Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

@piórko także posiadam ten router TP-Link'a już niecały miesiąc i powiem szczerze, że nie działał nawet jednego dnia bez zawiechy. Róże rzeczy się z nim dzieją i bez przepięcia. Posiadam Netię ADSL na łączu TP. Albo do tego ten router się nie nadaje, albo trafiłem na uszkodzony egzemplarz. Odsyłam go na gwarancję...

 

Mam dosyć codziennie go konfigurować, restartować, sprawdzać czy wszystkie lapki się łączą prawidłowo itp.

Chcę kupić teraz coś porządnego.

 

Co polecacie do 200zł?

Tylko żeby na pewno działał prawidłowo, bo tego TD-W8901G też polecaliście i co?

 

Pozdrawiam.

RoyalC333

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki router bedzie najlepiej trzymal polaczenie na lini o slabych parametrach na modemie zrywa kilka razy na dobe i wlaczanie kompa na noc i puszczenie p2p mija sie z celem jak po godzinie dzialania zerwie polaczenie co z tego ze autoconect polaczy ponownie jak nic nie da sie sciagnac mimo ze polaczenie jest to nie dzial bo jest martwe poradzcie co kupic ?

 

jaka jest roznica miedzy USR9003 a USR9105 ? warto ten pierwszy kupic za 60zl plus ship ?

Edytowane przez radek220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam TD-W8901G to badziew. Skuszony dobrymi opiniami na tym forum kupiłem dla kuzyna. Teraz żałuję. Wiesza się średnio raz na dwa dni. Najnowszy soft. Lepiej już kupićosobny modem i osobny router niż to badziewie. A w 200zł można się spokojnie zmieścić.

 

Router 154zł

http://www.allegro.pl/item646606429_nowy_a..._ap_tomato.html

 

Modem 42,50zł (oczywiście ustawiony w trybie BRIDGE, nie ma prawa się zawiesić)

http://www.allegro.pl/item648146502_modem_...dtouch_516.html

 

Taki zestaw zagwarantuje długą i nie zawodną pracę. Te TP linki to jakaś porażka, zastanawiam się skąd się wziął mit o ich niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Poszukuję dobrego routera/AP, który będzie charakteryzował się dosyć mocnym i dalekim zasięgiem. Droga, jaką będzie musiał pokonać to 4 ściany na odległości 20-25m, dlatego też musi być mocny. Dobrze by było, gdyby posiadał także funkcję QoS, gdyż bardzo mi na niej zależy. Według mnie, aby miał dobry i mocny zasięg, to chyba powinien mieć co najmniej 2 anteny pracujące w MIMO, ale aż tak dobrze się nie znam, by być tego pewny. Wczoraj przejrzałem pełno ofert różnych sklepów i wpadłem na takie routery. Co o nich myślicie i czy są one warte uwagi? roter w cenie max 200-220zł... PZDR i z góry dzięki za każdą pomoc

http://sklep.vico.pl/product_info.php/products_id/115085

 

http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php...mp;pd_id=259#03

 

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0515079

 

http://www.mccomp.info/product_info.php?products_id=11827

 

http://www.abcdomu.pl/product_info.php?products_id=51438

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=32334

 

No i jeśli ktoś miał styczność z routerami Edimaxa oraz Ovislinka, to byłbym wdzięczny za opinie na ich temat.

 

Przedstawiam aktualną sytuację:

post-172532-1243962315_thumb.jpg

Edytowane przez hermes32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam wiesza sie, dziala jakos ;) Jak koles od radiowki wciskal go staremu, mnie niestety nie bylo...i zamiast doplacic wtedy 100zl do lepszego modelu..musze to zrobic teraz :( Zamowilem wlasnie tego Edimaxa br-6574n i zobaczymy co z tego wyniknie :) Po parametrach, wychodzilo by na to ze bardzo fajny model za ta kaske, tylko niemam pojecia jak Edimaxy sie sprawuja.

Ten w8910g niby nie rozlacza neta (zdaza mu sie raz w miesiacu czasami) ale cos nie pracuje stabilnie na neo 2Mb - podlaczajac modem speedtoucha dioda dsl swieci jednostajnie, przy podlaczeniu TP , co jakis czas mruga.

