Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie wiem -w końcu to referencyjne kostki na se takim PCB :wink: .Jak masz gwarę możesz zaryzykować ale w sumie nie sądzę ,by poszły wysoko.Uceluj je tak coby procowi nie dokuczały zbytnio i zagryź wargi :wink: .W grach i tak nie poczujesz ,a do SPI to i tak są ,bez urazy, za cienkie.Może jak nie chcą wysoko to polecą chociaż ciasno?Czyli timmingi im skróć i patrz co się dzieje.Żeby było Ci weselej to mam Mushkiny 1000 2x2GB Redline i ich OC jest zaledwie symboliczne.A są tak drażliwe na zmiany ,że ich mało w nerwach nie połamałem kiedyś hehe.Najgorsze ddr2 jakie miałem u siebie nie licząc jakiś "na moment".Nawet uwzględniając ,że to 2x2 więc słabsze nieco OC niż 2x1.Czasem tak bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem a mianowicie podkrecilem procesor e2160 na tej plycie przy pomocy zworek na 333 i wszystko chodzilo pieknie przez okolo miesiac. Napiecie proca 1,375 wg biosa mem 2,1 nb 1,5 nb s/o 1,15. Otoz od 2 dni mam problem na tych samych ustawieniach komp sie poprostu zawiesza tzn brak kompletnej reakcji po parunastu minutach w windowsie. Orthos sie zawiesza po kilku minutach choc wczesniej bez zajakniecia chodzil pare godzin. Hmm czego to wina ? Przeinstalowalem system i nie pomoglo. Mysle ze to wina zasilacza chieftec 360-302 bo bez podkrecenia chodzi wszystko OK i orthos przechodzi kilka godzin.

Reszta sprzetu to ramy dd2 800mhz a-data 2GB i dysk samsung f1 320 GB

 

Please heeelp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem a mianowicie podkrecilem procesor e2160 na tej plycie przy pomocy zworek na 333 i wszystko chodzilo pieknie przez okolo miesiac. Napiecie proca 1,375 wg biosa mem 2,1 nb 1,5 nb s/o 1,15. Otoz od 2 dni mam problem na tych samych ustawieniach komp sie poprostu zawiesza tzn brak kompletnej reakcji po parunastu minutach w windowsie. Orthos sie zawiesza po kilku minutach choc wczesniej bez zajakniecia chodzil pare godzin. Hmm czego to wina ? Przeinstalowalem system i nie pomoglo. Mysle ze to wina zasilacza chieftec 360-302 bo bez podkrecenia chodzi wszystko OK i orthos przechodzi kilka godzin.

Reszta sprzetu to ramy dd2 800mhz a-data 2GB i dysk samsung f1 320 GB

 

Please heeelp :)

Poprostu podnies napiecie na procesorze i sprawdz czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

już myślałem, że nie pojawię się w tym temacie, a jednak:)

Kupiłem drugą msi pod kolejnego kompa dla kuzyna i po pewnej walce mam takiego zonka: ramki (2xkingstone 667 - podobno na elpidach - podobno bo na kościach nie ma napisu elpida a jest kingston) nie chcą chodzić za chiny w dualu. Próbowałem dwa biosy(1,3 i 1,9 -najnowszy oficial) oraz wszystkie konfigi slotowe. Wynik jest taki że kostki chodzą tylko jeśli są razem w jednym kolorze slotu. Jeśli je rozłączę to albo bootuje z czerwonym napisem /overclocking failed/ albo w ogóle nie wstaje tylko lampki świecą RRGR. Jakby komuś coś do głowy przyszło to chętne wysłucham. BTW. e2180 który do tego kupiłem ma wall około 430...także spróbuję powalczyć o megaherze co by pobudzić dyskusję w tym topicu!

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolny slot PCIe ma max elektronicznie x4.

