Skocz do zawartości
mpeg-4

Wszystko O Auzen X-fi Prelude 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Drogo jak cholera na razie. ASUS Xonar DX z Niemiec wychodzi poniżej 300 zł z przesyłką włącznie. Ciekawe się ma opóźnienie w tych kartach przy nagrywaniu z instrumentów podpiętych do line-in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ..

posiadalem wczesniej karte ASUS XONAR D2X PCI-E

glosniki jakie posiadam to z5500 polaczone COAXIAL lub optycznym kablem toslink

 

przy odtwarzaniu dzwieku stereo przez opcje LIVE DTS mialem przerywany dzwiek na wszystkch glosnikch i dlatgo SPRZEDALEM KARTE bylem niezadwolony ..

 

-----------

widze ze w ofercie pojawily sie karty na najnowszym chipie creative`a ktore TAKZE dekoduja dzwiek z stereo na 7.1 LIVE . PRELUDE 7.1

prosze doradzcie mi czy x-Fi prelude 7.1 powinno dobrze (bez przerywan) zamieniac dzwiek z stereo na 5,1(7,1)w czasie rzeczywistym ? nie jestem audiofilem i mnie chodzi w sumie o dobre brzmienie i wykorzystanie wszystkich glosnikow przy sluchaniu muzyki itd ..

 

troche sie rozpisalem ale chialem naswietlic jakie oczekiwania mam od karty ..

 

dziekuje za ewentualna pomoc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś audiofilem, to po co ci taka karta?

 

PS: Chciałbym zobaczyć jakiś test vs Xonar :)

napisalem wyzej , ze potrzebuje karty ktora z sygnalu stereo np MP3 wypluje sygnal na wszystkie glosniki czyli funkcja LIVE DTS ..

 

juz rozumiesz po co ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ..

posiadalem wczesniej karte ASUS XONAR D2X PCI-E

glosniki jakie posiadam to z5500 polaczone COAXIAL lub optycznym kablem toslink

 

przy odtwarzaniu dzwieku stereo przez opcje LIVE DTS mialem przerywany dzwiek na wszystkch glosnikch i dlatgo SPRZEDALEM KARTE bylem niezadwolony ..

Napisz jak dokładnie dźwięk był przerywany?

Może było to charczenie (pierdzenie) :-P  

Czy jak słuchałeś muzę to przerywało cały czas, czy czasami?

Jak długie były to przerywania i czy regularne, czy nie?

Z czego był to dźwięk, z twardziela, czy z radia internetowego?

Na jakiej windzie to się działo?

 

PS.

Jeżeli przerwania nie były z winy karty XONAR D2X, to jak kupisz X-fi Prelude to nadal one zostaną :wisielec:

Dlatego musisz to przemyśleć, przed sprzedażą mogłeś sprawdzić na innym kompie.

Ja posiadam tą kartę Auzen X-fi Prelude 7.1 i mi nic nie przerywa, jedynie podczas słuchania radia internetowego i jednoczesnego ściągania torrenta czasami coś szarpnie, ale to jest normalka :wink:  

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak dokładnie dźwięk był przerywany?

Może było to charczenie (pierdzenie) :-P  

Czy jak słuchałeś muzę to przerywało cały czas, czy czasami?

Jak długie były to przerywania i czy regularne, czy nie?

Z czego był to dźwięk, z twardziela, czy z radia internetowego?

Na jakiej windzie to się działo?

 

PS.

Jeżeli przerwania nie były z winy karty XONAR D2X, to jak kupisz X-fi Prelude to nadal one zostaną :wisielec:

Dlatego musisz to przemyśleć, przed sprzedażą mogłeś sprawdzić na innym kompie.

Ja posiadam tą kartę Auzen X-fi Prelude 7.1 i mi nic nie przerywa, jedynie podczas słuchania radia internetowego i jednoczesnego ściągania torrenta czasami coś szarpnie, ale to jest normalka :wink:  

co doslownie 1-2sekundy byl przerywany dzwiek na ulamek sekundy

nie - nie bylo to charczenie ...

zawsze przy dekodowaniu LIVE DTS 5.1 na glosnikach z5500 mialem przerywane dzwiek ..

na poaczatku mialem zestaw polaczony kablem coaxial 10m wiec stweirdzilem ze moze kabel za dlugi (choc kupilem dobrej jakosc ikierunkowy kabel RCA firmy MRS)

nastepnie zakkupilem kabel toslink profigold tez 10m i taki sam efekt .. przerwyany dzwiek przy zamianie dzwieku stereo na live DTS 5.1

wkurzylem sie i sprzedalem karte ..

dzwiek to zwykla mp3 z HDD komputera ..

winda xp pro

sterowniki do xonara najnowsze ze strony producenta ...

