Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

aha. dzięki

 

jak tak patrzę to chyba żaden procesor w historii it nie miał tak wielu dziwnych i trochę nie pojętych wartości do nie przekraczania ;) maks różnica 0.1v tu czy tam minimum... paranoja. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

aha. dzięki

 

jak tak patrzę to chyba żaden procesor w historii it nie miał tak wielu dziwnych i trochę nie pojętych wartości do nie przekraczania ;) maks różnica 0.1v tu czy tam minimum... paranoja. :lol:

 

wiesz co roznie z tym bywa

niby trzeba zachowac jakies proporcje pomiedzy qpi a vmem a dzisiaj jechalem godzinami qpi 1.5v vmem 1.68v wszystko dziala i nie bylo zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co roznie z tym bywa

niby trzeba zachowac jakies proporcje pomiedzy qpi a vmem a dzisiaj jechalem godzinami qpi 1.5v vmem 1.68v wszystko dziala i nie bylo zadnych problemow

No bo owa proporcja "mówi" iż max różnica pomiędzy QPI a VDDR to 0,50v a ty miałeś 0,18v różnicy więc w czym problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

taaa skapnalem sie teraz co wogole napisalem,pare piw,pozna pora i czlowiek pisze banialuki :)

 

btw:czy cos juz wiecej wiadomo odnosnie premiery i7 960?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zsumuj/pomnóż wszystko: timingi, zegary i 3 kanały to co dostaniesz?

Zauważysz jako przeciętny użytkownik czy nie?

Zdefiniuj "przeciętnego użytkownika" proszę.

Czy to jest ktoś przeglądający internet czy zajmujący si e obróbka video?

Pracy włożyłeś trochę ale wnioski ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

do wszystkich,ktorzy maja stabilne 4.5-4.6Ghz

albo tak twierdza pokazcie mi ukonczonego wprime 1024 z temperaturami jakie mieliscie HT ON prosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zsumuj/pomnóż wszystko: timingi, zegary i 3 kanały to co dostaniesz?

Zauważysz jako przeciętny użytkownik czy nie?

Zdefiniuj "przeciętnego użytkownika" proszę.

Czy to jest ktoś przeglądający internet czy zajmujący si e obróbka video?

Pracy włożyłeś trochę ale wnioski ....

Po to są wyniki abyś sam mógł sobie własne wnioski wsnuć, czy co tam Ci się żywnie podoba.

 

Mardok

test OK

ja tam nie mam czasu ale czy możesz sprawdzic to w 2-3 grach ?

proponuję test (wbudowany) z gry Far Cry 2

:)

FarCry2 na X1950Pro ? W dodatku skąd miał bym wsiąść tą grę bo piractwa tu nie propagujemy nie ;)

 

dodaj jeszcze info odnośnie ustawień: bclk, uncore.

Kurcze niedługo będę musiał każdy timing opisać aby was zadowolić ;) No ale na razie muszę napisać definicję dla atomela a to może potrfać bo ma być to zdefiniowana definicja !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, no offence, fakt każdy musi sam wyciągać wnioski.

Nie pracuj nad definicją bo szkoda czasu :rolleyes:

Niemniej dla przeglądających ten temat warto tylko dodać, że w przypadku i7 większe efekty daje kręcenie procesora oczywiście dla aplikacji, które go wykorzystują.

Kości pamięci mają mniejsze znaczenie tak jak wykazał Mardok tyle tylko, że nie mogą być "wąskim gardłem" dla podkręcenia procesora. Według moich testów i wypowiedzi na forum wystarczają pamięci 1600 MHz o w miarę niskich timingach (kryterium cenowe) i lepiej przystosowane do specyfikacji i7 (napięcie zasilania 1,65V) zwykle oferowane jako trzy-kanałowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, no offence, fakt każdy musi sam wyciągać wnioski.

Nie pracuj nad definicją bo szkoda czasu :rolleyes:

Niemniej dla przeglądających ten temat warto tylko dodać, że w przypadku i7 większe efekty daje kręcenie procesora oczywiście dla aplikacji, które go wykorzystują.

Kości pamięci mają mniejsze znaczenie tak jak wykazał Mardok tyle tylko, że nie mogą być "wąskim gardłem" dla podkręcenia procesora. Według moich testów i wypowiedzi na forum wystarczają pamięci 1600 MHz o w miarę niskich timingach (kryterium cenowe) i lepiej przystosowane do specyfikacji i7 (napięcie zasilania 1,65V) zwykle oferowane jako trzy-kanałowe.

