Skocz do zawartości
Kwazor

2007 Gfx Oc Competition

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby dodac taka kategorie: najwiekszy przyrost MHz gpu/mem mierzone w %? Czyli o ile % podkrecony gpu/mem. Do kogo wysylac wyniki??

Powinno byc cos takiego...

 

1. % przyrost w stosunku do referencyjnych/standardowych ustawien gpu/mem (niepotrzebne skreslic)

2. Maxymalny wynik w marku 2003

 

I Tyle.

 

Wtedy to ma sens.

 

EDIT:

 

Nie wiem o co chodzi masellowi z tym +1... ale moim zdaniem wypada przedyskutować regulamin, bo jest on nadal sprawa otwarta.

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi masellowi z tym +1... ale moim zdaniem wypada przedyskutować regulamin, bo jest on nadal sprawa otwarta.

Chodzi mu pewnie o to, że jest za :P

 

Proponuje zakazać używania chłodzenia powyżej wodnego bo inaczej to bez sensu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu pewnie o to, że jest za :P

 

Proponuje zakazać używania chłodzenia powyżej wodnego bo inaczej to bez sensu :lol:

Ah ah

 

A chłodzenie???

 

Każde dopuszczalne... zbliża sie zima... wiec dożo można "okręcić" ;], zresztą PO co sprzedawałem WC?? po co kupowałem te rury??... żeby było bardziej extremis :wink: ...

 

Edit:

 

O !!! Masello ma dokladnie to samo co ja :P nie mamy wc :P

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozemy zrobic ograniczenie do phase change bo:

- 10l azotu to mi sie zalatwiac nie chce na jakas marna karte

- NV43 czyli 6200 ma coldbuga (jakiego nie powiem - sprawdzcie sobie sami :D bo ja sie na oc nie znam ;) )

 

Ponawiam pytanie odnosnie 6600@6200. Moge nawet miec taktowanie mem takie jak w moim starym 6200 4ns ;)

 

Proponuje jeszcze ograniczenie z prockami. Max 65nm, bo z perynami to nie ma sensu sie bawic ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co ja mam się z wami bawić jak wiem że nawet na podium szans nie mam? :P To tak jakby się człowiek chciał maluchem z bejcą ścigać...

Nadrabiaj skillem ;) .

 

Ja tez widze sredni sens zabawy, gdy mam przed oczami wynik lanca czy tam sextora z E66 @ 4.5ghz+. Zakladajac, ze grafy mialyby podobne takty, moze byc bardzo, ale to bardzo nieciekawie :D .

 

Kolejna propozycja - wszyscy uzywamy tych samych sterownikow ;) ? Co wy na to ;) ? Z odpowiednio zmodyfikowanymi mozna zrobic lekko 50k w 03... (oczywiscie orb itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by sie odezwal ktos kto startuje ze stajni ATI? :) Ja tam sterami sie nie bawie, moze dlatego ze nie umiem:) , wszystko robie na AC + pogoda na dworze. Jak sie bawic to fair. Więc Panowie krecic i dawac wyniki, ja za niedlugo powinienem cos zapodac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- NV43 czyli 6200 ma coldbuga (jakiego nie powiem - sprawdzcie sobie sami :D bo ja sie na oc nie znam ;) )

Hmmm Coldbug...

 

Jakos mnie to nie dziwi... moj 6800GS tez mial :P... na 0*C :P a 0*c to bez problemu da sie osiagnac na wc :)

 

Aler znow moj 6800GT smigal przy pelnym kontenerze Dajsa i swietnie sie skalowal... wrecz PRZESWIETNIE :)... (Wc 450MHz, DI 600MHz)

 

A Stery to Xtreme-G 93.81

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by sie odezwal ktos kto startuje ze stajni ATI? :) Ja tam sterami sie nie bawie, moze dlatego ze nie umiem:) , wszystko robie na AC + pogoda na dworze. Jak sie bawic to fair. Więc Panowie krecic i dawac wyniki, ja za niedlugo powinienem cos zapodac :)

Z ATi moge powalczyc z X300SE i X550HM/SE. Pierwsza to to samo co X550/x600 tylko inne takty, do tego rozpoznawana jest jako X300/X550 series, wiec nie widze sensu zalatwiac innej karty - mysle ze nikt nie bedzie mial nic przeciwko (to samo gpu, podobne pcb, memki tsop 4ns).

 

Stery - najnowsze omegi na oficjalnych catalistach??