 

PS jakiego zestawu glosnikow uzywasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co doslownie 1-2sekundy byl przerywany dzwiek na ulamek sekundy

nie - nie bylo to charczenie ...

zawsze przy dekodowaniu LIVE DTS 5.1 na glosnikach z5500 mialem przerywane dzwiek ..

na poaczatku mialem zestaw polaczony kablem coaxial 10m wiec stweirdzilem ze moze kabel za dlugi (choc kupilem dobrej jakosc ikierunkowy kabel RCA firmy MRS)

nastepnie zakkupilem kabel toslink profigold tez 10m i taki sam efekt .. przerwyany dzwiek przy zamianie dzwieku stereo na live DTS 5.1

wkurzylem sie i sprzedalem karte ..

dzwiek to zwykla mp3 z HDD komputera ..

winda xp pro

sterowniki do xonara najnowsze ze strony producenta ...

 

PS jakiego zestawu glosnikow uzywasz ?

A próbowałeś na krótszym kablu, i też przerywało?

też Z-5500

mam podłaczone optykiem i u mnie dźwięk stereo jest dekodowany na 5 głośników za pomocą Dolby Digital Live na windozie XP pro sp2, a wsparcie dla DTS Interactive i DTS NeoPC jest tylko na viste, dlatego też teraz jestem w trakcie modernizacji sprzętu i przechodzę na viste sp1 64-bit i będzie klawo :razz:

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki sam zestaw jak u mnie wraz z polaczeniem ..

hmmm a czym sie roznia DTS Interactive i DTS NeoPC od LIVE DTS ?

 

nie ,nie probowalem z krotszym babelkiem ...ale mysle ze na optyku nie powinno miec to wplywu czy jest 2m czy 10m ...

 

chyba zakupie karte , mam przeciez mozliwosc zwrotu w ciagu 10dni od zakupu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to taki sam zestaw jak u mnie wraz z polaczeniem ..

hmmm a czym sie roznia DTS Interactive i DTS NeoPC od LIVE DTS ?

 

nie ,nie probowalem z krotszym babelkiem ...ale mysle ze na optyku nie powinno miec to wplywu czy jest 2m czy 10m ...

 

chyba zakupie karte , mam przeciez mozliwosc zwrotu w ciagu 10dni od zakupu ...

Dolby Digital Live – obsługa kodowania w czasie rzeczywistym. Zamienia każdy sygnał audio na strumień Dolby Digital, co umożliwia przesyłanie i odtwarzanie każdego dźwięku w systemach kina domowego. Dzieki tej technologii, komputer lub konsola gier może byc połączona z twoim sprzętem Dolby Digital bądź cyfrowym systemem głośników za pomocą tylko jednego cyfrowego połączenia. 

 

DTS Neo PC, funkcja, która typowe stereofoniczne nagranie zapisane jako: MP3, WMA czy zwyczajne nagranie na płycie CD potrafi zakodować do przestrzeni 7.1.

 

DTS Interactive - funkcja ta umozliwia zakodowanie dwu lub wielokanałowego dźwięku w najwyższej rozdzielczości LPCM ( 48 kHz i 1,5 Mbps) i przesłania do sprzętu DTS obsługującego dźwięk przestrzenny.

 

PS.

możesz kupić sprawdzić, ale raczej to wszystko będzie ok.

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam ostatnie pytanie ...

 

na jakiej dlugosci kabelku masz polaczony zestaw karta->z5500

 

moze u mnie w tym byl problem bo polaczylem 10m optykiem a takze probowalem 10m RCA (oba kable BDB jakosci)

 

pozdrawiam

michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze mam ostatnie pytanie ...

 

na jakiej dlugosci kabelku masz polaczony zestaw karta->z5500

 

moze u mnie w tym byl problem bo polaczylem 10m optykiem a takze probowalem 10m RCA (oba kable BDB jakosci)

 

pozdrawiam

michal

3 metrowy, który był w pudełku z kartą.

A tak z ciekowości spytam, dlaczego 10 metrowym łączyłeś, wychodziłeś do innego pokoju słuchać muzy, czy jak? :lol2:

oczywiście żartuje, ale rzeczywiście tak daleko od kompa stoją z5500?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV stoi na srodku pokoju pod nim konsola od z5500, komputer w rogu i zeby pod dywanem nie ciagnac kabla dosc grubego, potrzebowalem 10m zeby pociagnac kabelek przez listwy .

