Skocz do zawartości
Avatar25

Jaki Monitor Wybrac Ze Szklem Do Gier 19-22 Cale ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co byscie polecali z LCD do gierek z przedzialu 19 do 22 cale. Szukalem ale nie moge sie jakos polapac ktore ta szklana powloke maja a ktore nie-i ktory jest najszybszy do gier . Jakas czarna magia ;) Serdecznie prosze o pomoc :lol: i sugestie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a cos innego w troszke przystepniejszej cenie ;) ?

w szkle + dostępne są tylko TNki, HP w2207h w2007h, dawno zapowiadane ale jeszcze nie ma ich w sklepach samsungi 2232GW, to samo philipsy 220XW8 ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC LCD 20WGX2 Pro ze szklem i swietne parametry do gier

Hmm a czy przypadkiem ten Nec nie jest za wolny ?? Niby pisza ze super do gier i zero smuzenia ale jednak opoznienie ma dosc spore w porownaniu do TN ?? Ma ktos uzywa - moze podzieli sie informacjami na ten temat :) Niedlugo cos kupuje i nie wiem co z szybiarzy wybrac :) Strikte do gier !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys troche poczytal to bys wiedzial ze jego 6ms=2ms w tn...

Co to za uwaga, pomiar czasu reakcji nie jest mierzony w taki sposob, moze oswiec nas. Pomiary poltonalne GtG sa z gory nieuczciwe w dodatku to srednia liczona, w zakresie przejsc czerni to max. dochodzi do 15-20ms, bo tam nie dziala RTC. W dodatku czesto gesto mamy smuzenie czerni - ghosting.

Dla -VA matryc tez sa podawane srednie czasu reakcji, choc faktycznie nie sa takie rozrzucone jak dla TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za uwaga, pomiar czasu reakcji nie jest mierzony w taki sposob, moze oswiec nas. Pomiary poltonalne GtG sa z gory nieuczciwe w dodatku to srednia liczona, w zakresie przejsc czerni to max. dochodzi do 15-20ms, bo tam nie dziala RTC. W dodatku czesto gesto mamy smuzenie czerni - ghosting.

Dla -VA matryc tez sa podawane srednie czasu reakcji, choc faktycznie nie sa takie rozrzucone jak dla TN.

to co piszesz dotyczy matryc PVA SPVA, GREGU juz napisał że w praktyce TN 2ms = SIPS 6ms czyli realne czasy poniżej 15ms

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysl raz jeszcze to glare, dla mnie poracha na calym froncie, wszystko sie odbija....

e przesadzasz cos tam sie odbija ale tylko w ostrym słońcu w dzień, zwiększasz jasnośc kontrast i jest dobrze. Nie wziął bym już zwykłego mata jakbym miał brac drugi raz dzisiaj.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e przesadzasz cos tam sie odbija ale tylko w ostrym słońcu w dzień, zwiększasz jasnośc kontrast i jest dobrze. Nie wziął bym już zwykłego mata jakbym miał brac drugi raz dzisiaj.

Nie nie w zyciu nie chce zadnego mata :( Wyglada to moim zdaniem strasznie biednie przy szybie a co do odbic od mojego CRTka mam wiecej niz z tego panela ;P wiec nie przeszkadza mi to zupelnie - dla mnie to swietny pomysl.

 

Chodzi wlasnie tylko o to smuzenie - uwielbiam kosic ludzi w pieknym stylu w FPSach i pewnie troszke to sie zmieni ze wzgledu na te lekkie smugi ale co zrobic. CRTek juz mnie wkrewia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego NECa i wszystko w nim świetnie wygląda, odbijanie się czegokolwiek jest niewielkie (tylko przy czarnym tle) kąty widzenia i szybkość jak dla mnie są bardzo dobre (gry typu RTS i samochodówki działają elegancko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdybyscie zobaczyli porzadny 'matowy' monitor to zmienilibyscie zdanie, no ale taki odpowiednio kosztuje.

 

ale jesli koniecznie chcesz lcd 'z szybka' to bralbym wspomnianego neca 20wgx2.

to s-ips, wiec nawet jesli w specyfikacji ma nieco dluzszy czas reakcji niz tn'ki to smuzenie nie powinno byc zauwazalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo mam i uzywam 19 NEC Multisync 90GX2 Pro tez posiada szkolo i powiem tak NIGDY WIECEJ SZKLA. Chodzi mi po glowie sprzedaz tego wynalazku i kupno jakies matowej 19'ki lub moze ciut wieksze ,ale narazie krucho z finansami u mnie. Wszystko sie odbija i to masakrycznie nie idze pracowac na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kwestia gustu ..

mi tam moj wgx2 sie podoba.. (choc z perspektywy czasu juz jakos male mi sie wydaje to 20" .. a jak dostalem to nie moglem wzrokiem objąc ekranu ;] )

szyba mi nie przeszkadza ... bo mam ciemno w pokoju i nic mi nie swieci (oprócz lampki z tylu za monitem bo ponoc tak zdrowiej) ..

mało tego kupiłem zupełnie swiadomie .. bo oprocz mojego w domu stoja jeszcze 2 takie ... koledzy mieli pierwsi ... wiec moglem sobie obejrzec.

a jak wylacze monitor i zapale sobie swiatlo to moge sie przejzec jak w lustrze :P

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...