Skocz do zawartości
Lysyn

Jaki Dysk Na System?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość <account_deleted>

Mój xp ładuje się w 10s, zamyka w 4s, postawiony ok 2.5-3 lata temu.

Raptor jest zajefajny, dwa jeszcze lepsze ;) ale nie wolno zapominać, że optymalizacja i "kondycja" systemu to podstawa (inaczej można doznać rozczarowania, nawet przy 2xRaptor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny mi dysk na system. Najszybszy, najlepszy itp. :) Nie musi byc pojemny.

Pytalem w innym watku o Wd Raptora 75 Gb ale forumowicze odradzili mi.

73G SCSI 68pinowy 10k rpm albo 15k rpm + jakiś hostadapter SCSI byś mógł to podłączyć - wzrost wydajności murowany.

 

 

na system tylko Raptor i nie ma tu znaczenia czy 150 czy 74 czy 36 ważne żeby był ADFD, a jeżeli jakiś impotent umysłowy twierdzi inaczej to zwyczajnie nie wie co pisze

Oj oj oj, widać jestem impotentem umysłowym w Twoim mniemaniu. :) Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jak możecie jak wygląda sprawa hałasu... Interesuje mnie hałas powodowany przez rotację talerzy. Podejrzewam, że przy 10k nie jest ciekawie :? pzdr

jak się odpowiednio zadba to nawet nic nie słychać, ja zamontowałem go w obudowie Lian Li PC-7 SE-B III tam dysk jest zamocowany na gumowych amortyzatorach ale żeby było lepiej dodałem swój patent cały koszyk na napędy 3,5" jest zamocowany na gumowych podkładkach co tłumi całkowicie wszelkie drgania

 

ale kiedy się przykręci na sztywno w obudowie kiepskiej jakości to może być głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszystkie raptory tak maja ale w trakcie pracy strasznie im glowica warczy ;) instalowalem kiedys raptora74gb + 2x 200gb seagaty w raid to podczas pracy bylo slychac tylko swist talerzy i trzeszczenie glowicy raptora ;/ (obudowa to byl jakis wiekszy cziftek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przykręci się raptora do obudowy bez żadnego tłumienia to będzie głośno ale to chyba jasne, nie ma tu znaczenia jaka to będzie obudowa bo i tak drgań nie stłumi do końca, co do szumu to WD wykonało kawał dobrej roboty bo w nowej serii dźwięk jest ledwo słyszalny, w starszych wersjach GD szum był ale te dyski korzystały z dość archaicznego typu łożysk, producent określał je jako kulkowe co w części oddaje ich charakter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie napisałem że są dobre, ale na pewno jedne z najcichszych na rynku. Pokaż mi jakiś wiarygodny test że raptor jest cichszy od samsunga.

Myślę, że to jest jest niemożliwe :? Kultura pracy to jedno, a 10k to drugie :wink: A test z miłą chęcią zobaczę :) pzdr

 

EDIT

Z ciekawości sam poszukałem http://www.silentpcreview.com/article622-page2.html Nie ma samsunga serii T, ale tu jest http://www.silentpcreview.com/article657-page3.html :D

Hmm... Trochę się zdziwiłem, jaki ten raptor potrafi być cichy :huh: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mialem miec Raptora 74GB za 450 zl ale chyba gosc sie pomylil jak mi podawal cene bo gdy chcioalem zamowic to krzyknal 515 a za 36GB 380zl. Niestety za drogo.

 

A moze polecicie jakis pojedynczy dysk 7200 najszybszy z obecnych - do 250 GB? Cos czytalem ze jakis Seagate 1-dno talerzowy jest bardzo szybki.

Lub takie cudo (ale jakos niedostepny nigdzie) Seagate 250 GB Barracuda ES.2 (16MB, Serial ATA II).

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...