Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

tak z ciekawości zapytam , czy ktokolwiek z was kto ma jakieś "dziwne" problemy z pamięciami "meldował" tutaj JAKĄ rewizję i jaki bios posiada ?

Można by dodać do FAQ podsekcje "problematyczna rewizja " lub coś podobnego

 

jak na razie są z 3 rewizje tego mobo

 

Revision Revision History Date

V1.0 First release for G33 March 2007

V1.1 First release for P35 March 2007

V1.2 First release for P35 Neo2 April 2007

V1.3 First release for P35 LT April 2007

czyli Marzec i Kwiecień.

 

Proponuję podawać coś w tym stylu

 

Rewizja : BIOS : jaki problem występuje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niektorzy maja w sygnaturce podpis, ze kreca procki e21xx na napieciu 1,24v (przyklad Fredek) Przeciez w biosie nie da sie tyle ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów z 4x1gb na tej płycie , jak płyta kreci pamięci w takiej konfiguracji na jakim biosie ,bo ja mam spory problem na Asusie żeby wyjść poza 2.1v i 850Mhz na cl4 , cl5 to juz wogóle. Dobrze Wam chodza A-daty na niej. Bo chyba zmienie mobo na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios 1.77 zworka na 333 i komp nie wstaje :P

Rece opadaja chyba czas zmienic pamieci ...

wylacz kompa, wyjmij baterie i przestaw zworke na def. (200 Mhz), odczekaj 5 min. wloz baterie, wlacz kompa i powienien odpalic. Bios od razu Ci wysra, trzeba wejsc ustawic poprawnie, zmniejszyc mnoznik na min. save bios i exit. Wylacz kompa, przestaw zwore na 333 mhz, wejdz do biosu ustaw poprawnie pod 333 (zwore) i powinien poleciec.

 

Ja tak mialem przy probie flasha 1.76 beta. Myslalem ze ujeba*** plyte i robilem cuda. Dopiero na drugi dzien pomoglo w/w operacja i chula jak siema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem niektorzy maja w sygnaturce podpis, ze kreca procki e21xx na napieciu 1,24v (przyklad Fredek) Przeciez w biosie nie da sie tyle ustawic.

Najnizsze napiecie jakie pozwoli ci ustawic plyta to VID procesora.

Biosy 1.1-1.3 zanizaja odczyt VID o 0.05V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnizsze napiecie jakie pozwoli ci ustawic plyta to VID procesora.

Biosy 1.1-1.3 zanizaja odczyt VID o 0.05V

Serio tak jest na MSI :blink: u mnie na Asusie minimalnie ustawiam 1.1v, VID mam 1,325V

 

ps pytanie z mojego posta wyżej aktualne

Nie macie problemów z 4x1gb na tej płycie , jak płyta kreci pamięci w takiej konfiguracji na jakim biosie ,bo ja mam spory problem na Asusie żeby wyjść poza 2.1v i 850Mhz na cl4 , cl5 to juz wogóle. Dobrze Wam chodza A-daty na niej. Bo chyba zmienie mobo na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie też mnie... (wyniki choćby w lowclocku)

 

Lanc, mogą się memki kończyć. D9 niektóre tak mają, że super,b567 MHz + mega ostre alphy 4-4-3-5 SPI32m, i mhz więcej nie zrobią pomimo kolejnych kosmicznych voltów (jedno oczko w setfsb i zwis na amen), ale na CL5 robią sporo więcej . By wykluczyć memki sprawdź je na innej płycie (jakie to są memki? oby nie goodramy, bo one najczęściej mają ściankę), ale zmartwię Cię, bo to jest możliwe (sam tak miałem na paru kompletach) :(

:mur:

 

OCZ PC9200 ;)

 

Innej płyty (nie MSI) nie ma nikt w pobliżu i tu będzie problem.

 

Co do CL5, to mam valida na 700Mhz 5-5-5-10, ale tutaj ewidentnie się kończą możliwości mobo.

 

Sector z tego co wiem ma 600 CL4 i 610 CL5 stable. Wyżej nie ma szans na stabilną pracę memek :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz kompa, wyjmij baterie i przestaw zworke na def. (200 Mhz), odczekaj 5 min. wloz baterie, wlacz kompa i powienien odpalic. Bios od razu Ci wysra, trzeba wejsc ustawic poprawnie, zmniejszyc mnoznik na min. save bios i exit. Wylacz kompa, przestaw zwore na 333 mhz, wejdz do biosu ustaw poprawnie pod 333 (zwore) i powinien poleciec.

