Skocz do zawartości
Pablo Hudinii

Hp Omnibook 6000 . Brak Dostępu! H A S Ł O !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Wczoraj nabyłem laptopa HP OmniBook 6000 i po włączeniu pojawia sie hasło "ENTER PASSWORD". Nie znam hasła! Jak mogę załatwić ten problem? Czy wystarczy rozkręcić laptopa i walnąć reseta biosu? Wyciagałem dysk ale i to nie przyniodło rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować jakieś "uniwersalne serwisowe" hasła lub programy do łamania haseł, ale jeszcze nie spotkałem się z tym żeby komuś to zadziałało.

Stawiałbym właściwie tylko na reset pamięci eeprom.

Możesz mi przybliżyć jak np. można zresetować tą pamięć? Trzeba ją wylutować, czy usunąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zacząć od zadania pytania w HP, czy i za ile.

Ja robiłem takie coś w dellu ( zadzwoniłem do della i zawołali mi za to 250zł więc postanowiłem spróbować samemu) i tam trzeba było wylutować i zresetować układ w programatorze.

Wiem że jest też możliwość resetu poprzez bodajże zwarcie odpowiedniej nóżki do masy, ale tutaj musisz być pewien bo jak zewrzesz nie tak to skopcisz układ i wtedy jest problem.

Przede wszystkim musisz znać oznaczenie tego eepromu żeby go znaleźć na płycie głównej, później już jedną z tych dwóch metod. Przypuszczam że znajdziesz to na zagranicznych forach, głównie amerykańskich (musisz dobrze poszperać), na polskich może być ciężko. Często są tam rozwiązywanie podobne problemy i ludzie są chętni do pomocy.

Ale jeżeli będziesz wiedział który to układ, zaniesiesz to np do serwisu rtv i poprosisz o wylutowanie i reset, to myślę że za 30-50 zł powinni Ci to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory , a gdzie nabyłeś tego laptopa ? na allegro czy w sklepie komputerowym ?

 

Poza tym po co wyciągałeś dysk ? przecież to nie miało sensu. Zresetuj bios, musisz poszukać w instrukcji laptopa gdzie masz zworki i sie nauczyć go resetować :P

 

btw. możesz też użyć hasła serwisowego i tutaj odsyłam do stronki: http://computersun.pl/bios/artykuly/standa...spis-k_101.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj bios, musisz poszukać w instrukcji laptopa gdzie masz zworki i sie nauczyć go resetować :P

to zbyt piękne żeby było prawdziwe no i zbyt proste chyba.Nie słyszałem o takich zworkach w laptopie. Nawet jeżeli znajdziesz to NAPEWNO nie zresetujesz tym hasła dostępu do kompa.Hasła (do biosu czy dostępu do kompa) są w eepromie a tego skasujesz poprzez programator lub zwarcie.

Ew hasło serwisowe lub pogramik ale nie słyszałem żeby komuś to zadziałało.

a próbowałeś zadzwonić do jakiegoś autoryzowanego serwisu hp i zapytać ile za taki bajer ?

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie widzę pytania skąd ten laptop pochodzi - czyżby jednak kradziony? Jak nie będziesz miał papierów na niego to zapomnij ze HP Ci pomoże. Obejście tego nie jest proste - tak to już zostało wymyślone, żeby zabezpieczyć bardzo dobrze komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopika dostałem od Ciotki której to mąż zmarł i hasło zabrał ze sobią do nieba:(. Był dawno temu zakupiony na rynku angielskim. Sprzęt warty jest może z 350 zł więc nie wiem czy będe płacił 200 zł za sciągnięcie hasła, jest to nie opłacalne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup takiego samego uszkodzonego (np. matryca lub coś tam, byle nie płyta gł.) i podmienienie pł.głównych. Zaraz zabieram się do szukania .

AAa co do łączenia nózek do resetu to nic konkretnego nie wynalazłem. Wiele osób ma z tym proble. Hasła serwisowe nie działają.

Jeśli coś wymyślicie to proszę pisać.

Narazie dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo i lipa straszna... Dzwoniąc do HP uzyskałem informację że tego mdelu już nie "suportują" i nie wygenerują mi hasła z Hash code. Po 6 latach nie obchodzi ich już co sie dzieje z ich sprzętem...

Wyczytałem, że mojemu problemowi może zaradzić Cmos Pwd http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

 

Czy ktoś kiedyś bawiłe sie tym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...