Skocz do zawartości
tanaka

EPOX 8RDA rip <------------------

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj sobie kombinwalem z fsb i chcialem dojsc do 210 :) ale mu nie poszlo dalem mnoznik 9,5x210 i plyta wyciagla chyba kopyta :) na post pali sie caly czas FF :) , na forum czytalem ze kupusc co takiego sie zdazylo i cos mu sie z biosem spapralo

 

 

pozdro tan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo wciaz zyje wiec nie boj zaby :wink: Jedynym wyjsciem jest teraz przeprogramowanie na nowo kosci BIOSu, a na przyszlosc radze zabierac sie ostrozniej za O/C.

 

Swoja droga ten problem z padajacymi jak much kostkami BIOSu jest hmm...podejrzany :? Wystarczy poczytac formu na nforcehq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dalem kostke do programowania :) ok 3 bede wiedzial czy mobo zyje a komp wczesniej chodzil na 12x166 i bylo spoko wiec na 9,5x210 tez powinien :) ale wczesniej mialem jakies dziwne obiany wyskakiwaly mi bledy jak komp startowal jakies krzaczki

 

no nic czekam do 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac :-((To samo bylo na programatorze :-((......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety :-((((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios :cry: No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja :-( Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac :-((To samo bylo na programatorze :-((......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety :-((((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios :cry: No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja :-( Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac :-((To samo bylo na programatorze :-((......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety :-((((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios :cry: No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja :-( Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem poniewaz tez bawilem sie w podkrecanie i niestety przegilem:-( Dalem mu 11x200 i niestety nie odpalil tak jak piowinnien.Przy starcie pisalo ze trzeba zaladowac bios od nowa ale gdy dawalo mu sie ten bios to sie nie chcial zaladowac :-((To samo bylo na programatorze :-((......Plyta poszla do servisu i stracila gwarancjie niestety :-((((a koszt naprawy okolo 90 zl za nowy bios :cry: No niestety tak nieraz bywa .Acha jeszcze jedno : pytalem sie kolesia i ponoc codzienie maja po kilkanascie reklamacji tego epoxa i 90% odzucaja :-( Wiec nie wiem czy ta plyta jest taka poska jak co niekturzy muwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sami cos popsuli w tych płytach ... a jak znam zycie to sobie wyssał to z palca aby Cię tylko utwierdzic w przekonaniu ze to twoja wina ze płyta jest do [gluteus maximus] i ze to syf totalny i wymienią Ci n ECS ..aby tylko nie przyjac reklamacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i dla ciebie ta płyta nie jest "poska" 8O ale jak się nieumiejętnie obsługuje to się cierpi. Po cholerę od razu ładować nowy bios ??? 8O 8O 8O Wystarczy odczekać, wszystko odłączyć, zrestartować bios i jest wszystko ok . Ale jak się od razu panikuje i nie myśli to tak się ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sami cos popsuli w tych płytach ... a jak znam zycie to sobie wyssał to z palca aby Cię tylko utwierdzic w przekonaniu ze to twoja wina ze płyta jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i ze to syf totalny i wymienią Ci  n ECS ..aby tylko nie przyjac reklamacji ...

co ty tu rozmawiasz ? te plyty sa dobre tylko trafiaja sie walniete czaem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no to jednak rzeczywiście musze zastanowić sie nad wyborem Abia na nForce czy Epox

