Skocz do zawartości
[ HAIZ ]

Kopia Zapasowa Ununtu 7.10

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry bardzo

 

Mam taki problem, ze chcac utworzyc kopie zapasowa Ubuntu 7.10 programem mondo wywala mi bledy o niepoprawnosci kernela jako ze mondo obsluguje mindi kernel do wersji 2.4 a w Ubuntu 7.10 kernel jest w wersji 2.6 :/ Znacie moze jakis inny program do robienia kopii pod ta wersje ubuntu? Dopdam jeszcze ze kopia ma byc na plycie a plyta ma byc plyta bootowalna i instalowac sie po wlozeniu nosnika.

 

Nie wiem czy aby dobrze sformulowalem ale dopiero zaczynam swa walke na linuksie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej podzielić dysk na / i /home? Przy instalacji kasują się tylko programy, a dane zostają. Jakbyś chciał zostawić "instalki" programów, to przed przeinstalowaniem skopiujesz sobie wszystko z /var/cache/apt/archives/ do /home/backup i masz backup wszystkiego ;)

 

Pozatym nowa wersja ubuntu pokazuje sie chyba 2 razy do roku a miom zdaniem nie ma potrzeby przeinstalowywać linuksa częściej ;) To nie windows żeby sie zamulił po tygodniu uzywania :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej podzielić dysk na / i /home? Przy instalacji kasują się tylko programy, a dane zostają. Jakbyś chciał zostawić "instalki" programów, to przed przeinstalowaniem skopiujesz sobie wszystko z /var/cache/apt/archives/ do /home/backup i masz backup wszystkiego ;)

 

Pozatym nowa wersja ubuntu pokazuje sie chyba 2 razy do roku a miom zdaniem nie ma potrzeby przeinstalowywać linuksa częściej ;) To nie windows żeby sie zamulił po tygodniu uzywania :]

Heh nie czuje sie usatysfakcjonowany ;P Tu chodzi o to zeby ta kopia byla instalowalna na inne kompy z cala zawartoscia dysko :) W ostatecznosci zrobie ja na łendołsie

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przecież użyć do robienia obrazów partycji linuksowych dystrybucji LiveCD: SysRescueCD i GParted. Obydwie zawierają program partimage którym spokojnie można zrobić kopię zapasową Linuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygod ciag dalszy :) Otoz zmontowalem obraz dysku do formatu iso (obraz calego dysku) poprzez komende " dd if=/dev/sda1 of=/home/uzytkownik/Desktop/image.iso " Niby oka robi obraz wszystko fajnie ale chcac go zaladowac programem "Ubuntu Customization Kit 2.00..." wywala mi blad ze program nie obsluguje iso w formacie 9660 :/

 

Dodam jeszcze ze takowy back up ma byc w formie plyty instalacyjnej prostej w intalacji dla uzytkownika w ogole nie zaznajomionego z linuksem oraz dzialac na roznych kompach raczej takiej samej o ile nie podobnej konfiguracji

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...