 

@hermes32 - do takiej odleglosci spokojnie ten TP w8910g z 1 antenka starcza, ja siedze na lapku pietro nizej niz router, i mam w niektorych miejscach pokoju 5 kresek, a w niektorych 2..3. Tak wiec jakikolwiek router wifi z 2 antenami raczej powinien zapewnic ci dobry zasieg w calym domu.

Z tych co podales najlepszy chyba bedzie edimax br-6574, glownie z racji dobrego zasiegu, QoS i wbudowanych zabezpieczen.

 

Generalnie to juz 3 kombajn ktory posiadam w ciagu ostatnich lat, i zawsze sa jakies problemy z nimi. Przesiade sie teraz na modem+router (speedtouch stary dobry z neo) i tego edimaxa, powinna byc znaczna poprawa. Tak czy siak - kombajnow nie polecam, bo te tanie sa czesto nie stabilne, z poczatku dzialaja ale po jakims czasie zaczynaja pojawiac sie problemy. W przypadku w8910g gdy zaczal swirowac wgralem nowy firmware i sie uspokoilo, aczkolwiek zdazy mu sie przywiesic.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro musze kupić jakiś router bezprzewodowy do podziłu łącza przez wifi.

Internet mam z kablówki, posiadam modem który podłączam do PC kablem Ethernet. Wtedy komputerowi przypisane zostaje zewnetrzne IP.

Co polecilibyście z tego sklepu (pierwsze 2 strony)

http://www.codima.be/search.aspx?pg=1&...=1&q=router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyzej potrzebuje router WiFi pod kablówkę Spray na dwa kompy : blaszak z kabla a laptop z wifi. To będzie w jednym pokoju więc nie musi byc jakiś silny zasięg tylko aby w miare stabilnie to wszystko chodziło. Cenowo to jak najtaniej bo to dla siostry a nie dla mnie.

Kabłówka co prawda niby DSL ale to z ich strony:

Spraynet 1 Mb/s

Transfer ściągania danych z Internetu do 1024 kbps

Transfer wysyłania danych do 256 kbps

Adres IP z klasy prywatnej lub publicznej

 

więc dla mnie to ADSL...

 

Chwalą ludzie WRT54GL ale to moim zdaniem za dobry sprzęt i za drogi jak na potrzeby siostry, może znacie cos do 150 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zamierzasz wyciągnąć z pudła-szybko skonfigurować i tyle kasy na router jest dla Ciebie ok, to router będzie dobry.

ewentualnie jakas tansza alternatywa, na podobnym poziomie...

router zamierzam raz skonfigurowac i miec z nim swiety spokoj, nie wymagam cudow, aby sie nie wieszal.

Edytowane przez piórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam do was znowu prosbe :) juz z jednej porady stad skorzystałem dla siebie i kupiłem Linksysa WRT54GL i jestem bardzo zadowolony , ale moj brat sie uparł i chce jakis dobry router...... :) ale o co dokladnie chodzi.

 

Ma teraz UPC (chello) 15 mbitow i netgear'a wgr614 v7 on jest po wi-fi zgodny ze standardem "g" ale z tego co mi mowil to po wi-fi sciaga za max predkoscia ok 500 KB/s co daje przepustowosc ok 4mbitow . Gosc z jakiegos komputerowego mu powiedzial ze zeby w calosci wykorzystac mozliwosci łacza musi kupic router z wi-fi w standardzie "n" (jego sieciowka w lapku tez chodzi max w "n") no i meczy mnie zeby mu cos doradzil i czy faktycznie problem jego sieci jest kiepski router i standard "g" jaki obsługuje :blink:

 

Generalnie do sieci bedzie wpiety tylko i wylacznie 1 jego laptop ale chce wykorzystywac po wi-fi max swoje łącze. Mozliwe ze w ostatnich promocjach "chello znowu przyspiesza" wezmie nawet 30 mbitowe łącze i chciałbym po wi-fi je tez wykorzystac.

 

Powiedzcie co kupic??? jaki router?? Cena hmmm on jest świr wiec jak trzeba bedzie to i 500 PLN zapłaci ale może wlasnie jest cos tanszego ktore mu przesle w full łaczu po wi-fi dane?