Właśnie, a co do abita.Znajomy chce sobie kupić płyte na nforce2 (pracuje w sklepie komputerowym) i chciał kupić abita zadzwonił do hurtowni, żeby ją zamówić i koleś z hurtowni odradzał mu ją bo podobno ecs zaczą robić płyty dla abita.Wiecie coś o tym????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też sie zdarzy ze jak przegnę w O/C (szczególnie jeśli dam za niskie napiecia dla proca) to ten komunikacik sie pojawia ale resecik BIOS'u wsio smiga spowrotem. Wcześniej miałem Abita BE6-II i on na hard O/C reagował poprostu tym że nie wstawał i też trzeba było resetować. Więc w sumie dziwi mnie to, że ludzie tak się przejmują tym komunikatem poprostu ta płytka tak reaguje zamiast naprzykład nie wstawać. Najbardziej to mi żal tych ludzi co zobaczą komunikat i lecą po dyskietke z biosem a potem nażekaja że im BIOS pada. Ludzie na naczelna zasada :?: :idea: NIE WGRYWAC BIOSU NA PRZETAKTOWANYM SYSTEMIE :idea: :!: . Najpierw reset ustawień a potem jeśli nie pomoże to bios nowy. :D

Proszę nie róbcie tego bo potem nażekacie na tą moim zdaniem świetną płytę i ktos się może niesłusznie zrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też sie zdarzy ze jak przegnę w O/C (szczególnie jeśli dam za niskie napiecia dla proca) to ten komunikacik sie pojawia ale resecik BIOS'u wsio smiga spowrotem. Wcześniej miałem Abita BE6-II i on na hard O/C reagował poprostu tym że nie wstawał i też trzeba było resetować. Więc w sumie dziwi mnie to, że ludzie tak się przejmują tym komunikatem poprostu ta płytka tak reaguje zamiast naprzykład nie wstawać. Najbardziej to mi żal tych ludzi co zobaczą komunikat i lecą po dyskietke z biosem a potem nażekaja że im BIOS pada. Ludzie na naczelna zasada  :?: :idea: NIE WGRYWAC BIOSU NA PRZETAKTOWANYM SYSTEMIE :idea: :!: . Najpierw reset ustawień a potem jeśli nie pomoże to bios nowy. :D 

Proszę nie róbcie tego bo potem nażekacie na tą moim zdaniem świetną płytę i ktos się może niesłusznie zrazić.

No własnie ja jutro kupuje ta plytke i wola bym nie miec z nia zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego nowego biosu nie wgrywalem , a to juz nie moja wina ze producent plyty niedba o jakosc , jak na mobo mozna dac fsb ponad 200 to powinno to chodzic jak proc tyle wytrzymuje i pamieci , nie mam w poblizu programatora wiec mobo leci do serwisu

 

pozdro tan , pisze z konta kolesia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sami cos popsuli w tych płytach ... a jak znam zycie to sobie wyssał to z palca aby Cię tylko utwierdzic w przekonaniu ze to twoja wina ze płyta jest do <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i ze to syf totalny i wymienią Ci  n ECS ..aby tylko nie przyjac reklamacji ...

co ty tu rozmawiasz ? te plyty sa dobre tylko trafiaja sie walniete czaem

 

czytaj dokładnie ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego nowego biosu nie wgrywalem , a to juz nie moja wina ze producent plyty niedba o jakosc , jak na mobo mozna dac fsb ponad 200 to powinno to chodzic jak proc tyle wytrzymuje i pamieci , nie mam w poblizu programatora wiec mobo leci do serwisu

Nie mówię, że płyta nie ma prawa się zepsuć (psuje się kazda marka, a EPOX nie jest wyjątkiem), ale jak przejrzysz forum, albo nawet ten topic :wink: . To znajdziesz przykłady na to, że to co napisałem ma uzasadnienie. Pozatym wydaje mi się, że liczba problemów rosnie wraz z liczbą urzytkowników. Epoxy ma teraz mnóstwo ludzi, więc co logiczne więcej jest postów o problemach z Epoxem na nForce2 niz np. z Abitem na nFore2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

Skolim dokladnie.... tylko ze Epox tez czasami nie wstaje, jak juz calkiem ma za male napiecia na czyms to sie nie uruchamia.

zadnego nowego biosu nie wgrywalem , a to juz nie moja wina ze producent plyty niedba o jakosc , jak na mobo mozna dac fsb ponad 200 to powinno to chodzic jak proc tyle wytrzymuje i pamieci , nie mam w poblizu programatora wiec mobo leci do serwisu 

a kto Ci gwarantuje, ze procek tak pojdzie ? he ? tyo jest wlasnie wina procka ze mial za male napiecie a nie plyty. Plyta jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja tez oddalem dzis epoxa , do servisu padl bios ,nawet nie dal sie z flashowac...