No wlasnei nie wiem. Na stronie MSI pisza roznie w specyfikacji. w CF to wiem ze 16x i 4x, ale nie wiem czy jak jedna karta bedzie tylko wpieta w zolty port, to czy poleci jednak te 16x... ale juz powoli trace nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmontowałem sobie kompa na:

- Neo2-FR

- e2160 M0 (chłodzenie Big Typhoon 120 VX)

- 2x2GB Kingston PC6400

- Galaxy 9600GSO

- Amacrox Warrior 400W

 

Mam problem z temperaturami. Podczas montowania coolera zauważyłem, że nie jest on dociśnięty do procka. Widziałem jego test na egiełdzie i też pisali, że po zamontowaniu go na procesorze można nim obrócić o 2-3 stopnie. Zawsze na Athlonach jak montowałem to czasami trzeba było "całym ciałem" docisnąć radiator żeby zapinki weszły a tutaj jakoś tak luźno lata mi się wydaje. Pastę miałem jakąś MASSCOOL Stars-700 to nałożyłem na proca i radiator i rozsmarowałem kartą kredytową ale chyba trzeba było zrobić kropkę i samo by się rozprowadziło. Dobra do rzeczy. Od razu upgradowałem bios do beta 1.A1, przełożyłem zworki na 333 i wyłączyłem EiST, D.O.T. i spread spectrum. Resztę ustawiłem tak:

- Adjust PCIE Frequency: 102 (gdzieś wyczytałem, że przydaje się zwiększyć)

- strap: 1.2 tak, że pamięci latają na 800MHz

- timingi: 5:5:5:15:38:12:12:12:12 (wcześniej miały 6:6:6:15:38:12:12:12:12)

- cpu vol. 1.35

- ram - 1.9

- vtt fsb - 1.175

- NB - 1.325

- SB I/0 - 1.7

- SB Core 1.15

Zanim doszedłem do tych ustawień miałem problemy w orthosie (błędy i resety). Teraz po 30 min. testu FFTs mam na procu 71 stopni (SysFan i Dual CoreCenter), na rdzeniach 65 ( w SysFanie), a w budzie 42 stopnie. Wydaje mi się to dosyć sporo. Właśnie sprawdzam na napięciu oczko niższym zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakie macie temp. w stresie i do illu V mogę podnieśc napięcie na pamięciach żeby je podciągnąć na szynie, bo na 833 mi w othosie błąd wywalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

pamieci mozesz spokojnie podnieść do 2.2 nawet 2.3volta i baw sie timingami. i fsb..mysle ze przy 2x2GB i tym biosie pojdą w granicach 1000MHz ... ja mam w stresie na e4500 3.4GHz około 65 stopni jakby co na freezerze 7 pro .... na drugim kompie mam e8400 na 4Ghz ale tam siedzi Thermalright Ultra 120 Extreme wiec temp to inna bajka... powiedz lepiej jakie masz tempy na CORETEMP najnowszym 0.99.3 bo tym zazwyczaj mierzę...

 

acha i te timingi to raczej nadal za duże masz... u mnie na 1057Mhz (Corsair XMS2 DHX) 5 5 4 12 25 5 4 4 4 po kolei od góry timingi lecą.przy 2.3v.. no ale to jest 2x1GB u mnie a nie 2x2Gb... masz kilka screenów do porównania wydajnosci i tempów...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

to zależy nie da sie określic dokładnie... ja bym krecił mocniej... nie wiem na jakim masz mnożniku obecnie te 333Mhz wiec to zależne jest... opanuj tempy (moze serio popraw cooler i daj lepszą pastę srebrową oraz ją wygrzej kilka dni by osiągnąć optimum)jak opanujesz tempy to kreć do upadłego takie 3.3Ghz mysle ze do osiągniecia masz na AC o ile procek sie trafił w miare niezły...

 

nie przekraczaj vNB 1.5 na codzień

nie przekraczaj raczej 2.3V na ram

nie przekraczaj 1.5 na CPU (pamietaj o Vdropie pod obciązeniem oraz ze mobo zaniza napiecie lekko)

nie ustawiaj SB na 1.8

VTT nie przekraczaj wiecej niż v Nb raczej

 

i testuj bo nikt ci nie powie jak to sie u ciebie zachowa... co model to inny kaprys.. pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mógłby mi ktos podrzucić Tutaj lub na PW zrzut ekranu z menadżera urzadzeń z zakładek "kontrolery SCSI i RAID" oraz "kontrolery IDE ATA/ ATAPI". Chciałem sobie porównać, bo jakiś czas temu jak ustawiłem raid na kompie to mi Winda podmontowała w macierz nagrywarkę i chciałbym to odkręcić bez reinstalacji ;P. Stokrotne Bóg zapłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te Kingstony na nic mi nie pozwalają nawet na podciągnięcie do 840MHz i zejście z timingami poniżej 5-5-5-15-38-12-12-12-12 :/

Proca zostawiłem na 9x333 czyli 3GHz i zszedłem z napięciem do 1.325, a temperaturki rzędu 55 stopni.

