Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu miala miejsce premiera cztero-rdzeniowego (prawdziwy 4-ro rdzeniowiec w przeciwienstwie do quada intela - polaczonych 2ch - 2rdzeniowcow) procesora od AMD - Phenom'a X4 na rdzeniu agena.

 

Temat - Jego Ekscelencja K10, Kuma, Agena, Barcelona i inne gady(temat roboczy) traktuje o calej rodzinie nowych procesorow, wiec proponuje go zostawic, gdyz w przyszlosci odbedzie sie premiera procesorow 3 i 2 rdzeniowych, wiec bedzie jeszcze dluga dyskusja, natomiast tutaj proponuje skupic sie tylko na X4'ce.

 

 

 

 

 

testy - syntetyki

 

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('fb15986b5b354cfb86cb2ce6065e78bf')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="fb15986b5b354cfb86cb2ce6065e78bf" style="display:none"><!--SPOILER END-->

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

<!--SPOILER DIV--></div><!--SPOILER DIV-->

 

testy - aplikacje

 

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('d20c5119d6be1f2c12cea11ab152e4ab')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="d20c5119d6be1f2c12cea11ab152e4ab" style="display:none"><!--SPOILER END-->

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

<!--SPOILER DIV--></div><!--SPOILER DIV-->

 

testy - benchmarki 3d / gry

 

<!--SPOILER BEGIN--><div onClick="openClose('357e641a718494e1877cfb471a1aa7f8')" style="font-weight: bold">» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «</div><div id="357e641a718494e1877cfb471a1aa7f8" style="display:none"><!--SPOILER END-->

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

<!--SPOILER DIV--></div><!--SPOILER DIV-->

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demek, ale to już wiedzieliśmy, nie widzę sensu jeszcze raz dyskutować na ten sam temat co w topicu o k10 więc może się powstrzymajmy od zachwycania się intelem ;] może w ogóle zamknijmy ten temat do czasu aż ktoś nie kupi sobie phenoma i napisze coś rzeczowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demek, ale to już wiedzieliśmy, nie widzę sensu jeszcze raz dyskutować na ten sam temat co w topicu o k10 więc może się powstrzymajmy od zachwycania się intelem ;] może w ogóle zamknijmy ten temat do czasu aż ktoś nie kupi sobie phenoma i napisze coś rzeczowego.

 

1. hary STFU

 

2. ATH prosze przeklej zetelene testy, a nie prodie testow ktora serwuj pclab.

 

3. procesor 2x2 musi miec szybko szyne zeby dziala wydajnie bez niej opoznienia go zzeraja.

 

4. Testy w pclab od dluzszego czasu maja taka zetelnosc jak polityk... wiec darumy je sobie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej napisac wszedzie, ze te procki (phenomy) sa najlepsze i niech sie wszyscy zamkna

Ja tak nigdy nigdzie nie napisałem...

 

że parę osób sobie coś uroiło na temat tego co pisze to sory...

 

nie widze jaki ty masz cel żeby tu spamować, skoro i tak to już napisałeś w innym temacie, to może wszyscy przekleimy tu swoje posty z ostatnich 4 stron tematu o barcelonie, będzie szybciej i przyjemniej niż jeszcze raz to samo w klawiature klepać. Wyraziliście swoje zdanie już, wszyscy wiedzą co o tym sądzicie, nie musicie 50 razy o tym pisać, especially mr hihot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n/c to co wyżej :P

 

http://www.overclock.net/amd-cpus/262263-o...m-9500-a-4.html małe info o/c

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=166792

 

2700 MHz i stock V na mobo AM2 - Asus M2N-SLi deluxe (nf570sli)

 

Chciałbym widzieć porównanie wydajności tego procka na płycie AM2 i AM2+ ; coś mi się zdaje że różnice w wydajności będą minimalne :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nigdy nigdzie nie napisałem...

 

że parę osób sobie coś uroiło na temat tego co pisze to sory...

 

nie widze jaki ty masz cel żeby tu spamować, skoro i tak to już napisałeś w innym temacie, to może wszyscy przekleimy tu swoje posty z ostatnich 4 stron tematu o barcelonie, będzie szybciej i przyjemniej niż jeszcze raz to samo w klawiature klepać. Wyraziliście swoje zdanie już, wszyscy wiedzą co o tym sądzicie, nie musicie 50 razy o tym pisać, especially mr hihot.

to moze inaczej

 

czy uznajesz ten test za miarodajny? jak bardzo miarodajny skala 1-10

 

jak sadzisz jaki wplyw ma zmniejszenie szyny z 266 na 200

 

jak sadzisz jaki wplyw ma roznica taktow pamieci 800 na intelu vs 1066 na amd

 

jak pewnie zauwazyles (lub nie) w pierwszym poscie odnioslem sie do arta, na ktory powoluje sie autor tematu i go potepilem, nie musisz sie ze mna zgadzac

ale....oceniac cos na podstawie zle zrobionych testow?

