Skocz do zawartości
Hadar

Monitor Dla Gracza Do 2000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Będzie kupowany w grudniu. Jakie wymagania? Rozdzielczość natywna 1680x1050, dobra jakość obrazu, w miarę szybka reakcja, PRZUJAZNOŚĆ DLA OCZU (to ważne). Używany będzie przedewszystkim do neta, ogólnych prac z kompem i grania. Wachlarz jest spory, proszę o pomoc przy wyborze.

 

Sam myślę o:

 

NEC MultiSync 20WGX2 Pro ( http://www.nec-display-solutions.pl/?c=15&...c=specyfication )

 

Jakie są Wasze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy klika rzeczy, bo padały już najróżniejsze propozycje odnośnie monitora:

 

- przekątna od 19 do 22 cali (nie chce telewizora na biurku)

- monitor ma być o proporcjach 16:10

- rozdzielczość natywna 1680x1050 (i żadna inna)

- NIE chce matrycy TN;

- ma być przyjazny dla mych oczu;

- cena - absolutnym maksimum jest 2000 zł, ale to absolutnym, wolałbym by monitor mieścił się w cenie do 1500 zł

- monitor ma mi służyć wiele lat (mój Relisys RE772 ma może z 8 lat i nadal się dobrze sprawuje, chciałbym bym mógł to samo powiedzieć o nowym monitorze)

 

Te warunki musi spełniać monitor który chce zakupić, jeżeli ich nie spełnia, to nawet nie proponujcie mi takiego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- przekątna od 19 do 22 cali (nie chce telewizora na biurku)

- NIE chce matrycy TN;

- monitor ma być o proporcjach 16:10

- rozdzielczość natywna 1680x1050 (i żadna inna)

- NIE chce matrycy TN;

- ma być przyjazny dla mych oczu;

- cena - absolutnym maksimum jest 2000 zł, ale to absolutnym, wolałbym by monitor mieścił się w cenie do 1500 zł

- monitor ma mi służyć wiele lat (mój Relisys RE772 ma może z 8 lat i nadal się dobrze sprawuje, chciałbym bym mógł to samo powiedzieć o nowym monitorze)

Te warunki musi spełniać monitor który chce zakupić, jeżeli ich nie spełnia, to nawet nie proponujcie mi takiego monitora

heh przy takich warunkach nie masz wyboru bo tylko nec je spełnia :) (i jeszcze dell 2007WFP na SIPS - ale tu z przyjaznością dla oczu mam wątpliwości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dell 2007WFP na SIPS - ale tu z przyjaznością dla oczu mam wątpliwości

A ja miałem wątpliwości z tą przyjaznością na szybiastym NEC :wink: Czyli ostatecznie skrajności są najgorsze ... wielka śniegowa solaryzacja "be" ... podobnie jak lusterko totalitarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pozniej bawic sie w odslyanie do serwisu :D :D

 

trudno, ale przy odrobinie szczęścia ma sporo kasy w kieszeni, podawałem przykład: ktoś kupił 3x droższe eizo 21" i miał tak samo nierówne podświetlenie jak gatek

NEC (i ogolnie SIPS) ma inne problemy jak większa podatność na wadliwe piksle, fatalny fiolet na czerni itd, ja mam juz 2 tygodnie della SIPS + gatewaya PVA jednocześnie w KLONIE i nadal nie wiem co zostawię bo wybór, wbrew pozorom, nie jest taki oczywisty.

 

 

Nie dość ze monitory inne niż TN 19-22" można policzyć na palcach jednej ręki to żaden nie spełnia w 100% tych wymagań.

 

Dlatego ja do gier brałbym TNkę 22" ze względu na:

 

-na pewno nie będzie problemu smużenia

-cena atrakcyjna

-ogromny wybór

-w razie rozczarowania nie ma kłopotu ze sprzedażą na allegro :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno, ale przy odrobinie szczęścia ma sporo kasy w kieszeni, podawałem przykład: ktoś kupił 3x droższe eizo 21" i miał tak samo nierówne podświetlenie jak gatek

Sądzę że miał pecha po prostu - EIZO zwykle ma na prawdę przykładnie równomierną luminację - gdybym kupił EIZO z plamami [nierównomiernościami podświetlenia] to miał bym powód by go zwrócić ... to EIZO i takie rzeczy są nie do zaakceptowania. EIZO kupuje się nie tylko ze wzgl. na jakość ale też samą elektronikę ... 10 bit lut [100% barw nawet po korekcji RGB przez OSD] vs. ... ja wieeeem ... z ~80% barw (??) przy 8 bit LUT po korekcji na Gateway.

