Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie mam szybkie jeszcze pytanie. Wiem ze plyta obsluguje bez problemu 4x1GB pamieci. Tylko pytanie czy obsluguje je pod XP'kiem? Czy trzeba jakies kombinacje alpejskie uprawic przy instalacji a pozniej po zainstalowaniu w jakims tam cos dodac i nie do konca bedzie pewne ze bedzie dzialac?

Czy jestem zmuszony przejsc na Viste? :cry:

 

Wlasnie dokupilem 2-gi komplet 2 GB (2x1GB) A-DATY bo az szkoda nie kupic jak za 170 PLN byly :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisałem ze szefek z siga, a w sigu widać, że ma zmieniony wentyl

Zestaw podałem na E2160 i HD 3850 który od 88GT sporo mniej bierze papu. Do tego pojadę na dźwięku z integry. Do tego poleci 2x1GB ram.

X1950Pro szedł na nim spokojnie, ale HD 3850 troszkę więcej je.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3 mi XP widzi 3,25gb ramu.Na Vistę nie zmienię bo szkoda mi kasy.Ale pewnie kiedyś przyjdzie moment na zmianę os a ram jest teraz tani to dokupiłem sobie i mam razem 4x1.

Jakichkolwiek problemów brak z 4x1 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chase1 :D

 

@przemn2, devil

 

no wlasnie lipa troche. Ale lepiej Wam powiem, przed chwila zainstalowalem Viste Ultimate 32-bit i tam tez jest kupa :mur: widzi mi tylko 3,25 GB ocb? :mur:

 

Tylko mi nie mowcie ze Vista tak ale tylko 64-bitowa. No zesz k***** :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam mam Win 2003 i uzywalem krotki czas 4GB ramu - chodzil bezproblemowo :) i widzial 4GB i moim zdaniem lepiej sie przesiasc na win 2003 niz na WioViśte ;) bo w sumie nie rozni sie on bardzo od XP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na tej mobo dzisiaj kompa, moje nie miłe spostrzeżenia to przy chłodzeniu scythe mine trzeba odgiąć jeden kondensator, potrójne booty, też się zdążają. Na biosie v1,2 proc chodził przy 3ghz na minimalnym napięciu w biosie 1,2750v, po aktualizacji na v1,6 najmniejsze to już 1,3250v :mur: . Nie wykryło raid'a stworzonego na NF4.

 

P.S niby to 1,2750v jest na szaro, a legenda mówi, że to def. napięcie, ale proca z VID?, bo jeśli ustawie napięcie 1,2850v jest już na biało i proc nadal ładnie działa. Na razie tylko dałem jakieś 45min orthosa na 10 priorytecie, ale na noc cała zostawię to coś rzetelniejszego otrzymam.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh a nie laska poszukac?

spokojnie, laska, laska. Juz znalazlem zanim posta napisales. win server 2003, Vista 32-bit po sp1 i wszystkie 64 bitowe.

Dlatego w obecnej chwili (nie mam zadnego 64-bitowego i server2003) tylko vista 32-bity i xp sp2, to z tych dwojga wole XP'ka i juz wlasnie zainstalowalem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. już zdecydowałem się kupić płytę msi MSI P35 NEO2-FR. Mam teraz kilak pytań:

1. czy lepiej kupić do niej procesor cd2 e4500 czy e6550? chodzi mi o to by włożyć iżeby chodziło bez żadnych problemów:?

2. co zrobić po złożeniu kompa? wgrać bios, cos pokombinować ze zworkami?

3. czy do tego wszystkiego pasują pamięci OCZ 2 x 1 GB PC800 CL 4 Platinium rev 2 (mam już tkaie kości:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carek - zadnego kondziora nie trzeba odginac - wystarczy pokombinowac tylko jak zalozyc.

 

1 - jak bym kupil e6xx0 - choc na 4x00 sie nieco latwiej kreci bo ma nizsze fsb (333 vs 200 :) )

2 - ym... najpierw proponowal bym uruchomic kompa i zainstalowac winde

3 - zamontuj i sam sprawdz ?

a do czego nie maja pasowac ? moze kolorystycznie do obudowy ?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@october_rust

 

Nie bierz 4500, jakieś dziwne rzeczy się dzieją z tymi prockami. Znalazłem już kilka osób w sieci którym mobo nie startuje ze zworki 333MHz, a na zworce 266 śmiga z fsb=350Mhz.

Inna sprawa że teraz nie trafić na padakę też ciężko(mój potrzebował 1,5V żeby wejść do windy z 3,4 giga), choć na allegrogo wypatrzyłem selekta 4400 podkręconego na 3,5giga , ale zweryfikować jakoś trzeba by było wyniki.

 

No chyba że nie będziesz krecił :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zauważyłem, że przy dłuższych kartach graficznych (czyt. 7900GS), do spokojnego włożenia/wyjęcia kości ramu jest potrzeba jej wyjęcia :mur: . Wyczytałem, że od biosu v1,4 wzwyż jest zawyżony vcore to jeśli odwołując się do tych wartości które podałem kilka postów wcześniej,to na tym v1,6 z biosu 1,3250v(najmniejsze możliwe) to 3ghz realnie robie na 1,2750v co miało miejsce na v1,2 ?

