Skocz do zawartości
Miniu_16

Problem Z Razer Lachesis! Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z myszką Razer Lachesis. Mianowicie po ponownym uruchomieniu komputera myszka nie świeci się na niebiesko i nie rusza się kursor na ekranie. Muszę wyjąć myszkę z USB i włożyć ją ponownie i dopiero zaczyna działać. Wszystkie sterowniki które były na płycie zainstalowałem oraz próbowałem zmieniać port USB jednak nie pomaga. :mur: Nie wiem czy jest to wina myszki i oddać ją w ramach gwarancji czy to wina jakiegoś starego oprogramowania. Czekam na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś takiego z Copperhead. Pomogły nowe stery i wymiana firmware.

Do twojego modelu tylko jedna wersja sterów jest. Może pomoże samo wyłączenie opcji w biosie Legacy USB support.

To chyba chodziło o to, że przy starcie kompa USB się załącza. Potem, jak ładuje się sytem, to na chwilę wyłącza i spowrotem włącza USB. I chyba przez to mysz się wieszała albo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakiego masz windowsa? [Jeśli masz XP bez SP2, upgrade do SP2 powinien pomóc].

2. Jaką masz płytę główną? [Dość często występują problemy z myszką na mobo Asusa, zaaktualizuj BIOS]

3. Jeśli powyższe nie pomogą to trzeba czekać na nowy Firmware do myszki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już sprawdziłem i zainstalowałem jedne z nowszych sterów do płyty głównej jednak to nic nie dało. Jak zacząłem czytać posty innych to sobie uświadomiłem, że ja też mam problem z dokładnością działania tej myszki. Kursor często odskakuje na boki przy najeżdżaniu na ikony (a w grach FPP to strasznie przeszkadza). Krótko mówiąc dałem za nią 250zł a jest gorsza od mojej starej myszki Logitech za 20zł. Mam nadzieję, że niedługo wyjdzie ten nowy firmware, chociaż mam małe nadzieje, że coś pomoże :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już sprawdziłem i zainstalowałem jedne z nowszych sterów do płyty głównej jednak to nic nie dało. Jak zacząłem czytać posty innych to sobie uświadomiłem, że ja też mam problem z dokładnością działania tej myszki. Kursor często odskakuje na boki przy najeżdżaniu na ikony (a w grach FPP to strasznie przeszkadza). Krótko mówiąc dałem za nią 250zł a jest gorsza od mojej starej myszki Logitech za 20zł. Mam nadzieję, że niedługo wyjdzie ten nowy firmware, chociaż mam małe nadzieje, że coś pomoże :-|

Ma to być usunięte w następnej wersji firmware, tak mówi Razer:

http://www.razersupport.com/inde...24&nav=0

Co ciekawe podczas przeglądania zasobów Razera przypadkiem natknąłem się na ten '1.56 firmware' w wersji beta, ale nie mogę go zainstalować, pojawia się FAIL i mycha nie działa, trzeba ją odłączać i podłączać ponownie, może wam zadziała, możecie go znaleźć na:

http://www.razersupport.com/index.php?_m=k...d=125&nav=0

(jest w paczce z tzw. 'Tool'em' :P)

Edytowane przez Zalew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem ten beta firmware 1.56 bez problemu, trzeba po jego wgraniu po za resetem kompa, odłączy myszkę od komputera i podłączyć jeszcze ponownie. Nie zauważyłem wielkich zmian w działaniu (używam twardej podkładki)

 

Co do latającego kursora podczas klikania to rozwiązaniem jest używanie myszki na tardej podkładce, na (miekich (szmacianki) myszka (jeszcze bardziej to widać przy ustawieniu wysokiej rozdzielczości i czułości) w czasie klikania minimalnie zagłębia sie w podkładkę, a to wystarczy by poruszył się kursor (jest aż tak czuła!). Zauważcie co sie dzieje z kursorem jak delikatnie dociśniecie mysz do miękiej podkładki, będzie uciekał w górny lewy róg, również klikanie w klawiature leżącą obok spowoduje poruszanie sie kursora.