 

PS. karta zakupiona , zarejestrowna na stronach producenta(dopiero wtedy uaktywnia sie opcja LIVE DTS) i przetestowana !

 

KARTA PRELUDE 7.1 przepieknie zachowuje sie w porownaniu z XONAREM D2X przy funkcji LIVE DTS , ABSOLUTNIE ZADNYCH PRZERYWAN DZWIEKU .

polecam !

@max

dziekuje za rozwianie wszelkich watpliwosci

wybor okazuje sie trafieniem w 10!

pozdrawiam

nowy

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV stoi na srodku pokoju pod nim konsola od z5500, komputer w rogu i zeby pod dywanem nie ciagnac kabla dosc grubego, potrzebowalem 10m zeby pociagnac kabelek przez listwy .

 

PS. karta zakupiona , zarejestrowna na stronach producenta(dopiero wtedy uaktywnia sie opcja LIVE DTS) i przetestowana !

 

KARTA PRELUDE 7.1 przepieknie zachowuje sie w porownaniu z XONAREM D2X przy funkcji LIVE DTS , ABSOLUTNIE ZADNYCH PRZERYWAN DZWIEKU .

polecam !

@max

dziekuje za rozwianie wszelkich watpliwosci

wybor okazuje sie trafieniem w 10!

pozdrawiam

nowy

Nie ma za co :wink:

Jak oceniasz jakość dźwięku w porównaniu do XONAR D2X?

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest noc nie mam jak zrobic odsluchu(dzieci spia)

jutro powalcze jak uruchomic wyjscie SPDIF COAXIAL bo na razie wychodze z optyka ale w konsoletce z5500 mam zajete wejscie optyczne i chcialbym by karta wyplula sygnal z coaxial - co jej sie na razie nie udaje .. (nie widze nigdzie takiej opcji)

a co do jakosci dzwieku to musze na spokojnie glosniej troche posluchac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie wiem jak to jest czy na wyjsciu cyfrowym coaxial ktore jest wspoldzielone z cyfrowym optycznym jest zawsze sygnal ... widac na wyjsciu wiazke swiatla i mylse ze wtedy nie dziala wyjscie coaxial .. i stad moje pytanie gdzie przelaczyc by na wyjsciu byl sygnal elektryczny a nie optyczny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

w prelude mamy wyjscie combo tzn jedno wyjscie elektryczne ktore po wtyknieciu przezroczystej przejsciowki zamienia sie na optyczne .. i problem w tym ze ciagle pali sie wiazka swiatla z niego i nie wiem gdzie programowo przestawic by móc skorzystac z wyjscia elektrycznego coaxial ... (to jest ta sama wtyczka do wyjscia elektrycznego i optycznego )

 

PS .. ktos kto ma taka karte nie moze jednoznacznie podpowiedziec gdzie sie przelacza programowo by sygnal z tego wyjscia byl elektryczny a nie optyczny ..

 

pozdrawiam

nowy

 

Dołączona grafika

post-156674-1215782366.jpg

Edytowane przez nowy57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

w prelude mamy wyjscie combo tzn jedno wyjscie elektryczne ktore po wtyknieciu przezroczystej przejsciowki zamienia sie na optyczne .. i problem w tym ze ciagle pali sie wiazka swiatla z niego i nie wiem gdzie programowo przestawic by móc skorzystac z wyjscia elektrycznego coaxial ... (to jest ta sama wtyczka do wyjscia elektrycznego i optycznego )

 

PS .. ktos kto ma taka karte nie moze jednoznacznie podpowiedziec gdzie sie przelacza programowo by sygnal z tego wyjscia byl elektryczny a nie optyczny ..

 

pozdrawiam

nowy

 

Dołączona grafika

Jak pdłączysz coax bezpośrednio do wejścia, czyli bez tego plastiku to będzie elektryczne :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) probowalem tak kilka razy ...

i sygnal po elektryku przez rca nie idzie .. przynajmniej konsoletka z5500 nie wyczuwa sygnalu :(

Już sprawdziłem u mnie i wygląda to banalnie prosto, robisz tak -> podłączasz przez rca elektyka, klikasz na konsoli z5500 przycisk Input, wyświetli tam napis Coax i wtedy otwierasz konsolę od Prelude i tam gdzie masz wave dajesz suwakiem na maxa i jest ok

post-8799-1215805393_thumb.jpg

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Karciocha jedzie do mnie, ale chcialem sie z Wami podzielic jednym info...

