Skocz do zawartości
flasht

8800 Ultra - Piszczy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wrazenie ze moja Ultra coraz bardziej piszczy... w sensie taki niski denerwujacy dzwiek wydaje z siebie w trybie directdraw/direct3d, ktory sie zmienia w zaleznosci od tego co sie dzieje na ekranie... da sie cos na to poradzic?

Pozdrawiam,

FlashT

Chyba jesli piszczy, to wysoki dzwiek?

 

Imo gwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze padnie to mam gdzies ale co mam zrobic zeby nie piszczal??? Bo ja jestem audiofilem i poprostu mnie to zabija...

 

Tutaj z mikrofonu jak to slychac... na poczatku gra zminimalizowana, slychac ze wiatrak przyspiesza jak zostaje zmaksymalizowana... spakowany rarem plik .wav zeby nie obcial tych wysokich dzwiekow:

 

http://unshared.org/dzwiek.rar

 

 

@darkx: oczywiscie wysoki :) jestes pewien ze to obejmuje gwarancja?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ludzie wymieniaja swoje "zlomiaste" 8600 bo piszczą, i nie ma z gwarą problemow, to przy karcie tego pokroju nie powinno ich być tym bardziej.

 

Przeciez to cewki piszcza. Pojdziesz do sklepu i powiedzą ci: Tomuś nie piskaj, tego gwara nie obejmuje. Przynajmniej takie moje zdanie.

W sklepie mu nic nie powiedza tylko bez slowa wysla, bo to nie sklep realizuje gwarancje, on tylko wysyla to dalej.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audiofil i nazywa piszczenie niskim dzwiekiem buehehe.

A co do tematu, to raczej normalne i nie zrobia Ci tego na gwarze...

Dosc powszechne obecnie to moze i tak, ale ze normalne to bym nie powiedzial :D

 

Mam wlasnie ten sam problem z GF8600 - dostalem dzisiaj z esc kurierem, takze odeslanie pewnie na moj koszt jak stwierza ze nie wymienia na gwarze, w co niestety szczerze watpie - bo karta przecierz dziala w 100% tylko 'rozmawia' z userem :P

 

Najbardziej wqrwia mnie fakt ze cewki to pewnie takie czarne kwadraciki z ktorymi juz nic nie zrobie ...

 

@flasht - co do twojego nagrania to sam chcialem to zrobic, ale juz nie musze :P

Moja jest nieco spokojniejsza i piszczy w miare rownomiernie, nasilajac jedynie natezenie dzwieku wraz z obciazeniem/temp :wink:

Nie powiem zebym byl z tego powodu szczesliwy bo nawet szum kilku wentylu ktore mam w budzie nie jest w stanie tego zagluszyc :)

 

Jesli bedziesz probowal sil z gwara to powodzenia - ja zaraz napisze @ do esc czy wymienia na gwarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z Palit 8600GTS... idento karta kupiona na allegro NOWA GW 24 miesiące . Człowiek mi powiedział ze dzwonił do serwisu gdzie ją kupił. Jeżeli dzwięk przy zamkniętej budzie nie jest głośny a karta 100% sprawna raczej nie wymienią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzwięk przy zamkniętej budzie nie jest głośny a karta 100% sprawna raczej nie wymienią...

No to juz widze jak wymienia ... pewie 9/10 serwisow powie ze 'im nie przeszkadza' :D

 

Ja to mam podwojny dylemat bo z jednej strony cewki piszcza, ale sama karta jak na szybko sie nia pobawilem zapowiada sie calkiem dobrze, bo malutkie arty dopiero na 750 core, a mem nawet na 900 czysto ... co prawda to bylo na szybko wiec nie moge powiedziec czy na pewno - jutro sie nia pobawie na powaznie :)

 

Ps. Nie napisalem wyzej - to jest "Gigabyte 8600GT SilentPipe II"

I jeszcze jedno >>> arasnet - jakie masz cewki ? tez takie zalane w plastikowe kapturki jak ja ?

Zdjecie z allegro (ja kupilem w esc.pl)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że karta piszczy to normalka.. tak dokładnie to cwki wpadają w rezonans napięć..

I wydają taki dziwięk o takiej denrującej częstotliwości <_< szczególnie słyszalny przy wyższych skokach Fpsów

 

Reklamacji w 99% Ci nie uznają.. chociaż mój brat miał kiedyś problem z piszczącym monitorem :-P Crt jeszcze i pamietam że mu 2 razy wymienili na nowy :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie temat o 8600 ale pokrewny, bo o piszczeniu cewek - wkleje wam tu co mi odpisali z ESC:

 

Witam! Niektóre karty niestety taka mają. Proszę to jeszcze sprawdzić na innym zasilaczu - to często wina właśnie zasilacza. Jeżeli to nic nie da to proszę o informację, postaram się tą kartę Panu wymienić na inny egzemplarz.

Na innym zasilaczu ? :)

Akurat nie mam innego chyba ze jakis stary 300W codegen ale to sie boje podlaczac, zreszta ile w tym prawdy ? :D

Na szefie 420W mam praktycznie prawie idealne napiecia i w zupelnosci wystarcza do mojego configu - zreszta to bez krecenia piszczy :)

 

No ale jak widac jesli sie upierac to moze wymienia - takze WALCZCIE !! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...