoś mi głowy nie urwało, nawet przy włączonych trzech na raz :D. Nie przesadzaj. WD AAKS wcale nie jest cichszy. Samsung podejrzewam, że także kokosów nie zbije.

 

crash_zero

Tak dla sprostowania, to ani Samsung, ani WD, ani Seagate nie są nawet blisko 80MB/s w średnim odczycie, jeśli brać pod uwagę serie które wymieniłeś, czyli z 160GB talerzami. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

80MB/s i wyżej osiągają tylko 250GB-talerzówki. Seagate i Samsung mają na razie takie dyski. WD, ani Hitachi nie wypuściło nic z 250GB talerzami.

 

WD2500AAKS nie jestem pewien ale chyba 2x166 i 3 głowice

WD3200AAKS has 2x160 GB platters

WD4000KS has 4x125 GB platters

WD4000AAKS has 3x166 GB platters - 5 heads

WD5000KS has 4x125 GB platters

WD5000YS has 4x125 GB platters

WD5000AAKS has 3x166 GB platters - 6 heads

WD7500AAKS has 4x188 GB platters - 8 heads

 

ZESTAWIENIE GIGANTÓW:

HITACHI

Hitachi Deskstar 7K1000 1000GB SATA II (HDS721010KLA330) <-- 5 platters

Hitachi Ultrastar A7K1000 1000GB SATA II (HUA721010KLA330) <-- 5 platters

Availability: July 2007.

 

SEAGATE

Seagate Barracuda 7200.11 1000GB SATA II (ST31000340AS) <-- 4 platters

Seagate Barracuda ES.2 1000GB SATA II (ST31000340NS) <-- 4 platters

Availability: August 2007.

 

SAMSUNG

Samsung SpinPoint F1 1000GB 16MB SATA II (HD102UJ) <-- 3 platters

Samsung SpinPoint F1 1000GB 32MB SATA II (HD103UJ) <-- 3 platters

Availability: October 2007.

 

WESTERN DIGITAL

Western Digital Caviar GP (GreenPower) 1000GB SATA II (WD10EACS) - 5400-7200U/min 16MB Cache 8.9ms <-- 5 platters

Availability: November 2007.

 

Także widać, że WD i Hitachi są 10 lat za murzynami. Nie mają mniejszych dysków z dużymi talerzami, więc będą o wiele wolniejsze od Seagate'a i Samsunga. Dlatego ja celowałbym w coś z tych firm, z 250GB talerzami:

 

Samsung: seria T166S!!!!!!! czyli HD250HJ 8MB buforek

Seagate: ST3250410AS 16MB buforek i ST3250310AS 8MB buforek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, chemiczny, ty zawsze musisz wrzucić te 3 grosze z tym świstem urywającym łeb? A może przypadkiem urywa ci co innego. Trafiłeś na jakiś model i stękasz ile wlezie. Mam 3x320GB Seagate (chiny i thailand) i jakoś mi głowy nie urwało, nawet przy włączonych trzech na raz :D. Nie przesadzaj. WD AAKS wcale nie jest cichszy. Samsung podejrzewam, że także kokosów nie zbije.

 

crash_zero

Tak dla sprostowania, to ani Samsung, ani WD, ani Seagate nie są nawet blisko 80MB/s w średnim odczycie, jeśli brać pod uwagę serie które wymieniłeś, czyli z 160GB talerzami. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

80MB/s i wyżej osiągają tylko 250GB-talerzówki. Seagate i Samsung mają na razie takie dyski. WD, ani Hitachi nie wypuściło nic z 250GB talerzami.

 

WD2500AAKS nie jestem pewien ale chyba 2x166 i 3 głowice

WD3200AAKS has 2x160 GB platters

WD4000KS has 4x125 GB platters

WD4000AAKS has 3x166 GB platters - 5 heads

WD5000KS has 4x125 GB platters

WD5000YS has 4x125 GB platters

WD5000AAKS has 3x166 GB platters - 6 heads

WD7500AAKS has 4x188 GB platters - 8 heads

 

ZESTAWIENIE GIGANTÓW:

HITACHI

Hitachi Deskstar 7K1000 1000GB SATA II (HDS721010KLA330) <-- 5 platters

Hitachi Ultrastar A7K1000 1000GB SATA II (HUA721010KLA330) <-- 5 platters

Availability: July 2007.