 

Ja tak mialem przy probie flasha 1.76 beta. Myslalem ze ujeba*** plyte i robilem cuda. Dopiero na drugi dzien pomoglo w/w operacja i chula jak siema.

Dzieki podzialalo tyle ze tajmingi mam 6-6-6-15 zaarz mzoe podbije pamieci i zobacze czy na tych ajmingach poleca na 900 z v na 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio tak jest na MSI :blink: u mnie na Asusie minimalnie ustawiam 1.1v, VID mam 1,325V

 

ps pytanie z mojego posta wyżej aktualne

Nie macie problemów z 4x1gb na tej płycie , jak płyta kreci pamięci w takiej konfiguracji na jakim biosie ,bo ja mam spory problem na Asusie żeby wyjść poza 2.1v i 850Mhz na cl4 , cl5 to juz wogóle. Dobrze Wam chodza A-daty na niej. Bo chyba zmienie mobo na MSI.
Koles wystarczylo by gdybys chociaz przeczytal 2 ostatnie strony a Twoje pytanie by sie tu nie pojawilo, proponuje zebys poczytal forum albo poprosil kogos zeby Ci wytlumaczyl jak dziala szukaja a dopiero po tych zabiegach probowal formowac jakies pytania.

 

Nawiasem 4 x 1 GB D9GMH lecialy na 1000 cl4 @ 2,3 v ale jakas kostka mi sie wysypala i nie mam czasu sprawdzic ktora, teraz chodza na 1000 cl5 @ 2,2v na biosie 1,75 ale tez chodzily tak na 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles wystarczylo by gdybys chociaz przeczytal 2 ostatnie strony a Twoje pytanie by sie tu nie pojawilo, proponuje zebys poczytal forum albo poprosil kogos zeby Ci wytlumaczyl jak dziala szukaja a dopiero po tych zabiegach probowal formowac jakies pytania.

 

Nawiasem 4 x 1 GB D9GMH lecialy na 1000 cl4 @ 2,3 v ale jakas kostka mi sie wysypala i nie mam czasu sprawdzic ktora, teraz chodza na 1000 cl5 @ 2,2v na biosie 1,75 ale tez chodzily tak na 1.6

Co myslisz że jak puścisz taki tekst to jest pr0 :huh: . Kolesiu czytałem cały temat jeszcze jak Ciebie tu nie było na forum. Jak nie miałes zamiaru odpowiadac na pytanie to przemilcz takie frazesy dobra. Jeśli nie masz czasu sprawdzić która kostka Ci sie sypie to dzieki za takie rady ale dla mnie to juz sa problemy na 4x1gb. A pytanie bardziej tyczyło sie Promosów na 4x1 niz Micronów.

WŚ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki podzialalo tyle ze tajmingi mam 6-6-6-15 zaarz mzoe podbije pamieci i zobacze czy na tych ajmingach poleca na 900 z v na 2.2.

spoko :wink:

 

ta timingi mi tez od razu wjechaly na 6-6-6..... ale ustawilem z palca 4-4-4-12-38-4-4-4-4 i chodzi normalnie. Niestety nie mam czasu sprawdzic jak lata na max'a 4x1GB. Dlatego jade na razie na 800 Mhz z FSB 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnizsze napiecie jakie pozwoli ci ustawic plyta to VID procesora.

Biosy 1.1-1.3 zanizaja odczyt VID o 0.05V

VID moze byc rozne dla tego samego typu procesora? Chodzi mi o to, czy skoro ja mam e2140 to ktos kto ma taki sam procek moze miec do ustawienia inne, najnizsze napiecie?

 

Sorki za takie lamerskie pytania, ale mnie to bardzo nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Ghz wycisnolme z proca ale pamieci banglaja tylko na 667 ustawie na 800 to pad dam wiecej niz 2.10 volta na pamieci pad tajmingi dam na 44412 albo 55512 i sie nie podnosi :D Albo ja cos powalilem :D albo te pamieci przeklete som :P.

http://shapieron.tkb.pl/~edoos/oc/. Moze ktos ma jakis pomysl bios beta 1.77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Ghz wycisnolme z proca ale pamieci banglaja tylko na 667 ustawie na 800 to pad dam wiecej niz 2.10 volta na pamieci pad tajmingi dam na 44412 albo 55512 i sie nie podnosi :D Albo ja cos powalilem :D albo te pamieci przeklete som :P.

http://shapieron.tkb.pl/~edoos/oc/. Moze ktos ma jakis pomysl bios beta 1.77

ed00s jaki masz S/N na kostkach i jak ustawiasz pamięci i wartości w Biosie, subtajmy, dzielniki itd może Ci cos doradzę bo jestem na testach własnie 4 kostek róznych a-dat. 800 cl4-4-4-12 na 2.0 z miejsca musza robic .

