Skocz do zawartości
flasht

Crucial - Przewodnik Po Reklamacji.

Rekomendowane odpowiedzi

ok dostalem numer RMA ...

teraz pytanie jak mam to wyslac ...

piszecie ze w kopertach babelkowych jest ok?

 

Koperta taka jak piszesz, dodatkowo mozesz owinac w folie babelkowa i kawalek kartonu.

 

Zepsute sa, wiec i tak ich bardziej nie uszkodza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłalem je włozone w mini karton + duża koperta . Ogólnie to źle wybrałem region i domyślnie jest USA , pani na poczcie powiedziałem że idzie do UK ( adres USA ) , poszło za bodajże 15zł jako priorytet i doszło za lekko ponad tydzien. Zwrotne pamięci idą już UPS'em także są natychmiastowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wysyłalem je włozone w mini karton + duża koperta . Ogólnie to źle wybrałem region i domyślnie jest USA , pani na poczcie powiedziałem że idzie do UK ( adres USA ) , poszło za bodajże 15zł jako priorytet i doszło za lekko ponad tydzien. Zwrotne pamięci idą już UPS'em także są natychmiastowo.

 

a ja wybralem Poland jak sie rejestrowalem na stronie US a odezwali sie z UK ;]

hehehe ;] rozmawialem z typem na livechat i bylo bardzo milo i konkretnie. Jutro wysylam kosci

ciekawe co dadza w zamian za nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem.. Kostki opakowałem i zabezpieczyłem jak mogłem najlepiej a nówki dostałem w foliówce ups jako 2 plastikowe wytłoczki za opakowanie i instrukcję luzem, nawet o folie bąbelkową się nie zatroszczyli -liczyłem chociaż na jakiś karton :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi przyjdzie przetestować sprawność serwisu. Do wtorku chodziły u mnie dwa kity 2x1GB Cruciali 10AE - patrząc po wpisach, chyba niewiele takich sprawnych zestawów 4GB już zostało :rolleyes:. Jedna z 4 kości zupełnie martwa, komputer przy niej nie wstaje, czy to solo, czy w komplecie z innymi kośćmi.

 

Orientuje się ktoś, na co obecnie wymieniają 10AE? Ballstixów 667 już w ogóle w swoich zestawieniach nie prezentują (klik), więc podejrzewam, że będą TE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnies vdimm na sprawnej kostce i włóż tą martwą. Problemy z bootowaniem na niskim napieciu to dosc czesta przypadłość D9

 

Rozwiazanie to jakies jest, jeden z kompletow jakie mialem wlasnie dzialal na takiej zasadzie. Problemem bylo to, ze jedna kosc dzialala od 1.8v, a druga od 2.2v :/

 

Lord - kosc, ktora nie chce ruszyc moze, ale nie musi zaczac dzialac po odlezeniu troche w lodowce. Owin ja w folie alu i wsadz na jeden dzien do zamrazarki. Nie zawsze pomaga, ale mozesz sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie to jakies jest, jeden z kompletow jakie mialem wlasnie dzialal na takiej zasadzie. Problemem bylo to, ze jedna kosc dzialala od 1.8v, a druga od 2.2v :/

Też mam takie 2 czy 3 kosci, ponizej 2.2-2.6v nie ruszą. Ciekawostka jest, że niektore płyty maja magiczne zdolnosci (np niektóre P5K-E) bootowania takich "uszkodzonych" kosci na 1.8v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie 2 czy 3 kosci, ponizej 2.2-2.6v nie ruszą. Ciekawostka jest, że niektore płyty maja magiczne zdolnosci (np niektóre P5K-E) bootowania takich "uszkodzonych" kosci na 1.8v.

 

Magiczne plyty sie trafiaja ; na ABIT IP35 kosci nie dzialaly, na GB P35-DS4 bez problemow, na MSI siakies na AM2+ tez dzialaly.

 

A wracajac jeszcze do pytania Lorda, to dostaniesz pewnie to co wszyscy, czyli dzialajace i nic wiecej Ballitix. Pobaw sie najpierw domowymi sposobami, bo szkoda fajnych kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin w zamrażalniku zaliczone - niestety nic nie dało. Wyższe napięcia też. Więc chyba po weekendzie trzeba będzie paczkę do UK pchnąć. Dzięki za podpowiedzi!

 

Jeszcze do kompletu RAID się zaczął sypać, no ale przy 7200.11 (ST3500320AS) to była raczej tylko kwestia czasu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo plyt w zyciu widocznie miales ;) Chociazby lezace obok mnie P5K wraca do def. ustawien jak wylaczysz zasilanie.

 

Z pierwsza czescia bym sie spieral, ale nie czas i miejsce na to ;)

 

Sa plyty lepsze i gorsze, jak widac Twoja P5K nalezy do drugiej grupy. Bateryjke ma ot tak sobie, czy po to, aby ustawienia trzymac ?

 

End OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...