Skocz do zawartości
mizio

Dobry i cichy zasilacz atx

Rekomendowane odpowiedzi

Chieftec 360W z 2-wiatrakami >>> super cichy, wzorowo 3ma napiecia, niezbyt wygorowana cena >>> bedziesz z niego zadowolony - ja jestem BARDZO :lol:

 

Nawet na stronce tweak'a go reklamuja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Chieftec 360W z 2-wiatrakami  .Czy te wiatraki są puszczone na 7 V?

Albo sa puszczone na 7V, albo na 5V, albo sa tak wolnoobrotowe, ze sa nieslyszalne niemal...

Programy diagnostyczne nie wykrywaja mi nawet tak niskich obrotow - moge je sprawdzic jedynie w biosie (lub podczas postowania).

Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

może liczył.... hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

Zgadza sie. Oprocz kilku standardowych wtyczek jest rowniez kabelek do podlaczenia w miejsce standardowego wiatraczka 3-pin. Sluzy wlasnie do pomiaru szybkosci obrotu wiatrakow PSU. W biosie mozna wtedy kontrolowac ich szybkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Oprocz kilku standardowych wtyczek jest rowniez kabelek do podlaczenia w miejsce standardowego wiatraczka 3-pin. Sluzy wlasnie do pomiaru szybkosci obrotu wiatrakow PSU. W biosie mozna wtedy kontrolowac ich szybkosc

Przez chwile pomyslalem, ze biora zasilanie z plyty, ale to byloby absurdem 8O Fajnie. tylko nie mam 2 wolnych gniazd na plycie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie o 150 zeta za drogi jest szeftek... :cry:
To co w takim razie bys zaproponowal za ~120zl :?: Ten Chieftec kosztuje ~270zl (- twoje 150) >>> co bys polecil :?: IMHO za ta kase to bardzo dobry zasilacz

 

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

 

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

 

może liczył.... hehehe

 

Daruj sobie takie komentarze. Widac, ze nie miales nic do czynienia z tym zasilaczem a cfaniaka zgrywasz... Powiedz mi co wartosciowego wprowadzila twoja "wypowiedz" :?: Wydaje mi sie, ze nic :evil: Powoli chyba bede sie przyzwyczajal do twoich nic nie wnoszacych do tematu, uszczypliwych, bzdurnych postow :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie o 150 zeta za drogi jest szeftek... :cry:
To co w takim razie bys zaproponowal za ~120zl :?: Ten Chieftec kosztuje ~270zl (- twoje 150) >>> co bys polecil :?: IMHO za ta kase to bardzo dobry zasilacz

 

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

 

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

 

może liczył.... hehehe

 

Daruj sobie takie komentarze. Widac, ze nie miales nic do czynienia z tym zasilaczem a cfaniaka zgrywasz... Powiedz mi co wartosciowego wprowadzila twoja "wypowiedz" :?: Wydaje mi sie, ze nic :evil: Powoli chyba bede sie przyzwyczajal do twoich nic nie wnoszacych do tematu, uszczypliwych, bzdurnych postow :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza sie. Oprocz kilku standardowych wtyczek jest rowniez kabelek do podlaczenia w miejsce standardowego wiatraczka 3-pin. Sluzy wlasnie do pomiaru szybkosci obrotu wiatrakow PSU. W biosie mozna wtedy kontrolowac ich szybkosc

Przez chwile pomyslalem, ze biora zasilanie z plyty, ale to byloby absurdem 8O Fajnie. tylko nie mam 2 wolnych gniazd na plycie... :?
Wtyczka jest jedna dla obu wiatrakow... wiec potrzebujesz jednego gniazda na plycie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie o 150 zeta za drogi jest szeftek... :cry:
To co w takim razie bys zaproponowal za ~120zl :?: Ten Chieftec kosztuje ~270zl (- twoje 150) >>> co bys polecil :?: IMHO za ta kase to bardzo dobry zasilacz

 

...Wiatraki kreca sie 1000~1100rpm tuz po starcie, konczac na 1500~1550 w zaleznosci od temperatury wewnatrz (max co widzialem u siebie to niecale 1600rpm) i nawet wtedy nie sa bardziej glosne niz na poczatku (a z moim WC uslyszalbym roznice) 8)

 

te wentylatory podlacza sie do plyty? skad wiesz jakie maja rpm?

 

może liczył.... hehehe

 

Daruj sobie takie komentarze. Widac, ze nie miales nic do czynienia z tym zasilaczem a cfaniaka zgrywasz... Powiedz mi co wartosciowego wprowadzila twoja "wypowiedz" :?: Wydaje mi sie, ze nic :evil: Powoli chyba bede sie przyzwyczajal do twoich nic nie wnoszacych do tematu, uszczypliwych, bzdurnych postow :evil:

 

co ty masz.. okres.. księżyc w pełni i te sprawy..

 

zażartowałem sobie, ale tego chyba nie rozumiesz, albo Ci się podpaska poluzowała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza sie. Oprocz kilku standardowych wtyczek jest rowniez kabelek do podlaczenia w miejsce standardowego wiatraczka 3-pin. Sluzy wlasnie do pomiaru szybkosci obrotu wiatrakow PSU. W biosie mozna wtedy kontrolowac ich szybkosc

Przez chwile pomyslalem, ze biora zasilanie z plyty, ale to byloby absurdem 8O Fajnie. tylko nie mam 2 wolnych gniazd na plycie... :?
Wtyczka jest jedna dla obu wiatrakow... wiec potrzebujesz jednego gniazda na plycie :idea:

Coraz bardziej sie nad nim zastanawiam... Mam zamiast 5V - 4.76V. To chyba nie wrozy dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty masz.. okres.. księżyc w pełni i te sprawy..

