Skocz do zawartości
radziuinblack

Msi Neo2-fr Czy Foxconn P35a?

Rekomendowane odpowiedzi

Obie kosztują tyle samo, więc pytam którą lepiej.

Dodam że płytka ma być pod E2140 i chciałbym na niej przynajmniej 3GhZ wyciągnąć, co chyba nie jest bardzo wymagające, więc może zainwestować w jakąś stabilniejszą mobo typu Asus P5K Intel P35 albo Abit IP35-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie kosztują tyle samo, więc pytam którą lepiej.

Dodam że płytka ma być pod E2140 i chciałbym na niej przynajmniej 3GhZ wyciągnąć, co chyba nie jest bardzo wymagające, więc może zainwestować w jakąś stabilniejszą mobo typu Asus P5K Intel P35 albo Abit IP35-E?

Po czym sugerujesz że P5K albo IP35-E są stabilniejsze? Bzdura!

IP35-E ma słabsze O/C od Foxa, Asusa i MSI i ma też problem ze wstawaniem "na zimno". Ma także chłodzenie które przeszkadza w montażu niektórych coolerów

P5K jest jak najbardziej OK, ale ma słabą sekcję zasilania.

MSI ma lepszą i oferuje taki sam overclocking, nawet ma większe zakresy regulacji napięć.

Fox tak samo jak MSI, tylko, że na podkręconych ustawieniach BIOS potrafi wywalać losowo bez powodu 'overclocking failed'. Więcej dowiesz się w temacie o MSI i Foxconnie

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie kosztują tyle samo, więc pytam którą lepiej.

Dodam że płytka ma być pod E2140 i chciałbym na niej przynajmniej 3GhZ wyciągnąć, co chyba nie jest bardzo wymagające, więc może zainwestować w jakąś stabilniejszą mobo typu Asus P5K Intel P35 albo Abit IP35-E?

Taa P5K i jego 3 fazowe zasilanie będzie napewno stabilniejszą platformą przy mocniejszym OC :-|

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja ostatnio czytałem i bardziej się przekonałem do MSI. Tylko jest ona chyba trochę "trudniejsza w obsłudze" ale to malutki problem.

A tam trudniejsza :wink: Miałbyś tą płyte to nawet nie myślałbyś o czymś takim jak kłopoty z timingami, ustawisz je raz i masz spokój ;] A chyba minuta zabawy więcej w biosie na cały okres użytkowania płyty chyba nie zrobi Ci wielkiej różnicy prawda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że MSI?

Gadałem dużo o MSI z Damikorem, ale wolałem poznać opinie innych na ten temat, niż jedną od osoby mającą tą płyte.

Skoro cena nie robi róznicy, timingi to kwestia paru minut, to nie pozostaje mi nic innego jak brać to mobo :)

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ci specjalisci od MSI wezcie powiedzcie co trzeba zrobic ze zwrokami na tej płycie żeby podkrecać wszystko pokolei bo niewiem czy nie kupic tej płyty