Znaczy obrazić się nie obraziłem, Ba! Musze nawet przyznać iż pytanie o definicję Kowalskiego mnie rozbawiło (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ;) Muszę się z tobą zgodzić iż kręcenie procesora daje o wiele lepsze rezultaty niż kręcenie pamięci ale nie o tym był post, o kręceniu procesora jest kilka ładnych stron a o pamięci której kontroler jest jego częścią bardzo nie wiele. Dodatkowo przeredagowałem post z testami i muszę się pochwalić iż ani razu nie użyłem stwierdzenia "Kowalsko-podobnego" co było dla mnie niezwykle trudne ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie zaskoczył niski czas dostępu triple vs dual. nie sądziłem że będzie to aż tak duży spadek a raczej będzie to 5% w dół dla czasu dostępu i 5% w górę dla odczytu/zapisu itd... zadziwiające. dzięki za test Mardok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

zwłaszcza teraz ......................... w te upalne dni :)

 

pytalem w nieupalne dni i tez nikt nie pokazal,no nic zaczekam do zimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

4,5GHz z HT ON to wyczyn

są może 1 lub dwa procki na tym forum które to zrobią a reszta... n.c.

zdaje sobie z tego sprawe

przeprowadzam tylko dochodzenie,bo jak narazie osoby twierdzace,ze maja 4.5ghz stable no moja prosbe o puszczenie wprime 1024 po prostu sie nie odzywaly a ze wszyscy lubicie lapac za slowka chcialem zrobic to samo

jak juz mowilem zaczekam az sie ochlodzi i wystawicie kompy na balkon :D

 

co do testu Mardoka b.ciekawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w 4,5GHz z HT ON Full Stable na WC powiedzmy godzine LinX'a raczej nei dam wiary

owszem pare prockow na swiecie moze tak pykac ale zeby az pare na PurePC ,

marzenia scietej glowy albo poprostu kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż liczba użytkowników naszej platformy systematycznie się powiększa pozwoliłem sobie sporządzić propozycję miejmy nadzieję że przyszłego naszego FAQ, znajduje się ono chwilowo tutaj KLIK! jak o czymś zapomniałem, czegoś nie dodałem a powinienem lub gdzieś popełniłem gafę proszę mi napisać to się poprawi ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszłego naszego FAQ, znajduje się ono chwilowo tutaj KLIK!

Dobra robota,FAQ zawsze się przyda :)

Mam takie "amatorskie" pytanie,bo jak widze większość userów kręci procesory i7 920 na monżniku x21.Nie jest on przypadkiem zarezerwownay dla trybu turbo?Na swojej płycie wyłączam tryb turbo poprzez ręczne ustawienie mnożnika(wtedy opcja turbo znika z listy wyboru)..więc ustawiłem x21.Niby ok,21x191 dokładnie=4.00GHz.W tym,że system+everest pokazuje mi 3.8Ghz,jedynie cpu-z przestawia sie na x21.To znaczy ,że nadal jest turbo,czy system "zgłupiał'?Interesuje mnie to,bo te wszystkie wyniki na x21 to tak naprawdę 4.00GHz zawsze czy tylko x20+trubo.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Jak najlepiej sprawdzić stabilność procesora ?

A: Jednym z najlepszych programów do tego celu jest LinX oparty na bibliotekach dostarczonych przez Intela. Godzina testów w tym programie powinna wystarczyć w znaczącej większości wypadków.

Słuszne stwierdzenie - sprawdzić stabilność procesora a nie systemu. Jak dla mnie program ten jest kompletnie bezużyteczny.

Katowanie nim procesora nie ma sensu. Temperatury wzrastają do takich, które na codzień nie mają szans się pojawić.

Wystarczy wziąć np OCCT, który również dobrze testuje system - system a nie tylko proca. Tempy są niższe i możemy jechać dalej z OC.

Jak dla mnie punkt do wyrzucenia z FAQ.

Oczywiscie każdy testuje czym chce. Można ewentualnie wymienić programy do testowania: linx, occt, orthos, prime95, everest i inne.