 

...zobaczyłem własnie że napisałes w temacie o a-datach jak cos to tam pisz to Ci odpowiem.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dostalem wreszcie swoja plytke

 

puscilem od razu 3GHz @ 1.4 (1.37v cpu-z)

core temp 0.95 pokazuje mi przy orthosie 82*C :P tjunction pisze 85*C (co to wogole jest)

ile te procki wytrzymuja? Bo troche sie przerazilem i od razu nawiew puscilem na maxa

cooler stock... zbieram sianko na cos lepszego

 

co do napiecia zaraz bawie sie w obnizanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dostalem wreszcie swoja plytke

 

puscilem od razu 3GHz @ 1.4 (1.37v cpu-z)

core temp 0.95 pokazuje mi przy orthosie 82*C :P tjunction pisze 85*C (co to wogole jest)

ile te procki wytrzymuja? Bo troche sie przerazilem i od razu nawiew puscilem na maxa

cooler stock... zbieram sianko na cos lepszego

 

co do napiecia zaraz bawie sie w obnizanie

no to masz jeszcze 3* i Ci sie throttling włączy :-P chłodzenie dobrze załóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz jeszcze 3* i Ci sie throttling włączy :-P chłodzenie dobrze załóż.

chlodzenie dobrze jest zalozone... wszystkie koleczki weszly dobrze... ale sprawdze zaraz

co to jest throttling? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Panowie. Czy to jest mozliwe?

 

W biosie ustawione 1,55V

 

Real Stress 1,38v Idle 1,43v :damage_wall:

Miernik sprawny w 100% bo napiecia na grafie tez mierzyłem i sa takie jakie były. :|

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

3* zapasu masz do wyłączenia proca

Dociśnij dobrze chłodzenie tak jak poprzeednicy pisali, odpal BOXa na max RPM i ewentualnie zmień pastę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3* zapasu masz do wyłączenia proca

Dociśnij dobrze chłodzenie tak jak poprzeednicy pisali, odpal BOXa na max RPM i ewentualnie zmień pastę

pasta jest OK, w sumie jeszcze nie wygrzana wiec nie ma do konca swoich wlasciwosci

max rpm... w biosie jest do wlaczenia? bo nie zwrocilem uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze od razu kontrole mialem wylaczona...

Bede musial zrobic tego vdrop moda

 

Jeszcze mam pytan pare

 

EIST to jest obnizanie taktowania rozumiem?

Macie ta funkcje wlaczona? I jak to dziala? Obniza mnoznik?

 

Execute Bit i HPET, mam na disabled, warto cos z tego wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciągle wracam do tego dźwięku generowanego z MSI. jakie są Wasze wrażenia? w mojej opinii jest on wyraźnie ziarnisty, jakby przez piasek przepuszczony. czy to jest możliwe by sterowniki coś takiego powodowały?a może coś ustawiłem źle w ekłalizerze? ech, chyba warto się rozglądnąć za jakąś kartą muzyczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Ghz wycisnolme z proca ale pamieci banglaja tylko na 667 ustawie na 800 to pad dam wiecej niz 2.10 volta na pamieci pad tajmingi dam na 44412 albo 55512 i sie nie podnosi :D Albo ja cos powalilem :D albo te pamieci przeklete som :P.

2857325[/snapback]

Panowie. Czy to jest mozliwe?

 

W biosie ustawione 1,55V

 

Real Stress 1,38v Idle 1,43v :damage_wall:

Miernik sprawny w 100% bo napiecia na grafie tez mierzyłem i sa takie jakie były. :|

jaki bios?

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VID moze byc rozne dla tego samego typu procesora? Chodzi mi o to, czy skoro ja mam e2140 to ktos kto ma taki sam procek moze miec do ustawienia inne, najnizsze napiecie?

 

Sorki za takie lamerskie pytania, ale mnie to bardzo nurtuje.

Tak.

 

Vid może być różny nawet dla E2140 z tej samej serii / klastra. Po prostu każda sztuka ma inny i tyle [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...