 

NEC (i ogolnie SIPS) ma inne problemy jak większa podatność na wadliwe piksle, fatalny fiolet na czerni itd, ja mam juz 2 tygodnie della SIPS + gatewaya PVA jednocześnie w KLONIE i nadal nie wiem co zostawię bo wybór, wbrew pozorom, nie jest taki oczywisty.

Mi też nie było by łatwo jednoznacznie wybrać - z jednej strony to kaszanienie się czerni na S-IPS a z drugiej "rozjaśnianie" niższych odcieni pod kątem na S-PVA. .... i podobnie z czasem reakcji ... kontrast też raczej nieco lepszy na VA ( może nie o tyle na ile pokazują cyferki w spec.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to możesz zrobić w sumie tak

1. kupić coś ~20" i mieć mały monitor

2. kupić wspomnianego gatewaya ktory jak sie słyszy jest rewelacyjnie poskładany ;]

3. kupić sobie jednak 22" TN wydając te 1,5k

 

imho 3, ja tak zrobiłem i nie żałuję a przesiadałem się ze świetnego crteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to możesz zrobić w sumie tak

1. kupić coś ~20" i mieć mały monitor

2. kupić wspomnianego gatewaya ktory jak sie słyszy jest rewelacyjnie poskładany ;]

3. kupić sobie jednak 22" TN wydając te 1,5k

 

imho 3, ja tak zrobiłem i nie żałuję a przesiadałem się ze świetnego crteka.

1. 20 cali LCD to mały? Ja obecnie mam 17 CRT... Ja nie chcę mieć krowy na biurku :)

2. Dell i Gateway nie mają, serwisu w Polsce więc raczej odpaja.

3. To zaproponuj jakieś 22 cale za ok. 2000 PLN, spełniający moje warunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho 20 cali w przypadku panoramy to ciut malo, najlepiej nie mniej niz 21 - 22". Zastanawiac sie czy "nie bedzie za duzy" mozna zaczac w kontekscie 24" ;p ale oczywiscie wszystko to jest wzgledne, ja np. na swoim krotkim biurku nie wyobrazam sobie 24" za to 21" (Gateway) jest akurat ;p Z drugiej strony po planowanej przeprowadzce mam zamiar zainwestowac w wieeelkie biurko i nie wiem czy wtedy nie zacznie mi brakowac paru cali wiecej.

 

Ad 2. Po co od razu zakladac ze bedzie trzeba korzystac z serwisu? :P zyj chwila, 1 000 z kawalkiem za Gatewaya to przeciez nie jest jakas straszna kasa (miesiac pracy w Polsce, ew 3-4 dni zbierania jagod w Szwecji :P). Polski "importer" ma ten plus ze reklamacje rozpatruje blyskawicznie. Inna sprawa co bedzie za 2 lata kiedy te gateway'e przestana byc produkowane.

 

Odnosnie Dell'a - piszac o serwisie masz na mysli stricte serwis (tzn koniecznosc wyslania monitora bodajze do Czech lub, o zgrozo, Irlandii...) czy ogolnie brak gwarancji na terenie Polski? Osobiscie mam nadzieje ze w ciagu roku lub dwoch Dell ruszy w koncu u nas z detalem, w koncu buduja w naszym nadwislanskim kraju montownie komputerow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 20 cali LCD to mały? Ja obecnie mam 17 CRT... Ja nie chcę mieć krowy na biurku :)

2. Dell i Gateway nie mają, serwisu w Polsce więc raczej odpaja.

3. To zaproponuj jakieś 22 cale za ok. 2000 PLN, spełniający moje warunki...

co do porównania wielkości obrazu to masz rysunek:

Dołączona grafika

 

 

gateway ma "prywatny" serwis w Polsce dobrze działający - poczytaj watek o 2185

 

nie ma 22" innych niż TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na propozycje odnoście 21" (bo z tego przeglądałem 22" są chyba tylko i wyłącznie na TN) , oczywiście matryce TN odpadają... Chciałbym żeby spełniał moje warunki

Wybór na obecnym rynku jest mizernie mały:

 

Gateway 2185

Samsung 215TW

EIZO S2111W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Asusa PG 221 22 dla mnie dotatkowym plusem właśnie będzią wbudowane glośniki oraz możliwość podłączenia konsoli

http://www.bit-tech.net/hardware/200...n_widescreen/1

Jego poprzednik nie wypadł zbyt dobrze w testach czy ten monitor sie dobrze sprawdzi w grach ??