 

zażartowałem sobie, ale tego chyba nie rozumiesz, albo Ci się podpaska poluzowała...

Masz dowcip na bardzo niskim poziomie IMHO... No commentos... Kolejny bzdurny post... Szkoda mych slow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej sie nad nim zastanawiam... Mam zamiast 5V - 4.76V. To chyba nie wrozy dobrze...

Ja mialem podobnie i jakos cudem stary 230W zasilacz ciagnal cale moje ustrojstwo. Kupilem Chiefteca i na tym co w podpisie mam teraz:

+5V >>> 5,01

+3,3V >>> 2,74 (jak wiadomo Epox pokazuje tu Vdimm - w biosie ustawione na 2,77)

+12V >>> 12,11~12,22 (tu jest najwiekszy odchyl (0,22V) czyli tyle co nic)

 

Podczas obciazenia te napiecia zmieniaja sie troszeczke, ale tez niewiele (0,05~0,07)

 

Polecam ten zasilacz - jest jak najbardziej wart swej ceny IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dimek. tachometr w sirtecach 3x0-x02 jest zamontowany tylko w jednym z wiatrakow, nie w obu, termistor steruje jednakze pracą obu. taka mała uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Q-TEC , nie dorgie zasilacze i naprawde porzadne !!!

oczywiscie zartujesz - prawda :?:

porownaj

- Q-TEC 550W 260zl (patrz na MAX bo np PEAK w 360W Chieftec o ile pamietam to 420W)

- Chieftec 360W (HPC-360-202 - 1 wentyl) 199zl

 

po co mam placic 30% wiecej za gorszy zasilacz :?:

 

polecam zasilacze Sirtec/Enlight/Chieftec - bo to jedno i to samo Sirtec 8)

 

(zreszta Snake16 przeczytaj temat - a juz od 3 osob slyszalem ze te Q-TEC nie sa ciche a przynajmniej glosniejsze od tych co wymienialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dimek. tachometr w sirtecach 3x0-x02 jest zamontowany tylko w jednym z wiatrakow, nie w obu, termistor steruje jednakze pracą obu. taka mała uwaga.

Tego szczegolu nie znalem, ale dzieki za info. W sumie na to samo wychodzi :wink:

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie podepne z pytankiem....

tez szukam zasilacza, kryteria nastepujace:

 

1. cisza- najwazniejsze

2. jakosc

3. pow. 350W

4. dostepnosc w PL

Cena w sumie nie jest az tak wazna, ale wiadomo, ze nie chce przeplacac.

Tak wiec sumujac, szukam BARDZO cichego (bez zadnych "swoiskich" przerobek) i porzadnie trzymajacego napiecia zasilacza.

 

Ten chieftec 360 wyglada zachecajaco, ale juz nie raz slyszalem, ze nie jest az tak cichy jak niektorzy mowia... w sumie to chetnie zabule i stowke wiecej za cos "nieslyszalnego" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie podepne z pytankiem....

tez szukam zasilacza, kryteria nastepujace:

 

1. cisza- najwazniejsze

2. jakosc

3. pow. 350W

4. dostepnosc w PL

 

... w sumie to chetnie zabule i stowke wiecej za cos "nieslyszalnego" ;)

Enermax

dostaniesz np TU

 

tylko poszukaj testow porownawczych moze ten na THG ( http://www6.tomshardware.com/howto/20021021/index.html ) ale chyba nie ma tego modelu z pokretlem :(

poszukaj czegos w necie

 

a i najwazniejsze jak obciazysz zasilacz na maxa to nie wiem jaki by byl zasilacz to i tak "bezglosny" nie bedzie (chyba ze na wode)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Q-TEC , nie dorgie zasilacze i naprawde porzadne !!!

oczywiscie zartujesz - prawda :?:

porownaj

- Q-TEC 550W 260zl (patrz na MAX bo np PEAK w 360W Chieftec o ile pamietam to 420W)

- Chieftec 360W (HPC-360-202 - 1 wentyl) 199zl

 

po co mam placic 30% wiecej za gorszy zasilacz :?:

 

polecam zasilacze Sirtec/Enlight/Chieftec - bo to jedno i to samo Sirtec 8)

 

(zreszta Snake16 przeczytaj temat - a juz od 3 osob slyszalem ze te Q-TEC nie sa ciche a przynajmniej glosniejsze od tych co wymienialem)

gdzie ty widziałeś szefteka za 199 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek do informacji benka dla zainteresowanych enermaxami:

Co jest w siriusie nie wiadomo, istnieją wersję eg365-ve-XXX gdzie XXX:

 

FMA - fan monitored adjusted - potencjometr do regulacji obrotów wentylatora przelotowego 90x90mm + kabelek do monitorowania jego prędkości

 

FCA - fan controlled adjusted - potencjomentr do regulacji obrotów wentylatora przelotowego 90x90mm + kabelek do monitorowania i ZASILANIA tegoż wentylatora - kabelek-nie podłączony - wentylator stoi, jeśli mobo obsługuje wyłączanie dodatkowych fanów w trybie suspend - też stoi - większa cisza

 

FM - fan monitored - brak pokrętła, tylko kabelek do monitorowania prędkości wentylatora 90x90mm

 

FC - fan controlled - wentylator 90mm zasilany jest TYLKO z MOBO za pomocą zwykłego kabelka - jeśli Twoja płyta obsługuje wyłączanie wiatraków w trybie suspend - to ten wentylek się zatrzyma dlatego dodatek controlled (podobnie jak w FCA)

 

empirycznie stwierdzając (na podstawie eg651-ve-fma), wentylator 80x80mm standardowy oczywiście regulowany jest automatycznie na podstawie ciepła. jednakże przy większym obciążeniu, zasilacz jest głośniejszy niż np. antec truep550 ale cichszy niz topower top520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...