Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podkrecilem procka 2180 na FSB 334 na mobo napiecie jest 1.45v ,cpu-z pokazuje 1,432 a speed fan rowniez 1.43v i po 6 minutach w orthosie restartuje sie komp temp max 75 orthos, czy jeszcze moge podnosic napiecia bo chlodzenie box? bios mobo 1.8 ,a pamiatki tak ja na focie nizej ustawione,czym jeszcze moge napiecia sprawdzic oprocz cpu-z , a jakim programem mozna sprawdzic napiecia ramu?, za odp z gory dzieki :wink:

 

 

 

 

 

----------------

mobo-msi p-35 neo2-fr

cpu-2180 box @3.34ghz

gpu-galaxy 8600gt

ram 2x1 gb goodram 800cl5

hdd-samsung 320 16 mb

psu-350w

memory.bmp

kklkklkkl.bmp

kkl.bmp

kkkkk.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wciąż ten co miałeś?Jeżeli tak to bez urazy -szkoda Twojego wysiłku przy OC sprzętu, który i tak niedługo będzie "zapach" rozsiewał znany każdemu strażakowi(szacunek tej służbie!) <_< .

Jeżeli zmieniłeś to zmierz napięcie miernikiem(FAQ).Ja nie słyszałem o programie ,którego szukasz(do V pamięci sprawdzania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wciąż ten co miałeś?Jeżeli tak to bez urazy -szkoda Twojego wysiłku przy OC sprzętu, który i tak niedługo będzie "zapach" rozsiewał znany każdemu strażakowi(szacunek tej służbie!) <_< .

Jeżeli zmieniłeś to zmierz napięcie miernikiem(FAQ).Ja nie słyszałem o programie ,którego szukasz(do V pamięci sprawdzania).

 

 

 

Bo zastanawia mnie jak wlacze programik speedfan to tam gdzie jest Vcore pod nim jest Vram i jak mam na 266FSB i 1.26 vcoreto vram mam na 2.10v a gdy wykrece FSB 334 i napiecie 1.43V to v ram jest 2.35v w tym ze programie a w mobo biosie mam ustawione ram na auto <_< Czy jesli zmieniam napiecia proca mozliwe jest ze mobo mi podkreca vram ????? a FSB przestawiam zworkami :wink: i ile ten orthos przynajmniej godzinke co bo po 6 minutach mi restartuje sie i jest max 75 stopni chyba za gorac chyba dam spokoj dopoki nie wymienia chlodzonka na lepsze ale jak tak patrze to niektorzy swojego 2180 zeby miec 3.4 ghz maja nawet napiecie 1.51v wiec zalezy od sztuki co???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dosyć dziwny problem, bo EIST mi nie działa(proc e84), wrzucałem już różne biosy i nadal to samo. Nie wiem co jest uwalone bo nigdy eista nie włączałem wcześniej. Sądzicie że to wina mobasa czy raczej proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :wink: Jak ustawiacie test w orthosie???? bo ja na blend-stress CPU and RAM i 3ghz byl stabilny przez 2godz 50 min i jeszcze by byl ale wylaczylem, dzielnik pamieci 1:1 w mobo ram na 1.8 v chociaz speedfan pokazuje 2.20v a proc 1.34v i box temp orthos max 67-70C wiecej chyba nie bede na codzien wykrecal bo mam narazie zaslabe chlodzonko a jak najlepiej teraz ustawic dzielnik zeby pelne 400 ramu wykorzystywal skoro wiem ze proc moze nawet 3.8 ghz smigac tak na codzien mam 300mhz to jaki dzielnik do tego FSB najlepiej za odp z gory dzieki???z napieciem chyba jeszcze zjade bo powinien na mniejszym jeszcze smigac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to normalne że na boxowym coolerze w warunkach atmosferycznych które aktualnie występują, mój e6750 (2.66) osiągał w stresie aż 70C. Od kiedy zawitała letnia pogoda mam takie temperatury i nie wiem czy to normalne, czy sie cos z coolerem stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...gwarancja MSI roxuje rulezem... miesiąc czekam na mobo z gwary, pięknie icon_smile3.gif

Po jakim czasie mogę zażądać wymiany na nową albo chcieć zwrotu pieniędzy (o ile takie coś istnieje ?icon_wink_smile.gif)

Jeżeli po 2 tygodniach nie dostałeś odpowiedzi to znaczy, że gwarancja jest uznana-to po 1.

