Skocz do zawartości
golomb111

EPOX 8RDA+ i PS/2 RESPECT

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie zakupiłem daną płyte i wczoraj ją podłaczyłem lecz mam jeden probl;em. Niewiadomo czemu niekiedy po uruchomieniu niechce mi działać klawiatura i mysz. Musze dopiero wyłączyć komputer odłaczyć mysz i klawiature włączyć i kompa i dopiero działa. co to może być ?? Dodatkowo po uruchamianiu instalacji (WINDOWSA XP na CZYSTYM DYSKU) pojawia;ły mi się błędy. Oraz tak jakby instalacja działała ale DYSK nie pracował i CD-rom ale komp pracuje tyi nie jest zawieszony tylko instalka nie postępuje. W końcu zainstalowałem :)

POZATYM: Zrobiłem małyu MODDING mianowicie przykleiłem CRYSTAL ORBA na northbridge za pomocą SUPERGLUE wymieszany z PASTĄ termoprzewodzącą :) Nie wiecie jaki jest sposób żeby to puźniej zdjąć i czy straciłem w ten sposób gwarancję ?? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahha

jeśli będzie jakikolwiek widoczny ślad na mostku to myślę że pronox wypnie się na taką reklamację (tak to zwykle robią).

Maiłeś problemy to trzeba było zostawić radiator w spokoju a teraz to masz małą loterię (bez fantów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golomb a podkręcałeś coś ??? No bo mi też zdarza się nie działanie PS/2, ale tylko przy mocniejszym podkręceniu. Komp sie nie wiesza, ale klawiatura nie działa. Myszkę mam USB i działa. Ale przymierzam się do klawiaturki USB i będzie spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie zakupiłem daną płyte i wczoraj ją podłaczyłem lecz mam jeden probl;em. Niewiadomo czemu niekiedy po uruchomieniu niechce mi działać klawiatura i mysz. Musze dopiero wyłączyć komputer odłaczyć mysz i klawiature włączyć i kompa i dopiero działa. co to może być ??  Dodatkowo po uruchamianiu instalacji (WINDOWSA XP na CZYSTYM DYSKU) pojawia;ły mi się błędy. Oraz tak jakby instalacja działała ale DYSK nie pracował i CD-rom ale komp pracuje tyi nie jest zawieszony tylko instalka nie postępuje. W końcu zainstalowałem :)

POZATYM: Zrobiłem małyu MODDING mianowicie przykleiłem CRYSTAL ORBA na northbridge za pomocą SUPERGLUE wymieszany z PASTĄ termoprzewodzącą :) Nie wiecie jaki jest sposób żeby to puźniej zdjąć i czy straciłem w ten sposób gwarancję ?? :roll:

zdjąć sie nie da . Nawet nie próbuj odrywać bo oderwiesz razem z Chipsetsem lub oderwiesz troche obudowy NB. Pozegnaj sie z gwranacją i wiecznym Chrome ORBem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa.. było jeszce przylutowac bądz przyspawac...:>

jak ejszcze rpacowalem na wgk, to przychodzili ludzie, ktorzy przykrecali coolery na blachowkrety :lol:

 

od tej pory nic mnie nie dziwi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa.. było jeszce przylutowac bądz przyspawac...:>

Ale naprawde nieda sie nic zrobić ?? tego kleju była dosłownie KROPELKA ....pozatym wszystko działa OK było tak jakby kleju 1:10. a może delikatnie pokręcić i się rozkruszy ?? dodatkowo NAJPIERW nałożyłem PASTE (na chipset i Crystal orba) a puźniej na nałożoną paste na coolerze KROPELKĘ kleju. A nic by takiego niebyło gdyby sie nie okazło że ten %##(*#& CRYSTAL ORB :evil: ma za krótkie mocowania :cry: A może jednak coś da się zrobić .. pomóżcie chłopaki BŁAGAM. :cry:

PS krootki: Mi sie tak dosyć często dzieje. Chyba będe musiał się na USB przesiąśc. PS SOUNDSTORM WYMIATA :D i jeszce jedno NIEDZIAŁA mi riva TNT 2 na EPOXIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że sie TYLKO naśmiewacie z mego nieszczęscia ALE WSYZTSKO dizała ! i narazie się niemartwię .. pozatym wgrałkem bios 3305 i koniec troubl;es z mysz i klawiatura :) ! ale jak z tym klejem to prosze o ZNAK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa.. było jeszce przylutowac bądz przyspawac...:>

Ale naprawde nieda sie nic zrobić ?? tego kleju była dosłownie KROPELKA ....pozatym wszystko działa OK było tak jakby kleju 1:10. a może delikatnie pokręcić i się rozkruszy ?? dodatkowo NAJPIERW nałożyłem PASTE (na chipset i Crystal orba) a puźniej na nałożoną paste na coolerze KROPELKĘ kleju. A nic by takiego niebyło gdyby sie nie okazło że ten %##(*#& CRYSTAL ORB :evil: ma za krótkie mocowania :cry: A może jednak coś da się zrobić .. pomóżcie chłopaki BŁAGAM. :cry:

PS krootki: Mi sie tak dosyć często dzieje. Chyba będe musiał się na USB przesiąśc. PS SOUNDSTORM WYMIATA :D i jeszce jedno NIEDZIAŁA mi riva TNT 2 na EPOXIE.

a pamietasz ."Co kropelka skei zadna siła nie rozkeji " czy jakos tak ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było czytać na grupach, że crystal orb nie pasuje.

