Skocz do zawartości
unit1.cpp

C2d E6300, E6400, E6700, E6750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad wyborem procesora i nie mogę sie zdecydować. Moje pierwsze pytanie brzmi: czy C2D E6300 różni się od E6400 tylko megahercami, czy może jeszcze czymś? Moje drugie pytanie dotyczy procesorów E6700 i E6750. Z testów wynika że E6750 jest wydajniejszy od E6700 i dodatkowo E6750 jest tańszy od E6700 o 500zł. Co to ma znaczyć? Czy E6750 jest rzeczywiście wydajniejszy od E6700? Mam jeszcze wątpliwości co do przyszłych Penrynów(czy jakoś tam). Czy opłaca się na nie czekać? Czy bedą tańsze od obecnych Core 2 Duo? I kiedy w ogóle będą dostępne?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 od E6400 roznia sie tylko mnozikiem i mhz, podobnie jak E6700 i E6750. E6750 jest cpu na nowej rewizji jadra, niezle sie kreci i cena nie przytlacza. Ale E6700 z monznikiem x10 pozwala wykrecic proca baaardzo wysoko, tylko slono kosztuje. Zalezy na le chcesz kompa i jak czesto cos zmieniasz - jezeli planuejsz wymiany - wez E2160, jezeli nie lubisz czestych zmian bierz e6750 i krec do oporu tak na 3400 mhz i na 1-2 lata styknie jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest problem bo nie wiem czy teraz wziąć tego E2160 i poczekać na Penryna czy wziąć E6750 i mieć święty spokój na te 1-2 lat.

 

Chciałbym się od Was dowiedzieć czy rzeczywiście warto na tego Penryna czekać. Jak będzie z wydajnością, ceną i kiedy to będzie dostępne? No i jeszcze jedno czy Penryn podejdzie na Foxconna P35a?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa prosta - E6750 + OC i po kłopocie :wink:

 

E2160 jest mniej wydajny od E6750 a ten ostatni będzie od Penryna. Różnic kolosalnych nie będzie więc nie widzę sensu 2x płacić - najpierw E2160 a potem Penryn skoro z E6750 w zależności od chłodzenia i mobo można sobie 3,4-4,0GHz zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...