Skocz do zawartości
860lacov

Informacje O K800i

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed takim problemem. Kupiłem niedawno k800i w bardzo dobrym stanie i zależy mi żeby w takim pozostał.

Zastanawiam się między opcjami, które wymieniłem w temacie.

Jeśli chodzi o folię Bradno to jedyne co mnie zastanawia to czy warto wydać na nią te 38zł (liczę z wysyłką) czy może kupić coś tańszego (głownie boję się żeby mi po folii jakiś syf na wyświetlaczu nie został)

A jeśli chodzi o pokrowiec krusell to boję się, że telefon będzie w nim ceglasto wyglądał.

 

Generalnie jestem za taką kolejnością krusell>brando>poliwęglan

 

Proszę o pomoc i opinie na temat ww produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie K800i był pierwszym telefonem w którym coś tego typu użyłem.

Kupiłem poliwęglan- niby dwu- warstwowy. Był niedrogi, spisywał się dobrze. Jeśli się dobrze przykleji i nie próbuje tego odrywać, to można zupełnie zapomnieć, że jest coś takiego na wyświetlaczu.

Oczywiście w bezpośrednim porównaniu widać różnicę w jakości/widoczności obrazu, ale nie jest to jakoś przesadzone.

Po odklejeniu nie zostają ślady, a nawet jeśli to chusteczką można zetrzeć spokojnie.

Poliwęglan o którym mówię pochodził od użytkownika ptertlen1 z allegro- proszę nie traktować tego jako reklamy :>

 

A na samo pytanie nie odpowiem dokładnie, bo używałem tylko jednego z tych rzeczy które proponujesz, ale dla mnie jedyna akceptowalna- tanio i nie widać ;)

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Napisałeś, że chusteczką można zetrzeć spokojnie jakieś pozostałe ślady więc rozumiem, że już ją odkleiłeś. Czy długo trzymałeś tą folię na wyświetlaczu?

Chodzi mi o to żeby się np po pół roku nie okazało, że klej przysechł bo wtedy może już nie być za wesoło.

Napisałeś też, że widać jakąś różnicę w jakości. Na korzyść folii czy przeciwnie?

Wg sprzedawcy folia ma polepszyć widoczność czy coś takiego.

 

Jak już napisałem chętnie nawet zaopatrzyłbym się w pokrowiec, z tym, że nie wiem czy czasem z telefonu, który i tak jest sporawy nie zrobi się klocek

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie miałem ~ 2 mies., bo zdjąłem ją w czasie kiedy miałem ochotę sprzedać telefon. Poza tym sam byłem ciekaw jak z odklejaniem tego i ewentualnymi pozostałościami.

Różnica w jakości, to jak łatwo się domyślić na niewielki minus. Chociaż nie tak duży, żeby przyzwyczajanie się do tego zajęło więcej niż godzinę. Właściwie to tą różnicę zauważyłem nie po założeniu folii, a jej zdjęciu.

Oczywiście miej na uwadze, że co sprzedawca to inna folia, więc możesz trafić lepiej/gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat poszedłem z Twoją wskazówką i znalazłem wymienionego wyżej sprzedawcę.

Z tego co zauważyłem to na allegro dużym sprzedawcą folii jest jeszcze ktoś o nicku ryba-rd czy jakoś tak, ale że ten, który sprzedał folię Tobie cały czas sprzedaje to raczej kupię i niego.

 

Dziękuję z pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam folii poliwęglanowej kupionej na allegro, ale od użytkownika subzero78 (najgrubszej). Obraz no może jest minimalnie mniej widoczny, ale to nie przeszkadza w użytkowaniu, ślady po zdjętej folii nie zostają żadne, a jak już to można je zmyć bez problemu. Poprzednią odklejałem, bo się porysowała.