Proby flashowania go na moim Abicie ST6 ,ale nie dalo rady :(

Czy zauwazyliscie to dziwne info podczas " zapis - wyjscie z biosu " ?

...cos ze zapisuje czestotliwisc 8O .

Dziwne jest to ze raz jest to info a raz nie ma.... ,czy to obiaw walnietej kosci biosu ?

Czy poprostu te modele tak maja ? , to troche dziwne :D

Mysle o zakupie takiej zapasowej kosci biosu tylko zastanawia mnie jedna rzecz , ten obszar niezapisywalny w biosie ,nie da sie tego nagrac samemu ,chyba trzeba znalezc znajomosci w servisie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja tez oddalem dzis epoxa  , do servisu padl bios ,nawet nie dal sie z flashowac...

Proby flashowania go na moim Abicie ST6 ,ale nie dalo rady :(

Czy zauwazyliscie to dziwne info podczas " zapis - wyjscie z biosu " ?

...cos ze zapisuje czestotliwisc  8O .

Dziwne jest to ze raz jest to info a raz nie ma.... ,czy to obiaw walnietej kosci biosu ?

Czy poprostu te modele tak maja  ? , to troche dziwne :D

Mysle o zakupie takiej zapasowej kosci biosu tylko zastanawia mnie jedna rzecz , ten obszar niezapisywalny w biosie ,nie da sie tego nagrac samemu ,chyba trzeba znalezc znajomosci w servisie  :P

A ja tak z czystej ciekawości przy okazji czego padł Ci bios :?: Jakieś O/C podczas flashowania nowszej wersji czy tak poprostu :?: Bo mojego biosa ani O/C ani flashowanie nie rusza :D . Więc chce wiedzieć czego się ewentualnie wystrzegać :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe jednak Epoxy tez sie pieknie sypia ;) , a taka reklama byla.

Czytalem zagraniczne fora i tam tez sie dzieja dziwne rzeczy, duzo wieksze uzycie procesora podczas pracy dysku i problemy z biosami . POdobaja mi sie teraz tlumaczenia osob ktore mowia nie umniesz to nie podkrecaj ,ani nie flashuj ( bo to nie wina plyty ) . Prawda jest taka ze im wiecej osob ma dana plyte tym bedzie wiecej problemow( juz wiele razy o tym pisalem ) niekoniecznie wynikajacych z winy producenta ,ale z winy uzytkowinika . Nie umniejsza to jednak faktu , ze coraz wiecej osob ma problemy i co trzeci post to cos o Epoxie .

Ja sie juz plyta bawilem u kumpla i stwierdzam ze plyta jest super , ale i tak wole Asusa na Nforce 2 ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no to jednak rzeczywiście musze zastanowić sie nad wyborem Abia na nForce czy Epox

Właśnie, a co do abita.Znajomy chce sobie kupić płyte na nforce2 (pracuje w sklepie komputerowym) i chciał kupić abita zadzwonił do hurtowni, żeby ją zamówić i koleś z hurtowni odradzał mu ją bo podobno ecs zaczą robić płyty dla abita.Wiecie coś o tym????????

ECS dla ABITA robi Mobosy juz od jakiegos roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja tez oddalem dzis epoxa  , do servisu padl bios ,nawet nie dal sie z flashowac...

Proby flashowania go na moim Abicie ST6 ,ale nie dalo rady :(

Czy zauwazyliscie to dziwne info podczas " zapis - wyjscie z biosu " ?