 

P.S jak jest z tym szarym napięciem w biosie jeśli np na v1,2 miałem 1,2750v(wtedy było takie min. możliwe) to takie na prawdę dawało?

 

P.S2 wrzuciłem v1,3v i znów niskie vcore do wyboru :D , dałem 1,2850v jest już na biało więc teoretycznie realnie powinno tyle dawać i procek leci tak samo ładnie jak na v1,6v przy 1,3250v. Więc 3,05Ghz na 1,2750v przy orthos prio 10 ponad 8h przeleciało i leciało dalej - prawie jak selekt :D

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wyjmować grafy. Mam właśnie dłuugiego 7900GS Gainward'a.

 

Myk jest prosty-trzeba wyjąć zatrzaski od strony karty(te białe :D ), ram i bez nich ciasno siedzi w slocie i nie ma bata żeby sam się "wypiął".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska. Mam Neo 2 FR i E4500 i jestem ogolnie zadowolony ale...

 

Sorry za brak polskich liter ale pisze z pracy z Irlandii i nie posiadam tutaj takowych.

 

Na poczatek temat dyskow. Mam:

3x Seagate 250GB Sata2

1x WD 500GB Sata2

1x Maxtor 120GB ATA

 

i mam wrazenie ze system laduje sie zbyt dlugo, cos tutaj czytalem o podpinaniu do konkretnych portow, czy jest dla mnie jakies lekarstwo bo piszecie ze podpina sie do 5 i 6, co zrobic jak ma sie wiecej dyskow (prosze nie pisac:sprzedac, oddac, spalic ;-)

 

druga spraw to ustawienie strapa na 333MHz komp nie wstaje - dlaczego ?

 

mam tez kingmaxy 4x1GB 800MHz (dwie kostki to dual a dwie dokupilem osobno nie w dualu - powinno to hulac i jakie napiecie moge ustawic dla tych memek ?

 

czy powinienem instalowac przy robieniu systemu jakies sterowniki pod procka dwurdzeniowego ?

 

ustawilem procka za pomoca fsb na 3080 MHz i smiga ladnie - napiecie jakie mu dalem to 1.325 jesli chcialbym go pogonic do 3.5 GHz to co najlepiej zrobic ? - Wszystko chlodzone Scythe ninja wiec z temp bedzie chyba ok

 

Jak sie na tej plycie robi raid i czy mozna spiac 3 dyski w jeden raid bo chodzi mi to po glowie

 

wczesniej mialem AM2 3500 i M2N32 SLI-Deluxe i szczerze mowiac spodziewalem sie wiekszego kopa ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk z systemem w 5, lub 6 port. Reszta jak leci. System stawiany już na C2D, czy pozostał po AM2??

Jak został to reinstalka.

 

Dysków nie sprzedawać, nie oddawać nie palić :lol2:

 

Ze strapem na 333 to życzę powodzenia-sam też szukam na to jakiegoś wyjaśnienia.

 

4GB będzie hulać, jak kręcisz pamięci to 2V wystarczą.

 

Dodatkowych sterów pod c2d nie trzeba.

 

Gonić do 3,5 giga możesz napięciem do 1,5V i FSB (strap 266MHz-no chyba że cud sie stanie i uruchomisz na 333). Fredek stworzył małe kompedium tweekera-szukaj na pierwszych stronach. :rolleyes:

 

O raidzie nic nie wiem, więc nie napiszę.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Raidem nie ma problemu, w Biosie zamiast IDE i AHCI dajesz RAID i uruchamia sie takie pod meni macierzy dyskowych w czasie ladowania systemu mozesz tam wejsc przez CTRL + I, mozna zrobic to nie kasujac danych z dyskow przez program intela ktory dostales z plyta albo mozna go sciagnac ze strony msi w swierzszej wersji. Znajomosc angielskiego jest jedyna wymagana cecha aby postawic RAID'a.

 

Jedyne pytanie jakie sie nasuwa to jaki typ RAID'a chcesz czy pasek czy mirror czy jedno i drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam jak na razie 1-sze niemile doswiadczenie z ta plyta.

 

Wlasnie skladam kumplowi kompa i sprzet jest "prawie" blizniaczopodobny do mojego:

 

E4500, Msi Neo2-FR, HD3850 256 MB, Tagan 500Watt-U33, Seagate 250 GB no i wlasnie A-DATA Vitesta 800+ 2x1GB,

 

Wyposazenie plyty delikatnie sie rozni od tego, kiedy ja swoja kupowalem jakies 1,5 miecha temu. Dolozone sa takie "wpinki" do tych cienkich kabelkow z obudowy co podpina sie do plyty i jest wrzucona juz przedluzka do zasilania plyty 8-pinowe przy sekcji zasilania, zeby bylo latwiej zasilacz podpiac no i tyle. I za racji tego ze przy swojej konfiguracji zanim ja zlozylem a przeczytalem wczesniej stary topic o tej MSI to mialem stan przedzawalowy odnosnie pracy tej plyty z pamieciami PDP i A-DATA, na szczescie okazalo sie ze mialem bios 1.1 i plyta ruszyla. Od razu update do wersji 1.4 i smiga do tej pory jak siema.

