Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam samsunga 500GB. Priorytetem była cisza więc w grę wchodził tylko samsung i hitachi. Nie zawiodłem się.

Po tym jak krytycznie beznadziejne dyski samsung robił kiedyś to myślałem że więcej już samsunka nie kupię, ale kiedy się tak poprawili to kupiłem 40GB, no i po kilku latach tzn teraz mam 500GB. Pod wzglęcem ciszy jest chyba taki sam jak ta 40tka. W między czasie miałem jeszcze kilka hdd, m. in. Caviara 80GB... OMG co za shit, po zamontowaniu WC musiałem go sprzedać bo bym do psychiatryka trafił przez te odgłosy jakie wydawał.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jestem zwolennikiem marki Seagate. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i produkt właśnie tej firmy Ci polecam.

Seagate

Ja również polecam seagate, a 5 lat gwary to miód moim zdaniem ;)

 

BTW Nie ten dział

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyłączam się do pytania gdyż mam identyczny problem z wyborem dysku co autor tematu. Z tym, że potrzebuję dysk do serwera plików w niewielkiej sieci (kilka komputerów) a więc i wymagania co do dysku trochę nietypowe:

  • dysk powinien być przede wszystkim niezawodny i nie mieć problemów z pracą 24h na dobę,
  • powinien w miarę niską temperaturę pracy żeby nie zagotował się w tej aluminiowej puszce (Airlive WMU-6500FS),
  • głośność pracy nie stanowi aż tak istotnej sprawy,
  • wydajność też nie musi być super gdyż urządzenie będzie podłączone do sieci przez wifi.
W jednym z wrocławskich sklepów usłyszałem od sprzedawcy, że samsung nie jest w tym wypadku najlepszym wyborem gdyż jego największa zaletą jest bezgłośna praca a już z pracą 24h na dobę nie koniecznie będzie sobie dobrze radził na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu byla slynna akcja IBM (jeszcze), ktory oficjalnie poinformowal, ze dane dyski ATA/SATA nie nadaja sie do ciaglej pracy. Ostatnio jednak wiekszosc dyskow nie ma z tym problemow, a sa do tego specjalne serie przeznaczone wlasnie do pracy 24/7/365 (np Seagate ES/NL35 chyba mial cos takiego, ale nie jestem pewien oznaczen) - SATA coraz odwazniej wchodzi na rynek tanich serwerow. Wystarczy popatrzec na strony producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu padl mi po polrocznym uzytkowaniu ciaglej pracy ibm/hitachi 160gb ata nie wiem z jakiego powodu, wczesniej dostal bady jakies, musialem formata robic i jakis program recover czy cos tam zeby wogule wstal

 

mam samsunga 250gb ata, pracuje juz jakes pol roku perfekcyjnie, cicho i w miare szybko

 

teraz szykuje sie do sata 500gb i tez mam dylemat co wybrac, glownie chodzi o cisze bo mam 1 wentyl ustawiony na low w zasilce i wiekszosc dyskow jest za glosna dla mnie

 

link do testow by sie przydal, moglby ktos zarzucic

Edytowane przez qaz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate'y z serii 10 to porażka pod względem chałasliwości. Wiele lat byłem zwolennikiem tej marki i miałem sporo egzeplarzy ale ostatnie doświadczenia skierowały mnie ku Hitachi.

Jednakże żeby połączyc cisze i wydajnośc na dzień dzisiejszy Samsung P166 jest na pierwszym miejscu.

O WDC z nowej serii mówi się że nie jest aż tak głośna jak poprzednicy i sporo pod tym względem poprawiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...