Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem ostatnio troche czasu i zaczolem sie bawic w oc na tej plycie na poczatek wsadzilem zworke odrazu na 333 jednak plyta niewstała wiec dalem zwore na 266 no i zaczolem krecic ... doszedlem do 2,7Ghz i zaczely sie mi shody,resety, orth zaczol wywalac błedy no i niewiem czemu ramy przestały pracowac w dualu :P ustawione byly na 1:1 ze standardowymi tajmingami jak na razie (napiecie auto).

 

Prockowi dawałem 1,325, Na NB podnosilem o 2-3 jednostki(niepamietam ile to bylo bo w tej chwili niemam tego kompa pod reka) na pamieci dawałem 1.9, nie podnosilem napiecia na FSB vtt.

 

Temperatury w stresie przy 2,7 to bylo okolo 51* wg speedfana po 15 min ortha pozniej reset albo bład był (czasami odrazu wywalało po kilku sek)

 

takie pytanie teraz .. mogłby ktos powiedziec jakie bezpieczne napiecie mozna dac na te pamieci bo niewiem (chociarz jak na razie to one chyba tego oc nieblokuja bo po obnizeniu mnoznika i z FSB ponad 310 komp chodzil normalnie), wiec co moze powodowac te klocki ?? jakie nap byscie proponowali?? Mozliwe ze to blokuje bo ta zworka siedzi na 266? bo mi sie wydaje ze to ma wplyw chyba dopiero powyzej fsb 333 czy sie myle? :P. No i jak spowrotem właczyc ten dual?

 

I jeszcze jedno dziwne zachowanie zaówazylem to takie ze raz mi komp normalnie wstawał na 2.7Gh a czasem przy duzo nizszym ustawieniu wywala ten czerwony komunikat o zaduym OC

 

Poatym niedziala mi przedni panel od słuchawek , widzialem jak czytalem watek ze byly podobne problemy ale rozwiazania nieznalalem moze ktos wie ocb??

 

sory ze tak duzo pytan naraz xD

 

A sprzet taki :

E2160,Msi Neo2FR - bios 1,6 ,Powercolor Radeon X1950Pro,2x1GB Goodram 800Mhz,WD250GB sata2, Modecom 400W,

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam na foxa. Trafila sie okazja praktycznie za darmo... MSI przez 2 miesiace sluzyla mi niezawodnie ale w Foxie bede mogl wymienic chlodzenie na blok (teraz lezy nieuzywany). Biore p35a wiec nie bede mial raida i ncq ale i tak nie urzywalem. Zobaczymy czy sie OC zmieni. Zdam raport ktora plyta mi bardziej przypadla jak testy skoncze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się zbytnich różnic. ;) Obie Mobo dają dobre warunki do OC/ No ale skoro dla Ciebie jedynym priorytetem jest zamontowanie tego bloku to proszę bardzo. W sumie cisza i zarazem dobre chłodzenie też jest dobre.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek kosztowal pare groszy a teraz lezy w pudelku. Az sie prosi go zamontowac szczegolnie ze stockowe chlodzenie pomimo zmiany pasty niezle gorace jest. Problemow zadnych nie bylo ale na MSI juz nic wiecej nie wycisne i choc Fox pewnie też na nic wiecej nie pozwoli to bede mial troche funu no i zobacze jakie sa roznice w praktyce. Nie zrozum mnie zle, z czystym sumieniem moge polecic kazdemu MSI ale przyszedl czas na zmiane (minely 2 m-ce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno tu nie pisałem płytę mam od wakacji wiec tak wcześniej miałem podkręconego procka do 3ghz pamięci latały 1020 na 55515 na 2.1V wiec tu mam jeszcze zapas ale było Oki ale wyniki gorsze nawet od tych teraz na 850 ? do rzeczy po formacie zaczepem się bawić w większe oc i tak na dzielniku 1:1 najlepiej mi się spisuje prock i ram z Prockiem na 8 *425 idzie 3400 ghz ale ramy mi się marnują teraz na 44412 850 tez na 2.1 wiec nie chce już lecieć zbytnio z Prockiem do góry bo już się zaczynają schody strasznie się grzeją 4 rdzenie na powietrzu a dziwne inne dzielniki dla ramu w programie Everest 4.20.1170 wala słabe wyniki może wina programu ? super pi już w miarę Oki Może mi ktoś cos doradzić aby cos więcej wycisnąć na tym dzielniku 1:1. Wiem ze cos na 3 kiepsko chodzą te ramki może podacie jakieś ustawienia albo jakis może program byście polecili do sprawdzania wydajność ramu hm?

