Skocz do zawartości
porczek

Cooler -socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na forum bardzo dużo propozycji chłodzenia Athlon'ów Xp, ale w każdym temacie przeważnie kończyło się na wyborze chłodzenia mocowanego na śruby.

Wiem, że Socket A to już przeżytek, ale mój Arctic Cooling niebawem wyzionie ducha i chciałbym zastąpić go czymś sensownym. Proc przetaktowany jest o jakieś 500Mzh więc potrzeba mi czegoś wydajnego, cichego i przede wszystkim czegoś co można jeszcze kupić. Cena nie gra roli.

Użytkownicy starszych komputerów z bezdziurowymi ;) płytami głównymi proszeni o pomoc.

Proszę tylko nie pisać żebym kupił nowego, bardziej teraźniejszego kompa, bo ten ma sie całkiem dobrze, hehe

Edytowane przez porczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katana to lekka, stabilna konstrukcja, zapinka dobrze dociska chłodzenie do cpu.

 

Scythe na sA ma jeszcze w ofercie Kamakiri z 6 ciepłowodami, ale wiatrak to 80x80, więc na max obrotach nie będzie cicho :wink: Waży dość sporo, bo grubo ponad 600g, ale nie martw się, socketu nie wyrwie. Pentagramy mają podobny koszyk jak Kamakiri i trzymają się świetnie :)

Tutaj masz test Kamakiri.

Edytowane przez Chlebu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wodą, ale za dużo z tym roboty. Jak w przyszłości będę składał sobie coś nowego to na 100% zainwestuje chłodzenie wodne. W tego staruszka nie chcę inwestować aż tyle bo przekroczy to jego wartość, hehe

Tak więc woda odpada.

Skoro Katana będzie się dobrze trzymać, chyba zdecyduje się nie nią, jeśli w sklepie, w którym jest okaże sie, że faktycznie jest. Jak nie będzie, pomyśle nad Pentagramem Freezone QVC-100Cu+

Dziś znalazłem jeszcze Swiftech'a MCX462-V, ale niestety nigdzie nie można go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> KLIK <<<

Jest jeszcze Thermalright SI-97, ale w sklepie będzie go raczej ciężko dostać. IMO Thermalright + jakiś cichy wentylator by był najlepszym rozwiązaniem.

 

IMHO warto teraz wydać kasę na wodę. Bloczki mają uniwersalne mocowania, więc po modernizacji sprzętu nie powinno być większych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link do MCX462-V :-) W poniedziałek upewnie się czy to nie błąd w systemie, że mają go jeszcze na stanie :-)

Co do chłodzenia wodą... W przyszłym roku planuje zmiane pracy, tym samym zmiane miejsca zamieszania. Obecny kompa zostanie dla rodziców, a ja złoże sobie cos co bedzie miało już WC :-) Rodzice nie są aż tak wymagający i chłodzenie powietrzem im wystarczy ;-)

Ps. Ładnie podkręcony Radeonik. Mój Gigabyte szedł max na 420/260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...