 

Także jak chcecie sie cieszyć tą super myszką to musicie pomyśleć o dwardym podłożu. Ja używam Thermaltake Tai-Chi M2 i na razie jest bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem swój problem z firmware'm tak jak to opisałem w innym temacie (pogryzły mi się stery od myszki i klawy), i rzeczywiście jak ją nacisnę to przesuwa się, ale nie jak klikam, po prostu trzymam ją tak że jest nieruchoma podczas kliknięcia. Co ciekawe po update'cie prawie znikł problem z odskakiwanie kursora w najmniej odpowiednim momencie, mam nadzieję że doprowadza firmware do stanu używalności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem również ten 1.56 firmware w wersji beta i ten program: Accuracy Tool, który troszeczkę pomógł, ale na prawdę nie dużo. Kiedy ustawię opcję: Amatour to nie ma już problemu przy ruszaniu myszki przy klikaniu, ale za to jest inny problem: po wciśnięciu lewego przycisku i trzymaniu go myszka zamula (stoi w 1 miejscu na 1 sekundę i dopiero po minięciu sekundy przesuwa sie w wyznaczone miejsce), gdy chcę przesunąć kursor o bardzo małą odległość. Ten problem jest znacznie mniejszy przy wyborze w programie opcji: Pro, ale za to wtedy kursor bardziej rusza się przy wciskaniu myszki. Czyli i tak jest źle, i tak nie dobrze, chociaż przynajmniej teraz widzę, że to oprogramowanie coś zmienia w działaniu myszki. Jeśli komuś udało się ten program Accuracy Tool jakiś skonfigurować, że jeszcze lepiej działa myszka to czekam na propozycje. A co do podkładki to fakt mam miękką podkładkę ale tak samo myszka zachowuje się na twardym biurku, więc już nie wiem... może biurko nie ma równych nóg? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na biurku głośników / subwoofera ? :D

NA 4k DPI przy włączonej muzyce, nawet na twardej podkładce mysz też lubi sobie poskakać ; ]

 

Co do Accuracy Tool: Przełącz sobie na tryb CUSTOM i w Button Latency Duration ustaw sobie tak z 40ms, albo i mniej.

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz na biurku głośników / subwoofera ? :D

NA 4k DPI przy włączonej muzyce, nawet na twardej podkładce mysz też lubi sobie poskakać ; ]

 

Co do Accuracy Tool: Przełącz sobie na tryb CUSTOM i w Button Latency Duration ustaw sobie tak z 40ms, albo i mniej.

Ja jak kompa na biurku postawiłem to mycha zwariowała xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z myszką Razer Lachesis. Mianowicie po ponownym uruchomieniu komputera myszka nie świeci się na niebiesko i nie rusza się kursor na ekranie. Muszę wyjąć myszkę z USB i włożyć ją ponownie i dopiero zaczyna działać. Wszystkie sterowniki które były na płycie zainstalowałem oraz próbowałem zmieniać port USB jednak nie pomaga. :mur: Nie wiem czy jest to wina myszki i oddać ją w ramach gwarancji czy to wina jakiegoś starego oprogramowania. Czekam na waszą pomoc.

 

Ja mam taki sam problem, po formacie działa wszystko bez problemu , właśnie jak zrobiłem formata zauważyłem jedna rzecz, po zaistalowaniu javy jdk-1_5_0_15-nb-6_0_1-windows-ml problem zaczyna sie z myszka tzn. nie działa po właczeniu komputera, napewno ten problem da sie jakoś obejść jave potrzebuje :D ale moze jakas ładka do windowsa jest. bo nie gryzie sie ze sterownikami razera tylko sterownikami usb pod płyte w moim przypadku lan party ut nf4-d . Jak coś znajde to odpisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...