Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się pytam bo w czasie orthosa napięcie w CPU-Z skacze o 0,05V. I jak mu tu wirzyć?? ;)

Nic dziwnego w tym niema Orthos pomimo tego iż progsy pokazują obciążenie procka 100% nie obciąża w rzeczywistości tak samo mocno obydwu rdzeni na każdym teście. Dlatego napięcie może skakać ale maks o 1 wartość np. 1.328v-1.336v pod obciążeniem smallftt.

 

A co do płyty. Każda ma vdroop myślę że każdy z Was wie że jest to normalne. Mogę powiedzieć że na Gigabyte jest on podobny w stosunku do P5KR przed vdroopmodem. Najważniejsze jest jednak to jak wartość napięcia w CPU-Z przekłada się na wartość zmierzoną miernikiem (dotyczy to też odczytów vdimm na pamięciach bo jest to równie istotne ). Bez miernika tutaj nie dojdziemy czy płyta nie zaniża lub nie zawyża nam napięć.

 

Sam nie znalazłem jeszcze pkt pomiarowych, ale nawet ich nie szukałem :D . (wskazówka) -> Poszukajcie coś w necie na ten temat . Ja na razie nie mam na to czasu, ale jakby ktos porównał vdroop mody na P35-DS3 czy są podobne. Ja szukając zaczął bym od tego.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 0.96.1 zero problemów :)

 

 

dobranoc, właśnie wróciłem z baletów :)

 

 

---------edit---------

prawie jak extrim :) 1050mhz na 2,1V - timingi na auto bo mi się bawić nie chciało :) memki - najzwyklejsze goodramy (na jakiś remarkach goodrama, elpidy to to nie są), 2gb w jednej kości, nie chcą zrobić 800 4-4-4-11, a robią 875 5-5-5-15@2V

 

ps. dłużej nie mogłem puścić bo się do wyjazdu zbieram, jak wrócę to się pobawię :)

ps2. a pomyśleć, że trzymałem je na 700mhz przy 5-5-5-15 :lol:

 

dobra 5-5-5-15 (to wrzuciłem jako drugi skrin tylko się przestawiły)@2,1V reszta jak wyżej :) - to to już esxtrim :D

 

 

ps3. znalazłem E w oznaczeniu kości więc sugerując się wypowiedzią jednego z forumowiczów, wypada, że jednak będą to elpidy, potwierdzę to w poniedziałek

post-125202-1207309613_thumb.jpg

post-125202-1207310943_thumb.jpg

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta jest w formacie mATX ?

W apollo http://www.apollo.pl/store/show_detail/37268 chcialbym zamowic ale info o mATX jest tylko w tym sklepie i nie jestem pewien czy to na pewno ta.

 

EDIT:Rzeczywiscie to byl blad w opisie, juz poprawili.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta jest w formacie mATX ?

W apollo http://www.apollo.pl/store/show_detail/37268 chcialbym zamowic ale info o mATX jest tylko w tym sklepie i nie jestem pewien czy to na pewno ta.

nie, płytka jest w formacie ATX, pewno błąd w opisie, ale dla pewności zapytaj sprzedawcę, żeby ci czegoś innego nie wysłali Edytowane przez michalx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzic 340*8 (żeby wiedzieć że to nie wall) i 333*9 1,45v (otworzyć budę) do testu. Jeżeli pamięci są na pewno stabilne to może być po prostu słabawa sztuka procka (temperatury nie podchodzą pod 80 ?).

dzięki za porady - na 6*350 wstał po dodaniu voltów (+0.1v na fsb i mch), na 6*400 nie wstał, ale jakoś będę z tym żył ;)

 

ostatecznie wyszło, że proc robi 9x333 przy napięciu 1.344v wg CPU-Z (1.4v w biosie) - co odpowiada doniesieniom innych userów o poziomie zaniżania napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Płytę mam już od ponad pół roku, byłem jednym z pierwszych "testerów" tej ekonomicznej i zarazem wydajnej konstrukcji :) Jak większość osób zauważyła (chyba, że tylko u mnie tak jest, maksymalne napięcie vmem to +0,5V, przy wyższej wartości poprostu płyta nie wstaje. Ostatnio wgrałem nowy bios 9b i chciałem zejść nieco z timingami, więc postanowiłem podnieść jeszcze napięcie, dałem vmem +0.6V po czym zapisałem ustawienia.