22" TN za 2000zł ? to tylko :mur: :mur: :mur: :mur:

za tą cene mozna miec 24 SPVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie posiadam monitora LCD ale również przymierzam się do kupna takiego. Więc pozwole się przyłączyć do tematu. Osobiście dobrą ofertą wydaje mi się 20,3" Asus PW201. Co o nim sądzicie?

Jeśli zastosowaną w nim matrycą jest MVA to ciężko będzie znaleźć drugą tak beznadziejną propozycję w tak wysokiej cenie. Już bym wolał tańszego Philips 200WP7ES na nowszej MVA i w niższej o kilkaset zł. cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica w jakości obrazu i kątami między matrycami TN a S-PVA ? A może ten monitorek 22" iiyama ProLite E2201W black? Monitorek ma służyć do grania. Fakt jest na TN ale zbiera dobre recenzje. Aha i jeszcze jedno czy w Gateway'u FPD-2185W nie będzie efektu smużenia bo ma aż 8ms? Widzialem tego gateway'a i naprawde mial dobry obraz tylko trudno bylo stwierdzić czy jest smużenie bo pokazywały sie tylko zdjęcia.

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziales to najprosciej poprosic o zapuszczenie na nim jakiegos programiku testujacego np samochodzika, zreszta samo szybkie ruszanie kursorem myszy moze cos na ten temat powiedziec.

Mnie juz ogarnia rozpacz i jak sie zdenerwuje to wezme acera 2216wsd za 900 zeta albo samsunga 226bw za 1100 i dam sobie na wstrzymanie przez rok albo dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

gatewaya odradzam, to sprzet ktory jest usuwany z USA na zasadzie utylizacji, przywozony do Polski i tutaj interes kreci sie w dobre... ma imput laga takiego samego jak samsung 215T

lepszym wyborem bedzie Samsung SM 2232BW jako monitor dla gracza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego 21" Samsung SyncMaster 215TW? Co i nim sądzicie? Może posiada go ktoś i może sie wypowiedzieć. Jeszcze znalazlem takie hp w2207 i Samsung SyncMaster 226BW. Ten HP podobno wymiata mimo że na TN'ce

Edytowane przez Tomsx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica w jakości obrazu i kątami między matrycami TN a S-PVA ? A może ten monitorek 22" iiyama ProLite E2201W black? Monitorek ma służyć do grania.

Jak jest do grania to moge go polecić kąty są jakie są :wink: jedynie odczuwałem je kiedy głowa mi opadała na biurko ,ale już z łóżka które jest oddalone od biurka o 3m i położone niżej o jakieś 0,5-075m nie widziałem róznicy ,iiyama ma plus w postaci gwary na pixele (ja swój odesłałem),choć to jest faktycznie plus jak mieszkasz w mieście gdzie jest autoryzowany dealer iiyamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś fajnego za przyzwoite pieniądze Acer AL2416WAs 24'' 800:1 300cd/m2 178o/178o 6ms całkiem fajny 24" i na PVA czas rekakcji też nie jest duży bo 6ms co o nim sądzicie?

Jak go znajdziesz fizycznie a nie tylko w internetowych okienkach to bierz. Szukałem go, nie znalazłem, qpiłem w PIXmanii Daewoo LCD24KAL - obraz wymiata :) Chyba najtańsze S-PVA na rynku, na dodatek matryca Samsunga :)

Odradzam qpowanie TNek w tym rozmiarze. Miałem, widziałem, oddałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go znajdziesz fizycznie a nie tylko w internetowych okienkach to bierz. Szukałem go, nie znalazłem, qpiłem w PIXmanii Daewoo LCD24KAL - obraz wymiata :) Chyba najtańsze S-PVA na rynku, na dodatek matryca Samsunga :)

Odradzam qpowanie TNek w tym rozmiarze. Miałem, widziałem, oddałem :P

A w czym gorszy jest monitor zakupiony przez internet od tego kupionego w sklepie np. MediaMarkt? Pojade sobie do jakiegoś sklepu pooglądam czy ma dobry obraz czy występuje smużenie itp. a kupie przez neta. TN faktycznie z tego co czytalem i ogladalem w sklepach maja fatalny obraz w porownaniu do S.-PVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...