Skocz do zawartości
R@V

Zdjecie satelitarne.

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie kiedys kolega (mozliwe ze sciemniacz :D ) powiedzial mi ze mozna zrobic z komputera zdjecie satelitarne np swojego osedla :D (mowie oczywiscie o polaczeniu sie z jakas strona internetowa) ok ok spoko nie smiejcie sie :D slyszal moze ktos o czyms takim ? wedlug mnie jest to raczej nie mozliwe ale co mi szkodzi zapytac ;D pozdrowka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego (jest elektronikiem komputerowym), znalazł kiedyś schemat odbiornika satelitarnego (na internecie oczywiście). Musiał przerobić starą krótkofalówkę, która obsługiwała pewne fale radiowe, coś dolutował, zrobił wzmacniacz sygnału i antene z miedzi (dość pokaźną). Całość podłączył do kompa, ściągnoł jakieś oprogramowanie i każdego dnia nie pamiętam teraz o której godzinie przelatyuje nad Polską satelita, który robi fotki, leci około 8 minut - wtedy można sobie te zdjęcia oglądać, jednak nie są to jakieś zbliżenia tylko duże połacie terenu, ale wygląda to zajeb..ie. Jednak po jakimś czasie mu się to znudziło, bo codziennie było niemal to samo i pozbył się tego gdzieś. Ale czy to jest wogóle legalne? Podejżewam, że nie. Szacuneczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 6 michów temu firma robiąca oprogramowanie dla geodezji i innych podobnych :) wypuściła tygodniową wersje programu za pomoca którego można było to zrobić, sam prubowałem ale niestety spóźniłem się jeden dzień :( a koszt programu jest raczej mało atrakcyjny dla szarego użytkownika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego (jest elektronikiem komputerowym), znalazł kiedyś schemat odbiornika satelitarnego (na internecie oczywiście). Musiał przerobić starą krótkofalówkę, która obsługiwała pewne fale radiowe, coś dolutował, zrobił wzmacniacz sygnału i antene z miedzi (dość pokaźną). Całość podłączył do kompa, ściągnoł jakieś oprogramowanie i każdego dnia nie pamiętam teraz o której godzinie przelatyuje nad Polską satelita, który robi fotki, leci około 8 minut - wtedy można sobie te zdjęcia oglądać, jednak nie są to jakieś zbliżenia tylko duże połacie terenu, ale wygląda to zajeb..ie. Jednak po jakimś czasie mu się to znudziło, bo codziennie było niemal to samo i pozbył się tego gdzieś. Ale czy to jest wogóle legalne? Podejżewam, że nie. Szacuneczek!

 

Łooooo...szacunek dla kolegi 8O Ale żeby zakłócać satelitę starą krótkofalówką?! Mac Gaywer :?: :!: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no pare godzin mnie nie bylo a tu ile postow zajelo mi troszke ich czytanie :D wlasnie co do tego ze satelita leci co jakis czas jak kolega powiedzial co 8 min to wlasnie mi sie przypomnialo ze kolega moj ktory opowiedzial mi o tych zdjeciach cos o tym wspominal ze jak leci nad nami mozna pstryknac zdjecie :D cholerka hymmm jak by tak mozna bylo to niezle by bylo :D ale cos w tym musi byc bo widzialem zdjecie mojego osiedla gdzie bylo widac budynki bo bylo neizle zblizenie cholera nawet jezeli to nie on zrobil to skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> takie cudo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ...

 

Łooooo...szacunek dla kolegi 8O Ale żeby zakłócać satelitę starą krótkofalówką?! Mac Gaywer :?: :!: :)

A kto mowil o zaklocaniu?

To po prostu tak jakbys odbieral nowy kanal TVSAT, tylko mial do tego specjalny odbiornik(zrobiony z krotkofalowki). Nic nie nadajesz, tylko odbierasz- hmm... satelitarny sniffer 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lyzka na to nie mozliwe :D qrde panowie co to ma znaczyc :D qrcze to nie rozmawiamy tutaj o reklamach ;D hehe

.... i to bez namaczania !!! ............ , więc po co przepłacać :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lyzka na to nie mozliwe :D qrde panowie co to ma znaczyc :D qrcze to nie rozmawiamy tutaj o reklamach ;D hehe

.... i to bez namaczania !!! ............ , więc po co przepłacać :?: 8O

a swistak na to niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JTrack3D

 

najlepsze ze mozesz wybrac odswiezanie (jak wybierzesz <1sek to widac jak sobie ladnie leci) mozna sobie wybrac tez zeby pokazywalo ci jaki pas na ziemi pokrywa, bardzo przyjemnie wygladaja satelity irydium, nie ma to jak zobaczyc na ekranie to oczym kiedys ktos prowadzil wyklady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...