Skocz do zawartości
MalcolmX

Stawianie Własnego Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych w kwestii instalacji forum.

Tak więc chciałem zapytać:

 

1. Jaki hosting wybrać? czy warto pchać się w drogą (moim zdaniem) nazwę.pl czy może coś jak boo.pl, znajomy polecił, ale chciałem dopytać was.

Ważne abym na tym serwisie mógł posiadać własną domenę, bez dodatków typu 'yoyo' czy inny 'lycos' :blink: Oraz, co ważne abym mógł umieszczać tam reklamy bez płacenia za to serwisowi na którym forum będzie stać.

 

2.Który skrypt forum wybrać? Najpopularniejsze z tego jest phpbb ale może coś na wzór pclaba może istniej? Bo phpbb jakieś takie.. nieładne :wink:

Oczywiście chodzi mi o darmowy skrypt, nie będę za to płacił, pff.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem - home można polecić, ale dla niektórych może być za drogo.

 

Ja osobiście jednej osobie postawiłem stronę na 8p.pl (najtańsza paczka - 500MB/5000MB) ... jak na razie sprawuje się dobrze :)

Termin od wpłaty do otrzymania serwera - 15 minut (po wpłacie wysłałem print screen'a z potwierdzeniem, że zosta przelew wykonany i napisałem do nich maila)

 

Jak po roku stwierdzisz, że już Ci nie starcza (chociaż 5GB/mc transferu na pierwszy rok forum spokojnie powinno wystarczyć) to zmienisz hosting na coś lepszego/droższego :)

 

Skrypt forum...

phpBB by Przemo, SMF ...

 

Niestety ale IPB (jest na tym forum) oraz vBulletin są płatne...

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich 8p.pl jest całkiem sympatyczny.

 

Dodatkowo nazwa.pl ma teraz promocje - 50zł za pierwszy rok :)

 

Tylko wtedy musisz skombinować sobie domenę (teraz są tanie) albo jakąś subdomenę z DNS'ami (na przykład xorg.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o boo.pl? Zastanwiam się własniew and tym, dość tanie, a ja biedny student i nie chcę przepłacać za coś czego i tak nie wykorzystam ;)

 

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze parę dobrych lat temu Boo.pl było totalną porażką. Awarie średnio co 2 dni. Helpdesk potrafił tylko pisać przeprosiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OVH mam serwer 1000GP ... tam też rejestruje niektóre swoje domeny - całkiem solidna firma. Ale ich serwery (większość) mają limit 3 jednoczesnych połączeń do MySQL - przy dużym trafficu na forum może być problem - komunikaty o nie możliwości połączenia z MySQL.

 

Spróbuj 8p.pl - mają okres testowy :)

 

Z darmowych:

frihist.com oraz ej.am - ale oba są z gatunku post2host :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw postaw na darmowym SMFa i pobaw się konfiguracją. Jak już będziesz wiedział ocb i miał jasno określony cel forum - przenieś się na lepszy hosting.

Z tym że nie każdy hosting jest z tym kompatybilny z tego co widzę.. Np. za pl wymięka, no albo to coś robię źle.. :mur:

 

A poza tym, możesz jeszcze przetestować / przejrzeć oferty OVH.pl [w tym interesującą 60 Free].

60 MB to nie za mało mało bazę? :unsure: Bo transfer mają nieograniczony... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60MB na bazę forum to nie jest za mało ... przynajmniej na hobbystyczne forum. W końcu to tylko tekst - danych BLOB w tym nie będziesz przechowywał :)

Dla przykładu miałem jedno forum

100userów

160 tematów

2500 postów

I to zajmowało coś koło 2MB :)

(PunBB)

 

Ale dla samego testowania/uczenia sie i tak lepiej postawić własny serwer (np WebServ) . To tylko kilka chwil :)

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten WebServ stawiam na Alacerze, pomimo tego że zainstalowałem moduł PHP w w/w programie to dalej nie śmiga mi na nim PHP. Słyszałem że właśnie do tego jest potrzebny ten parser, tylko z jego instalacją mam kłopoty..

Czy jest jakiś prostszy sposób niż ten: http://pl2.php.net/manual/pl/install.windows.manual.php ?

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja na Windows XP po prostu zainstalowałem zwyczajnie WebServ jak każdy inny program - podczas instalacji wybrałem MySQL 4 (chciałem mieć takie warunki jak na hoście on-line), potem jeszcze w konfigu włączyłem sobie mod_rewrite.

Nie wiem czemu Tobie po instalacji nie działa PHP...

 

To się instaluje, włącza (pojawia się serwer koło zegarka systemowego) i wszystko gra - potem wsadzasz pliki strony do katalogu www i odpalasz przez http://localhost/~katalog/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 MB to nie za mało mało bazę? :unsure: Bo transfer mają nieograniczony... :D

Wystarczy w zupełności - a zwłaszcza na początku... zresztą - potem możesz zmienić typ konta w tym samym serwisie za nieduże pieniądze [oferty różne].

 

Pozdrawiam, wyyzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane OVh 60free:

4MB baza danych MySQL

Rozumiem że zapis ten odnosi sie tylko i wyłącznie do bazy forum nie uwzględniając wagi całego skryptu?

Edytowane przez MalcolmX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to tylko na MySQL :)

Z czego po instalacji forum już na starcie pewnie będziesz miał zajęte z 1.4MB na początkowe tabele i wpisy .... może trochę mniej, zależy od skryptu forum.

Edytowane przez barat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można założyć jakieś darmowe konto spełniające wymagania SMF?

 

* Serwer obsługujący PHP

* PHP 4.1.0 lub nowszy

* MySQL 3.23.4 lub nowszy

* Ok. 5 MB wolnego miejsca

* Zalecana jest obsługa GD Graphics Library 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...