Po 2, jeżeli nie dostałeś osobnej gwarancji (od sprzedawcy) to już powinieneś żądać wymiany na nową.

 

Zwrotu gotówki (chyba) możesz żądać po 3ciej wizycie w serwisie...

 

 

PS.

Zadzwoń i pytaj. Może Twoja płyta jest w Kielcach i czekają, aż koleś im odeśle Twoją płytę.

 

Potem będą musieli sprawdzić, czy płyta przyszła sprawna...

 

Potem poproś aby wysłali komplet, a i tak dostaniesz bez kabli...

 

Żyj nadzieją, wcześniej, czy później dojdzie do Ciebie :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie real napięcie pamięci w stosunku do tego ustawionego w biosie? mierzę w tym punkcie który jest w FAQ i jak w biosie ustawie 2,05 to jest 1,95 z miernika jeśli 2,1 to 2 z miernika itd czyli zaniża o 0,1V jak samo jak na procek zaniża 0,05. Bios 1.4. tez tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie real napięcie pamięci w stosunku do tego ustawionego w biosie? mierzę w tym punkcie który jest w FAQ i jak w biosie ustawie 2,05 to jest 1,95 z miernika jeśli 2,1 to 2 z miernika itd czyli zaniża o 0,1V jak samo jak na procek zaniża 0,05. Bios 1.4. tez tak macie?

 

 

no ja w mobo ustawilem na 1.8 a po podkreceniu proca jest w speedfanie 2.20v????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby w speedfanie było to napięcie pamięci bo jakiego bym nie ustawił napięcia na "pamięci" jest 2,19V, dopiero jak włacze EIST to spada do 2V ale miernikiem jak mierzę to jest takie napięcie jak ma być i takie jak było bez EIST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po 2 tygodniach nie dostałeś odpowiedzi to znaczy, że gwarancja jest uznana-to po 1.

Po 2, jeżeli nie dostałeś osobnej gwarancji (od sprzedawcy) to już powinieneś żądać wymiany na nową.

Zwrotu gotówki (chyba) możesz żądać po 3ciej wizycie w serwisie...

PS.

Zadzwoń i pytaj. Może Twoja płyta jest w Kielcach i czekają, aż koleś im odeśle Twoją płytę.

Potem będą musieli sprawdzić, czy płyta przyszła sprawna...

Potem poproś aby wysłali komplet, a i tak dostaniesz bez kabli...

Żyj nadzieją, wcześniej, czy później dojdzie do Ciebie :razz:

chyba w faq trzeba by dodac stosowna adnotacje n/t serwisu MSI w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj droga nabytku w sklepie zostalem wlascielem (mialem byc szczesliwym) tej plytki i E2180 (tanszych nie bylo).

Ucieszylem sie, ze bedzie to lepsza i bardziej przyjazna plyta od asusa pod am2. Wszystko bylo by fajnie (nawet karakorum sie latwo zapielo) gdyby nie 2 problemy:

 

1. Pisk przy bootowaniu kompa - czestotliwosc jak cewki, przebieg wskazuje jednak na ladowanie kondensatora albo rozkrecanie sie silniczka (dysk?). Na am2 tego nie bylo, wiec wydaje sie ze to plyta. Ale to maly problem, bo:

 

2. HD audio i jego sterownik. Problemem jest to, ze nie da sie go zainstalowac. Mam w urzadzeniach cos, co sie nazywa MEDIA, nie ma zaladowanego sterownika i nie mozna tego usunac bo jest potrzebne do uruchomienia systemu. Sterownika sie nie da temu wgrac, instalator realteka wywala blad. Jak wylacze to w urzadzeniach albo biosie to sie instaluje ale dalej sterownika brak. Instalowalem juz rozne wersje sterow (1.84; 1.9; 1.94) oraz poprawki do windy i nic. Probowalem usunac a3d.dll z win/system32/ ale cos ja przywraca po chwili :(

 

3. Nie dziala Dual Core Center w najnowszej wersji - wywala blad vgadll.dll. Stara wersja raz na czas dziala. .Net framework 2.0 zainstalowany.

 

Sprzet to neo2 fir v1.2, e2180, narazie jeden radeon 2600XT (stery 8.5) XP SP3 (nie update). Najnowsze INFy itp.

 

W takim wypadku zostaje mi jedno: POMOCY! I dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj droga nabytku w sklepie zostalem wlascielem (mialem byc szczesliwym) tej plytki i E2180 (tanszych nie bylo).