 

Dołączona grafika

 

edit:

 

@KosiMazaki

"SCSI i Raid" nie mam. nie wiem dlaczego (może dlatego, że nie używam Raid`a) ale wrzucam ci screena z kontrolerów IDE:

Dołączona grafika

Edytowane przez czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te Kingstony na nic mi nie pozwalają nawet na podciągnięcie do 840MHz i zejście z timingami poniżej 5-5-5-15-38-12-12-12-12 :/

Może zmień te 38 na 54 to ram poleci ci wyżej,ja na 38 swoich za chiny nie mogłem ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frontpanel mam dobrze podpięty. Z tyłu podpiete są głosniki i elegancko chodzą.....

 

To może opisz jak masz rozwiązane podpinanie frontpanelu. Może twój panel jest w standardzie AC97, a łyta ma HD Audio i tutaj gdzies tkwi bład. A może wszystko jest dobrze tylko masz słuchawki ściszone gdzies suwakiem w windowie. przyczyn może być kilka i musisz sam je sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomozcie.

 

Mam 2 plyty Neo2-FiR + E8400 i Gigabyte HD4850

Po zlozeniu wszystkiego do kupy komp startuje, ale staje na glownym ekranie biosu (plansza z logo msi i jakims samolocikiem czy czyms)

Czasem udaje sie wyswietlic ekran z czerwonym komunikatem o podkreceniu itp.

Klawiatura nie reaguje za wyjatkiem tego ekranu z komunikatem. Do biosu nie da se wejsc.

 

POmozecie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

prawdopodobnie problem z RAMEM włóz tylko jedną kość i postaraj sie odpalić... acha i dla e8400 zworka na 333Mhz jak odpalisz bios szybko podnieś napięcie na ram na 2.1volta... dzielnik 1:1 FSB:DRAM

 

dobrze byś napisał jakie masz Pamięci... i ile i w które porty je wtykasz

 

jest jeszcze jedna mozliwość ze masz za stary bios dla Wolfdale... wtedy trzeba wsadzić starszy procek jakiś i zflashować do najnowszej wersji biosu...

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie problem z RAMEM włóz tylko jedną kość i postaraj sie odpalić... acha i dla e8400 zworka na 333Mhz jak odpalisz bios szybko podnieś napięcie na ram na 2.1volta... dzielnik 1:1 FSB:DRAM

 

dobrze byś napisał jakie masz Pamięci... i ile i w które porty je wtykasz

 

jest jeszcze jedna mozliwość ze masz za stary bios dla Wolfdale... wtedy trzeba wsadzić starszy procek jakiś i zflashować do najnowszej wersji biosu...

Bios 1.8 wiec chyba w porzadku. Zwroki ustawilem juz na 333. Pamiec Goodram PC6400 i czy to jedna czy kilka to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może opisz jak masz rozwiązane podpinanie frontpanelu. Może twój panel jest w standardzie AC97, a łyta ma HD Audio i tutaj gdzies tkwi bład. A może wszystko jest dobrze tylko masz słuchawki ściszone gdzies suwakiem w windowie. przyczyn może być kilka i musisz sam je sprawdzić.

o co chodzi z tym standardem ? naprowadz mnie jakoś to może uda mi sie rozwiązac problem. A co do suwaków to nie mam nigdzie wyciszonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś u kumpla na tej płycie spotkałem się z takim zonkiem że po podniesieniu napięcia na CPU muszę przy włączaniu kompa wciskac reset. Czyli:

Komp jest wyłączony włączam przyciskiem power i musze wcisnąć reset żeby "wskoczył obraz na monitor". Wszystko działa nie wywala się ustawienia biosu pozostają bez zmian. Procek e4400 @3250 1,4375V Pamięci jakieś patriot 800 i bios z tego co dobrze pamiętam 1.1. Już dziś nie chciało mi się update robić bo i czasu nie miał kumpel i mi sie nie chciało już siedzieć nad tym ale czy to może pomóc? Troche wkurza tym bardziej ze przycisk reset w jego obudowie się lubi zaciąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...