...cos ze zapisuje czestotliwisc  8O .

Dziwne jest to ze raz jest to info a raz nie ma.... ,czy to obiaw walnietej kosci biosu ?

Czy poprostu te modele tak maja  ? , to troche dziwne :D

Mysle o zakupie takiej zapasowej kosci biosu tylko zastanawia mnie jedna rzecz , ten obszar niezapisywalny w biosie ,nie da sie tego nagrac samemu ,chyba trzeba znalezc znajomosci w servisie  :P

"...cos ze zapisuje czestotliwisc" - to wyskakuje tylko wtedy jak podkręcasz lub odkręcasz , zapisujesz zmiany i wychodzisz z Biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja tez oddalem dzis epoxa  , do servisu padl bios ,nawet nie dal sie z flashowac...

Proby flashowania go na moim Abicie ST6 ,ale nie dalo rady :(

Czy zauwazyliscie to dziwne info podczas " zapis - wyjscie z biosu " ?

...cos ze zapisuje czestotliwisc  8O .

Dziwne jest to ze raz jest to info a raz nie ma.... ,czy to obiaw walnietej kosci biosu ?

Czy poprostu te modele tak maja  ? , to troche dziwne :D

Mysle o zakupie takiej zapasowej kosci biosu tylko zastanawia mnie jedna rzecz , ten obszar niezapisywalny w biosie ,nie da sie tego nagrac samemu ,chyba trzeba znalezc znajomosci w servisie  :P

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

A nie zauważyłeś, że ten post "cos ze zapisuje czestotliwosc" (rotfl) pokazuje się tylko wtedy gdy zmieniasz FSB ???

 

Ja już powoli wymiękam z "problemami" posiadaczy Epoxa....... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN mam pytanko, czy ecs robi te płyty na swoich częściach??Czy abit wykorzystuje ich tylko do składania płyt, ale na częściach abita i czy te płyty są gorsze od płyt robionych przez abita??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po cholerę od razu ładować nowy bios ??? 8O 8O 8O Wystarczy odczekać, wszystko odłączyć, zrestartować bios i jest wszystko ok [/b

 

Niestety CZASEM nawet to nie pomaga- fakt potwierdzony przez EpoxTech'a: Producent niezalezny od Epoxa dostarczyl partie wadliwych kostek BIOSu- glownie poszly do RDA,RDA+ rev.1.0. W krajach bardziej, od naszego, cywylizowanych Epox wymienia za darmo kostki (wystarczy im podeslac swoja+ znaczki na wysylke zwrotna).

 

Z drugiej strony- 99% przypadkow problemow z ta plyta wynika z lamerstwa/niewiedzy/glupoty userow (obserwacje naszego forum tylko to potwierdzaja).

 

:!: Dlatego maly apel do zadowolonych posiadaczy RDA/RDA+: Bojkotujmy topicy w stylu: "Umarl mi pies- to przez 8rda" albo "8rda i PROBLEMY Z SOUNDSTORMEM=BRAK DZWIEKU!!!" gdzie czytamy, ze dzwiek jednak jest (o dziwo :wink: ) jednak autor zapomnial podlaczyc glosniki do pradu...

:!:

 

Kto za?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ci kturzy muwia ze ktos nie umie podkrecac i dlatego im sie pala plyty sa w bledzie!!!!!!!!!!!.Ja powoli z podkrecaniem podchodzilem ale to nie moja wina ze moja plyta nie wytrzymala 11x200 !! :-(.I muwicie ze ta plyta jest the best hmmm... no moze tak jak traficie na extra egzemplarz <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> sie trafia 1 na 100 .Ja oprucz walnietego biosu mam jeszcze taki mankametn ze gdy zgrywam cos z sieci to gdy muza jest wlaczona to mi strasznie przerywa dziwiek extra nie ??!! :-(.Coraz wiecej osob sie zali na te plyty taka jest przykra zeczywistosc :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...