Jedyną istotną wadą jest to, że folia musi być idealnie równo docięta i naklejona, jeśli szybka jest lekko wgłębiona w stosunku do reszty obudowy, to wystarczy, że będzie folia będzie wystawać, pół milimetra i krawędź będzie znacznie mniej przejrzysta (bo folia nie będzie dotykać wyświetlacza), to samo dotyczy śladów po palcach jeśli dotkniesz folię od strony kleju, zostają już na zawsze. Natomiast bąble powietrza, gdy się pojawią przy naklejaniu, to po jakimś czasie same znikną.

 

Wcześniej (przed tymi 2) miałem jakąś folię (też poliwęglan) coś takiego jak to: http://allegro.pl/item276585443_chron_wysw...nalne_palm.html (nie od tego użytkownika, ale folia identyczna), ale była bardzo kiepska, błyskawicznie się zarysowywała i przejrzystość bardzo spadła.

 

Te grube folie sprawują się dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat k800i ma szybkę od wyświetlacza lekko wystającą co przy naklejaniu folii na pewno ułatwi sprawę, ale przez to także telefonu raczej nie należy kłaść wyświetlaczem w dół na twardych powierzchniach.

W każdym razie poczekam do końca weekendu i wtedy kupię sobie folię.

Dziękuję z pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zastanawiam się nad kupnem tego modelu prosiłbym o info - czy zmieniło się coś w stosunku do k750i jeżeli chodzi o joystick?

Miałem k750i i brała mnie lekko mówiąc nerwica z tym wymysłem szatańskim póki całkowicie nie padł.. Nie chciałbym powtórki przy k800i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety seria K pod względem sterowania się SE nie udała. Miałem K700/K800 i obecnie K850.

2 pierwsze miały problemy z joystickami, nie było masakry, ale o szybkiej obsłudze nie było mowy. Co prawda joy to koszt jakichś 6zł. Teraz w k850 jest inna bajka. d-pad = lepsza obsługa, ale dotyki lubią sobie siadać. A wymiana to 35zł.

 

Jednak dotyki wymienię sam w kilka minut, a joya w k800 pewnie bym nie zrobił tak szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się co do opinii o joyach w K800i.

Uzytkowałem ten telefon przez 1,5 roku, teraz ma go moj ojciec.

Od nowości joy chodzi świetnie. Nie przycina się, nie psuje. Jest lepiej zabezpieczony niż w K750i. Całe klawisze funkcyjne od spodu złączone są gumą - syf nie wpada pod grzybek joy'a.

 

Jeśli joy zacznie się komuś przycinać - sposob z jednego z for o SE: rozkrecic telefon, wziąć na szpilkę/igłę krople WD40 i kapnąć pod grzybek, a następnie pokręcić joyem lewo/prawo/góra/dół parę razy. U mojego qmpla w K750i zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam k800 od wakacji 2006r, kiedy to jeszcze słowo DB2020 mroziło krew w żyłach :)

 

Ale wracając do tematu...

Jeżeli chodzi o pokrowce to jestem na .. NIE.

Po pierwsze jest to niewygodne, telefon ma (oczywiscie w oryginalnej obudowie) "szkło" które cięzko zarysować. Po co tracic czas na to?

 

po drugie -zawsze mają wycięcie na joya, przez to zbieraja sie tam paprochy a to juz bardzo krotka droga do zacinania i smierci joysticka.

Joy to najslabsza czesc komurki, trzeba na niego bardzo uwazac, nie wciskam go jak nie musze (na wejscie do menu skrot a reszta polecen przyciskiem). Wlezie pod niego troche syfu i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nigdy nie rozkręcałeś K800i....

 

To, że widać paprochy i kurz na joy'u nie oznacza, że one tam wpadną, bo... Jest to niemożliwe. Jak pisałem wcześniej jest to uszczelnione.

A co do syfu - można go spokojnie wydmuchać lub wymieść szczoteczką (ja używałem miotełki od golarki Brauna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od drewnianych rąk?

A tak na serio - nie wiem. W moim przypadku joy działa już od 2 lat i jest spoko. Nic się nie działo i nie dzieje. W wielu znanych mi przypadkach jest również tak samo.

 

Widziałem tylko jeden przypadek zepsutego joya w K800i, ale to był 1 na 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...