Skocz do zawartości
Xaon

Opowiadania W Jezyku Programowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie udalo mi sie znalezc podobnego tematu, wiec pozwolilem sobie zalozyc.

1. Znacie moze jakies strony, fora, wydawnictwa i inne takie, u ktorych moznaby bylo znalezc kody programow? Czyste kody w danym jezyku (chociaz algorytmy, czy schematy blokowe nie zaszkodzilyby), najlepiej z komentarzami. Tak, aby mozna je bylo wydrukowac i czytac sobie np na przerwach.

2. Znacie moze jakies historyjki, opowiadania napisane w formie kodu, badz przy pomocy jezyka programowania? Mozna by bylo polaczyc przyjemne z pozytecznym.

Jezyki na ktorych mi najbardziej zalezy to: C++, Basic, Pascal/Delphi, Python i HTML.

Jakbyscie znali strony, gdzie sa kody gier (ktorym blizej do mario, niz Q3, do ktorego kiedys silnik znalazlem - na WASD chcialbym go rozumiec), to bylbym wniebowziety.

Dzieki wielkie i sorki za klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Niestety was jeszcze podrecze. Nie moge znalezc zadnych kodow na 4programers ani na unit1. Tak wiem, jestem ulomny, lecz nie zmienia to faktu, iz nie znalazlem.

Zaznaczam tylko, iz nie zalezy mi wylacznie na kodach gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhhhhhhh. Ale po co Ci kod całej gry? na unit1 masz tam dział "tworzenie gier" czy jakoś tak. Ciebie nie interesuje cała gra. Najpierw wymyśl jaką grę chcesz napisać, a później rób ją kawałek po kawałku. Nie wiem na ile znasz programowanie, ale jeśli dopiero zaczynasz to nie ma sensu brać gotowych gierek i patrzyć jak działają, ale pisać samemu coś prostego. Na tym polega programowanie, masz problem i go rozwiązujesz. Przemyśleć, poszukać, na unit1 masz np pokazane jak zrobić animacje, popatrz na to + jakaś plansza + ciekawy pomysł i masz jakąś gierkę. Ona nie musi mieć sensu ważne żeby była:). Jak chcesz to w tamtym roku na przedmiot "Programowanie strukturalne i obiektowe" pisałem węża w pascalu, mogę ci podesłać kod, z tym że takich gierek jest pełno w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, iz nie nastawiam sie wylacznie na gry.

Po co mi kod? Aby sobie poczytac na przerwie. Tak jak czytam cos po polsku, czy po angielsku, tak chcialbym przeczytac cos w C++, TP, badz innym jezyku.

Chodzi o tzw fun. Nic wiecej.

Dobra, ide szukac czegos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze czytanie kodu gier, czy w ogóle większych programów przerasta 99,9% ludzi na tej ziemi :D. To nie jest takie liniowe kodowanie ze czytasz i widzisz co się dzieje.

 

Właściwie to nie rozumiem co w tym może być takiego fun... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala uwaga. Nie zastanawiajcie sie nad tym, co autor chce osiagnac, gdyz moze on byc jak Zenek z "Filmu Pod Tytulem", ktory poczol, iz musi biec.

Znacie moze blogi, badz inne, ludzi, ktorzy wykorzystuja jakis jezyk programowania do pisania opowiadan?

Edit: literka :P

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde.. jeden o tym drugi o tamtym... Ten pisze, że chce mieć opowiadania (np krzyżacy) naspiane w języku JAVA, a ten mu mówi, żeby otworzył stronę www.wp.pl i czytał... XD

 

sorry ale ja wymiękam... Twoje potrzeby są zbyt skomplikowane jak na mój mały rozumek.. albo źle je wyrażasz :mrgreen:

 

 

TY chcesz kod programu w jakimś języku, który pisze opowiadania w jezyku naturalnym? Czy jakieś opowiadanie (o czymś) napisane za pomoca jakiegoś języka programowania?

 

np:

CPlotek plotek = new CPlotek();

CKotek kotek = new Ckotek();

kotek->wejdz(plotek);

kotek->mrugaj();

 

:D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np:

CPlotek plotek = new CPlotek();

CKotek kotek = new Ckotek();

kotek->wejdz(plotek);

kotek->mrugaj();

Oto tez mi chodzi :D

Dzieki wielkie Wam za linki i kotka (czyta sie naprawde GIT, pomyslales nad przerobieniem jakiejs dluzszej bajki w ten sposob?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...