Skocz do zawartości
deejay999

Grafika Do ... 1280x1024

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę zdecydować się jaką grafę wybrać do następującego zestawu:

 

e2140@

abit ip35

2x1gb@

MC-350 W

 

karty które wchodzą w grę to:

3850 256mb (są już dostępne w icompie)

3870 512mb (mają być za parę dni...)

8800 GT 256mb (jeszcze ich nigdzie nie ma, ale czekałem już tyle, że mogę poczekać jeszcze te paręnaście tygodni)

 

1) czy do ww zestawu jest sens wkładać grafę z 512mb zakładając że maxymalna rozdzielka w jakiej będę grywał to 1280x1024?

2) czy 3850 to faktycznie optymalna grafa do ww zestawu? czy jest sens dopłacać ( i czekać) do 3870/8800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiej rozdzielczości nie warto grafe 512MB.

Jak masz kase to bierz 8800GT, jak wolisz zaoszczędzić to 3850

 

warto brać grafe z 512MB na pokładzie... szczegolnie jesli chcesz grac w 1280x1024 nowe gry juz sobie tyle zjadaja. Chociaz i tak nie wydaje mi sie zebys dal rade pograc np w crysisa w 1280x1024. np u mnie na konfigu #1 z siga Crysis na max detalach z tweakem na very high w 800x600 zjada 256MB po pojawieniu sie grafiki wiec ;>

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym GF 8800GT - tylko sprawdź zasilanie (pobór prądu prze karty), bo 350W to wydaję mi się trochę mało dla tego zestawu po dodaniu którejkolwiek z tych kart.

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego się najbardziej obawiałem: podzielonych zdań.

 

w grę wchodzi jeszcze 3850 512, niestety nie stać mnie na 8800GT 512.

 

zakładając że będę musiał wybierać pomiędzy ATI 512 a NV 256 na czym więcej zyskam?. na szybkości NV czy większej pamięci na ATI? (oczywiście na 1280x1024).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości bieżących tytułów 256MB w grafice jest wystarczające. Więc jeśli w grę wchodzi tylko ATI to wybrałbym kartę z szybszymi pamięciami. Sam przykładam też wagę do chłodzenia karty: im cichszsze (przy odpowiedniej wydajności) tym większy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wg. mnie to czekaj na 8800GT nie widze innej mozliwosci. zobacz sobie na www.benchmark.pl po prawej stronie w ikonkach artykulow masz Radeon HD 3800 zobacz testy 3850/70. zadna rewelacja mysle ze 8800gt 256 bedzie spokojnie tak samo wydajny jak 3870 512. 1280x1024 to nie jest jakas wielce wysoka rozdzialka zeby sobie z tym nie radzila karta z 256 mb. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie no wg. mnie to czekaj na 8800GT nie widze innej mozliwosci. ...

Tak, tylko do GF 8800GT docelowo potrzebne mocniejsze CPU, żeby odczuć pełną moc. No chyba, że deejay999 planuje również kupno jakiegoś C2D, bo coś mi się wydaje, że nawet to "słabe" Ati nie będzie chodziło w tym zestawie na pełnych obrotach. No, ale mogę się mylić;).

Edytowane przez msb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko do GF 8800GT docelowo potrzebne mocniejsze CPU, żeby odczuć pełną moc. No chyba, że deejay999 planuje również kupno jakiegoś C2D, bo coś mi się wydaje, że nawet to "słabe" Ati nie będzie chodziło w tym zestawie na pełnych obrotach. No, ale mogę się mylić;). :wink:

Przeca pisze że kupuje E2140@ więc OCB :?:

Moim zdaniem lepiej kupić Radzia z 512MB niż GF256 - powód :?: Jeśli gra nie pójdzie na HD3850/3870 to nie pójdzie też na GF natomiast jeśli będzie wymagała więcej pamięci to udławi sie tymi 256MB na GF - patrz testy 8800GTS 320MB vs 640MB - sytuacja podobna tyle że Radek HD38X0 kosztuje tyle samo co 88GT 256MB (wróć: powinien kosztować :wink: ).

 

Edit:

Test Guru3D - w większości gier 256 vs 512 MB na Radku owocuje kilku % różnicami ale.. Gaming: PT Boats Knights of the Sea DX10 Benchmark

Wiem że rozdziałka 1600x1200 ale podobny wynik może być np przy 1280x1024 AA 4x (HD3850 256MB 7FPS vs 28FPS HD3850 512MB)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W markowe nie wystarczy ? Czegos tu nie rozumiem.

Wiecie ile pobiera obciazony zestaw z 38xx lub 88gt ? 250W ? No wlasnie

Nie rozumiem calej tej paranoi z mega mocnymi zasilaczami.

Edytowane przez grondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350W markowe nie wystarczy ? Czegos tu nie rozumiem.

Wiecie ile pobiera obciazony zestaw z 38xx lub 88gt ? 250W ? No wlasnie

Nie rozumiem calej tej paranoi z mega mocnymi zasilaczami.

Twoja wiedza wydaje mi się niewystarczająca ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko do GF 8800GT docelowo potrzebne mocniejsze CPU, żeby odczuć pełną moc. No chyba, że deejay999 planuje również kupno jakiegoś C2D, bo coś mi się wydaje, że nawet to "słabe" Ati nie będzie chodziło w tym zestawie na pełnych obrotach. No, ale mogę się mylić;).

celuje w 375x8 = 3ghz. wydawało mi się że to minimum, ale jak najbardziej akceptowalne to tego przedziału cenowego graf?

 

Przede wszystkim to te 350W może wcale nie uciągnąć GF 88GT.

liczę się z tym że zasiłka może okazać się za słaba. podaruje sobie wtedy OC do czasu wymiany. wydaje mi się że 350W da rade udźwignąć ten zestaw na standardowych ustawieniach.

 

jaką grafike miałeś do tej pory ?? mierzyłeś napięcia na zasiłce ?? i czy mocno ciepłe powietrze wydmuciach!e w stresie ??

do tej pory mam to co w podpisie, więc nie ma tematu :)

 

_____________

 

sytuacja trochę się skomplikowała, w icompie rozeszły się 3850, więc mam trochę więcej na zdecydowanie się co brać, do czasu ukazania się którejś z graf na nowo....a miał być już spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...