 

SEAGATE

Seagate Barracuda 7200.11 1000GB SATA II (ST31000340AS) <-- 4 platters

Seagate Barracuda ES.2 1000GB SATA II (ST31000340NS) <-- 4 platters

Availability: August 2007.

 

SAMSUNG

Samsung SpinPoint F1 1000GB 16MB SATA II (HD102UJ) <-- 3 platters

Samsung SpinPoint F1 1000GB 32MB SATA II (HD103UJ) <-- 3 platters

Availability: October 2007.

 

WESTERN DIGITAL

Western Digital Caviar GP (GreenPower) 1000GB SATA II (WD10EACS) - 5400-7200U/min 16MB Cache 8.9ms <-- 5 platters

Availability: November 2007.

 

Także widać, że WD i Hitachi są 10 lat za murzynami. Nie mają mniejszych dysków z dużymi talerzami, więc będą o wiele wolniejsze od Seagate'a i Samsunga. Dlatego ja celowałbym w coś z tych firm, z 250GB talerzami:

 

Samsung: seria T166S!!!!!!! czyli HD250HJ 8MB buforek

Seagate: ST3250410AS 16MB buforek i ST3250310AS 8MB buforek

Mam wrazenie ze malo pojmujesz o sprzecie a te dane wygladaja jak copy paste..

 

Polecam artykul..

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=ALL

 

Jest 20 roznych testow, jeden mi utkwil w pamieci gdzie wd 79mb a samsung 75, wiec zaokraglilem i napisalem 80 na 76, mala pomylka, a roznica 4mb i tak niewielka, w ciszy za to samsung zakopal AAKS, nie wiem nad czym sie zastanawiac, po co pokazujesz te tabele szaremu uzytkownikowi.. skoro lery napisalem to samo co Ty! Czyli ze ma brac T166 321KJ ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka, chemiczny, ty zawsze musisz wrzucić te 3 grosze z tym świstem urywającym łeb? A może przypadkiem urywa ci co innego. Trafiłeś na jakiś model i stękasz ile wlezie. Mam 3x320GB Seagate (chiny i thailand) i jakoś mi głowy nie urwało, nawet przy włączonych trzech na raz :D. Nie przesadzaj. WD AAKS wcale nie jest cichszy. Samsung podejrzewam, że także kokosów nie zbije.

(...)

Ty podejrzewasz, a ja sprawdziłem...jak to się mówi organoleptycznie :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie takiemu szaremu. ;]

 

Ten topic jest po to, bo być może ktoś posiada odmienne opinie od moich kilkuletnich przekonań.

 

Drugi raz od 9 lat nie kupie WD/Seagate czy Maxtora.

Miałam kiedyś IBMa za kilkaset zł, odpinając kabel ide wyrwałam piny... :F Ma się powera w łapce.

 

 

 

Czy mam szukać jakiś konkretnych serii teog Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze malo pojmujesz o sprzecie a te dane wygladaja jak copy paste..

 

Polecam artykul..

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=ALL

 

Jest 20 roznych testow, jeden mi utkwil w pamieci gdzie wd 79mb a samsung 75, wiec zaokraglilem i napisalem 80 na 76, mala pomylka, a roznica 4mb i tak niewielka, w ciszy za to samsung zakopal AAKS, nie wiem nad czym sie zastanawiac, po co pokazujesz te tabele szaremu uzytkownikowi.. skoro lery napisalem to samo co Ty! Czyli ze ma brac T166 321KJ ;/

Wd ma 79MB/s ale w teście SiS soft sandra!!! Mi chodziło o odczyty w HDTACHU, gdzie wd ma dość daleko do granicy 80MB/s. Jeżeli już piszesz jakie to kosmiczne wartości osiąga ten twój WD, to przynajmniej napisz nazwę programu, do którego się odwołujesz. Standardem jest HDtach/HDtune, więc nie wyjeżdżaj tutaj z programami bardzo rzadko używanymi przez domowych użytkowników. Seagate i Samsung z talerzami 250GB osiągnęłyby ok 100MB/s w twoim teście SIS SOFT Sandra, więc różnica jest.