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Winter-

PCLab, jak zwykle poleciał po najniższej linii oporu...

 

Podstawy:

Kentsfield jest zlepkiem dwóch dwurdzeniowych procesorów, w tym wypadku zasadniczą rolę odgrywa wspomniana szyna FSB, która odpowiada za komunikację wewnętrzną między rdzeniami.

 

PCLab nie miał prawa jej obniżać, Phenom jest po prostu wolniejszy, napisali, że otrzymali wersję testową procesora - bzdura, skoro jest on już do kupienia w sklepach za granicą.

 

Zabrakło w ogóle informacji o poborze mocy, w tym wypadku Phenom znowu odbiega. Nie ma też nic o temperaturze oraz kompatybilności z AM2.

 

U nas na PCArenie wkrótce test Phenoma, na pewno postaram się opisać wszystko dogłębnie, bo sam jestem ciekaw, co to AMD znowu wymyśliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uznajesz ten test za miarodajny? jak bardzo miarodajny skala 1-10

W tym temacie absolutnie nie uznaje testu na pclabie za miarodajny, ale pclab tak ma że lubi rozśmieszać ludzi i pisać bzdury. ([ot] na pclab to najbardzie mi się podobała trylogia pt. "przepisujemy książkę od fizyki" :lol: [/ot])

 

a zaniżenie szyny na intelu to w ogóle śmiechu warte, w takim teście wszystko powinno latać na standardowych ustawieniach.

 

jednak jakby nie patrzeć swoim postem prowokujesz do tak samo bezsensownej dyskusji jak w tamtym temacie. lepiej byś poprostu wrzucił linka do innego testu i dopisał: "tak to wygląda na prawdę".

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

hary licytuj bo amd zbankrutuje i nie bedziesz miec nowej rewizij ktora przy obecnym tepie rozwoju amd wyjdzie za 2lata :P

Proszę ja ciebie łaskawie: STFU. Nie podobają ci się moje posty to forum ma opcje ignorowania postów użytkownika, skorzystaj jeśli jesteś na tyle inteligentny żeby znaleźć ten przycisk którym się to robi (co do czego mam duże wątpliwości).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie absolutnie nie uznaje testu na pclabie za miarodajny, ale pclab tak ma że lubi rozśmieszać ludzi i pisać bzdury. ([ot] na pclab to najbardzie mi się podobała trylogia pt. "przepisujemy książkę od fizyki" :lol: [/ot])

 

a zaniżenie szyny na intelu to w ogóle śmiechu warte, w takim teście wszystko powinno latać na standardowych ustawieniach.

 

jednak jakby nie patrzeć swoim postem prowokujesz do tak samo bezsensownej dyskusji jak w tamtym temacie. lepiej byś poprostu wrzucił linka do innego testu i dopisał: "tak to wygląda na prawdę".

wiec jak widzisz, nie napisalem nic, ze cos jest be (moze poza artem) a cos ah i oh

 

moim zamiarem nie bylo prowokowanie do dyskusji na temat phenoma a zeby nie patrzec na wyniki przez art z pclab

 

chetnie bym zrobil porownanie ale jakos nie chce mi sie kupowac amd, zrobilbym porownanie do wynikow labowych ale...nie mam visty, wiec vista vs xp to nie bedzie to samo, nie bedzie miarodajne

 

ale jak tutaj juz ktos kupi phenoma to chetnie porownam go, mam tylko 3850 CF.....wiec najlepiej z taka grafa zeby sie ktos trafil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie prawie rownie wydajny. Zwlaszcze te 15-20% szybsza kompresja archiwum to w sumie bez zmian do obecnego X2 :D

No tak, ale to tylko w tym! A w pozostałych 2? no właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,nie jest zle.Mialem przeskoczyc na intela,ale zostaje.No i najwazniejsze,nie musze zmieniac mobo :D

A co, brakuje Ci mocy na brisbane czy chcesz być jazzy? [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziem na logikę.... logiczne 4 jaja.... każde kręcące się tak samo : AMD oraz logiczne 2 i programowane 2 : parami kręcące się inaczej (komunikujące się inaczej ?), przez co czasami zaniżające (chcąc nie chcąc potencjał) OC - Intel. Tak było z C2D i tak będzie (niemal pewne) z Kentsfieldem i Wolfdalem nowszych rewizji.... za dużo cache'u na zbyt dużo jajek w jednym krzemie. Ot co.Wiecie, nie za bardzo się znam na produkcji procków, ale jednak im bardziej cośjest uniwersalne, tym bardziej zaczyna być "do doopy"... tak samo mam nadzieję, nie będzie z intelem, bo szkoda by było, żebyśmy my, szarzy juzerzy - nie mieli w czym wybierać.

 

P.S: tak w ogóle tom jest heppi bo mi sie udało kupić dzisiaj unikaty: końskie kabanosy - le magnifique... a nie te wieprzowe czy drobiowe (FUJ!!) - z tym pójdę na oślą :twisted: musiałem się pochwalić :D

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...