Niestety płyta nie wstała z tymi ustawieniami - tutaj pojawiły się problemy. Wyłączyłem kompa, po czym jeszcze raz odpaliłem i tak kilkukrotnie, niestety bezskutecznie. Zresetowałem bios, też nic. Płyta cały czas nie wstaje. Kilkukrotnie włączyłem sprzęt z myślą, że może bios recovery zaskoczy - miałem już dwukrotnie taką sytuacje, niestety to też nie :(

 

Teraz co zaobserwowałem, otóz gdy ram siedzi w slotach (bez względu na różne warianty obsadzenia slotów) to zasilacz podaje zasilanie, wiatraczki kręcą się, ale nie ma obrazu ani dźwięku z pcspeakera. Za to po wyjęciu ramu, włącza się pcspeaker i wydaje z siebie ciąg dźwięków - 3długie, 3 długie i krótki (3-3-1) i tak w kółko, wg. kodów błędów Phenixa oznacza to, że wyczerpała sie beteryjka? testowalem różne, niestety cały czas mam ten problem, sprawdzalem je miernikiem i wszystkie mają ok 3v więc powinno być ok. Bez bateryjki odpalełem to samo.

 

Pomyślalem, że może to wina ramu, więc udałem się do kumpla który ma taki sam sprzęt jak ja - u niego ram w pełni sprawny. Sprawdzałem różne zasilacze, odłączałem wszystkie urządzenia, też nic. Od wczoraj bezskutecznie walczę ze sprzętem, na noc nawet zostawiłem płytę bez bateryjki, ale jak widać nic to nie dało. Skończyły mi się pomyslu i nie wiem co robić. Czyżby BIOS kaput? albo nie można zresetować ustawień, dlatego pcspeaker piszczy?

Gdyby ktoś był wstanie rozwiązać moj problem to byłbym wielce wdzięczny! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak ustawię 1,4V to pod orthosem 1,344V

możemy sami określić jakie jest mniej więcej napięcie, wystarczy, żeby kilka osób podało odczyt pod obciążeniem z cpu-z przy napięciu z biosu ustawionym na 1,4V - wyciągniemy średnią :D

Jeśli w biosie ustawie na 1,4V to pod orthosem cpu-z pokazuje mi 1,328V Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawno kupilem ta plyte z procesorem C2D E4500 i troche jestem rozczarowany bo procek dziala max na 3 GHz i w zwiazku z tym mam kilka pytan

1. Robust Grapics Booster ustawic na Auto czy wylaczyc ?

2. jaka ma byc czestotliwosc PCI-E (narazie mam 100)

3. na ile moge maksymalnie podniesc FSB OverVoltage Control, MCH OverVoltageControl i CPU VoltageControl

4. czy pamieci maja wplyw na podkrecalnosc procka - mam guwniane good ram 800 Mhz CL5 ale pamiec mam nie przetaktowana dzielnik 2.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

nie dawno kupilem ta plyte z procesorem C2D E4500 i troche jestem rozczarowany bo procek dziala max na 3 GHz i w zwiazku z tym mam kilka pytan

1. Robust Grapics Booster ustawic na Auto czy wylaczyc ?

2. jaka ma byc czestotliwosc PCI-E (narazie mam 100)

3. na ile moge maksymalnie podniesc FSB OverVoltage Control, MCH OverVoltageControl i CPU VoltageControl

4. czy pamieci maja wplyw na podkrecalnosc procka - mam guwniane good ram 800 Mhz CL5 ale pamiec mam nie przetaktowana dzielnik 2.4

Ad1. Ja nie mam tej opcji więc pomóc nie mogę ale to ma raczej związek z GPU a nie CPU

 

Ad2. Zostaw na 100, na forum było że niby podnosząc FSB zwiększa się w pewnym momencie także taktowanie PCIE ale tylko jeden program o ile mnie pamięc nie myli na to wskazywał więc to nie jest pewne.