A wyniki takie mam na 44412 18 4444 8 *425 dzielnik 1:1

super_pi_ 1M 00m 14.922s

super pi 32M 14m 58.375s

może ktoś cos powiedzieć o wynikach bo tak naprawdę jestem laik porównaniu z wieloma użytkownikami tego forum mój 1 komp to Pentium 100 pozniej Celeron podkręcony do 450 i tyle mojego podkręcania było :) za każde info dzięki .

post-123196-1199624532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha jak spoko to Oki ale trochę chyba kiepsko bo tylko 425 jak latają one na 500 nawet na 4 ale to już większe V ale jak wynik na 850 jest Oki to dzięki za info ale jeszcze jak cos na jaki bardziej program zwracać uwagę ten super pi jak liczy krótszy czas czy te wyniki z EVEREST jak będę jeszcze się jutro pobawił dzielnikami bo sadze ze te 900 tez powinny iść nawet na 2.1V ale dzielniki mnie denerwują te spadki a może to wina biosów danych było cos o tym ? i marnują się większe możliwość V na pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze mam spadki wydajności w EVEREST na innych dzielnikach niż 1:1 już w ostrzejsze oc się nie bawię niż 3400 nie ma sensu i to na powietrzu malo realne i 3000 nawet nie wykorzystywałem wiec te 3400 mi starczy a może tu nie będę się tak już rozpisywał i zaśmiecał tematu mogę ci parę tak pytań na pw zadać jak Będziesz miał czas to mi podpowiadasz hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam jakieś kosmiczne jaja z tą płytą... :mur:

Służyła mi dzielnie przez pół roku i ostatnio po mocniejszym oc zaczęły się jaja z klawiaturą. Gdy podłączam pod ps2 klawe/mysz to mam problemy ze zbootowaniem (zawiesza się na processor initialization), jak mi się już uda zbootować to klawa się wyłącza po jakiś 2 min działania, gdy próbuję podpiąć mysz to już w ogóle porażka (nie ważne czy usb czy ps2). Miał już ktoś z was takie problemy? Może coś sekcja zasilania na jakiejś linii nie wyrabia? Zasilacz mam jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy testowaniu q6600 @3400Mhz miałem takie coś, że po wczytaniu windowsa mysz na usb nie działa - odpięcie i wpięcie na nowo rozwiązywało sytuację.Ale to trochę inna sytuacja. Na e2160 ani razu mi się to nie zdarzyło, a z qaudem nonstop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam jakieś kosmiczne jaja z tą płytą... :mur:

Służyła mi dzielnie przez pół roku i ostatnio po mocniejszym oc zaczęły się jaja z klawiaturą. Gdy podłączam pod ps2 klawe/mysz to mam problemy ze zbootowaniem (zawiesza się na processor initialization), jak mi się już uda zbootować to klawa się wyłącza po jakiś 2 min działania, gdy próbuję podpiąć mysz to już w ogóle porażka (nie ważne czy usb czy ps2). Miał już ktoś z was takie problemy? Może coś sekcja zasilania na jakiejś linii nie wyrabia? Zasilacz mam jak w podpisie...

była juz ta kwestia napewno poruszana w tym temacie poszukaj , to chyba wina biosu była jeśli dobrze pamiętam

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj ustabilizowałem wreszcie po samodzielnych męczarniach swego procka na te 3400ghz i zero problemów przy obciążeniu i zero restartów a właśnie teraz tez się bawię w biosie i obnzajac jeszcze co się da na razie obniżyłem napięcie na procka z 1.337V od razu na 1.3125 to [gluteus maximus] po obciążeniu 4 rdzeni reset kompa po 10 min to już nie bawiąc się nic więcej i dałem 1.325V i na razie wszystko Oki 4 rdzenie obciążone test leci właśnie już 55 min to na razie mało ale jest Oki aha napięcia to te wyższe podaje jak to pisano tu jadę na starym biosie bo z nim nie mam większych problemów .

z wczorajszego dnia napiecia ustawione w biosie.

Cpu Voltage 1,3375V dzis już 1,325

Memore Voltage 2,1 dzielnik 1:1 44412 18 4444

Vtt FSb Voltage 1,325

Nd Voltage 1,424

SB Power 1,7

SBcore Power 1,15

z czego byście teraz doradzili abym zjeżdżał w duł hm? i testował bo jutro sobie zaplanowałem testy ramu miłe każde wskazówki.moga być na pw

PS [gluteus maximus] przy tych ustawieniach i napięciu 1,325 V wysypuje mi pod obciążeniem po ponad 1 h błąd wiec nic z tego ale resetu brak wiec musze dąć 1,3375V jednak a co z innymi hm?

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...