 

Pozdrawiam i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard "g" to przepustowość rangi 54Mb przy 2.4GHz, więc Pan w sklepie niech się lepiej u rzeźnika zatrudni (jak z resztą większość radosnych wróżek ze sklepów komputerowych). Standard "n" to 108Mb przy 5GHz.

Pewnie ma ograniczenia na ruterze poustawiane, albo ruter uwalony.

Najprościej niech wepnie w niego 2 kompy i prześle pomiędzy nimi coś po WiFi.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard "g" to przepustowość rangi 54Mb przy 2.4GHz, więc Pan w sklepie niech się lepiej u rzeźnika zatrudni (jak z resztą większość radosnych wróżek ze sklepów komputerowych). Standard "n" to 108Mb przy 5GHz.

Pewnie ma ograniczenia na ruterze poustawiane, albo ruter uwalony.

Najprościej niech wepnie w niego 2 kompy i prześle pomiędzy nimi coś po WiFi.

zgadza sie tylko gdzie na jakis stronach przy testach routerów wyczytałem ze niby te 54Mb przy 2.4Ghz to tylko taki teoretyczny standard bo nawet w warunkach laboratoryjnych nie da sie osiagnac takich predkosci. I zwykle gorna granica jaka jest mozliwa do osiagniecia w domu w/w konffiguracjach to ok 17-19Mb/s przy "g". No i pytanie czy to faktycznie co tam napisali czy nie?

 

Ja sie nie znam na tym, w sieciach jestem cieniutki ale takie cos znalazlem i jak zycie uczy (a troche juz przezylem) to zwykle tak jak standard jedno a praktyka drugie.

 

Czyli reasumujac jakby kupil sobie takiego linksysa jak ja mam WRT54GL-EU to przy odpowiedniej konfiguracji po WI-FI powinien sie w standardzie "g" z tym swoim chello 15Mb zmiescic i wykorzystac w całosci w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z dość luźnym podchodzeniem do standardów, ale 4Mb ???

Na moim badziewnym WRT54G spokojnie mam 22Mb. Sąsiad ma TP-Linka i z tego co pamiętam transfery u niego były jeszcze większe, więc 4Mb u Twojego brata jest dość dziwne.

Wszystko oczywiście zależy od umiejscowienia rutera, jakości anteny w lapku, jakości rutera. Te 54Mb to jest max., ale te 20Mb spokojnie powinno się osiągać na jakimkolwiek ruterze.

Tak, powinien się zmieścić w standardzie "g" na WRT54GL-EU.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to http://www.allegro.pl/item659142961_nowy_a..._ap_tomato.html wystarczy, żeby cieszyć się wifi?? Mam osiedlówke i internet idzie bezpośrednio przez kabel ethernet. Zmylił mnie ten broad router i teraz nie wiem czy jeszcze jakieś urządzenie trzeba dokupić do tego routhera wifi?? I czy ogólnie sprzęcik się nadaje??

Pozdro

Czarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Net dostarczany jest zwykłym kablem ethernet, który wpina się do sieciówkę na płycie. Mam też lapka i chciałbym móc podłączyć go do netu bez przepinania kabla każdorazowo - najlepiej bezprzewodowo. W domu laptopa wykorzystuje sporadycznie - zeby sprawdzic poczte czy wejsc na jakąś stronkę i to tylko wtedy gdy stacjonarny jest okupowany (poza tym żadnych torrentów itp.). Stacjonarny będzie nadal podłączony przewodem (router ustawię sobie przy kompie).

 

Jak widać wymagania względem sprzętu są niewielkie. Co (jak najtańszego i gotowego do użycia po wyjęciu z pudełka) możecie mi polecić? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarecki, wystarczy.

 

@przemo3642, zakładam, że też masz jakąś osiedłówkę czy innego xDSLa.