No a co można zrobić ze zworkami :-| Przełożyć je albo jak kto woli zewrzeć nia odpowiednie piny, tak tez robisz, czyli przekładasz je w odpowiednie ustawienie uzyskując tym samym ustawienie AUTO,200,266 lub 333mhz ;] poczytaj FAQ to bedziesz wiedział co i jak :wink: Ehh chyba będe musiał pomyśleć na FAQ pt. ,,jak używać zworek,, :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał ponownie wybrać płytę główną do swojego kompa to by był nie lada problem. Obecnie mam Foxconna P35A. Co mogę o niej napisać to, to iż brakuje po nieudanym o/c powrotu do domyślnych ustawień i trzeba zworką bios resetować. Nie ma możliwości utworzenia macierzy raid. W biosie przydała by się możliwość ustawienia dodatkowych tymingów. Jeśli chodzi o zalety cóż... mogę napisać tylko tyle iż nie ma dual boota :lol: oraz, że działa u mnie bezproblemowo już z 3 mies jak nie 4 i ma 3 PCI w porównaniu do MSI. Foxconn to płyta dla tych co się na komputerach nie znają lub mają małe pojęcie o nich jak i o/c. Jest bardzo prosta w obsłudze - skąpy bios. Teraz gdybym miał kupować płytkę zastanowiłbym się nad MSI nie dlatego iż Foxconn jest lipny po prostu chciałbym sprawdzić czy dobrze wybrałem. Zauważyłem że w tym temacie procentowo tzn 90% wypowiada się ludzi którzy mają MSI a tylko jedna osoba wypowiadała się co ma Foxconna dlatego postanowiłem coś więcej napisać o tej płytce. Dobrze, że jeszcze Pan Miguel707 nie zabrał głosu w tym temacie głosząc swoje wywody iż płyta Foxconna po przetaktowaniu procesora zaniża jego prędkość o połowę. Owszem tak się dzieje jeśli mamy procesor z fsb 800 i podkręcimy go do fsb 1066 lub 1333 tylko, że wystarczy fsb zwiększyć o 1mhz lub zmniejszyć (np. 1065/1067 lub 1332/1334) i problemu nie ma!!! To tyle od zadowolonego posiadacza Foxconna :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak dzieki Fredkowi prawie zacziłem o co chodzi z tymi jakże tajemniczymi zworkami w MSI i tu pytanie czy jesli zworka bedzie na 333mhz i dzielnik 9 wyjdzie 3 ghz chociaz w biosie bedzie pisało że FSB wynosi auto

tak ? I jesli mój procek e6750 ma dzielnik 8 i będe chciał zwiekszyć taktowanie do 3,5ghz to zmieniam zworke na 333mhz i ustawiam odpowiednie FSB?

 

Wiem że głupie pytania ale wolę usłyszeć odpowiedz od specjalisów:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak dzieki Fredkowi prawie zacziłem o co chodzi z tymi jakże tajemniczymi zworkami w MSI i tu pytanie czy jesli zworka bedzie na 333mhz i dzielnik 9 wyjdzie 3 ghz chociaz w biosie bedzie pisało że FSB wynosi auto

tak ? I jesli mój procek e6750 ma dzielnik 8 i będe chciał zwiekszyć taktowanie do 3,5ghz to zmieniam zworke na 333mhz i ustawiam odpowiednie FSB?

 

Wiem że głupie pytania ale wolę usłyszeć odpowiedz od specjalisów:P

Ustawiasz zworke na 333mhz i wówczas masz 3ghz na starcie a FSB w biosie zaczyna sie od 333mhz :) Na E6750 ustawiasz zworke na 333mhz, i wtedy również fsb zaczyna sie od 333mhz i dobijasz odpowiednim fsb do 3,5ghz :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał ponownie wybrać płytę główną do swojego kompa to by był nie lada problem. Obecnie mam Foxconna P35A. Co mogę o niej napisać to, to iż brakuje po nieudanym o/c powrotu do domyślnych ustawień i trzeba zworką bios resetować. Nie ma możliwości utworzenia macierzy raid. W biosie przydała by się możliwość ustawienia dodatkowych tymingów. Jeśli chodzi o zalety cóż... mogę napisać tylko tyle iż nie ma dual boota :lol: oraz, że działa u mnie bezproblemowo już z 3 mies jak nie 4 i ma 3 PCI w porównaniu do MSI. Foxconn to płyta dla tych co się na komputerach nie znają lub mają małe pojęcie o nich jak i o/c. Jest bardzo prosta w obsłudze - skąpy bios. Teraz gdybym miał kupować płytkę zastanowiłbym się nad MSI nie dlatego iż Foxconn jest lipny po prostu chciałbym sprawdzić czy dobrze wybrałem. Zauważyłem że w tym temacie procentowo tzn 90% wypowiada się ludzi którzy mają MSI a tylko jedna osoba wypowiadała się co ma Foxconna dlatego postanowiłem coś więcej napisać o tej płytce. Dobrze, że jeszcze Pan Miguel707 nie zabrał głosu w tym temacie głosząc swoje wywody iż płyta Foxconna po przetaktowaniu procesora zaniża jego prędkość o połowę. Owszem tak się dzieje jeśli mamy procesor z fsb 800 i podkręcimy go do fsb 1066 lub 1333 tylko, że wystarczy fsb zwiększyć o 1mhz lub zmniejszyć (np. 1065/1067 lub 1332/1334) i problemu nie ma!!! To tyle od zadowolonego posiadacza Foxconna :)