Ucieszylem sie, ze bedzie to lepsza i bardziej przyjazna plyta od asusa pod am2. Wszystko bylo by fajnie (nawet karakorum sie latwo zapielo) gdyby nie 2 problemy:

 

1. Pisk przy bootowaniu kompa - czestotliwosc jak cewki, przebieg wskazuje jednak na ladowanie kondensatora albo rozkrecanie sie silniczka (dysk?). Na am2 tego nie bylo, wiec wydaje sie ze to plyta. Ale to maly problem, bo:

 

2. HD audio i jego sterownik. Problemem jest to, ze nie da sie go zainstalowac. Mam w urzadzeniach cos, co sie nazywa MEDIA, nie ma zaladowanego sterownika i nie mozna tego usunac bo jest potrzebne do uruchomienia systemu. Sterownika sie nie da temu wgrac, instalator realteka wywala blad. Jak wylacze to w urzadzeniach albo biosie to sie instaluje ale dalej sterownika brak. Instalowalem juz rozne wersje sterow (1.84; 1.9; 1.94) oraz poprawki do windy i nic. Probowalem usunac a3d.dll z win/system32/ ale cos ja przywraca po chwili :(

 

3. Nie dziala Dual Core Center w najnowszej wersji - wywala blad vgadll.dll. Stara wersja raz na czas dziala. .Net framework 2.0 zainstalowany.

 

Sprzet to neo2 fir v1.2, e2180, narazie jeden radeon 2600XT (stery 8.5) XP SP3 (nie update). Najnowsze INFy itp.

 

W takim wypadku zostaje mi jedno: POMOCY! I dziekuje :)

co do HD Audio, to ktos juz rozwiazal ten problem, wiec moglbys tak na poczatku przejrzec watek. Z dualCC tez ktos juz mial taki problem i tez go rozwiazal. wniosek jest tylko jeden: Czytanie nie boli :)

 

co do pisku, to my raczej ci nie powiemy co piszczy. wsadz glowe w obudowe i dokladnie posluchaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do HD Audio, to ktos juz rozwiazal ten problem, wiec moglbys tak na poczatku przejrzec watek. Z dualCC tez ktos juz mial taki problem i tez go rozwiazal. wniosek jest tylko jeden: Czytanie nie boli :)

 

co do pisku, to my raczej ci nie powiemy co piszczy. wsadz glowe w obudowe i dokladnie posluchaj.

Czytalem wczoraj w nocy miedzy 23 a 2 :P i wlasnie z HD audio zrobilem to co bylo napisane - tyle ze to bylo dla SP2 a ja jestem skazany na sp3 :( Z dualCC podobnie - rozwiazaniem miala byc instalacja .net framework 2.0 i sterow to ati nowszych niz 8.41xxx. Mialem tez .net 2.0 sp1 i zadnej roznicy. Wydaje mi sie, ze ati cos miesza ale brak mi pomyslow :( Moze ktos poradzi jakis rozsadny soft do krecenia, monitoringu i regulcji wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wczoraj w nocy miedzy 23 a 2 :P i wlasnie z HD audio zrobilem to co bylo napisane - tyle ze to bylo dla SP2 a ja jestem skazany na sp3 :( Z dualCC podobnie - rozwiazaniem miala byc instalacja .net framework 2.0 i sterow to ati nowszych niz 8.41xxx. Mialem tez .net 2.0 sp1 i zadnej roznicy. Wydaje mi sie, ze ati cos miesza ale brak mi pomyslow :( Moze ktos poradzi jakis rozsadny soft do krecenia, monitoringu i regulcji wentylatora?

dopiero zcalalem sobie winde z sp3, wiec nie wiem jak to wyglada na sp3. jutro moze uda mi sie zarzucic czystego windoze, to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero zcalalem sobie winde z sp3, wiec nie wiem jak to wyglada na sp3. jutro moze uda mi sie zarzucic czystego windoze, to zobaczymy

Postawilem system od nowa i dziala audio :lol2:

Problem byl raczej w kolejnosci instalacji - teraz zainstalowalem INF-y i odrazu bez rebootu sterowniki audio.