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zapozno na zmiane sterow :) Moj skromny wyniczek:

Dołączona grafika

Na hwbocie mam wynik o 100pkt lepszy. System bez optymalek, zasyfiony itp. W sterach tylko ustawiona wydajnosc i wylaczone pare procesow. Nie wiem czemu GPU-z nie odczytal taktowan. Wynik bez podkrecania ok 2.2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z okresleniem standardowych taktowan. Da sie to jakos zczytac? Karta miala juz tyle razy bios zmieniany ze nie pamietam ;) Na google znalazlem ze miala 550MHz i 810MHz, ale z tego co pamietam dostalem ja z 400MHz i 800MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. W dywizji AGP scigamy sie na kartach opartych na R9550 R9600 do dostania we wlasnym zakresie, producent dowolny.

tak dla pewności pytam: r9600pro też podchodzi ?? :)

 

i jeszcze jedno: jeden użytkownik może podać wyniki tylko jednej karty (konfiguracji czy jak to tam nazwać) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele dowolne

1. BAWIMY SIE FAIR, BO TO TYLKO ZABAWA !!!

2. Bądźmy najlepsi na HWBOT !!

3. Wyłonimy 3 zwyciezcow, w kategoriach:

a - najwyzszy wynik w 3DMarku 2003 !

b - najwyzsze taktowanie GPU na ktorym udalo sie zaliczyc 3DMarka 03

c - najwyzszy przyrost wydajnosci stock/OC (mierzone w % 3DMarkow03);

Po 1. Jak bedziemy udowadniac ze na tym taktowaniu przeszlismy marka?

Po 2. Ten punkt jest dla wszystkich kart? Obojetnie czy 6200 czy 7300gs? Np na 6200 ktos osiagnie 600MHz, a ja na 7300gs 700MHz to ja wygrywam? Czy beda jeszcze kategorie kart ? :P Rozumiecie mnie? :P

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 9600pro tez :) Chyba tylko najlepszy wynik w agp i pci-e, bo kilku kart w jedej kategorii chyba sie nie oplaca dodawac, bo i tak bedzie sie liczyc najlepszy z kategorii a nie z karty (chyba).

chodzi mi o coś takiego: mam r9600pro, i dziś najprawdopodobniej będę miał x600(chyba pro), mogę dodać obie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ograniczeń chłodzenia - uważam, że to dobry pomysł - to ma być zabawa dla wszystkich, wiec jak ktoś wyleci z procem na 4,4ghz+ to nie ma żadnego sensu. Jak se bawić to się bawić ;)

 

Po 1. Jak bedziemy udowadniac ze na tym taktowaniu przeszlismy marka?

Po 2. Ten punkt jest dla wszystkich kart? Obojetnie czy 6200 czy 7300gs? Np na 6200 ktos osiagnie 600MHz, a ja na 7300gs 700MHz to ja wygrywam? Czy beda jeszcze kategorie kart ? :P Rozumiecie mnie? :P

Jak dla mnie to nie jest dobry pomysł - ścigamy się tylko na wynik, na nic więcej.

 

chodzi mi o coś takiego: mam r9600pro, i dziś najprawdopodobniej będę miał x600(chyba pro), mogę dodać obie ??

Dodasz lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze ograniczyc takty grafy i cpu, bo przeciez inni nie maja dostepu do lutownicy i potencjometrow?

 

Ja nie mam ac na ktorym mozna dac wiecej niz np 1.5v na cpu i 1.5v na gpu, bo poprostu nie wydoli, zeby marka calego zaliczylo a wc nie posiadam. To moze pasywnie polecimy?

 

Jak kogos nie stac na dobre chlodzenie/odpowiedni sprzet, lub nie chce wydawac na to kasy to nie narzeka i nie bawi sie w oc - simple.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze ograniczyc takty grafy i cpu, bo przeciez inni nie maja dostepu do lutownicy i potencjometrow?

 

Ja nie mam ac na ktorym mozna dac wiecej niz np 1.5v na cpu i 1.5v na gpu, bo poprostu nie wydoli, zeby marka calego zaliczylo a wc nie posiadam. To moze pasywnie polecimy?

 

Jak kogos nie stac na dobre chlodzenie/odpowiedni sprzet, lub nie chce wydawac na to kasy to nie narzeka i nie bawi sie w oc - simple.

Ale jak chcesz możesz sobie pokręcić nawet na helu - ale uważam, że to jest tylko zabawa, a nie bicie rekordów i można by jednak ograniczyć się trochę co do kosztów.

 

Mi to akurat wisi, bo za rogiem mam skilla tanio na kilogramy, więc sobie nadrobię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie pobawimy z ac, wc , fc, i wszystkim co ten swiat wymyslil - proste. Jestem ciekaw rozrzutu wynikow ;)

Robisz to po to, zeby wygrac zlote kalesony, czy dla zabawy?

 

Mysle, ze nie tylko takty, ale tez skill bedzie odgrywal wieksza role przy wynikach

 

BTW

Hel jest kijowy do oc, ma bardzo male cieplo odparowywania... ale ja sie nie znam :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to po to, zeby wygrac zlote kalesony, czy dla zabawy?

 

Mysle, ze nie tylko takty, ale tez skill bedzie odgrywal wieksza role przy wynikach

 

BTW

Hel jest kijowy do oc, ma bardzo male cieplo odparowywania... ale ja sie nie znam :)

Noo... kazdy kreci an tym co ma... bo my sie bawimy w extremis :wink: OC czy w "podkrecanie na ac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...