A pytanie:

max bezpieczne VTT? :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok dobra robota :) Mam tylko zastrzezenia do zdania o poborze mocy przez samego i7, ze niby wykrecony do 4ghz pobiera 400w? Widzialem na Tomshardware testy ale tam cala platforma tyle pobierala, wiec niewiem czy tu blad sie maly nie wkradl. Co do krecenia pamieci, moze tam warto by wspomniec o mnoznikach uncore i mnozniku pamieci i o tym jak testowac stabilnosc pamieci (memtest?). Na koniec dalbym tez przyklady ratowania sytuacji (nie moze wejsc do biosu, komp sie przestal uruchamiac etc) - czyli metody z bateria i zworka, to tak na szybko :)

 

kad2 a co ci pokazuje real temp i everest np? Bo ja tam cpu-z jakos z tym mnoznikiem nie wierze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2 a co ci pokazuje real temp i everest np? Bo ja tam cpu-z jakos z tym mnoznikiem nie wierze :]

Real temp i core temp pokazują cały czas x21(4.00GHz),natomiast everest 3.8Ghz.W ogóle można ustawić x21 jako "zwykły" mnożnik,stały zawsze i wszędzie(jak np:x20)?O to mi głównie chodzi,czy to możliwe.

 

prznar1@

Możesz jaśniej?Akurat mam właśnie tą płytę.

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od płyty. np w AsRock Extreme turbo nie działa dynamicznie a statycznie ;)

 

EDIT:

no normalnie x21 masz non stop. jak pierwszy raz odpaliłeś kompa to pewnie od razu miałeś procesor podkręcony do 2.8 GHz :) nie pamiętam dokładnie jak nazywa się ta opcja ale pewnie jakoś z turbo. włączasz ją i płyta trzyma opcję turbo non stop bez żadnych zmian mnożnika w locie nie zależnie od obciążenia.

 

weź w temacie o płytach pod i7 podaj jaki ma maks bclk ;)

 

ps nie chowaj nazwy producenta płyty :D

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne stwierdzenie - sprawdzić stabilność procesora a nie systemu. Jak dla mnie program ten jest kompletnie bezużyteczny.

Katowanie nim procesora nie ma sensu. Temperatury wzrastają do takich, które na codzień nie mają szans się pojawić.

Wystarczy wziąć np OCCT, który również dobrze testuje system - system a nie tylko proca. Tempy są niższe i możemy jechać dalej z OC.

Jak dla mnie punkt do wyrzucenia z FAQ.

Oczywiscie każdy testuje czym chce. Można ewentualnie wymienić programy do testowania: linx, occt, orthos, prime95, everest i inne.

Hym ale z tego co pisze w tytule to temat o CPU a nie całym komputerze a ten program jest głownie do testowania CPU, i absolutnie się nie zgodzę że jest bezużyteczny. Jeżeli ktoś wymaga maksymalnej stabilności (jak ja) a nie chwalenia się MHz przed kolegami powinien poświęcić jak nie godzinę to chociaż 30min na sprawdzenie stabilności procesora tą że aplikacją.

 

A pytanie:

max bezpieczne VTT? :)

Hym z VTT/QPI jest już trochę bardziej skomplikowana sprawa, widziałem nie jedną sztukę latającą na co dzień z 1,5v choć osobiście trzymał bym się tego samego max co w wypadku VCore.

 

Mardok dobra robota :) Mam tylko zastrzezenia do zdania o poborze mocy przez samego i7, ze niby wykrecony do 4ghz pobiera 400w? Widzialem na Tomshardware testy ale tam cala platforma tyle pobierala, wiec niewiem czy tu blad sie maly nie wkradl.

Zaraz się poprawi, nie da się wszystkiego upilnować dlatego też prosiłem o sprawdzenie ;)

 

Co do krecenia pamieci, moze tam warto by wspomniec o mnoznikach uncore i mnozniku pamieci i o tym jak testowac stabilnosc pamieci (memtest?).

Przecież UnCore/UCLK już dawno jest, natomiast co do mnożników pamięci się jeszcze zobaczy. Pytanie o testowanie pamięci można dorzucić do FAQ gdyż to raczej prosta sprawa.

 

Na koniec dalbym tez przyklady ratowania sytuacji (nie moze wejsc do biosu, komp sie przestal uruchamiac etc) - czyli metody z bateria i zworka, to tak na szybko :)

Twoje przykłady są raczej do tematów dla płyt głównych niżeli samego procesora, choć na upartego można dorzucić krótką wzmiankę w FAQ.

 

EDIT:

 

Dodane nowe wpisy:

 

Q: Jakie jest maksymalne bezpieczne napięcie QPI/VTT ?

A: Osobiście na co dzień trzymał bym się napięcia do 1.40v choć można znaleźć i osoby pracujące z 1.50v i nie mające żadnych problemów.

 

Q: Czym i jak testować stabilność pamięci ?

A: Na początek dobre będzie HiperPI 32M dla 8 wątków, do dokładniejszych testów zaleca się uruchomienie kilku kopi MemTest'a i pozostawienie ich pracujących przynajmniej przez 30min.

 

Hiper PI Homepage

MemTest Homepage

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...