Skocz do zawartości
n30

Kompatybilność Sata I Sata2

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej płycie posiadam złącze SATA w pierwszej wersji (150 mb/s).

Chcę kupić dysk, np WD WD4000AAKS 400GB sATA II 16MB, który posiada złącze SATA-2 (300mb/s).

Będzie on współpracował z moją płytą? Wszystko ustawi się automatycznie czy będę musiał coś ręcznie konfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej płycie posiadam złącze SATA w pierwszej wersji (150 mb/s).

Chcę kupić dysk, np WD WD4000AAKS 400GB sATA II 16MB, który posiada złącze SATA-2 (300mb/s).

Będzie on współpracował z moją płytą? Wszystko ustawi się automatycznie czy będę musiał coś ręcznie konfigurować?

Proszę proszę, to ten co ma własny team na hwbot i nie chce się zjednoczyć. Kolegów z teamu się zapytaj jak problem masz.....

 

A sata jest kompatybilne wstecz, więc problemów być nie powinno. Do tego niektóre dyski maja zworkę, która dodatkowo ogranicza je do Sata I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej płycie posiadam złącze SATA w pierwszej wersji (150 mb/s).

Chcę kupić dysk, np WD WD4000AAKS 400GB sATA II 16MB, który posiada złącze SATA-2 (300mb/s).

Będzie on współpracował z moją płytą? Wszystko ustawi się automatycznie czy będę musiał coś ręcznie konfigurować?

Na dysku będziesz musiał założyć zworkę ograniczałącą do Saty 1, ale takowa jest już od nowości założona.Instrukcja będzie na naklejce na dysku.

 

Update:

kszonek - byłeś szybszy :wink:

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że SATA i SATA-2 jest kompatybilne wiedziałem, tylko chodziło mi konkretnie o dysk WD WD4000AAKS 400GB sATA II 16MB i moją płyte główną Asrock 4CoreDUAL-VSTA.

 

Faktycznie to dużo mam kumpli w teamie :)

 

Edit

 

Zasiliłem szeregi UToP :)

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że SATA i SATA-2 jest kompatybilne wiedziałem, tylko chodziło mi konkretnie o dysk WD WD4000AAKS 400GB sATA II 16MB i moją płyte główną Asrock 4CoreDUAL-VSTA.

Faktycznie to dużo mam kumpli w teamie :)

Edit

Zasiliłem szeregi UToP :)

Na 4coredual-vsta działa samsung sp2004c, zarówno ze zworką jak i bez, więc inne dyski SATAII też powinny.

 

Lepiej późno niż wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem kupiłem sobie ten dysk WD4000AAKS a płytę główną mam SL-KT600-RL i nie wiedź i mi go w ogóle w biosie :\ u kumpla byłem i u niego dysk śmigał wiec dysk jest sprawny. Wymieniałem biosa w płycie głównej ale dalej to samo może zworkę trzeba założyć żęby obniżyć prędkość czy co bo ja juz nie mam siły z tym walczyć proszę o pomoc :) z góry dziękuje zainteresowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...