 

Ad3. A ile tam chcesz, tylko sprawdzaj czy P31/P35 nie ma za ciepło - jeżeli ma to wrzuć jakiś nawiew. U mnie dla testu leciało bez nawiewu na +0.2 i nie było problemów.

 

Ad4. Nie mają nic do znaczenia jak ustawisz odpowiedni dzielnik, btw. mam identyczne i nie powiedziałbym aby były [ciach!]iane - 1100 Mhz przy 15-5-5-5 i 2.08V to niezły wynik ;)

 

Może to już koniec proca - ludzi kupują i myślą że kokosy dostaną za nazwę :lol2: najlepsze egzemplarze już i tak się rozeszły. Mimo to sprawdź w biosie jak masz ustawione opcje dotyczące oszczędzania energii (EIST itp.) - pryz podkręcaniu najlepiej je wyłączyć, zwiększ też napięcia na procku, może to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do płyty włożone Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 CL4

napięcie na ram mam ustawione na normal (normal = 1,8V dla tych pamięci na podstawie spd ?)

gdzie sprawdzić napięcie w biosie nic nie widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzam everestem, w biosie nie pokazuje napiecia dla pamieci

 

edit: sorki za wprowadzenie w blad, w biosie jest opcja Pc healt status i tam pokazuje napiecie na ddrdim

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloze swoje 3 grosze :)

 

Plyta jak na budzetowke wypas,

trzeba troche powalczyc z ustawieniami aby nie resetowala sie do def. po nocy/weekendzie ale jest to do zrobienia.

 

Moje ustawienia, na ktorych plyta wstaje za kazdym razem:

 

FSB: 340Mhz (3,06Ghz)

RAM: x2.5 (850Mhz, CL4)

 

Napiecia:

CPU Vcore: 1,4 (-0,04 vdrop = 1,36V czyli troche wiecej niz powinien dostawac na stocku)

RAM: +0,3V (=2,1V)

FSB: +0,1V

reszta auto, nie przejmujac sie migajacym ostrzezeniem "!!! System Voltage Not Optimized!!!"

save & exit i praży ;]

 

Orthos stress test 'blend' - PASSED, system stabilny, niskie temperatury

 

Jako wymagajacy gracz nie posiadajacy grubego portfela jestem z plyty bardzo zadowolony,

na zestawie z sygnatury takie gry jak COD4, Bioshock, Company of Heroes full detal 1280x960 śmigają bez pierdnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoja p31, po reeboocie komputer się nie odzywa (monitor jst włączony), dopiero restart z przyciska go budzi i swstaje normalnie, ale na standardowych ustawieniach, testowane na biosie f6 i f9b. Dzieje sie tak i przy uruchamianiu komputera (np przypadek po update biosu) jak i po zmiany ustawien, zapisaniu ich i reeboot.

 

EDIT:

Po przejsciu na f8 reebooty sa już normalne, problemem za to jest to, że mimo że bios zapamiętuje ustawienia fsb to ich nie wykorzystuje. Np gdy ustawie fsb na 266, napisze restart, to wyświetla mi się 9x200, wchodzę do biosu, a tam widnieje 266 <??> O co chodzi? Cpuid tez widzi 200..

