Skocz do zawartości
PluszakTheGreat

W środę Kupuje Kompa - Proszę O Szybką Odpowieź

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W środę kupuję nowego kompa. Mam niestety dylemat co do karty graficznej i co się z tym wiąże płyty głównej.

 

Ogólnie to co wykombinowałem to:

 

Płyta główna -> Asus P5N32-E SLI Plus (nVidia nForce 680i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Pamięc RAM -> Corsair DDR2 4GB(2x2GB) PC800 Dual Channel CL5

Procesor -> Intel Core 2 Duo E6850 LGA775 BOX

Chłodzenie -> Scythe Ninja Plus SCNJ-1100P

Dysk twardy -> Samsung SpinPoint 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) HD321KJ

Karta graficzna -> 2x GeForce PCI-E 8800GT EVGA SuperClocked 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (512-P3-E802)

Zasilacz -> Tagan TG530-U15 (600W), aktywne PFC (1x120mm)

Obudowa (zostanie stara) -> Thermaltake Tsunami VA3000SWA Silver Window

 

I tak. Nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2xGeForce'a 8800GT w SLI z Asusem p5n32-e sli plus czy może jakiegoś radka w crossfire na płycie Foxconn P4MARS (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E, FW].

 

Proszę o poradę. Chodzi mi o wydajność.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W środę kupuję nowego kompa. Mam niestety dylemat co do karty graficznej i co się z tym wiąże płyty głównej.

 

Ogólnie to co wykombinowałem to:

 

Płyta główna -> Asus P5N32-E SLI Plus (nVidia nForce 680i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW]

Pamięc RAM -> Corsair DDR2 4GB(2x2GB) PC800 Dual Channel CL5

Procesor -> Intel Core 2 Duo E6850 LGA775 BOX

Chłodzenie -> Scythe Ninja Plus SCNJ-1100P

Dysk twardy -> Samsung SpinPoint 320 GB (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ) HD321KJ

Karta graficzna -> 2x GeForce PCI-E 8800GT EVGA SuperClocked 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit) (512-P3-E802)

Zasilacz -> Tagan TG530-U15 (600W), aktywne PFC (1x120mm)

Obudowa (zostanie stara) -> Thermaltake Tsunami VA3000SWA Silver Window

 

I tak. Nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2xGeForce'a 8800GT w SLI z Asusem p5n32-e sli plus czy może jakiegoś radka w crossfire na płycie Foxconn P4MARS (Intel P35) [DDR2, 2xPCI-E, FW].

 

Proszę o poradę. Chodzi mi o wydajność.

Z góry dzięki.

Zestaw ideał. Tylko Tagany trochę drogie są, ale jak ci to nie przeszkadza... Edytowane przez ja_kubek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskujac z czesci jakie wybrał ma pieniędzy sporo.

IMHO jesli nie liczysz sie z pieniedzmi to chyba wydajniejsze beda dwa 8800GT

Ale mojego zdania nie bierz bardzo powaznie bo ja sie dobrze nie znam i poczekałbym na jeszcze jakies opinie.

Tu temat czy lepsze jest CF HD3870 czy SLI 8800GT mam nadzieje ,ze jakos pomoglem :)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...1&hl=sli+cf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co płytę na nForce 680i - on nie obsługuje Penryna. To płyta na miesiąc...

Kupuję C2D 3,0GHz, więc nawet jeśli to na Penryna będę zmieniał za 2 lata....

 

Myślałem jeszcze nad Foxconnem MARS i GeForcem 8800GTX? Która z tych 3 propozycji jest najlepsza? A może Foxconn MARS z dwoma Radeonami HD2900XT

Edytowane przez PluszakTheGreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję Foxconna MARS z 2xRadeon HD2900XT firmy ASUS, które będą pracoway CrossFire. Czy myślicie, że to dobra decyzja?

Broń Boże, chyba że ci w domu zimno i lubisz płacić wysokie rachunki za prąd :D ... Jeśli koniecznie crossfire, to tylko 2xRadeon 3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole mieć dobrego kompa niż ciepeko w domku. Dlaczego w CrossFire tylko HD3870?

 

...

 

Bo to tak, jakbyś kupił 2x8800GTS w sli zamiast 2x8800GT. Z taką różnicą, że 2900XT bardziej się nagrzewa, pobiera więcej prądu (potrzebuje zatem lepszej zasiłki) i ma głośne chłodzenie, a co dopiero będzie, jak to połączysz w crossfire... 3870 nie ma tych wad, a jest równie dobry lub lepszy niż poprzednik. Odpowiedź jest zatem prosta :D

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole mieć dobrego kompa niż ciepeko w domku. Dlaczego w CrossFire tylko HD3870?

 

...

 

Bo to tak, jakbyś kupił 2x8800GTS w sli zamiast 2x8800GT. Z taką różnicą, że 2900XT bardziej się nagrzewa, pobiera więcej prądu (potrzebuje zatem lepszej zasiłki) i ma głośne chłodzenie, a co dopiero będzie, jak to połączysz w crossfire... 3870 nie ma tych wad, a jest równie dobry lub lepszy niż poprzednik. Odpowiedź jest zatem prosta :D

Ok dzięki. Przekonales mnie. :]

Powiezcie mi jeszcze tylko czy C2D będzie dobrze gralo z tymi radkami? I czy Foxconn MARS to rzeczywiscie najlepszy wybor.

Edytowane przez PluszakTheGreat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...