 

"Please, please, do not use purchase this card if you somehow think that this will improve sound quality on your computer speakers connected through Digital Coaxial or Optical connections. If you use Digital/Optical, you are completely bypassing the AKM DAC on the Prelude and using whatever is in your speaker's amp for Analog conversion. Anyone using Z-5500s/Creative/Klipsch PC offerings with a Prelude connected via Digital/Optical needs to be beaten to death IMO.... . Besides, DDL/DTS support is nonexistant until a driver update Q1 '08 , so that means 2.1 is the max you will get out of coax/opt unless your source is pre-encoded. Auzentech's Analog output + Creative's hardware games support is why you buy this card!"

 

Calosc tekstu tutaj:

Test AuzenTech Prelude X-Fi 7.1

 

Reasumujac - przez zwykle kable mam to do Z-5500 podpiac, a optyka o kant kulki potluc :blink: ?? Moze ktos z uzytkownikow ta teze zwreyfikowac ??

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... :)

Przy podłączeniu cyfrowym (tu optyk) przesyłasz dźwięk w postaci bitów i jest on dopiero przetwarzany w ampli lub takim czymś jak Z-5500 - czyli nie ważne czego użyjesz jako źródło (przy poprawnym ustawieniu) - takie np. Z-5500 zawsze zagrają tak samo.

Przy podłączeniu analogowym dźwięk jest przetwarzany przez przetwornik D/A na karcie, który w tym przypadku (Auzen X-Fi Prelude) jest chyba dużo doskonalszy od tego z np. Z-5500. Nie wiem jak się ma sprawa z przetwornikami w amplitunerach, pewnie są lepsze od zwykłych budżetowych kart dźwiękowych, ale chyba ampli ze średniej półki mają jednak gorsze przetworniki od dobrych kart dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calosc tekstu tutaj:

Test AuzenTech Prelude X-Fi 7.1

 

Reasumujac - przez zwykle kable mam to do Z-5500 podpiac, a optyka o kant kulki potluc :blink: ?? Moze ktos z uzytkownikow ta teze zwreyfikowac ??

Zwróć uwagę na fakt, że problem nie był poruszany w suporcie AuzenTech, co świadczy, że to pic na wode :damage_wall:

 

 

Powiem tak, wcześniej Z-5500 miałem podpięte przez SPDF do mobasa i dźwięk był całkiem niezły, ale jak podpiełem też przez SPDF do Prelude to różnica była dosłownie zajebista, co świadczy o tym, że jednak Z-5500 kożysta z przetworników Prelude, a nie własnych :razz:  

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well, bede to musial wytestowac "na wlasne ucho" - choc logicznym (w pewnym stopniu) wydaje mi sie to co jest napisane w tescie...

Podpiete przez elektro/optyka Z-5500 korzystaja z WBUDOWANEGO w nie przetwornika dts 96/24...

Podpiete przez analog - korzystaja z tego na karcie...

ALE czy nie jest tak, ze przez elektro/optyka korzystaja z obu przetwornikow in the same time ?? :unsure: Akurat w tej kwesti kompletny ze mnie noob, nie smiac sie z mojej teorii - ale moze to tak jest...

Jak mowia starzy eskimosi - pazywiom, uwidiem... Karciocha niedlugo powinna przybyc z Australii, wiec namacalnie sprawdze te teorie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Powiem tak, wcześniej Z-5500 miałem podpięte przez SPDF do mobasa i dźwięk był całkiem niezły, ale jak podpiełem też przez SPDF do Prelude to różnica była dosłownie zajebista, co świadczy o tym, że jednak Z-5500 kożysta z przetworników Prelude, a nie własnych :razz:  

Nie wszystkie zintegrowane karty posiadające SPDiF poprawnie go obsługują... Chodzi mi bardziej o obsługę bit-perfect - jeżeli karta go obsługuje, nie ma mowy o jakiejkolwiek różnicy (chyba, że psychoakustyka zadziała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie jak to sprawdzić, z którego przetwornika korzysta, czy z Prelude, czy z Z-5500?

:blink: Nie wiem ... ?? Moze jakas sandra, albo co... foobar + ew. jakas wtyczka ??

:unsure: Ktos wogole zna odpowiedz na to pytanie?? Bo wyjasnila by nam wszystkie watpliwosci ad. podlaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...