Wczoraj zabralem sie do zlozenia i zainstalowania systemu na tej nowej i k**** od razu ZONK. CZERWONY-CZERWONY-ZIELONY-CZERWONY. Pamieci wrzucane w kazdy slot, w parze, pojedyncza od siebie z kompa wyciagnalem wszystkie 4 moduly i tez wsadzalem i nic nadal to samo. Plyta sie uruchamia ale pozniej ale nic wiecej. Nie mozna wejsc dalej ani do biosu ani nic. I teraz zastanawiam sie czy teraz (znaczy sie jakies 2 tygodnie temu kupilem mu ta plyte) bios jaki z defaultu wrzucali do plyty w tym czasie nie byl przypadkiem 1.3.? :mur:

Kurde nie mam na osiedlu zadnego znajomka z DDR2 bo chcialem pozyczyc na max. 1 godz. zeby tylko uruchomic plyte postawic system i strzelic flasha do 1.4.

Dzisiaj musze podejsc do sklepu i pozyczyc od nich jakas kosc. Mam nadzieje ze to tylko ten problem i bo update'cie biosu zniknie.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post na tym forum, ale do rzeczy, moj sprzet to: procek E6750, MSI Neo2 Fir, 4x1GB Ram OCZ 6400 800MHz Rev2 Dual Channel, grafa Sapphire Ati Radek X1950Pro, dysk WD Caviar 500GB, zasilacz Tacens 480W. Plyta miala od poczatku wgrany bios 1.4, startowala bez problemu, mialem tylko problemy z instalacja XP przez magistrale SATA, niedlugo biore sie za podkrecanie, ciekawe co z tego wyjdzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam jak na razie 1-sze niemile doswiadczenie z ta plyta.

 

Wlasnie skladam kumplowi kompa i sprzet jest "prawie" blizniaczopodobny do mojego:

 

E4500, Msi Neo2-FR, HD3850 256 MB, Tagan 500Watt-U33, Seagate 250 GB no i wlasnie A-DATA Vitesta 800+ 2x1GB,

 

Wyposazenie plyty delikatnie sie rozni od tego, kiedy ja swoja kupowalem jakies 1,5 miecha temu. Dolozone sa takie "wpinki" do tych cienkich kabelkow z obudowy co podpina sie do plyty i jest wrzucona juz przedluzka do zasilania plyty 8-pinowe przy sekcji zasilania, zeby bylo latwiej zasilacz podpiac no i tyle. I za racji tego ze przy swojej konfiguracji zanim ja zlozylem a przeczytalem wczesniej stary topic o tej MSI to mialem stan przedzawalowy odnosnie pracy tej plyty z pamieciami PDP i A-DATA, na szczescie okazalo sie ze mialem bios 1.1 i plyta ruszyla. Od razu update do wersji 1.4 i smiga do tej pory jak siema.

Wczoraj zabralem sie do zlozenia i zainstalowania systemu na tej nowej i k**** od razu ZONK. CZERWONY-CZERWONY-ZIELONY-CZERWONY. Pamieci wrzucane w kazdy slot, w parze, pojedyncza od siebie z kompa wyciagnalem wszystkie 4 moduly i tez wsadzalem i nic nadal to samo. Plyta sie uruchamia ale pozniej ale nic wiecej. Nie mozna wejsc dalej ani do biosu ani nic. I teraz zastanawiam sie czy teraz (znaczy sie jakies 2 tygodnie temu kupilem mu ta plyte) bios jaki z defaultu wrzucali do plyty w tym czasie nie byl przypadkiem 1.3.? mur.gif

Kurde nie mam na osiedlu zadnego znajomka z DDR2 bo chcialem pozyczyc na max. 1 godz. zeby tylko uruchomic plyte postawic system i strzelic flasha do 1.4.

Dzisiaj musze podejsc do sklepu i pozyczyc od nich jakas kosc. Mam nadzieje ze to tylko ten problem i bo update'cie biosu zniknie.

 

Bardzo możliwe że płyta ma wgrany bios 1.3 i stąd te problemy ;] Druga możliwość to poprostu padnięta bądź uszkodzona płyta główna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e raczej nie... sadze ze to ten biosik i pamieci sie nie lubia (plyta jest fajna tylko ma czasami swoje kaprysy). Nic to dzisiaj odbiore jakiegos kingstona na chwile i sprobuje wieczorem odpalic, wrzuce najpierw 1.4 i zobacze czy pojdzie. Jak sie nie uruchomi na kingstonie to wtedy bede juz obstawial plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koniecznie zacznij najpierw od biosu gdyż możliwe że siedzi tam 1.3 i przez to te problemy :wink: Sądze że to jego wina po tak to płyta powinna odrazu odpalić ;] Chociaż mógł tez trafić sie od nowości wadliwy egzemplarz :wink: Zdarza sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...