Tylko nie mów że go specjalnie kupowałeś?

Trzeba było kupić Zalmana i ewnetualnie na niego dołożyć wentyl.

 

A teraz rady na przyklejony radiator.

Jeśli tego kleju było mało to na 90% da się go bezproblemowo odkleić.

Inna sprawa to oczyszczenie chipsetu z resztek kleju.

Ale jak piszesz najpierw posmarowałeś pastą to klej pewnie też nie chwycił za mocno.

Są jeszcze dwa sposoby.

Jeden to płytę do worka foliowego i na 5 minut do zamrażarki a potem odklejać.

Inny sposób to na przegrzanie. włączasz kompa(do biosu). zatrzymujesz na chwilę wentylator na chipsecie i potem go prubujesz odkleić.

 

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody.

 

Pozdrówka

diablo23

 

PS. A jak już przyklejałeś to rzeba było użyć specjalnego kleju, a nie kropelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wwsyztskim za rady ale przypuścmy że już odkleje.... CO dalej ? pozatym .. miałem kupić tego zalmana ..ALE mój idiotyczny mózg zadecydował że crystal orb będzielepszym rozwiązaniem (error którego długo sobie nie wybacze) spróbuje to odkleić ale CZYM by resztki kleju usunąć .. hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie mogles zastosowac tasmy termoprzewodzacej???? Obawiam sie ze wlasnie pozegnales sie z gwarancja.

..to ja chetnie podejme temat tasmy bo bardzo dlugo jej szukam i nie moge nigdzie dostac a gdzie nie spytam to takie 8O oczy na mnie patrza i mowia ze owszem slyszeli ale nie wiedza gdzie. czekam na jakis namiar. panu kropelce radze zlookac opakowanie tej kropelki (zwykle pisza czym rozklejac biedne paluszki) mozna tesh troszke poeksperymentowac na jakiejs rabnietej karcie. najpierw cos przylepic a pozniej sprobowac czyms sobie pomoc. potrzeba matka wynalazkow :wink: ..zycze sukcesow :!: btw. ja to bym zostawil narazie tak jak jest i szukal innej przyczyny twoich problemow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Inny sposób to na przegrzanie. włączasz kompa(do biosu). zatrzymujesz na chwilę wentylator na chipsecie i potem go prubujesz odkleić.

 

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody.

...

jakbym dawał takie głupie rady to też bym nie chciał za nie odpowiadać...

 

do autora...

 

postaraj się odkleić to co zmajstrowałeś już teraz... zobacz ile szkód narobiłeś... może mostek nie został zatarty... może jeszcze uratujesz sobie dup* i gawrę... nie czekaj, nie zwlekaj,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaraj się odkleić to co zmajstrowałeś już teraz... zobacz ile szkód narobiłeś... może mostek nie został zatarty... może jeszcze uratujesz sobie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>* i gawrę... nie czekaj, nie zwlekaj,..

..moze i racja. w kazdym razie zanim sie za to zabierzesz poproboj sobie na jakims pasciu. co nagle to po ..plycie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prosciej było wkrecic cooler 2 srubkami w zebra radiatora?? 

 

ja tak zrobiłem i chodzi tiptop -w razie czego odkręcam w 2 minuty

Yep, to najlepszy sposob. Robie tak z kazdym radiatorem na NB juz od paru ladnych lat... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz-<font color="#FF0000">[ciach!]</font> z ta kropelką

 

nie prosciej było wkrecic cooler 2 srubkami w zebra radiatora??

 

ja tak zrobiłem i chodzi tiptop -w razie czego odkręcam w 2 minuty

Przepraszam ale jakiego radiatora?

 

Przecież na chipsecie jest wentylator, a na mostku nie ma nic.

 

pozdrówka

doablo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz-<font color="#FF0000">[ciach!]</font> z ta kropelką

 

nie prosciej było wkrecic cooler 2 srubkami w zebra radiatora??

 

ja tak zrobiłem i chodzi tiptop -w razie czego odkręcam w 2 minuty

Przepraszam ale jakiego radiatora?

 

Przecież na chipsecie jest wentylator, a na mostku nie ma nic.

 

pozdrówka

doablo23

na 8rda nie ma radiatora???

 

a co jest?? dmuchajacy krasnal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież rda+ ma tylko radiator na chipsecie ale bez żadnego wiatraka. Co jest grane?

 

Co do kropelki to kleiłem nią pamiętki (ale to był GF2MX200) Bez problemu odchodzi, wystarczy oderwać. Nic tym nie wyrwiesz. Próbowałem na kilku starych układach, smarowałem nieźle tym <span style="color:red;">[ciach!]</span>em i za każdym razem udało się oderwać bez żadnych poważnych zniszczeń. Może ci tylko zostać biały ślad i trzeba to będzie zmyć. Chamsko się wjebałeś, takie rzeczy to robią goście, co mają w ciach!a kasy i stać ich na dziesięć takich płytek i wszystko im działa sprawnie.

 

P.S. Jest jeszcze drugi sposób, ale nie wiem, jak ci się spodoba:

Przeważnie jak dasz za mało kropeli to wszystko po jakimś czasie odpada, więc może będziesz miał mniej roboty. Gorzej jakby tak przy włączonym kompie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dałem plamę :oops: 

Nie wiem gdzie ja ma oczy 8O  :?: 

 

Sorry moja wielka pomyłka na Epoxie 8RDA(+) nie ma wentylatora.

Wiemy :D :D

pewnie chłopak myślał, że jak okrągłe to wentyl.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...