Nie macie pojęcia o co z tym chodzi? (dlaczego bios nie wykorzystuje zapamiętanego fsb)? Czy lepiej będzie zareklamować mobo? (wcześniej działało dobrze). Czy w ogóle jest to powód by oddaać płyte reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem która gorsza jak sie tak 2960417[/snapback]

Po przejsciu na f8 reebooty sa już normalne, problemem za to jest to, że mimo że bios zapamiętuje ustawienia fsb to ich nie wykorzystuje. Np gdy ustawie fsb na 266, napisze restart, to wyświetla mi się 9x200, wchodzę do biosu, a tam widnieje 266 <??> O co chodzi? Cpuid tez widzi 200..

[/size]Dzielnik pamięci zmieniałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jutra będę miał tą płytkę

 

1) Czy ściągnąć te radiatorki i nasmarować inną pastą ? Słyszałem że tam jakiś glut jest czy coś i od tego będzie się grzało. Mam pastę AS5. Ciężko ściągnąć te radiatorki ?

2) Jaki jest najlepszy bios w obecnej chwili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestem początkującym overlockerem :D Jak na razie podkręciłem swojego E2160 na 2,25 GHz. I mam kilka pytań związanych z tą płytą:

1) Jaka jest maksymalna temperatura tego chipsetu ? Gdyż przy 250 FSB i maksymalnym obciążeniu wynosi ona 58 stopni.

2) Czy AC Freezer 7 Pro zmieści się bez problemu na tej płycie ? Radiator NB nie będzie przeszkadzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od jutra będę miał tą płytkę

 

1) Czy ściągnąć te radiatorki i nasmarować inną pastą ? Słyszałem że tam jakiś glut jest czy coś i od tego będzie się grzało. Mam pastę AS5. Ciężko ściągnąć te radiatorki ?

2) Jaki jest najlepszy bios w obecnej chwili ?

1. nie musisz przesmarowywać radiatorków

2. każdy używa innego biosu i swój chwali ;) ja mam F5 i styka

 

Witam :) Jestem początkującym overlockerem :D Jak na razie podkręciłem swojego E2160 na 2,25 GHz. I mam kilka pytań związanych z tą płytą:

1) Jaka jest maksymalna temperatura tego chipsetu ? Gdyż przy 250 FSB i maksymalnym obciążeniu wynosi ona 58 stopni.

2) Czy AC Freezer 7 Pro zmieści się bez problemu na tej płycie ? Radiator NB nie będzie przeszkadzał ?

1. 58 stopni to na pewno nie czipset tylko procek

2. zmieści się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan w zakładce temp2 pokazuję mi od 51-58 stopni.

Everest HE pod hasłem płyta główna pokazuje mi taką samą temperaturę.

Na pewno to nie chipset ?

 

SpeedFan w zakładce temp2 pokazuję mi od 51-58 stopni.

Everest HE pod hasłem płyta główna pokazuje mi taką samą temperaturę.

Na pewno to nie chipset ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziono (stronę czy dwie temu), że odczyt jest błędny i/lub pochodzi z innego miejsca niż NB.

51-58 idle stres, czy tak jak np. u mnie 30-35 w zależności od tego ile jest w pomieszczeniu ?

Tak jeszcze raz potwierdzam ten czujnik nie ma nic wspólnego z temperatura chipsetu u mnie czy to stres czy opbciazenie to i tak zwykle ma ponad 40 stopni. Dla przykładu sprawdzałem kilka dni temu: Bez obciążenia radiator na NB w idle jest wyczuwalnie ciepły temp jaka pokazuje czujnik to 42 stopnie po godzinie grania w Pro Street radiator nie parzy ale jest bardzo gorący sprawdzam temp a tam 45 stopni :blink: czyli bardzo niewielki wzrost a organoleptyczne odczucia wskazują na duzo większy wzrost temperatury niż tylko 3 stopnie. Czyli wniosek się nasuwa sam :rolleyes:

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszczając temat:

Pewien wpływ mogą mieć ustawienia pamięci. U mnie po ustawieniu i dovoltowaniu nie resetuje z nocy na rano ale potrafi zrobić focha przy restarcie w ciągu dnia. Taka już widać "uroda" tej płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...