Ja bym Ci polecił WRT54GL, ale to ponad 200zł i pewnie szukasz czegoś jak czarecki. Z AirLive WL-1600GL nigdy do czynienia nie miałem, więc ciężko stwierdzić co to, ale skoro wciskają tam Tomato, to widocznie jest godne uwagi. W zasadzie wystarczy jakiś TP-link za 80zł czy coś w ten deseń, ale raczej będzie miał zapędy towarzyskie, więc trzeba by czasem podejść i wcisnąć reset ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawach routerów itp. jestem kompletnie zielony. Szukam czegoś możliwie najtańszego, czym będę mógł rozdzielić internet na 2-3 komputery, ale tak, żeby nie wpływały na siebie nawzajem. Aktualnie używam neostradowego liveboxa, i jeżeli brat chociażby ładuje strone, a ja w coś gram, odczuwam od razu ogromny skok pinga. Chciałbym więc zrobić coś takiego, że mój komputer ma np. 2mbit, a tamte po 1, każdy czerpie ze swojego i nie wpływają na siebie. Jest coś takiego możliwe? Jaki router w możliwie najniższej cenie polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam wszystkich,

 

Bardzo zaciekawil mnie ten temat i mam kilka pytan z nim zwiazanych.

 

Po pierwsze powiem ze chcialem kupic router d-linka a mianowicie dir 635

 

Ale zaciekawilo mnie te "tomato"

 

I tu kilka pytan:

1. czy tomato naprawde cos daje tj wydajnosc, stabilnosc w stosunku do routera bez tomato?

2. co oprocz QOS daje jeszcze tomato w porownaniu do wersji bez tomato?

3. idzie przywrocic standardowy fireware routera?

4. czy trace gwarancje wgrywajac tomato?

 

A co do tematu zaciekawil mnie ten asus "Asus WL-500GP" i jego funkcje m.in tomato, printserver, zewnetrzny dysk (ftp) itp.

 

Co o nim uwazacie? Ma go ktos? Jak sie sprawuje? jak z tym calym tomato? jak wypada na tle slawnych linksysow?

 

A dodam ze u mnie internet mialby byc dzielony na 2 kompy + xbox (to priorytet), a w przyszlosci moze wifi - laptop, zalezy mi rowniez zeby router obslugiwal printserver! . Zalezy mi na wydajnosci, stabilnosci i polowicznej bezobslugowosci - oprocz pierwszej konfiguracji. Moge wydac max 400zl. Aha wyglad tez w sumie ma swoje znaczenie - dlatego nie pisze w pierwszej kolejnosci o linksysie.

 

z gory dziekuje za wasze opinie i odpowiedzi

adas B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarecki, wystarczy.

 

@przemo3642, zakładam, że też masz jakąś osiedłówkę czy innego xDSLa.

Ja bym Ci polecił WRT54GL, ale to ponad 200zł i pewnie szukasz czegoś jak czarecki. Z AirLive WL-1600GL nigdy do czynienia nie miałem, więc ciężko stwierdzić co to, ale skoro wciskają tam Tomato, to widocznie jest godne uwagi. W zasadzie wystarczy jakiś TP-link za 80zł czy coś w ten deseń, ale raczej będzie miał zapędy towarzyskie, więc trzeba by czasem podejść i wcisnąć reset ;)

Operatorem jest Lanet i można powiedzieć, że to "osiedlówka" (działa na kilku osiedlach).

 

TP-link, coś TAKIEGO za 75 zł na przykład?

A co sądzicie o D-LINK DIR-300? Jest lepszy od TP-LINKA? Na Allegro można go kupić za 100-110zł, ale jest sens w płaceniu dodatkowych 30zł?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

@przemo3642 miałem tego TP-Link'a TL-WR340G, którego w przeciwieństwie do TD-W8901G mogę szczerze polecić. Raz go skonfigurowałem i przez prawie pół roku korzystania, właśnie z LANet'em , nie zawiesił się ani jeden raz. To on sprawił, że ponownie skusiłem się na TP-Link'a, no którym tym razem poważnie się zawiodłem. Niestety nadal nie znalazłem alternatywy i muszę co kilka dni go od nowa konfigurować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje rozdzielic neta dostarczanego po sieci LAN. Zastanawiam sie nad TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND.

Czy to dobry wybór?

Potrzebuje żeby router miał:

- WIFI standart N

-Klonowanie MAC

- cena do 200 zł

- działał stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...