Co do porównywani głośności, to tutaj był test barracud 10 z talerzami 160GB, a ja polecałem dysk z talerzami 250GB, który charakteryzuje się na pewno inną głośnością.

Co do serii Samsungów, to ty polecasz serię T166, a ja poleciłem T166S. Jak nie wiesz czym się różnią to poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dysk Samsunga.

 

Podpielam go do płyty kablem sata, zasilania sata podpielam, w biosie go nie wykrywa, jak wsadzam płyte windowsa to na moment widze ze pokazuje sie samsung HD321KJ, potem odpala sie instalator windowsa, dysk chrobocze a nastepenie komunikat ze nie wykryło dysku.

 

 

:D Czy co teraZ? Chce ktoś kupic dysk? Ja sobie dalej na 10GB posiedze. Piekna kompatybilnośc wstecz :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą?

 

W instrukcji jest opis zworek, ale nic nie napisali o SATA 1,5Gb/s.

 

 

Update:

 

Już wiem o co chodzi. Mam nForce`a 2 i tutaj Silicon Image od SATA nie potrafi sie porozumieć z biosem.

 

W biosie dysku i tka nie widzi, a podczas instalki windowsa musze włożyć dyskietke 3,5" (!!!! :|) i doinstalować z niej drivery SATA.

 

Olaboga, średniowiecze.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie dysku i tka nie widzi, a podczas instalki windowsa musze włożyć dyskietke 3,5" (!!!! icon_neutral3.gif) i doinstalować z niej drivery SATA.

Zgadza się.. często w XP należy doinstalowywać stery SATA z dyskietki... miałem to samo.

 

 

Oczywiście, że warto... szybki, cichy i niezawodny a do tego przystępny cenowo jak na tę pojemność. Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz otworze obudowe i iRiverem nagram prace dysku. Jest bezposrednio przykrecony do blachy, więc chrobotanie sie niesie, ale mi ten dźwiek nie przeszkadza. Pamiętam jak kiedyś gdy wyciszyłam dysk i go wcale nie słyszałam to czułam jakby komputer nie żył. Dziwnie tak jakoś...

 

 

Praca dysku nagrywana z odległosci 15cm, przy otwartej obudowie. W około były 3 wentylatory 5-7V których szum oczywiście słychać.

 

Samsung T166 HD321KJ 320GB SATA II 16MB 2.45MB

 

 

Aby dysk pracował, skopiowałam 1,5GB muzyki. :P

 

 

Oczywiście dźwiek jest wzmocniony, aby był wyraźniejszy, to zaleta dyktafonów. Wentylatory (komputer) mam 50cm od głowy i mnie nie irytują, a jestem cichoholikiem. :P

 

Normalnie samsunga nie słychać, a chobotanie mi nie przeszkadza, inaczej bym go na jakiś gąbkach przymocowała, a nie na sucho metalowymi śrubkami, metalowy dysk do metalowej obudowy.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz otworze obudowe i iRiverem nagram prace dysku. Jest bezposrednio przykrecony do blachy, więc chrobotanie sie niesie, ale mi ten dźwiek nie przeszkadza. Pamiętam jak kiedyś gdy wyciszyłam dysk i go wcale nie słyszałam to czułam jakby komputer nie żył. Dziwnie tak jakoś...

 

 

Praca dysku nagrywana z odległosci 15cm, przy otwartej obudowie. W około były 3 wentylatory 5-7V których szum oczywiście słychać.

 

Samsung T166 HD321KJ 320GB SATA II 16MB 2.45MB

 

 

Aby dysk pracował, skopiowałam 1,5GB muzyki. icon_razz.gif

 

 

Oczywiście dźwiek jest wzmocniony, aby był wyraźniejszy, to zaleta dyktafonów. Wentylatory (komputer) mam 50cm od głowy i mnie nie irytują, a jestem cichoholikiem. icon_razz.gif

 

Normalnie samsunga nie słychać, a chobotanie mi nie przeszkadza, inaczej bym go na jakiś gąbkach przymocowała, a nie na sucho metalowymi śrubkami, metalowy dysk do metalowej obudowy.

Dysk rewelka , i cichy, chodź słychać chrobotanie :P , ile ma Stopni w Strees i idle ? :D Już nie mogę sie doczekać :)

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...