Z piskiem to jakos samo przeszlo jak grzebalem. Mecza mnie jeszcze podwojne i potrojne (?) starty i dziwne to troche dla mnie - myslalem ze im nowszy sprzet, tym przyjazniejszy dla uzytkownika, a ten to mnie na dziendobry przestraszyl ze cos uwalilem :P Swiecace diody tez daja popalic, bo z racji ze karakorum przeszkadza w zamykaniu obudowy troche mi to doswietla pokoj w nocy :P

Softow do OC nie testowalem, ale tak na szybko przy 8x400@ 1.4V (wg biosu) na karakorom temp kolo 27-30 stopni i w stresie 57-60. Obroty wentylatora jakies 1100 i uzyta zwykla polska pasta (nawet nie pentagrama).

 

Male odstepstwo od watku:

Z ciekawosci zrobilem ostatnio na asusie test z crossfire x16 + x16 i x16 + x4 - wynik w 3d smarku 06 roznil sie o jakies 70 punktow w dol. Wyglada na to, ze bylby sens jeszcze upychac cos typu 2x3850 w P35 :)

Edytowane przez Colinus Barbarianus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego podwójnego a nawet potrójnego startu się raczej nie pozbędziesz. Taka już jest przypadłość chipsetu na P35. U siebie za kazdym razem mam podwójny start, mnie już to nie denerwuje (przyzwyczaiłem się :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem podwójny start? Kompa masz podłączonego do listwy?

 

Ja mam podwójny start tylko w momencie gdy odłączę komputer od ciągłego zasilania, bądź kombinuje z OC w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

jezeli i podkrecasz to podwójnego startu nie ma... przy lekkim OC też go nie ma bodajże do FSB 320Mhz... ja mam FSB422Mhz i mam zawsze podwójny start potrójnego nigdy... ale jak kolega powyzej pisze jest to normalne w tym chipsecie i nalezy przywyknac.. mnie to takze nie przeszkadza i juz nawet nie zwracam na to uwagi po kilku miesiacach uzytkowania...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chlopaki podkrecilem proca 2180 na 3 ghz i smigal spoko orthosa przeszedla a dzis w menadzerze zadan przy wlaczonym windows media player necie i gadu gadu jest wydajnosc caly czas 80-85% czemu tak nagle wzroslo wirus jakies czy cos ze go tak nagle zamulilo>>???????juz nie wiem co mu jest a mozecie kliknac jakie macie wydajnosci w podobnym zegarku i takich wlaczonych programach za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawilem system od nowa i dziala audio :lol2:

Problem byl raczej w kolejnosci instalacji - teraz zainstalowalem INF-y i odrazu bez rebootu sterowniki audio.

Z piskiem to jakos samo przeszlo jak grzebalem. Mecza mnie jeszcze podwojne i potrojne (?) starty i dziwne to troche dla mnie - myslalem ze im nowszy sprzet, tym przyjazniejszy dla uzytkownika, a ten to mnie na dziendobry przestraszyl ze cos uwalilem :P Swiecace diody tez daja popalic, bo z racji ze karakorum przeszkadza w zamykaniu obudowy troche mi to doswietla pokoj w nocy :P

Softow do OC nie testowalem, ale tak na szybko przy 8x400@ 1.4V (wg biosu) na karakorom temp kolo 27-30 stopni i w stresie 57-60. Obroty wentylatora jakies 1100 i uzyta zwykla polska pasta (nawet nie pentagrama).

 

Male odstepstwo od watku:

Z ciekawosci zrobilem ostatnio na asusie test z crossfire x16 + x16 i x16 + x4 - wynik w 3d smarku 06 roznil sie o jakies 70 punktow w dol. Wyglada na to, ze bylby sens jeszcze upychac cos typu 2x3850 w P35 :)

no widzisz :D a tym x16+x4 mnie zaintrygowales :D hehe ale 3dsmark, to nie jest dobry sposob na pokazania wydajnosci. jesli w grach sprawdzalo by sie identycznie, to nie wiem czy nie bede zbieral na drugiego 3870 :D wyjdzie mi taniej niz mialbym kupowac nowego 4870.

 

Tego podwójnego a nawet potrójnego startu się raczej nie pozbędziesz. Taka już jest przypadłość chipsetu na P35. U siebie za kazdym razem mam podwójny start, mnie już to nie denerwuje (przyzwyczaiłem się :) ).

hmm... dual boot no to sie zgodze niektorzy tak maja. ale triple? to tylko jak przesadzisz z OC. ja osobisice nie mam dual bootow (fsb 333). dual pojawia sie tylko, gdy odlacze na dluzej kompa przez listwe. jesli caly czas jest zasilanie to nie ma niczego takiego. testowane na biosach 1.4 i 1.8 i 1.9b2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...