ale marnie proc poszedl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekaj skoro ustawie zworke na 333mhz to jakim prawem bede miał na starcie 3ghz skoro to sie ma chyba cos takiego 333mhz x 8 = 2,66 GHz wiec dlaczego mi sie weżmie odrazu 3 Ghz?

 

A jeszcze jedno pytanie Która płyta lepsza ta MSI czy droższa o 100 zł Asus P5K-E Wifi AP??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekaj skoro ustawie zworke na 333mhz to jakim prawem bede miał na starcie 3ghz skoro to sie ma chyba cos takiego 333mhz x 8 = 2,66 GHz wiec dlaczego mi sie weżmie odrazu 3 Ghz?

 

A jeszcze jedno pytanie Która płyta lepsza ta MSI czy droższa o 100 zł Asus P5K-E Wifi AP??

3ghz będziesz miał na procku z mnożnikiem x9 :wink: na procku z mnożnikiem x8 będzie to 2,66ghz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale E 6750 ma mnożnik 8x wiec ustawie sobie zworke na 333mhz i wtedy w biosie fsb zacznie mi sie od 333.Wtedy taktowanie proca mam 2,66 GHz i jesli już mam to tak zrobione to poprostu w biosie dobiaj żeby mi wyszło do 3,5 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale E 6750 ma mnożnik 8x wiec ustawie sobie zworke na 333mhz i wtedy w biosie fsb zacznie mi sie od 333.Wtedy taktowanie proca mam 2,66 GHz i jesli już mam to tak zrobione to poprostu w biosie dobiaj żeby mi wyszło do 3,5 tak?

Dokładnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pier***e znowu wychodzi jaki tępy.Ale nie bede sie krył jeszcze sie spytam napisałes o zworkach na procesorze czyli jak? je przestawic?

 

Fredek sory że tak Cię mecze

 

Bo z tego co mówisz to narazie ja przestawiam (niby przestawiam) zworke na płcycie głownej a cos jeszcze jest z procesorem tak?

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yy ale jakich zworkach na procesorze?? Pytałeś o FSB 450mhz, i pisałes tez o E6750 więc pomyślałem że może Ci również chodzić oto czy ten procek wyciągnie fsb 450 :P Ale jeśli chodzi ci o płyte to nie będziesz musiał zmieniać nawet napięcia na VTT FSB żeby zrobić 450mhz ;]

 

p.s zworki tylko na płycie są, na procesorze niema :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FREDEK

Ustawiasz zworke na 333mhz i wówczas masz 3ghz na starcie a FSB w biosie zaczyna sie od 333mhz icon_smile3.gif Na E6750 ustawiasz zworke na 333mhz, i wtedy również fsb zaczyna sie od 333mhz i dobijasz odpowiednim fsb do 3,5ghz icon_biggrin3.gif

 

 

 

Tu cos napisałes o zworce na E6750 a ja głupi sobie pomyslałem że cos takiego istnieje:D

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu cos napisałes o zworce na E6750 a ja głupi sobie pomyslałem że cos takiego istnieje:D

Heh nie :) Jako E6750 dałem przykład procesora z mnożnikiem x8 ;] Równie dobrze może to być E2140 który ma mnożnik x8 i wtedy przy zworce 333mhz będzie on miał 2,66ghz itd. ;] A może to być E6400 który przy mnożniku x8 będzie miał 2,66ghz itd itd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...